YAZARLAR

Ekim yapılan arazilerde incelemeler yapıldı

Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız ve beraberindeki heyet, Zara ilçesine bağlı Kevenli köyünde çiftçileri ziyaret etti.

Zübeyde DARENDELİ

Zara Kaymakamı Mehmet Sayın, İl Müdürü Seyit Yıldız, S.S. Pancar Ekicileri Kooperatifi Müdürü İbrahim Karadikme, Zara Kevenli Köyü’nde; Macar fiğ, yem bezelyesi, kışlık yulaf, tritikale (dörtlü karma) ekimi yapılan arazide incelemelerde bulundu.

Köyde Romanov koyunu üreticiliği yapan Serkan Çakmak'ı, bal üreticisi Mehmet Akif Polat'a ait arılık ile köy muhtarı Murat Yıldız'a ait yem bitkisi tarlalarını inceleyen heyet, çiftçilerden bilgi aldı.
Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, “Fırsat buldukça köylerimizi ve çiftçilerimizi ziyaret ediyoruz. Bugünde kevenli köyümüzde Zara Kaymakamımız Mehmet Sayın Bey, Tarım ve İl Orman Müdürü Seyit Yıldız,Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ufuk Ateş, Sivas Pancar Ekicileri Kooperatifi (Pankobir) Müdürü İbrahim Karadikmen beyler ile çiftçilerimizin sorun sıkıntı ve taleplerini dinleme fırsatı bulduk, Ziyaretlerimiz devam edecektir.” dedi.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Yıldız, “Kevenli köyümüzde muhtarımız ve çiftçilerimizde üretim alanında büyük bir heyecan gördük. Bilinçli üretim yapabilmek mücadelesi içerisinde olan çiftçilerimi tebrik ediyorum.” Şeklinde konuştu.