DEVRAN´IN BİR HAYALİ GERÇEK OLDU
Vali Ayhan engelli Devran´ın sevincine ortak oldu.
Tarih: 3.12.2019 00:00:44

Sivas olarak şehirdeki engelleri Valimiz Salih Ayhan´ın duyarlı çalışmaları ile el birliğiyle aşmaya devam ediyoruz.  

Öğretmen Bayiskik, “Çok zor değil belki ama, Devran´ın en büyük hayali bir bilgisayar, bir de Polis olmak.”sözlerinin ardından Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Valiliği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne gerekli talimatları vererek engelli Devran´ın, bir hayalini gerçekleştirmiş oldu.

Vali Ayhan engelli Devran´ın sevincine ortak oldu.

Sivas merkeze bağlı Karabalçık köyünde yaşayan Ferda ve Temam Koçer çiftinin ikinci çocuğu olan yüzde 97 bedensel engelli Devran Koçer´in iki hayalinden biri gerçek oldu.

Sivas Valisi Salih Ayhan, yüzde 97 bedensel engelli Devran Koçer´in haberinin ardından hayalini kurduğu bilgisayar ile birlikte akülü arabayı engelli Devran´ın evine ulaştırmasını sağladı. Devran şimdi bilgisayarı ile hem ders çalışacak, hem de kendini daha da geliştirecek.

Devran´ın ailesi ve öğretmeni Sivas Valisi Salih Ayhan´a teşekkür ettiler.

“NE KADAR GÜZEL BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ”

Devran´ın bilgisayar sahibi olması için çağrıda bulunan Öğretmen Sedat Bayisit, çağrısına cevap verenlere çok teşekkür ederek şunlar dile getirdi. “İlk olarak Sayın Valimiz Salih Ayhan beyefendiye, Sivas Aile sosyal politikalar il müdürü Harun Tan´a İlçe Kaymakamımız Hacı Kerim Meral´a ve ilçe milli eğitim Müdürümüz Vahit Yıldız´a çok teşekkür ediyorum.  Türkiye´nin dört bin yanından hayırsever insanlar bilgisayar almak için akülü araba almak için mesaj çektiler yurt dışından yüzlerce yine mesaj geldi herkes yardım etmek istedi sagolsunlar. Ne Kadar güzel bir ülkede yaşıyoruz.”ifadelerini kullandı.

 Bedensel engelli öğrencisine evinde eğitim verebilmek için haftanın 2 günü kendisine ait araçla yakıt giderlerini de kendisi karşılayarak, Sivas merkeze bağlı Karabalçık köyünde yaşayan Ferda ve Temam Koçer çiftinin ikinci çocuğu olan yüzde 97 bedensel engelli Devran Koçer, eğitim verebilmek adına 50 Km gidiş, 50 Km geliş olmak üzere  toplam100 Km yol yol kat ederek eğitim veriyor.

Doğuştan engelli şu an 11 yaşında olan ve yüzde 97 bedensel engelli Devran Koçer, köylerinde okul olmadığı için 2019-2020 eğitim öğretim dönemine kadar eğitim hayatına başlayamamış.

BİR HARF ÖĞRETMEK İÇİN 100 KM YOL KAT EDİYOR

Hafik Adem Yavuz Yatılı Bölge Ortaokulu öğretmeni olan Sedat Bayiskit, haftada iki gün 100 kilometre yolu gidip gelerek Devran´a evinde eğitim vermeyi sürdürüyor.

Öğretmen Bayisit, “Her insanın bir engelli adayı olduğunu unutmayarak sözlerime başlamak istiyorum. Devran Koçer, benim öğrencim 11 yaşında bu çocuk % 97 engelli altı bezleniyor, ve düşünün koca köyde kendisinden başka çocuk yok, hepsi Okul sıralarında arkadaşlarıyla oynuyor, ders çalışıyorlar, geziyorlar, eğleniyorlar ve 11 yaşına kadar kimse Devran´a eğitim öğretim vermek istememiş. 5 yıl sonunda bana böyle bir teklif geldi; başta tereddüt yaşasam da teklifi kabul ettim. Bu çocuk bir kimsenin yardımı olmadan ne yürüyor, ne de başka zaruri ihtiyaçlarını görebiliyor. Kafasında şaft takılı, unutkanlık da verse o yılmıyor, çalışıyor, çabalıyor koca köyde ne oynayabilecek bir çocuk nede oynayacağı bir oyuncağı var. Tek istediği bir bilgisayar. Hem, ders çalışacak, hem de bilgisayar ile can sıkıntısını giderecek.  Çok zor değil belki ama, onun en büyük hayali bir bilgisayar bir de polis olmak.”şeklinde ifade etti./Hakan BAKAR

 /resimler/2019-12/2/1620302330640.jpg

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: DEVRAN HAYALİ GERÇEK OLDU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“SAĞLIKTA HİÇBİR MAZERETİMİZ KALMADI”
“SAĞLIKTA HİÇBİR MAZERETİMİZ KALMADI”
Vali Ayhan, “Sivas Sağlıkta nasibini en iyi alan illerin başında geliyor. Sağlık hizmetlerinde iyi yerdeyiz. Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayısı, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız.”dedi.
Tatbikat Gerçeğini Aratmadı
Tatbikat Gerçeğini Aratmadı
Sivas İl Özel İdaresinde Gerçekleşen Tatbikat Gerçeğini Aratmadı.
Temizlik araç filosu genişliyor
Temizlik araç filosu genişliyor
Sivas Belediyesine temizlik için yeni araçlar alındı.
Toprağımıza sahip çıkalım
Toprağımıza sahip çıkalım
Her yıl 5 Aralık günü toprağın önemi ve gıda güvenliği konusunda farkındalık yaratmak için “Dünya Toprak Günü” olarak kutlanmakta.
Organik Solucan Gübresi Hasadı Başladı
Organik Solucan Gübresi Hasadı Başladı
Vali Salih Ayhan´ın talimatlarıyla Cumhuriyet Üniversitesi, İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle kurulan Sivas Organik Tarım Anonim Şirketi (SOTAŞ)´ın bünyesinde organik solucan gübresi üretimine başlandı.
“Daha kârlı organik arıcılık yapılacak”
“Daha kârlı organik arıcılık yapılacak”
Yıldız, “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projemiz ile arıcılık işletmelerinin en önemli girdisi olan kovan ve kovan malzemesi teminini sağlayarak işletmelerimizin daha kârlı organik arıcılık yapmaları sağlanacaktır.”dedi.
“Aktif rol üstlenen bir kurumuz”
“Aktif rol üstlenen bir kurumuz”
Hastaoğlu;”Sivas Ticaret Borsası kuruluşundan bu yana ilimizin ve bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında aktif rol üstlenen bir kurumdur.”dedi. 2020 - 2023 yılı stratejik plan borsa meclisinde onaylandı.
Zabıta Teşkilatına Eğitim Verildi
Zabıta Teşkilatına Eğitim Verildi
Sivas´ta İndirimli satışlar, satıştan kaçınma ve fiyat etiketi denetimleri konusunda Zabıta Teşkilatı mensuplarına eğitim verildi.
Sulama maliyetleri Meclis Gündeminde
Sulama maliyetleri Meclis Gündeminde
CHP´li Karasu, yüksek sulama maliyetlerini Meclis gündemine taşıdı
“Benim Kulübüm Yeşilay Projesi” gerçekleştirildi
“Benim Kulübüm Yeşilay Projesi” gerçekleştirildi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Genç Yeşilay Gönüllüleri tarafından Sivas Gazi Osman Paşa İlkokulu´nda “Benim Kulübüm Yeşilay Projesi” gerçekleştirildi.
‘Hasta-Hekim İletişim Teknikleri´ konulu konferans düzenlendi
‘Hasta-Hekim İletişim Teknikleri´ konulu konferans düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele yönelik ‘Hasta-Hekim İletişim Teknikleri´ konulu konferans düzenlendi.
Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama Kitabı Yayımlandı
Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama Kitabı Yayımlandı
“Remote Sensing and Image Interpretation, Lillesand, Kiefer and Chipman” isimli kitabın Türkçeye çevirisi “Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama” ismi ile yayımlandı.
İl il memur alımları tek sayfada
İl il memur alımları tek sayfada
Türkiye´de her yıl yüz binlerce kişi KPSS sınavlarına girerek devlet kurumlarında memur olmak için çaba sarf ediyor. KPSS´de başarılı olmak yetmiyor. Devlet kurumlarının memur alımlarını da yakından takip etmek gerekiyor. Peki il il memur alımları nasıl öğrenilir? Memur alımı şartları nasıl takip edilir? İllere göre devlet kurumlarının memur alımları hangileri? Basın İlan Kurumu, sıkça sorulan bu soruların cevabını tek sayfada veriyor. İşte detaylar...
Engel yok iş var
Engel yok iş var
İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından, ´Bu Kulüpte Engel Yok İş Var´ sloganı ile engelli vatandaşlara yönelik açılan eğitim kursu tamamlandı. Engelli vatandaşlara iş imkanı sağlamak amacıyla yapılan çalışmadan söz eden Vali Salih Ayhan, ‘´Engelli vatandaşlarımıza istihdam oluşturan işverenlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum´´ dedi.
“Her alanda önemli mesafeler kat ettik"
“Her alanda önemli mesafeler kat ettik"
Vali Ayhan, "Kurumlarımızın işbirliği ile Sivas hem sağlık alanında hem de tarım alanlarında şehrimizi daha verimli hale getirerek önemli mesafeler kat edeceğiz." dedi.
Mesai sorununa rektörlük el attı
Mesai sorununa rektörlük el attı
Cumhuriyet Üniversitesi hastanesinde, çocuklarını okula bırakmak için personele verilen izin hastanede mesainin bir saat geç başlamasına neden oluyordu. Gazetemizde yayınlanan haber sonrası Rektörlük konuya el atarak personeli mesai saatleri konusunda uyardı.
CÜ Öğrencilerin diş taramalarını ve tedavisini yapıyor
CÜ Öğrencilerin diş taramalarını ve tedavisini yapıyor
İlimizde eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ağız diş taramaları ve tedavileri, CÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından yapılmakta.
´Geleceğim Mesleğim´ temalı söyleşi gerçekleşti
´Geleceğim Mesleğim´ temalı söyleşi gerçekleşti
Mesleki ve teknik liselere yönelik ´Geleceğim Mesleğim´ teması kapsamında, ORAN ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, yazar Ahmet Şerif İzgören tarafından söyleşi düzenlendi.
“Kazanan Gürün olacaktır”
“Kazanan Gürün olacaktır”
Çiftçi, “Gökpınar Gölü, Şuğul Kanyonu ve tarihi konaklarıyla ön plana çıkan ilçemiz, kent müzemizin de hizmete açılmasıyla birlikte güzel bir mekâna daha kavuşacak, kazanan Gürün olacaktır.”dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIM KAMPANYASI
ÖĞRENCİLERDEN YARDIM KAMPANYASI
Karşıyaka Kız Mesleki Lisesi öğrencileri, Hayat Ağacı Derneği´ni ziyaret ederek yapılan yardımlar hakkında bilgi edindiler. Gezi sonrası öğrenciler dernek için yardım kampanyası düzenlemek istediklerini belirttiler.
Bilgin, engellileri evlerinde  ziyaret etti
Bilgin, engellileri evlerinde ziyaret etti
Belediye başkanı Hilmi Bilgin engellilere ev ziyaretinde bulundu.
Üniversite sağlıkta kalite puanını artırdı
Üniversite sağlıkta kalite puanını artırdı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan kalite değerlendirilmesini başarıyla tamamlayarak puanını geçtiğimiz yılların üstüne yükseltti.
Etkili İletişim Becerileri Konferansı düzenlendi
Etkili İletişim Becerileri Konferansı düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tercüme Kulübü tarafından “Etkili İletişim Becerileri” isimli konferans düzenlendi.
Emniyet Sokak Operasyonlarını Sürdürüyor
Emniyet Sokak Operasyonlarını Sürdürüyor
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Sokak Operasyonlarını sürdürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.7488
EURO
6.3738
booked.net
Dünyada iki yüzlü olanlar, kıyamet günü ateşten iki yüzlü olarak gelirler.

Hz. Muhammed
Gezegenler arasında sadece Venüs saat yönünde döner.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59