Anahtar Kelimeler: Demirgil' Cumhurbaşkanına mektup

YAZARLAR

Demirgil'den, Cumhurbaşkanına mektup

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mektubu.

Zübeyde DARENDELİ

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “15 Temmuz” Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a aşağıdaki tebrik mektubunu yollamıştır:

Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı. ANKARA

Sayın Cumhurbaşkanım;  Sözlerimize başlamadan evvela hasseten arz-ı hürmet ederiz.

Malumlarınız üzere; Türkiye’ye küresel güçlerin diz çöktürmek amacıyla 15 Temmuz 2016 günü başlattığı hain darbe girişimi, sizlerin kudretli iradesi, milletimiz ve devletimizin kararlı duruşuyla çok kısa sürede püskürtülerek tarihi bir ihanet operasyonu engellendi.

FETÖ’nün yıllardır planladığı bu alçakça girişim, (öncesiyle ilgili söylenecek çok söz var, ama) sonuçları bakımından hem siyaseti, hem devleti, hem de toplumu dönüştürmüştür. Bu dönüşüm kendi mecrasında yepyeni açılımları doğal bir şekilde sağlayarak, Türkiye’nin sistem olarak kendi sorunlarını çözme noktasında da, millete büyük bir fırsat vermiş ve halkın desteğiyle Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçilerek illegal yapıların ve egemen güçlerin değil; milletin kendi kendini yönetme iradesi galip gelmiştir.

Şu açık ve nettir ki, gerek 15 Temmuz gecesi gerekse 7 Ağustos Yenikapı’daki buluşmasında gerçekleşen demokrasi ve vatanseverlik duruşu, birçok sorunun çözümü için, bize derin bir tefekkür sağlamış ve sorunlarımızın çözümü için önemli işaretler vermiştir. Bir çok kere olduğu gibi özellikle 17-25 Aralık ile başlayan ve 15 Temmuz ile doruğa ulaşan zorlu süreçte, üstün liderliğiniz, milletimizin feraseti, cesareti, sağduyusu ve imanı karşısında  Allah’ın inayetiyle memleketimiz adeta uçurumdan döndü. Ülkemiz ve medeniyet coğrafyamız, çok büyük bir badire daha atlattı. Milletin sarsılmaz imanı ve cesareti, tankların paletlerini durdurdu. İnsanımıza doğrultulan tankı, şehitler vererek gaziler vererek engelleyen bu üstün ruh, aynı zamanda devletini ve geleceğini de kurtarmış oldu.

Hükümetin kararlı iradesi, özellikle MHP’nin şartsız ve sonsuz desteği, aziz milletimizin irfani bakış açısı, bütün güvenlik teşkilatlarımızın tek yürek tek bilek oluşuyla, 15 Temmuz’da yeni bir destan daha yazıldı. Tarihe silinmez izler bırakan sizler gibi, bu süreçte hükümete hiçbir ön şart olmaksızın, önce milletim ve devletim diyerek her türlü desteği sağlayan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye de, milletimiz adına şükran borçluyuz. Kazanan her zaman tam bağımsız güçlü ve büyük Türkiye olacaktır.

Artık bütün dünya görüyor ki, Türkiye kendisine yönelecek terörist faaliyetleri ininde yok etme kudret ve iradesini her zamankinden daha kudretli bir şekilde göstermekte ve bundan sonra da kimse Türkiye’ye kaba tabirle racon kesemeyecektir. Türkiye’nin gereği neyse onu anında yerine getireceğine ve mucibince amel edeceğine inancımız tamdır.

 

15 Temmuz modern bir işgal operasyonuydu. Taşeron FETÖ’ydü sadece. Aynı işgal güçlerinin elinde nice taşeron var. İşte bu nedenle millet olarak sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışma içinde farklılıkları zenginlik olarak görüp birlik ve beraberlik içinde olunca, hiçbir güç bize diz çöktüremeyecektir.

15 Temmuz aynı zamanda manevi duyguların istismarının ne kadar tehlikeli olabileceğine dair de, önemli ikazlar sunmuştur. İnsanların iradesini teslim alan yapıların nasıl bir canavara dönüştüğü net bir şekilde göstermiştir. Gerek devletimiz gerekse milletimiz, umuyorum ki, bu meyanda gerekli mesajı almıştır.

Bizde Sivaslı oto sanatkarları esnafları olarak her zaman bütün gücümüzle emrinizdeyiz. Bizim toprağımızın insanı da, tıpkı bütün milletimiz gibi hürriyet aşkı ve cesaretiyle nam salmıştır. 4 Eylül 1919’da olan budur, 15 Temmuz 2016’nın sırrı da budur.

Ve son sözümüz İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’ten nasihat olsun; “Girmeden tefrika bir millete düşman giremez/ Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez”.

Bu vesile ile demokrasi şehitlerini rahmetle, gazilerimizi şükranla andığımız bu günde, Zat-ı Alilerinize ve Yüksek Şahsınızda tüm Devlet Erkânı’na şahsım, oto sanatkarı esnaflarımız, üyelerimiz ve Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Yönetim Kurulumuz adına sultan şehrimizden kalbi selam ve saygılarımızın kabulünü kemal-i edeble ve nezaketle arz eder, çalışmalarınızda başarılar ihsan etmesi için Cenab-ı  Allah’a dua ederiz.

Derin Saygılarımızla.

Hakan Demirgil Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı