YAZARLAR

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası unutulmaz bir gece yaşattı

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Sivas´ta konser verdi.

Hakan BAKAR

Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılı etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Çok Sesli Korosu Sivas´ta konser verdi.

Cumhuriyet Üniversitesi içerisinde yer alan 4 Eylül Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen konsere Sivas Valisi Salih Ayhan, CÜ 4 Eylül Kültür Merkezi´ndeki konsere Sivas Valisi Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, il protokolü ile çok sayıda davetli katıldı.

/resimler/2019-9/10/1538182245468.jpg

Orkestra Şefliğini Cemil Can Deliorman, Koro Şefliğini ise Burak Onur Erdem´in üstlendiği konser programında dinleyenler unutulmaz bir gece yaşadı.  Konserde koro, çeşitli marş ve türküler seslendirdi. Programın sonunda sanatçıları kutlayan Sivas Valisi Salih Ayhan, koro şefi Deliorman´a Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılı anısına hazırlan pulu hediye etti.

Vali Salih Ayhan "Kongremizin 100´üncü yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası´na bu anlamlı katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Hakikaten müziğin evrensel bir dil olduğunu çok güzel bir şekilde ifa ettiler. Bu orkestrayı buraya getirmek zor oldu. Ama iyi ki getirmişiz" dedi.

Koro Şefi Cemil Can Deliorman "Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Çok Sesli Korosu sanatçıları olarak milli mücadelenin, bağımsızlık ruhunun 100 sene önce başladığı bu güzel topraklarda, güzel şehirde Sivas´ta olmaktan çok mutluyuz" diye konuştu.