“Eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmem”
Gözel, “Biz eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmeyiz. Yapılan başarılı işlere her zaman teşekkür ederiz. Eleştirilecek bir yanı da varsa eleştiririz.”dedi. Sivas´ta Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´a seslenerek, “verdiği sözlerin üzerinden bir sene geçmesine rağmen, kumlu tarla hala aynı, sağlık ocağı aynı, bu zamana kadar vatandaşı zor durumda bırakan Başkanımız, şimdi ise, asfalt yok, taşımız yok. Burayı yapamam demesiyle bu paylaşımları yapmak zorunda kaldım.”şeklinde açıklamada bulundu.
Tarih: 11.10.2018 00:01:09/ 340okunma / 0yorum

Hakan Bakar

Gözel, “Biz eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmeyiz. Yapılan başarılı işlere her zaman teşekkür ederiz. Eleştirilecek bir yanı da varsa eleştiririz.”dedi.

 

Sivas´ta Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´a seslenerek, “verdiği sözlerin üzerinden bir sene geçmesine rağmen, kumlu tarla hala aynı, sağlık ocağı aynı, bu zamana kadar vatandaşı zor durumda bırakan Başkanımız, şimdi ise, asfalt yok, taşımız yok. Burayı yapamam demesiyle bu paylaşımları yapmak zorunda kaldım.”şeklinde açıklamada bulundu.

 

Mahalle sakinlerimizin istekleri var. Sayın Başkan, yapacağım diyor ama bir türlü yapmıyor. Bende sosyal medyadan yazdım şimdi sizin gazetenize de yaşadığım süreci anlatmak istiyorum diyen, Sivas Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, olayların yaşandığı süreci gazetemize verdiği röportajda şu şekilde ifade etti.

 

“TÜNELİN İÇİNDEN ARAÇLARIN GEÇMESİ İLE İŞ BİTMİYOR”

“Bundan bir yıl  önce Mevlana sağlık ocağı yıkıldığı zaman, başka yere yenisi yapılsın istedik. Kumlu tarla caddesi yapılacak dedi. Spor tesisi yaparız dediler. Tabi verilen bu sözler yerine getirilmeyince ve bunlar yapılmayınca mahalle sakinleri bana sormaya başladı. mahalle sakinleri baskı yapmaya başladı. Ben bir Mevlana mahallesi muhtarı olarak devamlı mahalle sakinleri ile iç içeyim. Sayın Belediye Başkanımız Sami Aydın, o yıllarda yanına gittim. Tam Belediye çıkışında Sami Aydın bey ile karşılaştım. Beni görmezden geldi. Ne bir hoş geldiniz falan bile demediler. Orada öylece kala kaldım. Sonra Sami Aydın beyin sosyal medyada canlı yayında olduğunu gördüm. Hemen tünelin yapıldığı yere giderek orada derdimizi anlatmak istedim. Belediye çıkışında bana o kadar yakında iken beni görmediniz dedim. Oda vallahi görmedim dedi. Bana sordu yapacağımız bir şey var mı dedi. Bende sen bizi kaile bile almıyorsun şeklinde cevap verdim. Tünel incelemesini Sayın bakan Habip Soluk bey ile yapıyorlardı. Habip beye dedim bu tünelin çıkışında sorun var. Ama kimseye derdimi anlatamadım. Bina sahipleri mağdur olacak dedim. Eğer burada takas usulü ile bir anlaşma yapılsa idi her şey çözülürdü. Şimdi tünel açıldı işin içinden çıkmaz bir durum ile karşı karşıyayız. Tünel için teşekkür ilanı astım emeğinize sağlık diye. Ama sadece tünelin içinden araçların geçmesi ile iş bitmiyor. Çevresini de düzeltmek lazım.” şeklinde ifade etti.

 

“ELEŞTİRMEKTEN DE, TEŞEKKÜR ETMEKTEN DE ÇEKİNMEM”

 

Ben geçmişte yine sosyal medyadan yazdım eleştirdim yine eleştiririm diyen Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, “Sayın Sami Aydın beyi eleştirdim diye bir çok kişi bana söz söyledi. Makamına gittim. Masasında bir sürü dosya vardı. Muhtar bunlar senin cezan dedi. Ben başım üstüne dedim. Başkanın makamında Nihat Bulut, Erdal Karaca beylerde vardı. Biz partimize her zaman şunu söyleriz. Partimize zarar gelmesin deriz. Makamında bana muhtarım dokuzuncu ayda senin iş tamam dedi. Yapacağım dedi.  Bakın aradan bir yıl geçmiş. Başkanın plan ve projesi var diye bir şey demedim. Sadece takip ederim dedim. O dönemde sosyal medyadan yazdıklarımı kaldırdım. Sonra benim hiç haberim olmadan elimde Sayın Sami Aydın beye çiçek verirken, başka zaman çekilmiş eski bir fotoğrafı yayınlayarak, Mevlana Mahallesi muhtarı Başkandan özür diledi şeklinde  haber ettiler.  Biz eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmeyiz. Yapılan başarılı işlere her zaman teşekkür ederiz. Eleştirilecek bir yanı da varsa eleştiririz.” şeklinde söyledi.

“EKSİKLERİ SÖYLEYİNCE BİRİLERİNİN ŞEVKİMİ BOZULUR”

Aradan bunca zaman geçmesine rağmen ortada hala yapılmayan işler var diyen Gözel, “Ortada bir sağlık ocağı binası yok. Belediyenin kendi yeri olan alan il özel idaresine satıldı. Şimdi Mevlana sağlık ocağı binanın altında yer alan dükkanlarda parça parça hizmet vermekte. Takas yapıldı eğitim alanı yeri oldu.  Kiralık dükkan da duruyorlar. Bu günlere geldiğimizde kumlu tarla caddesine sınır olan fidanlığa ait araziyi, fidanlık müdürlüğü olarak tel örgüsü çekilerek, duvarı örüldü. Sayın Sami Aydın bey en son mahalle toplantısında, Mevlana mahallesine geldiğinde buradaki mahalle sakinlerine o caddenin yapılacağını söyledi. Tabi ben başkan yardımcısı Sayın Hasan Karaman´ı aradım. Bir tane araç istedim. Gönderirseniz iyi olur. Hasan Başkan recep Tayyip Erdoğan bulvarı var. Şimdi sizin mahalleyi yapamam dedi. Başkanın yanına gittim. Başkana ben hep senin yanındayım. Bu güne kadarda yanınızda oldum. Beni vatandaş ile karşıya koyuyorsunuz. İşin başında olan Özel beyi aradı. Halledeceğiz dedi. Ben Hasan Başkanı aradım diye bana, telefonda “Sen Hasan Başkanın çalışma şevkini bozamazsın dedi.” Ben eksikleri söyleyince Hasan Başkan´ın şevkimi bozuluyor. İnsan eksiklikler tamamlanınca zevk duyar. Ben sordum Başkanım yapacak mısın, yapmayacak mısın dedim. Oda yapmayacağım dedi. Ben şahsım adına takdir edilmesi gereken yerde takdir edip, teşekkür ettim. Şiir okudum Sami Başkana. Ben Sivas´ın ihtiyaçları her ne var ise olsun istedim. Hatta Mevlana tünelinin isminin Sami Aydın konmasını istedim. Beni herkes bilir 15 yıldır muhtarım. Ben kimsenin adamı değilim. Ben mahalle sakinlerinin adamıyım. Mahalle sakinlerinin hizmetindeyim. Bu istekleri de ben şahsıma değil, mahalle sakinlerim için istiyorum. Ben tüm çabaları gösteriyorum” şeklinde konuştu.

 

“SİVAS´TA GENEL MÜDÜRLÜK YAPACAK BAŞKA KİMSE YOKMU”

Muhtar Kazım Gözel, bazı sorularında cevap bulması gerekir şeklinde ifade ederek şöyle devam etti. “Sivas Belediyesine ait ÖZBELSAN´ın 5 yıldır genel müdürünün olmadığını, vekil olarak 5 yıldır devam eden Şaban Kaya olması, Sivas Belediyesi ve Sivas´ta genel müdürlük yapacak kimsenin olmadığını veya kimseye güvenmediğini mi ifade etmek isteniyor? Asfalt, taş gibi malzemelerin alınmasında ÖZBELSAN yetkililerinin tavırları ayrı bir soru işareti. Asfaltımız yok, taşımız yok, paramız yok denilirken, bir yandan çeşitli haber ajanslardan reklamını yapan Belediye bu reklamın kimlerin hakkından alınarak yapıldığını kamuoyuna bırakıyorum.” şeklinde izah etti.

 

Sivas Mevlana Mahallesi Muhtarı Kazım Gözel´in Sosyal medyadan yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde.

 

“Saygı değer arkadaşlar bundan bir sene önce aynı şekilde Belediye Başkanımıza mahalle sorunlarımızı ilettiğinde aynı oyalama hobisini kullanınca aynı bu sosyal medyadan eleştiri yapmıştım ve Mevlana sağlık ocağı kumlu tarla caddesi gibi sorunlar yapılmıyor diye.

Belediye Başkanı bu eleştirilerden sonra makamına çağırarak sayın başkan vekilimiz Erdal Karaca, SRT basın yayın sorumlusu Nihat Bulut ve Mahallemden vatandaşların yanında ben buraları yapacağım söz demesiyle, şahsım partime zarar olmasın diyerek paylaşımları kaldırdım ve özür diledim ancak bu sözünün de takipçisi olacağımı söyledim.Bir sene geçti kumlu tarla hala aynı. Sağlık ocağı aynı. Tünele başlar başlamaz, sağlık ocağını yıkıp aynısını yapacağım diyerek, vatandaşı perme perişan etmesi ve yapamayınca vatandaşın eğitime bıraktığı yeri özel idareye vererek, sağlık ocağını sağlık bakanlığı tarafından yapılsın diye, bu zamana kadar vatandaşı zor durumda bırakan Başkanımız şimdi ise param yok

asfalt yok, taşımız yok. Burayı yapamam demesiyle bu paylaşımları yapmak zorunda kaldım

Bu partimi eleştirisi değil partimizin altında kötü imaj vermektedir. Böyle durumlarda bazı mahalle toplantılar da Sayın Ak Parti İl Başkanımızı ve ilçe başkanlarımızı çağırarak ve bazı ajanslara reklam vererek şahsını ön plana çıkaran bir başkan artık istemiyor. Sayın parti yetkililerimden seçim süresince aday netleşene kadar fazla liglere inmesinler diye düşünüyor, aday kardeşlerimiz kendi şahsı becerisi halkı ile kimler bütünleşiyor kimler halkı ile beraber olanı seçerek aday süresinde hep beraber destek vererek çalışalım diyor, saygılar sunuyorum.”

 
Video Tarihi: 11.10.2018 00:01:09
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
30 yıl sonra tapularına kavuştular
30 yıl sonra tapularına kavuştular
Tuzlugöl Mahallesi´nin tapu sorunu 30 yıl sonra son buldu. Tuzlugöl Mahallesi´nde 30 yıldan bu yana yaşanan tapu sorunu Sivas Belediyesi tarafından yapılan uygulama ile son bulurken hak sahipleri tapularını düzenlenen törenle aldı.
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Sivasspor´un Başkanı Mecnun Otyakmaz´ın başarısı, Sivas Belediye Meclisi tarafından ödüllendirildi.
Aydın, Gazetemizi Ziyaret Etti
Aydın, Gazetemizi Ziyaret Etti
Sivas Belediye Başkası Sami Aydın Şehit İsmail Güneş Basın Sitesinde Gazeteleri ve Esnaf ziyaretlerini gerçekleştirirken, gazetemize gelerek Bizim Sivas Gazetesinin imtiyaz sahibi Muhsin Kaya´yı ziyaret etti.
Gürün´e Yeni Kaymakamlık Binası Yapılacak
Gürün´e Yeni Kaymakamlık Binası Yapılacak
Gürün´e Yeni Kaymakamlık Binası Yapılacak
Hobbit Evleri Tekrar Kiraya Veriliyor
Hobbit Evleri Tekrar Kiraya Veriliyor
300 Bin TL´ye talip çıkmayan Hobbit Evleri, fiyatı düşürülerek tekrar ihaleye çıkıyor
 780 Konutun açılışını yapacak
780 Konutun açılışını yapacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum açılış için Sivas´ ta TOKİ tarafında inşaatı biten yediyüz seksen konutluk şantiyeyi ziyaret edecek.
Araçların Kaldırım İşgali Sürüyor
Araçların Kaldırım İşgali Sürüyor
Sivas´ta otoparkların yetersiz olmasından dolayı araçların kaldırım işgalleri sürüyor.
Tehlikeli bir şekilde dileniyorlar
Tehlikeli bir şekilde dileniyorlar
Numune Hastanesi kavşaklardaki kırmızı ışıklarda duran araçlardan dilenen mülteciler araç trafiğini tehlikeye sokup Tehlikeli bir şekilde dileniyorlar.
Sabah Saatlerinde Otobüs Yetmiyor
Sabah Saatlerinde Otobüs Yetmiyor
Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde okuyan öğrenciler sabah saatlerinde otobüslerin çok dolu bir şekilde gelesinden dolayı Sivas İl Kontrol Laboratuarları önündeki durakta beklemek zorunda kalıyorlar
Kale´de Birinci Etap Başladı
Kale´de Birinci Etap Başladı
Sivas Belediyesi tarafından bir turizm ve cazibe merkezi haline getirilecek olan Tarihi Sivas Kalesi´nde ilk etap çalışmaları başladı.
"Osmanlı´dan sonra ilk köprüyü yaptık"
"Osmanlı´dan sonra ilk köprüyü yaptık"
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ´Mahalle Buluşmaları´na devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Aydın ve Belediye Yönetimi Cuma Pazarı Bölgesi´nde bulunan İstiklal, Dört Eylül, Tuzlugöl ve Kümbet Mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Gözün Aydın Vatandaş
Gözün Aydın Vatandaş
Gözün aydın vatandaş giderlere bir kalem daha eklendi. Sivas´ta yol kenarları araç oto parkı yeniden ücretli oldu. Böylece Vatandaşın ekonomik süreç içinde yaşadığı zorlukların içine bir yenisi daha eklenmiş oldu.
Aydın, esnaf ziyaretlerine devam ediyor
Aydın, esnaf ziyaretlerine devam ediyor
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas İş Platformu Sivas Temsilcisi Epsileli Alüminyum Yönetim Kurulu Başkanı Yurdal Epsileli”yi iş yerinde ziyaret etti.
Geç Kalınmış Çalışma
Geç Kalınmış Çalışma
Geçtiğimiz Günlerde Yoğun Yağmur Altında Kalan Sivas Merkezde Altyapıda Geç Kalınmış Olan Bakım ve Onarım Çalışmaları Başladı
Vefa Konutları´nda Asfalt Çalışması Başladı
Vefa Konutları´nda Asfalt Çalışması Başladı
Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın´ın seçimlerden önce dar gelirli vatandaşlar için söz verdiği Vefa Konutları Projesi, teslim tarihi olan 4 Eylül´den önce tamamlanarak hak sahiplerine verilmeye başlanmıştı. Alt yapısı tamamlanan konutların yolu da asfalt çalışmaları başlandı.
Eski Sanayi´de yıkımlar sürüyor
Eski Sanayi´de yıkımlar sürüyor
Geçtiğimiz yıllarda eski sanayi sitesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde Sivas Belediyesi uzun süren tartışmalar ve yaşanan olayların ardından “Sivas Sembol Kentsel Dönüşüm Projesi"ni hayata geçirmek için geri sayımı devam ediyor.
Yağmur Felç Etti
Yağmur Felç Etti
Sivas´ta kısa sürede etkili olan yağmur il merkezini felç etti. Öğleden sonra bir anda başlayan sağanak yağmurun etkisi altına kalan il merkezinde bazı cadde ve sokakların yanı sıra işyerlerini su altında bıraktı.
Bu Kumbara Başka
Bu Kumbara Başka
Sivas Belediyesi geri dönüşümde diğer illerin öne geçmeye çalışırken şehrin muhtelif yerlerine "Kullanışmış giysi ve ayakkabı kumbarası" yerleştirdi.
Sivas´ın "Hobbit evleri" dünyanın ilgisini çekti
Sivas´ın "Hobbit evleri" dünyanın ilgisini çekti
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın: "Farklı ülkelerden bizleri arayanlar oluyor, grup olarak burayı ziyaret etmek isteyenler ve burada kalmak isteyenler oluyor. Bunun için sayıyı artırmayı planlıyoruz"
"Dışarıdan gelince değişim görülüyor"
"Dışarıdan gelince değişim görülüyor"
Belediye Başkanı Sami Aydın esnaf gezilerine aralıksız devam ediyor. Aydın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu ve partililerle birlikte Osman Paşa Caddesi esnaflarını ziyaret etti.
Altınyayla´ya bir park daha
Altınyayla´ya bir park daha
Altınyayla ilçesi Güzeloğlan Mahallesinde yapımı devam eden Şehit Ahmet Uma Çocuk Oyun ve Spor Parkında sona yaklaşıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.

Mevlana
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kitap kurtları
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Siyaset ile insaniyet arasında
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Yakışıklı ceset
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
İnsan olmak / İnsan kalmak
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Kaşıkçı suikasti: Böyle bir şey olamaz!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Akılsız yapan akıllı telefon
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Millet bahçeleri ve Gülhane Parkı
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
MAVİ SU AK KÖPÜKLÜ SU
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Din´e uyacağız, din´i kendimize uydurmayacağız...
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Suçlu ürünler listesi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
DEDİKODU
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
HOMO DÜT DÜTÜS*
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
“MUHALİF DAMGASI” VE ÖTEKİLEŞTİRMENİN HİYERARŞİSİ
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Hicaz´ı nasıl kaybettik?
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Kaleci ve Savunma Hataları
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
20 milyar doların peşinde...
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ