Anahtar Kelimeler: DÜŞMÜYOR

YAZARLAR

DÜŞMÜYOR

Geçtiğimiz gün il genelindeki salgın durumunu değerlendiren Vali Salih Ayhan’ın “Artan bir trend vardı ama şu an stabil hale geldi” dediği vakada son bir haftadaki artış yüzde 35.54 oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün açıkladığı vaka haritasında Sivas’ta son bir haftada 100 binlik dilimde yüzde 35.54 artış yaşandı. Buna göre geçtiğimiz hafta 313.58 olan vaka sayısı 4 – 10 Eylül tarihleri arasındaki haritada 349.12’ye yükseldi.

Çetin POLAT/

Bakan Koca’nın açıkladığı yeni insidans haritasına göre, Sivas’taki artış adeta kritik düzeyde devam ediyor. Aşıda 2 hafta önce mavi renkli iller kategorisinde yer alan kentte, 6 Ağustos’ta 254.48 olan vaka, yeni verilerde 350’ye yaklaştı. Şimdi ise gözler, ‘düştü’ denilen vakaların yeni verilerine çevrilmiş durumda.

VALİ, ‘STABİL’ DEDİ

Geçtiğimiz gün kentteki basın mensupları ile bir araya gelerek il genelindeki salgın durumunu değerlendiren Vali Salih Ayhan ise, “İl genelinde günlük 300 kişi ile seyrediyoruz. Artan bir trend vardı ama şu anda stabil hale geldi. Düşeceğini düşünüyorum çünkü nüfus sabitlendi, sosyal hareketlilik azaldı” açıklamasını yapmıştı.