YAZARLAR

Düzeltmek yerine kapatmayı tercih ettiler

SDH ambulans garajı içerisine park edilen özel araçların kaldırılması yerine garaj kapılarının kapatılması şaşkınlık yarattı. Yetkililerin yanlışları düzeltmek yerine üstünü kapatmaya çalışmasına anlam verilemedi.

Bahar HIZAR

 Sivas Devlet Hastanesi 112 acil servis ambulans garajı içerisinde özel araçların park halinde olması tepkilere neden olmuştu. Ambulansların seri çıkış yapabilmeleri için garaj içerisinde park halinde olması gerektiğini ve özel araçların garaj içerisine park etmemeleri için yetkililerin duruma müdahil olması gerektiğini gündeme getirmiştik.

Özel araçların yasak olmasına rağmen garajda park halinde olması ambulansların açıkta kalmasına neden oluyordu. Yetkililerin duruma getirdiği çözüm ise görenleri bir kez daha şaşırttı. Çünkü garaj içerisindeki özel araçların çıkarılması gerekirken garaj kapıları yarıya kadar kapatıldı. Araçların garaj içerisinde görünmemesi sağlanmaya çalışılsa da kapı aralığından araçların fark edilmesinin önüne geçilemedi.

Yetkililerin yanlışları düzeltmek yerine üstünü kapatmaya çalışmasına anlam verilemezken,  ambulans garajına park edilmesine müsaade edilen araçların kimlere ait olduğu konusu da merak uyandırmaya başladı.