YAZARLAR

?Çiftçilerimiz oda çalışmalarından memnun?

Şimşek, ?oda olarak yaptığımız çalışmalar neticesinde çiftçilerimiz odamızın yeni uygulamalarından oldukça memnun.?dedi.

?ÇİFTÇİMİZ İÇİN YERİNDE BİR UYGULAMA OLDU?

Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, oda çalışmalarının uygulamalarından Zaralı çiftçiler memnun diyerek şu ifadeleri kullandı.

?Zara Ziraat Odası olarak ilk kez bu yıl gerçekleştirdiğimiz uygulamayı çiftçilerimiz memnuniyet verici olarak değerlendirdi. Odamız yönetim kurulunun almış olduğu kararla Zara Küçük Sanayi Sitesindeki kurumumuza ait tesislerin işletme hakkı belirli bir süreliğine özelleştirildi. Yapılan özelleştirme ile tesislerimizde verilen buğday eleme ve ilaçlama, buğday alım ve satım, yem kırma ve ezme,  slaj paketleme, slaj ve yem satışı hizmetlerinden memnuniyetlerini dile getiren çiftçilerimiz, yerinde bir uygulama olduğu yönünde düşüncelerini aktardılar.

?ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK?

Şimşek, ?Özellikle uygun maliyete yem temini konusunda da yoğun ilgi gösteren çiftçilerimiz tesiste birden fazla hizmetin verilmesi ve üretici lehine bir uygulamanın sağlanılması sayesinde yüzlerinin güldüğünü ifade etmekteler. Tesiste gerçekleşen alım sayesinde buğday fiyatlarının arttığını söyleyen üreticilerimiz, ürünlerini en iyi fiyattan değerlendirme imkanı bulduklarını da bildirdiler. Çiftçinin kazancının, kârının gözetildiği uygulamanın ilerleyen dönemlerde de devam etmesi ve daha farklı alanlarda da çeşitlendirilmesi amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.? şeklinde konuştu. /Hakan BAKAR