Anahtar Kelimeler: teşekkür

YAZARLAR

Eken’den teşekkür

Eken, “İş dünyamızın talebi 3 aylık uzatma olması yönünde. Bu konuda 8 Bin üyemiz adına Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanlıklarımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Zübeyde DARENDELİ

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Kısa Çalışma Ödeneğinin 1 ay uzatılması ve BOTAŞ’ın sanayicilere doğalgaz fiyatında indirim yapmasıyla ilgili değerlendirmede bulundu.

Kısa Çalışma Ödeneğinin iş dünyasında memnuniyetle karşılandığına değinen Başkan Eken, “Kısa çalışma ödeneği uygulamasını 1 Temmuz'dan itibaren bir ay uzatan Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazetede yayımlandı. 30 Haziran'a kadar kısa çalışma ödeneğine başvurusunda bulunmuş işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi; 1 Temmuz'dan itibaren, uygulaması biten iş yerleri bakımından uygulamanın bittiği tarihten, uygulamanın devam ettiği işyerleri için de bitiş tarihinden başlamak üzere bir ay uzatıldı” dedi.

Kısa Çalışma Ödeneğinin 3 ay uzatılması yönünde beklenti olduğunun altını çizen Başkan Eken, “Kısa çalışma ödeneği yaşanan salgın sürecinde hem işverenlerimiz hem de işçilerimiz açısından son derece rahatlatıcı bir uygulama oldu. Ancak biz, üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda TOBB başta olmak üzere ilgili bakanlıklarımıza durumu ilettik. İş dünyamızın talebi 3 aylık uzatma olması yönünde. Bu konuda 8 Bin üyemiz adına Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanlıklarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Eken, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) sanayi ve elektrik üretiminde kullanılan doğalgaz fiyatında indirim yapılmasının da sanayiciler için önemli bir gelişme olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti; “Sanayi ve ticarethane abonelerine yüzde 9,7 indirim yapıldı ve bin metreküp gazın fiyatı 1400 lira olarak belirlendi. Sanayicilerimize hayırlı olsun. Tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum.” Başkan Eken, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'nun, 3 ay geçerli olacak elektrik tarifesine zam yapılmayacak olmasının da memnuniyetle karşılandığını dile getirdi.