ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Ayhan, “Sivas´ta Çocuğu ne okutur? derler. Çocuğu; hevesi, anasının tavası, babasının kesesi, hocasının nefesi okutur. O yüzden sözün gerçek sahibi öğretmenlerizdir. Nefesleri güçlüdür. Bu sergideki başarı ise öğretmenlerimizin nefesi, çocuklarımızın hevesi ve velilerimizin gösterdikleri gayret ile ortaya çıkmıştır.” dedi.
Tarih: 3.4.2019 00:00:15/ 385okunma / 0yorum

Hakan Bakar

 

2023 Eğitim vizyonu kapsamında yer alan beceri ve tasarım atölyesi çalışması olarak, Reşit Akif Paşa İlkokulu 3-B sınıfı Öğretmeni Filiz Çelik öğrencileri ile birlikte geri dönüşüm kitapları ile yapılan hediye ürünlerinin sergilendiği  “kitabım geri dönüşsün hediye olup güldürsün” adlı sıra dışı bir geri dönüşüm sergisinin açılışı yapıldı.

 

Reşit Akif Paşa İlkokulu atölye sınıfında gerçekleşen sergi açılışına, Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas İl milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, okul idaresi, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

Vali Salih Ayhan “sıra dışı bir geri dönüşüm sergisinin” açılışı öncesi okuldaki sınıfları gezerek öğrenciler ile birlikte ders dinledi. Öğrencilere çocuk dergisi dağıtan Ayhan Öğretmenler odasında bir süre oturarak okul idarecileri ve öğretmenler ile sohbet etti.

 

“SÖZÜN GERÇEK SAHİBİ ÖĞRETMENLERİMİZDİR”

 

Reşit Akif Paşa İlkokulu atölye sınıfındaki serginin açılışını gerçekleştiren Ayhan, “Sözün gerçek sahibi öğretmenlerimizdir. Ortak bir payda içerisinde bir araya gelerek okullarımızı daha da ileriye birlikte götüreceğiz. Biz her okulda bir atölye olsun istiyoruz. Bunun içinde çalışmalar devam ediyor. Kodlama ile ilgili atölyelerin ise ortak noktalarda yani merkezi yerler de yapmayı düşünüyoruz. Okullarımız da fiziki yapılar koşullar her geçen gün daha iyileşiyor. Ama önemli olan içerik. Okullarımızda içerik olarak daha yoğun bir çalışma yapacağız. Okullarda ki sosyal alanları artıracağız. Sivas olarak eğitimde ilk ona gireceğiz. İlerde hedefimiz ise ilk üçe girmektir. Bu hedeflerin gerçekleşmesi için, öğrenci, veli, öğretmen ve idareci dörtlemesi ile sağlamalıyız. Veli işin içinde olunca işin hassasiyeti daha da artmış oluyor. Velinin öğrencisine değer verdiğini, öğrencisi ile iç içe olduğunu her zaman hissettirmek lazım. Biz bu birlikteliği yaparak huzur iklimi oluşturmalıyız. Sivas´ta çocuğu ne okutur? derler. Çocuğu; hevesi, anasının tavası, babasının kesesi, hocasının nefesi okutur.” Bizde çocuklarımız en iyi şekilde okutmak için gayret göstermekteyiz. İşte burada sergide de gördüklerimiz çocuklarımızın ne kadar gayretli olduklarını gösteriyor. Bu sergideki başarı ise öğretmenlerimizin nefesi, çocuklarımızın hevesi ve velilerimizin gösterdikleri gayret ile ortaya çıkmıştır. Ben hem öğretmenimizin hem velilerimizin hem de çocuklarımızın ellerine emeklerine sağlık diyorum. Bu çalışmalar ile daha güçlü bir eğitim ağı oluşturacağız. O yüzden atölye çalışmalarını her zaman önemsiyorum.” ifadelerini kullandı.

 

KİTABIM GERİ DÖNÜŞSÜN HEDİYE OLUP GÜLDÜRSÜN”

 

Reşit Akif Paşa İlkokulu Sınıf öğretmeni Filiz Çelik´in 3-B sınıfı öğrencileri ile yapmış olduğu geri dönüşüm kitapları hediyeye dönüşsün “sıra dışı bir geri dönüşüm sergisinin açılışında şu ifadelere yer verdi. “Atölye çalışması yaparak kitapları geri dönüştürmek adına “kitabım geri dönüşsün hediye olup güldürsün.” Sınıfımdaki öğrencilerim yaklaşık 150 ile 200 kitap sayfalarını katlayarak ortaya birbirinden güzel eserler çıkardılar. Tabi çocuklar bu kitapları katlayarak kendilerini de sosyal anlamda geliştirmiş oldular. Becerileri artmış oldu. Kitapları katlayarak yeni bir çok tasarımı da bulmuş oldular. Bu sergideki amacımız kullanılmayan atıl durumda olan kitapların tekrar hayatımıza kazandırılmasını göstermekti. Yani geri dönüşüme gidecek olan kitapların tamamının hediyeye dönüştürülmesini sağladık. Kitap katlama sanatı olarak bilinen bu işi biz hep birlikte başardık. Velilerimizin de katkısı oldu. Onlarda işin son aşamalarında birleştirmelerde ve sprey boyamada yardımcı oldular. Sergimiz sosyal toplumu da içeren bir proje oldu. Burada öğretmen, öğrenci ve veli bir arada bir birliktelik sağladık. Hep beraber bu güzel serginin ortaya çıkmasını başardık. Emeği, desteği olan herkese çok teşekkür ederim.” dedi.Video Tarihi: 2.4.2019 22:59:39
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ÇOCUĞU OKUTUR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Savaşçı: Birçok öğrencimiz faydalanacak
Savaşçı: Birçok öğrencimiz faydalanacak
Sivas´ta Ekim ayından itibaren öğrenci kabulüne başlayacak olan Yetenek ve Beceri Merkezi´nin işleyişine yönelik program ve içerik geliştirilmesi için çalıştay düzenlendi.
Savaşçı, okullarda incelemelerini sürdürüyor
Savaşçı, okullarda incelemelerini sürdürüyor
Savaşçı, “Fiziki anlamda neredeyse hiçbir eksiğimiz yok. Bize sunulan bu imkânları çok iyi değerlendirerek çocuklarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlayacağız.”dedi.
Spora yönlendirme projesi hayata geçiyor
Spora yönlendirme projesi hayata geçiyor
Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi Sivas´ta uygulamaya geçiyor.
Yıldız, 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı
Yıldız, 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Öğrenciler Sanat Sivas ile hayat bulacak
Öğrenciler Sanat Sivas ile hayat bulacak
İlimizdeki 118 bin öğrencinin hedef olarak belirlendiği Sanat Sivas Projesi çalıştayı ilimizde yapıldı.
Tweet atan öğrenciye kitap hediye ettiler
Tweet atan öğrenciye kitap hediye ettiler
Öğrenci Celal Bulut´un attığı tweet karşılık buldu.
Kantin çalışanlarına hijyen eğitimi
Kantin çalışanlarına hijyen eğitimi
Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı ve Turizm Fakültesi iş birliği ile üniversite kantinleri ile yemekhanelerinde çalışan personele “Fakülte Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kurallar” konulu hijyen eğitimi verildi.
SİVAS EVLATLARINA SAHİP ÇIKIYOR
SİVAS EVLATLARINA SAHİP ÇIKIYOR
Sivas Hizmet Vakfı tarafından yürütülen ‘Sivas Evlatlarına Sahip Çıkıyor´ burs kampanyası bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Sivas Kitap Okuyor
Sivas Kitap Okuyor
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için yeni bir uygulama başlattı. İl Genelinde tüm okullarda, haftalık ortak kitap okuma saatleri düzenlenerek, öğrenciler okumaya yönlendirilecek.
“Okuyarak anılmak bizleri mutlu etmekte”
“Okuyarak anılmak bizleri mutlu etmekte”
Epsileli, “amacımız gençleri her zaman kitaplar ile bir arada tutmaktır.”dedi
Rehber öğretmenlik toplantısı yapıldı
Rehber öğretmenlik toplantısı yapıldı
2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Rehber Öğretmenler Toplantısı yapıldı. Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Şube Müdürü Süleyman Bekdaş katıldı.
Sivas´ta 73 bin 500 öğrenci sınava girdi
Sivas´ta 73 bin 500 öğrenci sınava girdi
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi kapsamında gerçekleştirilen hazırbulunuşluk sınavına 73 bin 500 öğrenci katıldı.
“Sizler için hep bir gayret içerisindeyiz”
“Sizler için hep bir gayret içerisindeyiz”
Vali Ayhan, “Gözlerinizdeki ışığı yol bilip, kalplerinize ulaşmak için gayret edeceğiz." dedi.
Eğitimde ‘KÖPRÜ´ modeli, Türkiye´ye örnek olacak
Eğitimde ‘KÖPRÜ´ modeli, Türkiye´ye örnek olacak
Sivas´ta eğitim kalitesini artması amacıyla uygulanan KÖPRÜ modelini tanıtan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, KÖPRÜ Modelinin Türkiye´ye örnek olacak bir proje olduğunu belirtti.
Ulusal Öğrenci Sempozyumu yapıldı
Ulusal Öğrenci Sempozyumu yapıldı
4 Eylül Sivas kongresinin Yüzüncü Yılında Sivas Kongresi, Ulusal Öğrenci Sempozyumu düzenlendi.
TÜBİTAK´tan SCÜ´ ye bir destek daha
TÜBİTAK´tan SCÜ´ ye bir destek daha
TUBİTAK 1001 Projesi kapsamında “Yapay Açıklıklı Uzay Radar verilerinden Periyodik Yüzey Hareketlerin Belirlenmesi: PS_TimeS Yazılımının Geliştirilmesi” isimli proje TÜBİTAK tarafından kabul edildi
Gürün´de Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Toplantısı
Gürün´de Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Toplantısı
Sivas´ın Gürün ilçesinde Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı yapıldı.
CÜ´de doğal oyun hamuru üretiliyor
CÜ´de doğal oyun hamuru üretiliyor
İthal edilen oyun hamurlarının sağlık açısından taşıdığı riskten dolayı ailelerin mesafeli yaklaşmasından dolayı bu alanda oluşan güvensizliği gidermek isteyen Cumhuriyet Üniversitesi, çalışmalarını sürdürüyor.
Şenlik havasında eğitime başladılar
Şenlik havasında eğitime başladılar
Muhibbi-Kanuni İlkokulu öğrencileri yeni eğitim öğretim yılına şenlik havasında girdi. Okul yönetimi tarafından düzenlenen etkinlikte oyunlar oynandı, eğlenceler tertip edildi.
Ders zili çaldı
Ders zili çaldı
2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı dün çalan ilk ders zili ile başladı. Vali Salih Ayhan, Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu´nda eğitim yılı açılışına katılarak eğitim yılının hayırlı olmasını diledi, yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
“Nicelikten ziyade nitelik odaklı projelerimiz var”
“Nicelikten ziyade nitelik odaklı projelerimiz var”
Vali Ayhan, “Eğitim camiasının değerli mensupları ve sevgili öğrencilerimiz, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Döneminizi kutluyor, yeni eğitim öğretim yılının başarılı geçmesini temenni ediyorum. Nicelikten ziyade nitelik odaklı projelerimize başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.”dedi.
Üniversite ile STSO arasında iş birliği protokolü imzalandı
Üniversite ile STSO arasında iş birliği protokolü imzalandı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Sivas Ticaret Sanayi Odası (STSO) arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı.
SİVAS´TA EĞİTİM FELSEFESİ KURULUYOR!
SİVAS´TA EĞİTİM FELSEFESİ KURULUYOR!
Okulların açılması ile birlikte, Sivas´ta eğitimde yeni anlayış da artık gündemde. Milli Eğitim Merkez teşkilatının koordinesi ile bu sene Sivas´ta tepeden tırnağa bir yenilenmenin yaşanacağı belirtiliyor. Ortaokulların akademik başarısına yönelik ‘Köprü Modeli´ hayata geçerken, ilkokul Öğrencilerinin ise sanata, spora ve güzel davranışa yönlendirileceği öğrenildi.
Sivas´ta Yeni Eğitim Dönemi Öncesi Hazırlıklar Tamamlandı
Sivas´ta Yeni Eğitim Dönemi Öncesi Hazırlıklar Tamamlandı
2019-2020 Eğitim - Öğretim Dönemi öncesi Sivas Valisi Salih Ayhan, eğitimciler ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya geldi.
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
2023´e dair hedefleri olanlara bir tavsiye
İsmail AYHAN
İsmail AYHAN
BİR ELVADA, BİR MERHABA
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Dövize yöneliş hayra alamet değil
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Zeybek oyunları
Berat Demirci
Berat Demirci
YAZI TURA FARKIYLA ZAGON GENİŞLEMESİ
İsmail Dursun
İsmail Dursun
100. yıl´da Sivas´ta dev medya buluşması
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Neden erteleriz ?
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
WHAT´S APP´TAN YÖNETMEK
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Emrem Sultan´dan Yunus Emre´ye
Sümeyye Bülbül
Sümeyye Bülbül
Işığımızı çaldın gece
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Küresel tek devlet ve popüler kültürün hükümranlığı...
Mustafa Öztürk
Mustafa Öztürk
Türk / Türkiye tipi ateizmin genel karakteristiği
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Takip mesafesini korumak gerekiyor
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Zoka
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Din ilimlerinde yeni usûl
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Çağdaş Evliya Çelebi´mizi kaybettik
Doğan Kaya
Doğan Kaya
ÂŞIK ŞENLİK´İN LÂTİF ŞAH İLE MİHRİBAN SULTAN HİKÂYESİ (6)
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
HAN GAPISI
Ahmet Taşgetiren
Ahmet Taşgetiren
Bozbeyli, İnönü, ihanet vs...
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
ATOM KARINCA SİVASSPORDA
Mehmet Karaoğul
Mehmet Karaoğul
DÜNYA DEĞİŞİYOR, TARIM VE HAYVANCILIK DA
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Buruk anılar ayı
Bahar Hızar
Bahar Hızar
“Sağır mısınız?”
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
GÖZ AÇTIM SENİ GÖRDÜM
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Naklen
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
MÜDÜR KİM OLACAK?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.6917
EURO
6.2941
booked.net
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
Burnunuzla başparmağınız ayıi boydadır.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59