Eken Kazandı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında bugün gerçekleşen oda seçimlerine tek liste ile gidildi. Osman Yıldırım ve ekibinin secime girmeme kararı almalarından dolayı oda başkanlığına aday olan Mustafa Eken ve yönetimi Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının başına geçti
Tarih: 9.5.2018 19:35:10/ 1551okunma / 1yorum

Hakan BAKAR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında Sabah saatlerinde başlayan oda seçimi saat 15:00 de sona erdi.

Mustafa Eken kendi meclis üyesinin tamamının oyunu alarak Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının yeni başkanı oldu.

Yapılan seçim sonuçlarına göre, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken olurken Meclis Başkanı ise Çetin Yıldırım oldu.

Seçim sonrası yeni yönetim kurulu ile basın karşısına geçen Başkan Mustafa Eken yaptığı açıklamalarda “Eski TSO Başkanı Osman Yıldırım ve diğer Meclis Üyesi arkadaşlarımız istifa ederek, seçimlere katılmamışlardır.”dedi.

Eken basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu. “1 Nisan tarihinde başlayan Ticaret ve Sanayi Odamızın organ seçimleri bugün itibariyle tamamlanmış bulunmaktadır. Ticaret ve Sanayi Odamızda bugün önemli bir seçim yaşanmıştır. Meclis Üyelerimiz Meclis Başkanı ve Divanı ile Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerini seçmek üzere sandık başına giderek, oy kullanmıştır.  Eski TSO Başkanı Osman Yıldırım ve diğer Meclis Üyesi arkadaşlarımız istifa ederek, seçimlere katılmamışlardır.  Tek liste halinde girdiğimiz bu seçimlerde 38 oyun tamamını alarak Meclis ve Yönetim Kurulumuz belirlenmiştir.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekenyeni yönetim kurulunda yer alan isimleri tek tek sıraladı.

Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım, Meclis Başkan Vekillerimiz:Kuzubey Güler, Burhan Demirkaynak

Divan Kâtibimiz: Bünyamin Yıldırım, Emre Özgü, Yönetim Kurulu BaşkanımızMustafa Eken,

7´DE

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Cengiz Akpolat, Yüksel Aksoy, Savaş Kangal, İdris Ocak, Babür Sardaş, İsmet Ülker, Güngör Güler, Ümit Yerlikaya, Basri Çoban ve Burak Yaray, TOBB Delegeleri; Mustafa Sarılar, Yılmaz Çetin Disiplin Kurulu;Musa Emmioğlu, Erol Sarılar, İbrahim Emmioğlu, Göksel Aras, İlhan Ocak, Yurdal Epsileli´den oluşmaktadır. Öncelikle bu sonuçların meclis üyelerimize, Odamıza ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum. Desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize de teşekkür ediyorum.” şeklinde ifade etti.

“SEÇİMLER BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

Seçimlerin bir bayrak yarışı olduğunu dile getiren Eken şöyle devam etti. “Seçimler bir bayrak yarışıdır. Mensuplarımızın teveccühü ile bu bayrağı yeni dönemde daha yükseğe taşımak için çalışacağımızı herkesin bilmesini istiyorum.  Bizler ayrım yapmadan, tüm tüccar, sanayici ve işadamlarımızı ve Odamızı en iyi şekilde temsil edeceğiz, Sivas´ımızın lokomotifi ve en büyük sivil toplum örgütü olarak, yeni heyecan ve tecrübelerimizle hizmet için çalışacağız. Türkiye´nin olduğu gibi Sivas´ın da var olan 2023 hedeflerine ulaşması için çaba sarf edeceğiz. Kapımız sonuna kadar açık olacak, katılımcı ve ortak akılı Odamıza hakim kılacağız.  Bütün sektörlerimiz ile toplantılar yaparak, sorunları yeniden tespit edeceğiz. Siyasilerimizle, bürokrasimizle ve sivil toplum örgütlerimiz ile iyi ilişkiler içerisinde olacağız. Odamızın, ilimizin ve iş dünyamızın haklarını her platformda savunacağız. Gücümüzü üyelerimizin desteğiyle büyüterek, Sivas için kullanacağız.” diye konuştu

“ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞI SANDIĞA YANSIMAMIŞTIR”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının yeni Başkanı Mustafa eken “sabah saatlerinde 31 Meclis üyesi ile istifalarını açıklayan eski TSO Başkanımız Osman Yıldırım´ın iddialarını kabul etmiyoruz. Meclis üyelerimiz emir almadan, özgür iradesiyle kime oy vereceğini iyi bilmektedir. Kendi safını belirleyememiş olanların, işadamları üzerinde kurgulamaya çalıştıkları FETO iddiaları tamamen asılsızdır. Çamur at izi kalsın mantığı sandığa yansımamıştır. Kimsenin küsmeye, sandıktan kaçmaya da hakkı yoktur. Sonucu belli olan bir seçimden iftiralar atarak kaçmak, kimseye yakışmamıştır. Bizler üyelerimizin desteğiyle seçimlerimizi kazandık. İftiralarla, dedikodularla uğraşmayacağız. İşimize bakacağız. Amacımız Sivas´a ve Ticaret ve Sanayi Odamıza hizmet etmektir. Bu noktada, bütün meclis üyesi olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Meclisimiz ve Sivas´ımız için hayırlı olsun.”dedi.

“6 BABAYİĞİTE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yeni Başkan Mustafa Eken eski yönetimin yapmış olduğu açıklamalara  değinerek hukuk yargı ne derse doğrudur adalete teslim olmuş vaziyetteyiz. Arkadaşlarıma ve bizlere çok büyük iftiralar atıldı diyerek şöyle devam etti. “Ben cumhuriyet savcılarına sesleniyorum inşallah bunların hepsi dikkate alınacaktır. Orada ismi gecen 6 babayiğit memleket sevdalısı iş adaları arkadaşlarım. Oy isterken Sivasın geleceği için destek istediler. 18 yıllık yönetim için destek istemediler. Osman beyin yanında söz verip de hiçbir arkadaşımız kimseye de söz vermediler. Son bir gün kala bizim safımız burasıdır doğru saf burası diyerek  bizlere destek vermişlerdir. Burada herkesin huzurunda 38 arkadaşımıza özellikle 6 arkadaşıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“FETÖ HİÇBİR ZAMAN MECLİSE GİRMEMİŞTİR GİREMEZDE”

Eken Fetönün meclise hiçbir zaman girmediğini ifade ederek şöyle konuştu.  “Biz eskidende bunları açıkladık şimdide açıklıyorum. Dört ay öncede söyledim yine söylüyorum. Başta şahsım olmak üzere fetö ile iliksi olan herhangi bir arkadaşım ister bu grupta ister diğer gurupta olsun varsa söyleyin sayın başkan varsa söyleyin dedim. Devletimiz direk müdahil olsun ve cezası idam  ise verilsin. Osman bey dedi ki öyle bir şey yok. Peki biz soruyoruz sabaha kadar seçimlere çalışıldı sabah o arkadaşlarımıza teklif götürdüler. İlla olun dediler arkadaşlarımız oy aldıkları kişilerin ve Sivasın vebaline girmemek için burada tercih kulandılar diye bu açıklamaları yaparak buradan kaçarak gittiler. Bu söylenenler hakkında gerekli hukuki işlerler başlayacaktır. Yönetim olarak da dava açacağız. Arkadaşlarımızda tek tek dava açacaklar. Tabi bu yaşananlar Osman beye yakışmadı. İnşallah gelirler meclisten özür dilerler bu hatalarını düzeltirler.”dedi

“BİZLERİ ZAN ALTINDA BIRAKARAK GİTMİŞTİR”

Meclis Başkanı Çetin Yıldırım Odamızın organ seçimlerini kazasız belasız yaptık. Ülkemiz şehrimiz ve hepimiz adına  hayırlı olsun dileyerek şu açıklamalara bulundu. “Sancılı bir seçim oldu. hepimiz çok yorulduk. Demokratik haklarımızı kullanırken sabah saatlerinde eski oda başkanı Osman yıldırım 6 tane Sivas´ın ve Ticaret odasının kaderini değiştiren babayiğit arkadaşımız hakkında iftira atarak çamur atarak bizleri zan altında bırakarak gitmiştir. Ben 9 yıldır yönetim kurulu üyesiyim. Sayın Yıldırım 18 yıl boyunca hile hülle yaparken iyide biz demokratik hakkımızı kullanarak tercihimizi Mustafa Eken´den yana kullandığımız zaman fetöcü olduk, omurgasız olduk kişiliksiz olduk bu söylenenleri esefle kınıyorum. Bundan sonraki süreçte daha çalışkan bir meclis oluşturmak istiyoruz. Herkesin üretken olduğu toplantılar yaparak ilimize daha iyi işlerin yapılması için çalışacağız.” şeklinde ifade etti.

Eski Başkan Osman Yıldırımın açıklamalarında otelde alıkonulduğu iddia edilen İş adamı Hasan Tuztaş ise “böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, Yıldırım´a oy vereceği yönünde bir vaatte bulunmadığını ifade etti.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eken Kazandı
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Halis Doğan
10.5.2018 12:33:35
Çetin Bey, rahmetli Kemal Sunal´ın başrolünü oynadığı zübük filmi hakkında ne düşünüyorsunuz?
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu: - "Demokrasi şehitlerimiz merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz"
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Siyaset Akademisi Birincisi Avukat Mustafa Coşkun Ödülünü Başkan Erdoğan´dan Aldı.
Hedefimiz Milli projeler
Hedefimiz Milli projeler
Yusuf Yağmur gazetemizi ziyaret ederek hizmet için her zaman acele etmek gerekir. Vatandaşın derdiyle dertlenme zamanı. Şehrin önünü açacak, şehrin daha dinamik hale gelmesi için adımları hep birlikte atacağız. Hedefimiz Milli projeler olacak.” dedi.
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında, Sivas´ın Divriği ilçesinin, binlerce yıllık tarihiyle bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyledi.
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
AK Parti Sözcüsü Çelik, yerel seçimlere ilişkin, "Cumhur İttifakı, geçen dönemde son derece önemli Türk siyasetine kazanımlar getirmiştir. Bundan sonrasında da aynı kazanımları devam ettireceğinden bir kuşkumuz yoktur." dedi.
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti, ekonomide yaşanan sorunlar hakkında parti olarak sahaya indiklerini ve hazırlayacakları raporu Genel Başkan Kılıçdaroğlu´na sunacaklarını söyledi.
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: (Yerel seçimlerde ittifak söylentileri) "Yasal olarak şuanda yerel seçimlerle ilgili bu mümkün değil. Ama bir gönül ittifakı olabilir mi? Elbette olabilir. Çünkü bizim Cumhur İttifakı´mız sadece 24 Haziran seçimlerine yönelik, sadece o seçimleri kazanmaya yönelik bir ittifak değildi"
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
“Derdimiz ihtiyaçları en aza indirmek”
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu Parti binamızı daha büyük bir yere taşımayı düşünüyoruz. Milletvekillerimiz için vatandaşlar ile görüşme odaları yapacağız. Derdimiz sorunları, sıkıntıları, ihtiyaçları en aza indirmek. Herkes için çözüm yolu bulmak. O yüzden tabandan en üst makama kadar hep hizmet yolunda ilerlemeye devam edeceğiz.”dedi.
Destici´den Yemen çağrısı
Destici´den Yemen çağrısı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Yemen´e sessiz kalamayız, Yemen´deki zulmü görmemezlikten, duymamazlıktan gelemeyiz. Onun için ha Amerika zulüm yapmış, ha Suudi Arabistan zulüm yapmış, bizim için zalimin adı, rengi, dini, dili önemli değildir. Zulmü kim yaparsa biz onun karşısındayız"
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu “Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden oluyorken, Türkiye bu sorunlar ile uğraşırken ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine gelmektedir” dedi.
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
Aksu “6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye´ye hizmet etmeye ahdetmiş; bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. Hepimiz büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz.”dedi.
“Devletimizin yanındayız”
“Devletimizin yanındayız”
İyi Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu “Bizi tehdit etmeye kalkan katil Amerika´ya karşı her zaman devletimizin ve milletimizin çıkarlarını savunacak ve Devletimizin yanında olacağız.” dedi.
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
AK Parti Sivas İl Başkanlığına atanan Hakan Aksu´ya hayırlı olsun ziyaretleri başladı.
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
Aksu, “Bizim önümüzde bir sınavımız var. Oda yerel seçimler. Yerel seçimlerde hedefimiz çok yüksek. Sabah saat 10:00´dan gecenin ilerleyen saatlerine kadar parti binasında olacağım. İnşallah yapılan işlerin çıtasını daha da yükselteceğiz." dedi
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ın AK Parti İl Başkanlığına Hakan Aksu atandı.
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından yayımlanan ortak açıklamada, "ABD´nin tehditlerine halkımızın ortak dayanışması ve kararlılığı ile ´hayır´ diyoruz" dendi.
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
Alibaba Mahallesi muhtar adayı Hacı Yılmaz “mahalleme hizmet etmek benim için bir onudur. Muhtarlık maaşını mahallemizde ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilerin eğitimi için bağışlayacağım. Evrak işleri için gelen mahalle sakinlerinden hiç bir ücret talep etmecim. İnşallah mahalle sakinlerimizin desteğiyle bu güne kadar, Alibaba mahallesine yapılmayan birçok hizmeti getirmeye kararlıyım.”dedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir?

Hacı Bektaşı Veli
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Yiğido´daki Görünüm Üzmeye Devam ediyor
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Yerel seçime doğru – 1
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Kaçırılmayacak kitaplar: Ötüken´in fikriyatı, Doğu-Batı külliyatı
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Tek maliyet dolar mı sanıyoruz
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Kalbe dolan ilk bakış
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Sistemin öteki ‘uzman´ı Bahçeli
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Böyle mi olacaktı?
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
‘Aylar bize hep Muharrem oldu´
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Dünya Savaşı Ne Zaman?
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
ÖZENDİĞİNİZ HAYATI YAŞAMAKLA MEŞGULÜM
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BEKLEMEK …
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
20 milyar doların peşinde...
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Kur´an ahlâkını anlamak için
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Hayat zor
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINA HAZIRLIK TOPLANTILARI
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ