Anahtar Kelimeler: “Derenin tamamı ıslah edilsin”

YAZARLAR

“Derenin tamamı ıslah edilsin”

Beştepe Harmancık köyü sakini Durmuş Sağır, köylerinde yapılan dere ıslahı çalışmalarının tüm köy içerisindeki alanlarda yapılmasını istedi.

Hakan BAKAR

Sivas Merkeze Bağlı Beştepe Harmancık köyünde Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü dere ıslahı çalışmalarına devam ediyor.

Sivas Merkeze 30 Km mesafede bulunan Beştepe Harmancık köyünün içinden geçen derenin ıslah çalışmaları Sivas DSİ 19. Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülmekte.

Beştepe Harmancık köyünde yaşayan Durmuş Sağır, köyün içerisinden geçen derenin ıslah edilmesinden dolayı yetkililere teşekkür ederek, ikinci köprünün bulunduğu alandaki bataklık bölgesinin de ıslah çalışmalarına dahil edilmesini istedi.

Köyün orta yerinde uzun zamandır bataklık konumunda olan derenin ıslah edilmesinden dolayı köy halkının çok memnun olduğunu ifade eden, Sağır, yapılan çalışmalarından dolayı Sivas DSİ müdürlüğüne teşekkür ederek şunları ifade etti.

Köyümüzün içinden geçen derenin bir bölümünün ıslah çalışmaları devam etmekte. Bizim isteğimiz köyün içerisinden geçen derenin üst tarafında yani köy meydanına 250 metre mesafede bulunan bataklık bölgesinin başlangıç kısmı olan yerinde ıslah çalışmalarının yapılmasıdır. Burada köy sakinlerimiz bu çalışmanın yapılıp yapılmayacağını k merak ediyor. Ben yetkili kişilere öncelikle çok teşekkür ederim. Yapılan çalışmalar çok güzel oldu. Ama tam olarak bataklıktan köy olarak kurtulamadık. Üst kısım kaldı orasıda yapılırsa köyümüz daha da güzel olacak.” ifadelerini kullandı.

Köyde yaşayan vatandaşların hayatlarını sürdüre bilmeleri için yapılan çalışmalar gayet güzel ama ihtiyacımız olan bir diğer konu ise Köyümüzün yollarında da problem var. Yine Köy içerisinde yer alan ve 1963 yılında yapılan köprümüz de köy yaşayanlarının ihtiyaçlarına cevap verememekte. Sivas İl Özel İdaresinden yeni bir köprü ve yol çalışmaları konusunda bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.