Anahtar Kelimeler: CİĞERCİNİN KEDİSİ

YAZARLAR

CİĞERCİNİN KEDİSİ

Ciğer yapan kebap salonunun önünde bulunan sokak kedisi 10 yıldır ciğercinin maskotu haline geldi. Dükkan sahiplerinin Samim ismini koyduğu kedi, belli saatlerde dükkan önüne gelerek ciğer istiyor

Ayşe Mine EĞÜZ/

Kent merkezinde bulunan bir ciğer dükkanının önünden ayrılmayan sokak kedisi etraftaki vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. 10 yıldır bu ciğer dükkanının daimi müşterisi olan kediye dükkan sahipleri Samim ismini koydu. Samim’e sahip çıkıp karnının doyuran dükkan sahibi Fuat Ahıskalı ise Samim ile aralarında farklı bir bağ olduğundan bahsederek, “Geldiğinde karnı açsa içeri girmeden iki tane miyavlar. ‘Miyav’ dediğinde biz biliriz ki karnı acıkmış ve hemen yemeğini veririz” dedi.

20 yıldır bulundukları dükkanı işleten   Fuat Ahıskalı, “Burada Samim adında sarı bir kedimiz var. Biz 20 yıldır buradayız, Samim ise 10 yıldır burada bizim maskotumuz. Samim’i burada herkes sever, getirip mama verirler ve fotoğraf çektirirler. Biz onun burada karnını doyururuz. O gelir, burada karnını doyurur, ciğerini yer. Her gelen müşteri Samim’i sever, kaldırımdan geçenler fotoğrafını çeker. Hepimiz onu çok severiz, o buranın olmazsa olmazı. Karnı acıkınca gelir ve burayı ziyaret etmeden gitmez. Dükkanın içerisine girmez. Sadece kapının orada durur ve karnı toksa kapı eşiğine uzunca yatar. Gelen müşterilerimiz kenarından geçerler ve Samim’i rahatsız etmezler. Geldiğinde karnı açsa içeri girmeden iki tane miyavlar. Miyav dediğinde biz biliriz ki karnı acıkmış ve hemen yemeğini veririz. Başka kedilerin gelmesine izin vermez.  Samimi bir yaklaşımı var bu yüzden de adını Samim koymuş bizim çocuklar. Müşterilerimiz rahatsız olmaz, Samim’e yediği yemekten verirler. Herkes buradan geçerken ‘ciğercinin kedisi olduğu belli’ der. Samim bizim buranın müdavimi, daimi müşterisidir” dedi.

‘BİRLİKTE YEMEK YEDİĞİMİZ GÜNLER OLUYOR’

Müşteri Mustafa Ozmuş (40), “Buranın daimi müşterisiyim. Samim’le burada birlikte yemek yediğimiz günler oluyor. Hatta bazen onu görmek için geldiğimiz oluyor.  Samim’i seviyoruz. Samim devamlı buralarda. Acıktığında buraya geliyor ve bizler gibi ciğerini yiyor ve karnı doyunca gidip yatıyor.  Bazen çok kilo alıyor ve rejime giriyor. Gelmiyor birkaç gün ve gözümüz onu arıyor” ifadelerini kullandı.