vatandaş
20.10.2019 10:09:25
sayın vekilim sen çırpın dr getir. il sağlık elinde tutamasın

Anahtar Kelimeler: DOKTORLAR GELİYOR

YAZARLAR

DOKTORLAR GELİYOR

Ekinci, ?14 uzman 11 Pratisyen doktor kadrosu şehrimize tahsis edildi. Hekim eksiği olan branşlarda ise çalışmalarımız devam etmektedir.?dedi.

Hakan BAKAR

Sivas´ta merkez ve ilçelerde sağlık alanında hastanelerde bazı branşlarda eksik olan doktor kadroları sağlıkta 89. Dönem Doktor ataması ile giderildi.

Bizim Sivas Gazetesi olarak sağlık alanında hastanelerdeki bazı branşlarda yaşanan doktor kadrolarındaki eksiklikleri bir çok kez gündeme taşımıştık. Sağlık alanında şehrin daha iyi bir yere gelmesi ve vatandaşların sağlıkta başka şehirlere gitmemesi için yapılan atamalar sayesinde eksik olan branşlardaki doktorlar gerçekleşen doktor ataması ile giderilmiş oldu.

/resimler/2019-10/18/1525587809957.jpg

?ŞEHRİMİZ ADINA ÇÖZÜM YOLLARI ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ?

AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ile yaptığımız röportajda şunları ifade etti. ?Sağlık alanında ve diğer alanlarda şehrimiz için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Her şeyin başı sağlık. Halkımızın sağlığını korumalıyız ki onlarda şehir için daha güzel bir şekilde sevdikleriyle aileleriyle mutlu bir şekilde şehirde yaşasınlar ve işlerini sürdürsünler. Bizde hemşehrilerimizin destekleriyle onların hakları, isteklerini Ankara´da en iyi şekilde temsil etmeye çalışarak şehir adına her konuda çözüm yolları üretmeye çalışıyoruz. İşte bunlardan biride hastanelerimizde bazı servislerde doktor eksikliği yaşanmaktaydı. Tabi bu eksiklikler dönem dönem oluyor. Ama biz vekil arkadaşlarımız ile birlikte atamaların olduğu dönemde Sivas için gerekli doktorları şehrimize kazandırmaya çalışıyoruz. Dün 89. Dönem Doktor ataması ile Sultan Şehrimize ve ilçelerimize Çocuk Kardiyoloji, Onkoloji, Gastroenteroloji,Geriatri, Romatoloji branşları başta olmak üzere, 14 uzman 11 Pratisyen doktor kadrosu tahsis edildi. Bizler yigidolara daha güzel hizmeti vermek için çalışıyoruz. Hekim eksiği olan branşlarda çalışmalarımız devam etmektedir. AK Parti Sivas Milletvekilleri olarak sağlık başta olmak üzere bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada çalışmaya devam edeceğiz. Şehrimize halkımıza hayırlı olsun.?ifadelerini kullandı.