Eken Kazandı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında bugün gerçekleşen oda seçimlerine tek liste ile gidildi. Osman Yıldırım ve ekibinin secime girmeme kararı almalarından dolayı oda başkanlığına aday olan Mustafa Eken ve yönetimi Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının başına geçti
Tarih: 9.5.2018 19:35:10/ 1677okunma / 1yorum

Hakan BAKAR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında Sabah saatlerinde başlayan oda seçimi saat 15:00 de sona erdi.

Mustafa Eken kendi meclis üyesinin tamamının oyunu alarak Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının yeni başkanı oldu.

Yapılan seçim sonuçlarına göre, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken olurken Meclis Başkanı ise Çetin Yıldırım oldu.

Seçim sonrası yeni yönetim kurulu ile basın karşısına geçen Başkan Mustafa Eken yaptığı açıklamalarda “Eski TSO Başkanı Osman Yıldırım ve diğer Meclis Üyesi arkadaşlarımız istifa ederek, seçimlere katılmamışlardır.”dedi.

Eken basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu. “1 Nisan tarihinde başlayan Ticaret ve Sanayi Odamızın organ seçimleri bugün itibariyle tamamlanmış bulunmaktadır. Ticaret ve Sanayi Odamızda bugün önemli bir seçim yaşanmıştır. Meclis Üyelerimiz Meclis Başkanı ve Divanı ile Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerini seçmek üzere sandık başına giderek, oy kullanmıştır.  Eski TSO Başkanı Osman Yıldırım ve diğer Meclis Üyesi arkadaşlarımız istifa ederek, seçimlere katılmamışlardır.  Tek liste halinde girdiğimiz bu seçimlerde 38 oyun tamamını alarak Meclis ve Yönetim Kurulumuz belirlenmiştir.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekenyeni yönetim kurulunda yer alan isimleri tek tek sıraladı.

Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım, Meclis Başkan Vekillerimiz:Kuzubey Güler, Burhan Demirkaynak

Divan Kâtibimiz: Bünyamin Yıldırım, Emre Özgü, Yönetim Kurulu BaşkanımızMustafa Eken,

7´DE

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Cengiz Akpolat, Yüksel Aksoy, Savaş Kangal, İdris Ocak, Babür Sardaş, İsmet Ülker, Güngör Güler, Ümit Yerlikaya, Basri Çoban ve Burak Yaray, TOBB Delegeleri; Mustafa Sarılar, Yılmaz Çetin Disiplin Kurulu;Musa Emmioğlu, Erol Sarılar, İbrahim Emmioğlu, Göksel Aras, İlhan Ocak, Yurdal Epsileli´den oluşmaktadır. Öncelikle bu sonuçların meclis üyelerimize, Odamıza ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum. Desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize de teşekkür ediyorum.” şeklinde ifade etti.

“SEÇİMLER BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

Seçimlerin bir bayrak yarışı olduğunu dile getiren Eken şöyle devam etti. “Seçimler bir bayrak yarışıdır. Mensuplarımızın teveccühü ile bu bayrağı yeni dönemde daha yükseğe taşımak için çalışacağımızı herkesin bilmesini istiyorum.  Bizler ayrım yapmadan, tüm tüccar, sanayici ve işadamlarımızı ve Odamızı en iyi şekilde temsil edeceğiz, Sivas´ımızın lokomotifi ve en büyük sivil toplum örgütü olarak, yeni heyecan ve tecrübelerimizle hizmet için çalışacağız. Türkiye´nin olduğu gibi Sivas´ın da var olan 2023 hedeflerine ulaşması için çaba sarf edeceğiz. Kapımız sonuna kadar açık olacak, katılımcı ve ortak akılı Odamıza hakim kılacağız.  Bütün sektörlerimiz ile toplantılar yaparak, sorunları yeniden tespit edeceğiz. Siyasilerimizle, bürokrasimizle ve sivil toplum örgütlerimiz ile iyi ilişkiler içerisinde olacağız. Odamızın, ilimizin ve iş dünyamızın haklarını her platformda savunacağız. Gücümüzü üyelerimizin desteğiyle büyüterek, Sivas için kullanacağız.” diye konuştu

“ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞI SANDIĞA YANSIMAMIŞTIR”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının yeni Başkanı Mustafa eken “sabah saatlerinde 31 Meclis üyesi ile istifalarını açıklayan eski TSO Başkanımız Osman Yıldırım´ın iddialarını kabul etmiyoruz. Meclis üyelerimiz emir almadan, özgür iradesiyle kime oy vereceğini iyi bilmektedir. Kendi safını belirleyememiş olanların, işadamları üzerinde kurgulamaya çalıştıkları FETO iddiaları tamamen asılsızdır. Çamur at izi kalsın mantığı sandığa yansımamıştır. Kimsenin küsmeye, sandıktan kaçmaya da hakkı yoktur. Sonucu belli olan bir seçimden iftiralar atarak kaçmak, kimseye yakışmamıştır. Bizler üyelerimizin desteğiyle seçimlerimizi kazandık. İftiralarla, dedikodularla uğraşmayacağız. İşimize bakacağız. Amacımız Sivas´a ve Ticaret ve Sanayi Odamıza hizmet etmektir. Bu noktada, bütün meclis üyesi olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Meclisimiz ve Sivas´ımız için hayırlı olsun.”dedi.

“6 BABAYİĞİTE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yeni Başkan Mustafa Eken eski yönetimin yapmış olduğu açıklamalara  değinerek hukuk yargı ne derse doğrudur adalete teslim olmuş vaziyetteyiz. Arkadaşlarıma ve bizlere çok büyük iftiralar atıldı diyerek şöyle devam etti. “Ben cumhuriyet savcılarına sesleniyorum inşallah bunların hepsi dikkate alınacaktır. Orada ismi gecen 6 babayiğit memleket sevdalısı iş adaları arkadaşlarım. Oy isterken Sivasın geleceği için destek istediler. 18 yıllık yönetim için destek istemediler. Osman beyin yanında söz verip de hiçbir arkadaşımız kimseye de söz vermediler. Son bir gün kala bizim safımız burasıdır doğru saf burası diyerek  bizlere destek vermişlerdir. Burada herkesin huzurunda 38 arkadaşımıza özellikle 6 arkadaşıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“FETÖ HİÇBİR ZAMAN MECLİSE GİRMEMİŞTİR GİREMEZDE”

Eken Fetönün meclise hiçbir zaman girmediğini ifade ederek şöyle konuştu.  “Biz eskidende bunları açıkladık şimdide açıklıyorum. Dört ay öncede söyledim yine söylüyorum. Başta şahsım olmak üzere fetö ile iliksi olan herhangi bir arkadaşım ister bu grupta ister diğer gurupta olsun varsa söyleyin sayın başkan varsa söyleyin dedim. Devletimiz direk müdahil olsun ve cezası idam  ise verilsin. Osman bey dedi ki öyle bir şey yok. Peki biz soruyoruz sabaha kadar seçimlere çalışıldı sabah o arkadaşlarımıza teklif götürdüler. İlla olun dediler arkadaşlarımız oy aldıkları kişilerin ve Sivasın vebaline girmemek için burada tercih kulandılar diye bu açıklamaları yaparak buradan kaçarak gittiler. Bu söylenenler hakkında gerekli hukuki işlerler başlayacaktır. Yönetim olarak da dava açacağız. Arkadaşlarımızda tek tek dava açacaklar. Tabi bu yaşananlar Osman beye yakışmadı. İnşallah gelirler meclisten özür dilerler bu hatalarını düzeltirler.”dedi

“BİZLERİ ZAN ALTINDA BIRAKARAK GİTMİŞTİR”

Meclis Başkanı Çetin Yıldırım Odamızın organ seçimlerini kazasız belasız yaptık. Ülkemiz şehrimiz ve hepimiz adına  hayırlı olsun dileyerek şu açıklamalara bulundu. “Sancılı bir seçim oldu. hepimiz çok yorulduk. Demokratik haklarımızı kullanırken sabah saatlerinde eski oda başkanı Osman yıldırım 6 tane Sivas´ın ve Ticaret odasının kaderini değiştiren babayiğit arkadaşımız hakkında iftira atarak çamur atarak bizleri zan altında bırakarak gitmiştir. Ben 9 yıldır yönetim kurulu üyesiyim. Sayın Yıldırım 18 yıl boyunca hile hülle yaparken iyide biz demokratik hakkımızı kullanarak tercihimizi Mustafa Eken´den yana kullandığımız zaman fetöcü olduk, omurgasız olduk kişiliksiz olduk bu söylenenleri esefle kınıyorum. Bundan sonraki süreçte daha çalışkan bir meclis oluşturmak istiyoruz. Herkesin üretken olduğu toplantılar yaparak ilimize daha iyi işlerin yapılması için çalışacağız.” şeklinde ifade etti.

Eski Başkan Osman Yıldırımın açıklamalarında otelde alıkonulduğu iddia edilen İş adamı Hasan Tuztaş ise “böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, Yıldırım´a oy vereceği yönünde bir vaatte bulunmadığını ifade etti.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eken Kazandı
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Halis Doğan
10.5.2018 12:33:35
Çetin Bey, rahmetli Kemal Sunal´ın başrolünü oynadığı zübük filmi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu seçim sessiz seçim
Bu seçim sessiz seçim
Her seçim döneminde yaşadığımız seçim gürültüsü, 31 Mart´ta gerçekleşecek olan yerel seçimlerde eskisi kadar olmayacak. AK Partinin seçim çalışmalarında görüntü ve gürültü kirliliğine izin verilmeyeceğini açıklamasının ardından gözler diğer Siyasi Partilerin buna destek verip vermeyeceğine çevrilerek nasıl bir seçim çalışması yapacakları merak ediliyor.
Er, Ticaret Borasını Ziyaret Etti
Er, Ticaret Borasını Ziyaret Etti
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Belediye Başkan Adayı Memet Er, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´nu makamında ziyaret etti.
"Tarım Üretimine Önem Vermiyoruz"
"Tarım Üretimine Önem Vermiyoruz"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul Milletvekili hemşerimiz Dr. Hayati Arkaz dün TBMM´de bir basın toplantısı yaptı. Arkaz; "Sivas´ın milli kurtuluş mücadelesinin, bağımsızlığın başladığı kent olduğunu belirterek, "Sivas Kongresi sadece Sivas´ı değil, tüm coğrafyayı, Türkiye´yi ilgilendiren bir kongredir." ifadesini kullandı.
“Hep birlikte çalışacağız”
“Hep birlikte çalışacağız”
“Bizler elhamdülillah Müslüman´ız kadere, kısmete ve nasibe inanan insanlarız. Sizler bugün burada bizimle beraber olarak bu hayırlı süreçte bizleri yalnız bırakmadınız. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, AK Parti ben değil, biz diyerek bugünlere gelmiştir. Bundan sonraki süreçte de hep birlikte tüm kadrolarımızla bir kez daha sultan şehrimize hizmet etmek için huzurlarınızdayız.”dedi.
“Esas olan Milletin belediye başkanı olmaktır”
“Esas olan Milletin belediye başkanı olmaktır”
Ürgüp “Kültürüyle, manevi değerleriyle ve eserleriyle şehri yeniden yücelteceğiz. Allah nasip ederse bayrağı yeniden teslim alacağız. Bizim için esas olan konu milletin gönlüne girmektir. Milletin,belediye başkanı olmaktır.”dedi.
Yeniden Refah Partisi il başkanını seçiyor
Yeniden Refah Partisi il başkanını seçiyor
Yeniden Refah Partisi il başkanını seçiyor
“Var gücümüzle çalışıyoruz”
“Var gücümüzle çalışıyoruz”
Demirgil, “Önemli olan Sivas´a ve Sivaslıya hizmet olduğu bilinci ile var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah bizlerde sayın Hilmi Bilgin ile birlikte büyük projelere imza atacağız.” dedi.
“Şehri gerçek sahibine emanet etsinler”
“Şehri gerçek sahibine emanet etsinler”
Ürgüp, “Herkesin gönlünde olan bir Belediye Başkan adayı olduğumu umuyorum. Halkın gönlünde, gözünde, insanların kalbinde, hep birlikte hareket ederek insanları ayrıştırmayacağız. Sivaslı hemşerilimizden ricam partiden ziyade, adaya göre düşünerek oy versinler. Adaya göre hareket etsinler. Şehri gerçek sahibine emanet etmekten çekinmesinler.”
Yeniden Refah Partisi İl başkanlarını belirleyecek
Yeniden Refah Partisi İl başkanlarını belirleyecek
Yeniden Refah Partisi İl başkanlarını belirleyecek
Başkan Adayı Hilmi Bilgin
Başkan Adayı Hilmi Bilgin
AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin 31 Mart 2019 Tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin oldu.
Başkan Adayları merak ediliyor
Başkan Adayları merak ediliyor
Belediye Başkanlık koltuğu için parti liderlerinin göstereceği adaylar halk tarafından iyiden iyiye merak ediliyor
"Bu dava ben değil, biz davasıdır"
"Bu dava ben değil, biz davasıdır"
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın bugün açıklanacak olan Sivas Belediye Başkan adayı açıklanmadan bir açıklama yapma ihtiyacı duygunu belirten bir mesaj yayınladı; "Sizlere bir açıklama yapma zarureti doğmuştur. Milletin partisi AK Partimizin birçok Belediye Başkan adayımız önümüzdeki günlerde açıklanacaktır." dedi
"Bunun hesabını kim verecektir?"
"Bunun hesabını kim verecektir?"
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu´nun Plan ve Bütçe Komiyonunda Görüşmeleri Gerçekleşen Kültür ve Turizm Bakanlığı Bütçesi Görüşmelerinde yaptığı konuşmada; " Bu ülkede yılda 5 bin arkeolog ve sanat tarihi mezunu olduğunu, şu anda 30 bin arkadaşımızın atama beklediğini söyledi; bakanlığınızın bu konuda herhangi bir çalışması var mıdır? Bunları merak etmekteyiz." diye sorarken yıkılan Tarihi Numune Hastanesinin hesabını kimin vereceğini sordu.
Başkanlık maaşı almayacağım
Başkanlık maaşı almayacağım
Er, “Belediye başkanı olduğumda. Belediye çalışanları ile aynen çalışmaya devam edeceğiz.
Bekir Hallaç; “Ben Değil, Biz Anlayışı ile Varız”
Bekir Hallaç; “Ben Değil, Biz Anlayışı ile Varız”
AK Parti´den Divriği Belediye Başkanlığı için A. Adaylığını açıklayan Sivas Divriğili İş adamı, Gazeteci – Yazar Bekir Hallaç, ilçe genelinde esnaf ziyaretlerini sürdürürken, bir yandan da bölgenin önde gelen isimleriyle de biraraya gelerek çalışmalarını sürdürüyor.
Kadir Aydın Ulaş Belediye Başkan A. Adayı
Kadir Aydın Ulaş Belediye Başkan A. Adayı
Büyük Birlik Partisi Sivas il binasında yapılan basın açıklaması ile Ulaş Belediye Başkanlığı için Kadir Aydın A. adaylığını açıkladı.
A. Adaylar için temayül vakti
A. Adaylar için temayül vakti
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu yaklaşan Yerel Seçimler için Pazar günü temayül yoklaması yapılacağını duyurdu.
“Benlik değil bizlik peşinde olacağım”
“Benlik değil bizlik peşinde olacağım”
Açıl, “İmranlı ve Sivas benim vazgeçilmez değerlerimdir. Doğduğum kent bana göre en büyük metropolden daha değerlidir. Benlik değil bizlik peşinde olacağım. Bana doğduğum topraklara hizmet görevi verildi. Bu benim için onurdur. Amacım Türkiye bütünlük halısına kopmaz renkli ilmekler atmaktır. Size ve hemşerilerime söz veriyorum. 2019 yılından itibaren Ülkemde ve Dünyada "İmranlı" yani "Kızılırmağın Doğduğu Kent" konuşulacak ve asla gündemden düşmeyecektir. ” dedi.
“Maaşlar yıllık enflasyona yenik düştü”
“Maaşlar yıllık enflasyona yenik düştü”
Çelikus, “Enflasyon farkı ödemesi yapılmasına rağmen maaşlardaki erime ve alım gücündeki kayıp devam ediyor. Ortalama bir memurun alım gücü, bir yıl içinde aylık 413,00 TL azalmıştır. Bu gerçekler ışığında; kamu görevlilerinin mağduriyetini gidermek, enflasyona yenik düşen, temel ve vazgeçilmez harcamalar karşısında maaşlar erimiştir.” dedi.
"Gönlümüz herkese açık, Şeffaf bir Belediye Başkanı olmak"
"Gönlümüz herkese açık, Şeffaf bir Belediye Başkanı olmak"
Kılıç, “Şeffaf bir belediye anlayışını üstleneceğiz. Bizler nefislerimizi aşmış insanlar olarak şehre hizmeti tamamen fedakarlık olarak görmekteyiz. Özellikle genç arkadaşlardan faydalanarak onların görüşleri dikkate alacağız. Herkesimi kucaklayarak gönlümüz herkese açık bir Belediyeyi birlikte oluşturmak olacaktır.” dedi.
Aday adayları ortaya çıkmaya başladı
Aday adayları ortaya çıkmaya başladı
Sivas Belediye Başkanlığı için aday adayları ortaya çıkmaya başladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Fikir sahibi olmaya,mal sahibi olmaktan fazla ihtiyaç duyacağımız gün gerçek zenginliğin sırrını bulacağız.

PEYAMİ SAFA
İsmail Dursun
İsmail Dursun
"Büyük Başkan Tezahüratı"
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
İstanbul´u düşünüyorlar, gözleri açık
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Son güzel kelimeler
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Yatırımsız kredi büyümesi
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Rağmen Tavrı ve Nebevî Şahitlik Yolculuğu
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Mütesettir Anıtkabir!
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Şeriat aziz eder yüceltir
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Unutulan asker düğünleri
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Müslüm Baba
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Çakmak Taşındaki Ümit
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
LEGO VE DİJİTAL RUHLAR DÜNYASI
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
´´Kişisel gelişim ´´
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Ne yapmalı?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Devlet aklı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Ahlak merkezli dindarlıktan nerelere?
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
EV ÖDEVİ Mİ!...
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Aday belirlemek artık kolay değil
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ