Anahtar Kelimeler: DOKTOR (VİDEO)

DOKTOR YOK (VİDEO)

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yan dal sıkıntısı olduğunu söyleyerek Sağlık Bakanlığı’ndan doktor talebinde bulundu

Ayşe Mine EĞÜZ/

İlimizde özellikle son zamanlarda gündemden düşmeyen doktor yokluğu Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız tarafından il koordinasyon kuruluna taşındı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Uygulama Hastanesi içerisinde bulunan çocuk bölümünde doktor olmamasından yakınan Rektör Yıldız, asistan doktor çağrısında bulundu.

Konu hakkında açıklama yapan Yıldız, “Hastanemizde özellikle yan dal hocası bulmakta zorlanıyoruz. Sağlık İl Müdürümüze teşekkür ederim. Hastanemizde herhangi bir sıkıntı olduğunda tüm problemleri çözüyoruz. Özellikle bizim çocuk bölümünde yan dal hocaları yok. İl Müdürümüz de biliyor; hocalarımız sıkıntı çekiyor. Yine buraya asistan gelmiyor. Asistan gelmediği için de hocalarımız sürekli hastanedeler. Hemen hemen 24 saat hastanede duruyorlar. Sayın valimiz, belediye başkanımız ve siyasilerimizle birlikte Sağlık Bakanlığından uzamanlar istiyoruz. Üniversitemize yan dal uzmanları istiyoruz. Yani mecburi hizmetini burada yapabilecek uzmanlara ihtiyacımız var. Kış şartlarından dolayı da çocuk acile çok fazla hasta geliyor. Bunların ilk etapta Numune Hastanesi’ne gelmesi bizi biraz rahatlatacaktır” diye konuştu.