YAZARLAR

“Çiftçilerimiz mağdur edilliyor”

Karasu, “Özen Barajı’nda yaşanan aksaklıklar nedeniyle çiftçiler mağdur ediliyor.”dedi.

Zübeyde DARENDELİ

CHP’li Karasu: Sivas’ta 50 bin dönümlük patates heba oldu.

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ın Hafik İlçesinde bu yıl tam kapasiteyle faaliyete geçen Özen Barajı’nda yaşanan aksaklıklar nedeniyle çiftçilerin mağdur edildiğini belirtti.

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Karasu, Özen Barajı’ndaki su boruların sürekli patlamasından dolayı sulama işleminin yapılamadığını kaydederken, ‘’Tavşanlı, Tuzhisar, Küpecik, Çaygören, Pınarca, Dikmencik, Kızılkavraz, Çukurbelen, Gökdin, Emre ve Durulmuş köylerimizde, toplamda 50 bin dönümlük arazide patates eken çiftçilerimizin emeği, Özen Barajı’ndaki su borularının sürekli olarak patlaması ve yaşanan teknik aksaklıklar nedeniyle heba olmuş durumda’’ ifadelerini kullandı.

“İKTİDAR SESLERİNİ DUYMUYOR”

Pandemi döneminde dâhi çiftçilerin üretime devam ettiğini kaydeden Karasu, ‘’Çiftçilerimiz, iktidara ve yetkililere seslerini duyuramamaktan şikayetçi’’dedi.

 Tarım ve Orman Bakanına seslenen Karasu, sözlerini şöyle tamamladı:

‘’Çiftçimizin tek derdi bir yıl boyunca emek verdiği mahsulünü kurtarabilmek. Sizleri, büyük fedakarlıkla üreten, yetiştiren çiftçilerimizin sorunlarına kulak vermeye davet ediyorum.’’