Anahtar Kelimeler: tarlada çaldı

Ders zili bu kez tarlada çaldı

Ders dönemi başlamasına rağmen okula gidemeyen ve tarlada ailelerine yardım etmek zorunda kalan çocuklara, eğitim desteği Vali Salih Ayhan ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’dan geldi.

Zübeyde DARENDELİ

AFAD İl Müdürlüğü tarafından göçebe hayatı süren işçiler için Aşağıyıldızlı köyüne kurulan çadırda, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendirdiği öğretmen, öğrencilere ders vermeye başladı.

Vali Salih Ayhan, geçtiğimiz Pazartesi günü merkeze bağlı Aşağıyıldızlı köyüne giderek, “Üreten Çiftçi Gelişen Sivas” projesi kapsamında 53 dönüm arazide İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen patates hasat programına katılmıştı.

Katıldığı hasat programında Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden Sivas’a patates hasadına gelen tarım işçisi çocuklar ile yakından ilgilenen Vali Ayhan’ın talimatları üzerine geçtiğimiz Salı günü AFAD İl Müdürlüğü tarafından ailelerin yaşadığı bölgenin yakınına çadır kuruldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü de çadırların içini sınıf ortamında hazırladı. Öğrenciler, çadırda ders başı yaptı. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, Vali Salih Ayhan’a teşekkür etti.

Lise 1 öğrencisi Suna Karataş (13) Vali Salih Ayhan’a böyle bir imkân sağladığı için teşekkür ederek, “Ailemizle birlikte tarlada çalışıyoruz. Tarlada çalışırken Vali amcamız geldi. Bize okumak isteyip istemediğimizi sordu. Bizde okumak istediğimizi söyledik. Derslerimizden geri kalıyorduk. Bunun için çok sevindik. Vali amcamıza çok teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Sınıf ortamını çok özlemiştik. Öğretmenlerimizi, okulumuzu, arkadaşlarımızla geçirdiğimiz vakitleri çok özlemiştik. Vali amcamız bize bu ortamı sağladı. Biz de kendisine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.