Anahtar Kelimeler: EKONOMİ AÇIKLAMASI: KAYGILIYIZ

YAZARLAR

DP’DEN EKONOMİ AÇIKLAMASI: KAYGILIYIZ

Doğruyol Partisi (DP) İl Başkanı Mehmet Bölük kapı kapı gezerek esnafları dinledi. Yapılan ziyaretlerin ardından Bölük ekonomiden kaygılı olduklarını dile getirdi

Haber Merkezi/

DP İl Başkanı Mehmet Bölük ekonomiyi ele aldı. Esnafları gezerek dertleri dinleyen Başkan Bölük, günümüzde simitin ekmekle yarışır hale geldiğini vurgulayarak ekonominin kötüye gittiğini söyledi.

Bütün dünyayı etkisi altına alan pandemi süreci içerisinde ekonomideki kazançların her geçen gün daha da düştüğünün altını çizen Bölük, “Esnaf olan hemşerilerimiz belli bir hareketliliğin olduğunu söylerken, gerçek meselenin satılan ürünün sattığı fiyattan tekrar yerine koyamamasından ise şikayetçidir. Esnafla halk reyondaki fiyat artışlarıyla ne yazık ki karşı karşıya gelmektedir. Tabi ki halk olarak alım gücümüz her gecen gün düşüyor ve giderler daha da artmış vaziyette. Sivas şehri olarak kış aylarında yakıt masraflarımız bir hayli fazla. Malumunuz önümüzde kış ve herkesin bildiği gibi yıl içerisinde elektriğe ve doğalgaza ardı ardına zam geldi ve gelmeye devam ediyor.  Bu zamlar ile birlikte kış memleketi olduğumuz için faturalarımızı ödemekte zorlanacağız. Yaz aylarında halk olarak şimdi bunun tam farkına varamadık. Ama görüyoruz ki havalar soğuduğu zaman vatandaş elini cebine soktuğunda ısınmak için daha çok para harcayacağı gerçeğiyle karşı karşıya kalacak” dedi.

‘EKONOMİNİN GÜZEL OLDUĞUNU KİMSE SÖYLEMESİN’

Ekonominin her geçen gün kötüye gittiğini söyleyen Mehmet Bölük, “Mevcut hükümetimizin hayalleri çok güzel ama gerçekte ise biz halkın yaşam kalitesinin her gecen gün düştüğünü görmekteyiz. Günümüzde bir simit ekmekle yarış hale gelmiş. Böyle bir dönemde ekonominin güzel olduğunu bize kimse söylemesin.  Ben bir siyasi partinin il başkanı olarak buradan ekonominin güzel olduğunu söyleyen siyasetçi büyüklerimize sesleniyorum.  Şöyle bir düşünün; en son sade bir vatandaş olarak marketin, bakkalın, manavın kapısından girerek en son ne zaman alışveriş yaptınız. Kasa da parası çıkışmayan bir vatandaşın ihtiyacı olan ürünü üzülerek geri bıraktığına hiç şahit oldunuz mu? Biz bu ülkenin vatandaşı olarak, kredi ve kredi kartına bağlı bir haya istemiyoruz. Bizim istediğimiz cebinde parası olan, veresiye yazdırmayan bir halk olmak istiyoruz. Yukarıda bahsetmiş olduğum konuların geneline baktığımızda işte bu yüzden bizde Doğruyol Partisi olarak ‘ekonomiden kaygılıyız’ diyoruz” şeklinde açıklama yaptı.