“Eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmem”
Gözel, “Biz eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmeyiz. Yapılan başarılı işlere her zaman teşekkür ederiz. Eleştirilecek bir yanı da varsa eleştiririz.”dedi. Sivas´ta Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´a seslenerek, “verdiği sözlerin üzerinden bir sene geçmesine rağmen, kumlu tarla hala aynı, sağlık ocağı aynı, bu zamana kadar vatandaşı zor durumda bırakan Başkanımız, şimdi ise, asfalt yok, taşımız yok. Burayı yapamam demesiyle bu paylaşımları yapmak zorunda kaldım.”şeklinde açıklamada bulundu.
Tarih: 11.10.2018 00:01:09/ 441okunma / 0yorum

Hakan Bakar

Gözel, “Biz eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmeyiz. Yapılan başarılı işlere her zaman teşekkür ederiz. Eleştirilecek bir yanı da varsa eleştiririz.”dedi.

 

Sivas´ta Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´a seslenerek, “verdiği sözlerin üzerinden bir sene geçmesine rağmen, kumlu tarla hala aynı, sağlık ocağı aynı, bu zamana kadar vatandaşı zor durumda bırakan Başkanımız, şimdi ise, asfalt yok, taşımız yok. Burayı yapamam demesiyle bu paylaşımları yapmak zorunda kaldım.”şeklinde açıklamada bulundu.

 

Mahalle sakinlerimizin istekleri var. Sayın Başkan, yapacağım diyor ama bir türlü yapmıyor. Bende sosyal medyadan yazdım şimdi sizin gazetenize de yaşadığım süreci anlatmak istiyorum diyen, Sivas Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, olayların yaşandığı süreci gazetemize verdiği röportajda şu şekilde ifade etti.

 

“TÜNELİN İÇİNDEN ARAÇLARIN GEÇMESİ İLE İŞ BİTMİYOR”

“Bundan bir yıl  önce Mevlana sağlık ocağı yıkıldığı zaman, başka yere yenisi yapılsın istedik. Kumlu tarla caddesi yapılacak dedi. Spor tesisi yaparız dediler. Tabi verilen bu sözler yerine getirilmeyince ve bunlar yapılmayınca mahalle sakinleri bana sormaya başladı. mahalle sakinleri baskı yapmaya başladı. Ben bir Mevlana mahallesi muhtarı olarak devamlı mahalle sakinleri ile iç içeyim. Sayın Belediye Başkanımız Sami Aydın, o yıllarda yanına gittim. Tam Belediye çıkışında Sami Aydın bey ile karşılaştım. Beni görmezden geldi. Ne bir hoş geldiniz falan bile demediler. Orada öylece kala kaldım. Sonra Sami Aydın beyin sosyal medyada canlı yayında olduğunu gördüm. Hemen tünelin yapıldığı yere giderek orada derdimizi anlatmak istedim. Belediye çıkışında bana o kadar yakında iken beni görmediniz dedim. Oda vallahi görmedim dedi. Bana sordu yapacağımız bir şey var mı dedi. Bende sen bizi kaile bile almıyorsun şeklinde cevap verdim. Tünel incelemesini Sayın bakan Habip Soluk bey ile yapıyorlardı. Habip beye dedim bu tünelin çıkışında sorun var. Ama kimseye derdimi anlatamadım. Bina sahipleri mağdur olacak dedim. Eğer burada takas usulü ile bir anlaşma yapılsa idi her şey çözülürdü. Şimdi tünel açıldı işin içinden çıkmaz bir durum ile karşı karşıyayız. Tünel için teşekkür ilanı astım emeğinize sağlık diye. Ama sadece tünelin içinden araçların geçmesi ile iş bitmiyor. Çevresini de düzeltmek lazım.” şeklinde ifade etti.

 

“ELEŞTİRMEKTEN DE, TEŞEKKÜR ETMEKTEN DE ÇEKİNMEM”

 

Ben geçmişte yine sosyal medyadan yazdım eleştirdim yine eleştiririm diyen Mevlana mahallesi muhtarı Kazım Gözel, “Sayın Sami Aydın beyi eleştirdim diye bir çok kişi bana söz söyledi. Makamına gittim. Masasında bir sürü dosya vardı. Muhtar bunlar senin cezan dedi. Ben başım üstüne dedim. Başkanın makamında Nihat Bulut, Erdal Karaca beylerde vardı. Biz partimize her zaman şunu söyleriz. Partimize zarar gelmesin deriz. Makamında bana muhtarım dokuzuncu ayda senin iş tamam dedi. Yapacağım dedi.  Bakın aradan bir yıl geçmiş. Başkanın plan ve projesi var diye bir şey demedim. Sadece takip ederim dedim. O dönemde sosyal medyadan yazdıklarımı kaldırdım. Sonra benim hiç haberim olmadan elimde Sayın Sami Aydın beye çiçek verirken, başka zaman çekilmiş eski bir fotoğrafı yayınlayarak, Mevlana Mahallesi muhtarı Başkandan özür diledi şeklinde  haber ettiler.  Biz eleştirmekten de, teşekkür etmekten de çekinmeyiz. Yapılan başarılı işlere her zaman teşekkür ederiz. Eleştirilecek bir yanı da varsa eleştiririz.” şeklinde söyledi.

“EKSİKLERİ SÖYLEYİNCE BİRİLERİNİN ŞEVKİMİ BOZULUR”

Aradan bunca zaman geçmesine rağmen ortada hala yapılmayan işler var diyen Gözel, “Ortada bir sağlık ocağı binası yok. Belediyenin kendi yeri olan alan il özel idaresine satıldı. Şimdi Mevlana sağlık ocağı binanın altında yer alan dükkanlarda parça parça hizmet vermekte. Takas yapıldı eğitim alanı yeri oldu.  Kiralık dükkan da duruyorlar. Bu günlere geldiğimizde kumlu tarla caddesine sınır olan fidanlığa ait araziyi, fidanlık müdürlüğü olarak tel örgüsü çekilerek, duvarı örüldü. Sayın Sami Aydın bey en son mahalle toplantısında, Mevlana mahallesine geldiğinde buradaki mahalle sakinlerine o caddenin yapılacağını söyledi. Tabi ben başkan yardımcısı Sayın Hasan Karaman´ı aradım. Bir tane araç istedim. Gönderirseniz iyi olur. Hasan Başkan recep Tayyip Erdoğan bulvarı var. Şimdi sizin mahalleyi yapamam dedi. Başkanın yanına gittim. Başkana ben hep senin yanındayım. Bu güne kadarda yanınızda oldum. Beni vatandaş ile karşıya koyuyorsunuz. İşin başında olan Özel beyi aradı. Halledeceğiz dedi. Ben Hasan Başkanı aradım diye bana, telefonda “Sen Hasan Başkanın çalışma şevkini bozamazsın dedi.” Ben eksikleri söyleyince Hasan Başkan´ın şevkimi bozuluyor. İnsan eksiklikler tamamlanınca zevk duyar. Ben sordum Başkanım yapacak mısın, yapmayacak mısın dedim. Oda yapmayacağım dedi. Ben şahsım adına takdir edilmesi gereken yerde takdir edip, teşekkür ettim. Şiir okudum Sami Başkana. Ben Sivas´ın ihtiyaçları her ne var ise olsun istedim. Hatta Mevlana tünelinin isminin Sami Aydın konmasını istedim. Beni herkes bilir 15 yıldır muhtarım. Ben kimsenin adamı değilim. Ben mahalle sakinlerinin adamıyım. Mahalle sakinlerinin hizmetindeyim. Bu istekleri de ben şahsıma değil, mahalle sakinlerim için istiyorum. Ben tüm çabaları gösteriyorum” şeklinde konuştu.

 

“SİVAS´TA GENEL MÜDÜRLÜK YAPACAK BAŞKA KİMSE YOKMU”

Muhtar Kazım Gözel, bazı sorularında cevap bulması gerekir şeklinde ifade ederek şöyle devam etti. “Sivas Belediyesine ait ÖZBELSAN´ın 5 yıldır genel müdürünün olmadığını, vekil olarak 5 yıldır devam eden Şaban Kaya olması, Sivas Belediyesi ve Sivas´ta genel müdürlük yapacak kimsenin olmadığını veya kimseye güvenmediğini mi ifade etmek isteniyor? Asfalt, taş gibi malzemelerin alınmasında ÖZBELSAN yetkililerinin tavırları ayrı bir soru işareti. Asfaltımız yok, taşımız yok, paramız yok denilirken, bir yandan çeşitli haber ajanslardan reklamını yapan Belediye bu reklamın kimlerin hakkından alınarak yapıldığını kamuoyuna bırakıyorum.” şeklinde izah etti.

 

Sivas Mevlana Mahallesi Muhtarı Kazım Gözel´in Sosyal medyadan yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde.

 

“Saygı değer arkadaşlar bundan bir sene önce aynı şekilde Belediye Başkanımıza mahalle sorunlarımızı ilettiğinde aynı oyalama hobisini kullanınca aynı bu sosyal medyadan eleştiri yapmıştım ve Mevlana sağlık ocağı kumlu tarla caddesi gibi sorunlar yapılmıyor diye.

Belediye Başkanı bu eleştirilerden sonra makamına çağırarak sayın başkan vekilimiz Erdal Karaca, SRT basın yayın sorumlusu Nihat Bulut ve Mahallemden vatandaşların yanında ben buraları yapacağım söz demesiyle, şahsım partime zarar olmasın diyerek paylaşımları kaldırdım ve özür diledim ancak bu sözünün de takipçisi olacağımı söyledim.Bir sene geçti kumlu tarla hala aynı. Sağlık ocağı aynı. Tünele başlar başlamaz, sağlık ocağını yıkıp aynısını yapacağım diyerek, vatandaşı perme perişan etmesi ve yapamayınca vatandaşın eğitime bıraktığı yeri özel idareye vererek, sağlık ocağını sağlık bakanlığı tarafından yapılsın diye, bu zamana kadar vatandaşı zor durumda bırakan Başkanımız şimdi ise param yok

asfalt yok, taşımız yok. Burayı yapamam demesiyle bu paylaşımları yapmak zorunda kaldım

Bu partimi eleştirisi değil partimizin altında kötü imaj vermektedir. Böyle durumlarda bazı mahalle toplantılar da Sayın Ak Parti İl Başkanımızı ve ilçe başkanlarımızı çağırarak ve bazı ajanslara reklam vererek şahsını ön plana çıkaran bir başkan artık istemiyor. Sayın parti yetkililerimden seçim süresince aday netleşene kadar fazla liglere inmesinler diye düşünüyor, aday kardeşlerimiz kendi şahsı becerisi halkı ile kimler bütünleşiyor kimler halkı ile beraber olanı seçerek aday süresinde hep beraber destek vererek çalışalım diyor, saygılar sunuyorum.”

 
Video Tarihi: 11.10.2018 00:01:09
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kırık Dubalar Yenisi İle Değişti
Kırık Dubalar Yenisi İle Değişti
Kırık Dubalar Yenisi İle Değişti
"Yerel seçim daha zor"
"Yerel seçim daha zor"
AK Parti Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu, Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat ve Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Duman, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti.
Çay Davetine Kayıtsız Kalmadı
Çay Davetine Kayıtsız Kalmadı
Çay Davetine Kayıtsız Kalmadı
Kırılan dubalar tehlike saçıyor!
Kırılan dubalar tehlike saçıyor!
Kırılan dubalar tehlike saçıyor!
Başkan adayları ortada projeler nerede
Başkan adayları ortada projeler nerede
Sivas´ta yerel seçimler için Belediye Başkanlık koltuğuna oturacak olan adaylar billboardlarda yerlerini alarak yüzlerini halka göstermeye başladılar. Şehir sakinleri ise yüzlerden ziyade projeleri merak etmekte.
 Meclis Üyelerinden Başkan Aydın´a Sürpriz!
Meclis Üyelerinden Başkan Aydın´a Sürpriz!
Belediye Meclis kararıyla Mevlana Tüneli´ne Belediye Başkanı Sami Aydın´ın ismi verildi.
Merve Gül Tabletine Kavuştu
Merve Gül Tabletine Kavuştu
Merve Gül Tabletine Kavuştu
Gürültü Kirliliğine Kim ´DUR´ Diyecek!
Gürültü Kirliliğine Kim ´DUR´ Diyecek!
Bağırarak ve Anons Yaparak Satış Yasak Olmasına Karşın İlimizde Bir Çok İşletme Bu Kurala Uymuyor
İhmal  kazaya sebebiyet vermesin
İhmal kazaya sebebiyet vermesin
İhmal kazaya sebebiyet vermesin
Ortak paydamız Sivas
Ortak paydamız Sivas
MHP Belediye Başkan Adayı Memet Er ile BBP Belediye Başkan Adayı Doğan Ürgüp, Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret etti.
"Hemşehrilerimize teşekkür ediyorum"
"Hemşehrilerimize teşekkür ediyorum"
"Hemşehrilerimize teşekkür ediyorum"
Şehit Adem Yavuz çeşmesi yıkıldı
Şehit Adem Yavuz çeşmesi yıkıldı
Akdeğirmen Mahallesinde bulunan Şehit Adem Yavuz çeşmesi yıkıldı. Akşam saatlerinde yerinden kaldırılan çeşmenin yeni bir görünüme kavuşacağı tahmin ediliyor
 Cumartesi Pazarında Sona Yaklaşıldı
Cumartesi Pazarında Sona Yaklaşıldı
Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden Cumartesi Pazarı´nda, Belediye Başkanı Sami Aydın incelemelerde bulundu.
"Gördüler, hayran kaldılar"
"Gördüler, hayran kaldılar"
"Gördüler, hayran kaldılar"
Hem pazar yeri, hem otopark!
Hem pazar yeri, hem otopark!
Hem pazar yeri, hem otopark!
" Sami Başkanın kıymetini bilmesi lazım"
" Sami Başkanın kıymetini bilmesi lazım"
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu´nun 42. İstişare Toplantısı Sivas´ta gerçekleştirildi. Türkiye´nin dört bir yanından Sivas´a gelen muhtarlar, şehirdeki tarihi yerleri ve belediye tarafından gerçekleştirilen projeleri de yerinde inceledi.
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
"Adını dağlara taşlara yazarlardı"
"Adını dağlara taşlara yazarlardı"
AK Parti Kasım ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı´na TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Milletvekili İsmet Yılmaz´ın Sivas Belediye Başkan Sami Aydın´ın için sarf ettiği övgü dolu sözleri damgasını vurdu. Yılmaz; “Sami Başkanın yaptığı hizmetlerden sadece bir tanesini eğer başkası yapsaydı, adını dağlara taşlara yazarlardı.” dedi.
“Sivas´ın Erdoğan´ı Sizsiniz”
“Sivas´ın Erdoğan´ı Sizsiniz”
Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclis Toplantısı´nın konuğu olarak görev süresince Sivas´ta yapılan hizmetler ve projeler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Coşkun GÖKKUŞ
Coşkun GÖKKUŞ
YILDIZ OLMAK MI ZOR, YILDIZ KALMAK MI?
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Poşetleri bırakın giydiklerimize bakın!
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Destur, Dedem Korkud!
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ali Can
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Gençlerin en büyük sorunu: Amaçsızlık/Hedefsizlik
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
KÖY TÜKENDİ TOPRAĞIMIZI KURTARIN!
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Din eğitimimiz: Bin yıl önce, bin yıl sonra
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Verim düşüren büyüme
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Sekiz dersten kırık almış üst sınıfa geçiyor
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Ümit kesmeyin;
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
İyilik yolunda olmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Bilenlerle bilmeyenler
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Vali Salih Ayhan´ın Sivasspor Projesi
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Rağmen Tavrı ve Nebevî Şahitlik Yolculuğu
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Müslüm Baba
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ