Eken Kazandı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında bugün gerçekleşen oda seçimlerine tek liste ile gidildi. Osman Yıldırım ve ekibinin secime girmeme kararı almalarından dolayı oda başkanlığına aday olan Mustafa Eken ve yönetimi Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının başına geçti
Tarih: 9.5.2018 19:35:10/ 1806okunma / 1yorum

Hakan BAKAR

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında Sabah saatlerinde başlayan oda seçimi saat 15:00 de sona erdi.

Mustafa Eken kendi meclis üyesinin tamamının oyunu alarak Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının yeni başkanı oldu.

Yapılan seçim sonuçlarına göre, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken olurken Meclis Başkanı ise Çetin Yıldırım oldu.

Seçim sonrası yeni yönetim kurulu ile basın karşısına geçen Başkan Mustafa Eken yaptığı açıklamalarda “Eski TSO Başkanı Osman Yıldırım ve diğer Meclis Üyesi arkadaşlarımız istifa ederek, seçimlere katılmamışlardır.”dedi.

Eken basın mensuplarına şu açıklamalarda bulundu. “1 Nisan tarihinde başlayan Ticaret ve Sanayi Odamızın organ seçimleri bugün itibariyle tamamlanmış bulunmaktadır. Ticaret ve Sanayi Odamızda bugün önemli bir seçim yaşanmıştır. Meclis Üyelerimiz Meclis Başkanı ve Divanı ile Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyelerini seçmek üzere sandık başına giderek, oy kullanmıştır.  Eski TSO Başkanı Osman Yıldırım ve diğer Meclis Üyesi arkadaşlarımız istifa ederek, seçimlere katılmamışlardır.  Tek liste halinde girdiğimiz bu seçimlerde 38 oyun tamamını alarak Meclis ve Yönetim Kurulumuz belirlenmiştir.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ekenyeni yönetim kurulunda yer alan isimleri tek tek sıraladı.

Meclis Başkanımız Çetin Yıldırım, Meclis Başkan Vekillerimiz:Kuzubey Güler, Burhan Demirkaynak

Divan Kâtibimiz: Bünyamin Yıldırım, Emre Özgü, Yönetim Kurulu BaşkanımızMustafa Eken,

7´DE

Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Cengiz Akpolat, Yüksel Aksoy, Savaş Kangal, İdris Ocak, Babür Sardaş, İsmet Ülker, Güngör Güler, Ümit Yerlikaya, Basri Çoban ve Burak Yaray, TOBB Delegeleri; Mustafa Sarılar, Yılmaz Çetin Disiplin Kurulu;Musa Emmioğlu, Erol Sarılar, İbrahim Emmioğlu, Göksel Aras, İlhan Ocak, Yurdal Epsileli´den oluşmaktadır. Öncelikle bu sonuçların meclis üyelerimize, Odamıza ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum. Desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize de teşekkür ediyorum.” şeklinde ifade etti.

“SEÇİMLER BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

Seçimlerin bir bayrak yarışı olduğunu dile getiren Eken şöyle devam etti. “Seçimler bir bayrak yarışıdır. Mensuplarımızın teveccühü ile bu bayrağı yeni dönemde daha yükseğe taşımak için çalışacağımızı herkesin bilmesini istiyorum.  Bizler ayrım yapmadan, tüm tüccar, sanayici ve işadamlarımızı ve Odamızı en iyi şekilde temsil edeceğiz, Sivas´ımızın lokomotifi ve en büyük sivil toplum örgütü olarak, yeni heyecan ve tecrübelerimizle hizmet için çalışacağız. Türkiye´nin olduğu gibi Sivas´ın da var olan 2023 hedeflerine ulaşması için çaba sarf edeceğiz. Kapımız sonuna kadar açık olacak, katılımcı ve ortak akılı Odamıza hakim kılacağız.  Bütün sektörlerimiz ile toplantılar yaparak, sorunları yeniden tespit edeceğiz. Siyasilerimizle, bürokrasimizle ve sivil toplum örgütlerimiz ile iyi ilişkiler içerisinde olacağız. Odamızın, ilimizin ve iş dünyamızın haklarını her platformda savunacağız. Gücümüzü üyelerimizin desteğiyle büyüterek, Sivas için kullanacağız.” diye konuştu

“ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞI SANDIĞA YANSIMAMIŞTIR”

Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının yeni Başkanı Mustafa eken “sabah saatlerinde 31 Meclis üyesi ile istifalarını açıklayan eski TSO Başkanımız Osman Yıldırım´ın iddialarını kabul etmiyoruz. Meclis üyelerimiz emir almadan, özgür iradesiyle kime oy vereceğini iyi bilmektedir. Kendi safını belirleyememiş olanların, işadamları üzerinde kurgulamaya çalıştıkları FETO iddiaları tamamen asılsızdır. Çamur at izi kalsın mantığı sandığa yansımamıştır. Kimsenin küsmeye, sandıktan kaçmaya da hakkı yoktur. Sonucu belli olan bir seçimden iftiralar atarak kaçmak, kimseye yakışmamıştır. Bizler üyelerimizin desteğiyle seçimlerimizi kazandık. İftiralarla, dedikodularla uğraşmayacağız. İşimize bakacağız. Amacımız Sivas´a ve Ticaret ve Sanayi Odamıza hizmet etmektir. Bu noktada, bütün meclis üyesi olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Meclisimiz ve Sivas´ımız için hayırlı olsun.”dedi.

“6 BABAYİĞİTE AYRI AYRI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Yeni Başkan Mustafa Eken eski yönetimin yapmış olduğu açıklamalara  değinerek hukuk yargı ne derse doğrudur adalete teslim olmuş vaziyetteyiz. Arkadaşlarıma ve bizlere çok büyük iftiralar atıldı diyerek şöyle devam etti. “Ben cumhuriyet savcılarına sesleniyorum inşallah bunların hepsi dikkate alınacaktır. Orada ismi gecen 6 babayiğit memleket sevdalısı iş adaları arkadaşlarım. Oy isterken Sivasın geleceği için destek istediler. 18 yıllık yönetim için destek istemediler. Osman beyin yanında söz verip de hiçbir arkadaşımız kimseye de söz vermediler. Son bir gün kala bizim safımız burasıdır doğru saf burası diyerek  bizlere destek vermişlerdir. Burada herkesin huzurunda 38 arkadaşımıza özellikle 6 arkadaşıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

“FETÖ HİÇBİR ZAMAN MECLİSE GİRMEMİŞTİR GİREMEZDE”

Eken Fetönün meclise hiçbir zaman girmediğini ifade ederek şöyle konuştu.  “Biz eskidende bunları açıkladık şimdide açıklıyorum. Dört ay öncede söyledim yine söylüyorum. Başta şahsım olmak üzere fetö ile iliksi olan herhangi bir arkadaşım ister bu grupta ister diğer gurupta olsun varsa söyleyin sayın başkan varsa söyleyin dedim. Devletimiz direk müdahil olsun ve cezası idam  ise verilsin. Osman bey dedi ki öyle bir şey yok. Peki biz soruyoruz sabaha kadar seçimlere çalışıldı sabah o arkadaşlarımıza teklif götürdüler. İlla olun dediler arkadaşlarımız oy aldıkları kişilerin ve Sivasın vebaline girmemek için burada tercih kulandılar diye bu açıklamaları yaparak buradan kaçarak gittiler. Bu söylenenler hakkında gerekli hukuki işlerler başlayacaktır. Yönetim olarak da dava açacağız. Arkadaşlarımızda tek tek dava açacaklar. Tabi bu yaşananlar Osman beye yakışmadı. İnşallah gelirler meclisten özür dilerler bu hatalarını düzeltirler.”dedi

“BİZLERİ ZAN ALTINDA BIRAKARAK GİTMİŞTİR”

Meclis Başkanı Çetin Yıldırım Odamızın organ seçimlerini kazasız belasız yaptık. Ülkemiz şehrimiz ve hepimiz adına  hayırlı olsun dileyerek şu açıklamalara bulundu. “Sancılı bir seçim oldu. hepimiz çok yorulduk. Demokratik haklarımızı kullanırken sabah saatlerinde eski oda başkanı Osman yıldırım 6 tane Sivas´ın ve Ticaret odasının kaderini değiştiren babayiğit arkadaşımız hakkında iftira atarak çamur atarak bizleri zan altında bırakarak gitmiştir. Ben 9 yıldır yönetim kurulu üyesiyim. Sayın Yıldırım 18 yıl boyunca hile hülle yaparken iyide biz demokratik hakkımızı kullanarak tercihimizi Mustafa Eken´den yana kullandığımız zaman fetöcü olduk, omurgasız olduk kişiliksiz olduk bu söylenenleri esefle kınıyorum. Bundan sonraki süreçte daha çalışkan bir meclis oluşturmak istiyoruz. Herkesin üretken olduğu toplantılar yaparak ilimize daha iyi işlerin yapılması için çalışacağız.” şeklinde ifade etti.

Eski Başkan Osman Yıldırımın açıklamalarında otelde alıkonulduğu iddia edilen İş adamı Hasan Tuztaş ise “böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, Yıldırım´a oy vereceği yönünde bir vaatte bulunmadığını ifade etti.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eken Kazandı
Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Halis Doğan
10.5.2018 12:33:35
Çetin Bey, rahmetli Kemal Sunal´ın başrolünü oynadığı zübük filmi hakkında ne düşünüyorsunuz?
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için ilk açık hava mitingini Sivas´ta düzenledi. Sivas´ın sorunlarına değinen Karamollaoğlu, ‘´Sivas Türkiye´nin 2´nci büyük vilayeti ama gelir seviyesi yönünden çok gerilerde. Göç almamız için hükümetin mutlaka üretime dönük yatırımlara destek vermek lazım.”
‘Seçimin kazananı olacağız´
‘Seçimin kazananı olacağız´
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Özkan Turan Navruz, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Navruz, Sivas´ta üç partinin başa baş ilerlediğini söyleyerek, ‘´Vatandaşımızın akılcı bir oy kullanacağını ve Milliyetçi Hareket Partisini seçimin kazanan tarafı olarak çıkartacağını düşünüyorum´´ dedi.
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
Kaya, “Mahallemizin yaşam kalitesini yükselteceğim. Her ay bir kültür turu gezileri düzenleyerek mahalle sakinlerini görmedikleri yerlere götürerek yeni yerler görme imkanları oluşturacağım.”dedi.
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Saadet Partisi il başkanı Mehmet Zahit Tokgöz 16 Mart 2019 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı´nda düzenleyecekleri miting hakkında gazetemize bilgi verdi
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim mitinglerinde ‘´Sivas´a 28 milyar TL yatırım yaptık´´ ifadelerini TBMM gündemine taşıdı.
Kimseyle ittifakımız yok
Kimseyle ittifakımız yok
Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, Türkiye genelinde 1398 bölgede aday gösteren tek parti olduklarını söyleyerek, ´´Bizim kimseyle ittifakımız yok. Bu iftiralara vatandaşımız kanmasın. Adayımız, Rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş halkımız tarafından büyük teveccüh görüyor´´ dedi.
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
Seçim çalışmaları kapsamında Sivas´a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen mitingde Sivaslılarla bir araya geldi. Soylu, ülke genelinde ve Sivas´ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, ‘´ "Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik" dedi.
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Sivas Tarihi Kent meydanında bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. 
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, düzenlediği program ile projelerini açıkladı, ‘Derman Belediyeciliği´ sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Akyıldız, ‘´En önemli projelerimizden biri ‘Derman Kooperatifi´. İddia ediyorum bu proje ile göç veren değil göç alın bir Sivas olacak´´ dedi.
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı.
AK Parti anket yapıyor
AK Parti anket yapıyor
Kapı kapı dolaşarak vatandaşlara “hangi partiye oy vereceksiniz?" sorusunu yönelten AK Parti´li üyeler halkın nabzını yokluyor
Sivas hepimizin
Sivas hepimizin
Seçimlerde hangi aday kazanırsa kazansın sonuç itibariyle vatandaşı her yönüyle kucaklayarak şehre değer katacak işleri yapacağı bir gerçek. Unutmayalım ki “Sivas hepimizin” her daim hoşgörülü olmaya devam edelim.
Meydanlar Isınıyor
Meydanlar Isınıyor
Yerel seçimler için artık son viraja girdik diyebiliriz. Vatandaşlar yavaş yavaş oylarını kime vereceğini netleştirmek üzere. Parti Başkan adayları neredeyse yedi yirmi dört sahada aktif bir şekilde vatandaşlar ile yakın temas içerisinde.
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Sivas Kangallılar Derneği düzenlediği yemek organizasyonu ile gergin siyaset ortamına örnek bir davranışta bulundu.
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) Sivas Belediye Başkan adayı olan Ali Akyıldız, esnaf teşkilatıyla bir araya geldi.
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız´ın eşi Zeynep Akyıldız, tüm mahallelerde evleri kapı kapı dolaşarak seçim çalışması yürütüyor. Broşürler dağıtan Zeynep Akyıldız, gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Bilgin. “Biz sadece belediye hizmetleri yapan değil herkesin istediği bir belediyeciliği ortaya koymak için buradayız. ´Ben´ değil ´biz´ mantığıyla katılımcı ve hesap verebilirlik şeklinde bir belediyecilik anlayışında olacağım. İnsanların kendini mutlu güvende hissettiği bir belediyemiz olacak. Az konuşup çok çalışacağız. Gönül belediyeciliği yapacağız. Ehliyetten ve liyakatten uzaklaşmayacağız.” dedi.
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
Seçilmiş, “Şu anda yurtlara on bin kişiden dört bin beş yüzü yerleştirildi. Diğerleri de yerleştirilince sorunlarda sıkıntılarda daha da büyüyecek ve artacak. Alt yapısı gereği merkeze taşımada zorluk yaşamayacak Cumhuriyet Üniversitesindeki bazı bölümler şehir merkezine kaydırılırsa şehir için ekonomik anlamda yeniden bir kazanç elde edilir. Biz çalışmalarımızla rutin belediyeciliğin dışına çıkacağız.”dedi.
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
Demirgil, “Biz sanayi esnafları olarak belediye başkanlarından çok çektik. İnşallah bu dönem her şey düzelir. Ustalarımız tam büyüyecek, cihaza, dükkanın içine yatırım yapacak haydi sanayiyi taşıyoruz diyen birileri çıkıyor. Siyasilerin sanayi sitelerinden ellerini çekmelerini istiyoruz. Bize dokunmasınlar yeter. Eğer yapacakları var ise eksik olan ihtiyaçlarımızı tamamlasınlar bizim için yeterlidir.” dedi.
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
Develi, “Şehrin ekonomik yapısının da ne durumda olduğunu o şehrin çarşısındaki küçük esnaf bilir. O yüzden şehir halkının ve küçük esnafın fikirlerinin önemsenmesi gerekir.” dedi.
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul´da yaşayan Sivaslı vatandaşlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sivaslı bir siyasetçiyle çocuklara ilişkin yaşadığı bir diyaloğu anlatan İmamoğlu, “Çocukların o derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım.” dedi. 
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Ürgüp, “Biz şehrin her anlamda cazibe merkezi olmasından yanayız. Projeler konusunda eski dönem, mevcut devam eden projeler ile yeni projelerimizin hepsini şehrin belediye başkanı seçildiğim taktirde kesintisiz bir şekilde şehre kazandıracağız. Halkımız teveccüh gösterip bizlere oy verirde mührü alırsak şehri adeta baştan aşağıya projeler ile her alanda şahlandırarak Sivas´ı cazibe merkezi yapacağız.” dedi.
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Atatürk ve kadınlarımız
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
YÖNETİCİ GÖREVLENDİRİLME(ME)SİNE DAİR (2)
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Sivas´ta güzel şeyler oluyor
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVAS´IN AĞALARI EFENDİLERİ
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Toplumsal bitiş!
Kemal ÖZTÜRK
Kemal ÖZTÜRK
İbrahim´e ağıt yakmayın, kendinize yanın
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Müslümanlar ibadethanelerinde bile dokunulmaz değil..
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan İyi Futbol “VAR” Ama!..
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Türkiye, tarihî yükümlülüğünü üstlendiğinde, tarihin akışı değişecek yeniden...
Doğan KAYA
Doğan KAYA
ÂŞIK ŞENLİK´İN SELMAN BEY İLE TURNATEL HANIM HİKÂYESİ
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
Çanakkale Zaferinin 104. Yıl anısına…
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Nefretin doktora tezi gibi!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Şehir, şiir ve İstanbul
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Aklıma ilk gelenler
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Aşırı Sağcı Terörist
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
Akıllı bir İngilizin ilk yapacağı şey
Berat Demirci
Berat Demirci
HAVA CİVA YAZISI
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Yiğidin harman olduğu yer: Sivaslısın!..
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
MÜDÜR KİM OLACAK?
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Sahi biz nereye gidiyoruz?!
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Haydut Baronlar
Mehmet KARAOĞUL
Mehmet KARAOĞUL
SİVAS VE YATIRIM TEŞVİKLERİ-1
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
Büyük Taşıma Şehir!..
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
SAYFA EDİTÖRÜ

 

booked.net
Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."

MEVLANA (R.A)
Karıncalar uyumazlar.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59