Anahtar Kelimeler: EĞİTİME VİDEOLU DESTEK

EĞİTİME VİDEOLU DESTEK

Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi uzaktan eğitimde yeni bir çalışmaya imza attı. Covid-19 nedeniyle yapılamayan uygulamalı dersler, video ile eğitmen şeflerin öncülüğünde hazırlanarak eğitime destek sağlandı (VİDEO)

Ayşe Mine EĞÜZ

Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından Covid-19 sebebi ile yüz yüze yapılamayan uygulamalı derslerin videoları eğitmen şeflerin öncülüğünde hazırlandı. Öğrencilerle paylaşılan bu ders videoları uzaktan eğitim almak zorunda olan öğrencilerin eğitimine katkı sağladı.

70’TEN FAZLA ÇEKİM

Uygulamalı derslerde 70’ten fazla videolu çekim yapıldığını vurgulayan Dr. Öğrt. Üyesi Emre Hastaoğlu, “Rektörlüğümüzün Bilimsel Araştırma Proje Birimi (CÜBAP)’nin ve Turizm Fakültesi Dekanlığımızın destekleri ile temin ettiğimiz ve Türkiye'nin hiçbir turizm fakültesinde bulunmayan tam donanımlı mutlaklarımızda eğitmen şef hocalarımızla 6 adet uygulama dersinin 70’den fazla çekimi yapılmıştır. Mutfak uygulamaları, yiyecek ve içecek stilistliği, ileri mutfak teknikleri, dünya mutfağı, unlu mamuller, soğuk mutfak ve servis teknikleri derslerinin videolarının hazırlıkları, çekimi, montajlanması tamamlanarak öğrencilerle paylaşılmaya başlanmıştır” dedi.