Anahtar Kelimeler: NOTER ÖNERİSİ (VİDEO)

YAZARLAR

DEVA’DAN NOTER ÖNERİSİ (VİDEO)

Deva Partisi İl Başkanlığı ilimizdeki kamu mallarını ele alarak, “Eski tapu binası yanında hali hazırda imara açılarak satılması düşünülen 32 dönümlük kamu alanının halkın hizmetinde Noter olarak kullanılmasını öneriyoruz” dedi

Haber Merkezi/

Deva Partisi İl teşkilatı şehrimizdeki kamu mallarının kullanımına yönelik bir açıklamada bulundu. Başkanlık tarafından yapılan açıklamada, “Deva Partisi Sivas İl başkanlığı olarak şehrimizin değerleri olan kamu mallarının satılmasını doğru bulmuyoruz. İleride büyükşehir olmayı hedefleyen bir şehrin yöneticilerinin de bakış açısının günübirlik anı kurtarmak yerine gelecek Sivas’ın 50 yıllık vizyonunu çizmesidir. Bugün istasyon caddesine sıkışmış insan ve taşıt trafiğinin en yoğun şekilde yaşandığı yerde, depreme dayanıklılık noktasında zafiyetleri olan, otopark, engelli erişilebilirliğinin zor olduğu bir lokasyon da sıkışıp kalmıştır. Eski tapu binası yanında hali hazırda imara açılarak satılması düşünülen 32 dönümlük kamu alanının halkın hizmetinde kullanılmasını öneriyoruz. Bu alanda 1 adet tapu binası ,1 adet belediye emlak servisi binası, 1 adet harçların yatırıldığı kamu bankası ve vekalet işlemlerini kolayca yapabilecekleri bir noter hizmet alanı düşünüyoruz. Geri kalan kısımda hem personelin hem de vatandaşın rahatça gelip aracını park edebildiği açık ve kapalı otoparklar, sosyal donatılar ve insanların rahatça hareket edebileceği rekreasyon alanları tasarlıyoruz” şeklinde ifadeler yer aldı.

PEŞ PEŞE SIRALADI

Amaçlarını ve hedeflerini peş peşe sıralayan il başkanlığı “Yıkmaya değil yapmaya, satmaya değil değer katmaya, çözümsüzlük değil vizyon belirlemeyi hedefleyen bir bakış açısı ile çıktığımız bu yolda, Sivas’ta bulunan kamu alanlarını halkın hizmetinde kullanmayı ilke edilmiş bir anlayışı vaat ediyoruz” dedi.