Anahtar Kelimeler: ÇETİNDAĞ İYİLİK İSTEDİ

YAZARLAR

ÇETİNDAĞ İYİLİK İSTEDİ

2021’de salgının bitmesini ve yağışların artmasını dileyen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Tüm çiftçilerin bol, bereketli bir yıl geçireceği ve ülkenin dışa bağımlılığının azalacağı bir yıl olsun” dedi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Dünyada birçok olumsuzlukların yaşandığı 2020 yılının bitmesine sayılı günler kala Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, 2021'den beklentilerini açıkladı.

2020 yılının en önemli iki gelişmesinin koronavirüs salgını ve kuraklık olduğunu ifade eden Çetindağ, yeni yılda salgının bitmesini ve yağışların artmasını diledi.

Yeni yılın ülkemiz ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini dileyen Çetindağ, yeni yıl mesajında çiftçilere yönelik destek beklentisini yineledi.

Salgının gıda, çiftçi ve toprağın ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini de sözlerine ekleyen Çetindağ, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "İnşallah 2021 yılında salgın hastalık ve kuraklık olmaz. Biliyorsunuz kuraklık da şu anda gündemimizde. İklim değişikliklerinden dolayı kuraklıklar yaşanıyor. Ülkemizde salgın hastalık bittikten sonra en büyük sıkıntılardan birisi kuraklık. Kuraklık bittiği zaman çiftçinin gece gündüz arazisinde çalışıp ülkemizi doyurmasını diliyorum. Dışarıya ihracat yapabilmemiz için de devletimizin, milletimizin çiftçilerimize, üreten insanlarımıza destek vermelerini bekliyorum. Biz gıdada ne kadar güçlü olursak ülkemiz o kadar başarılı olur, başımız da o kadar dik durur. Çünkü bu salgın hastalıklardan dolayı çok ülke buğday üretiminde, hayvansal üretimde artık sınırlarını kapattı. Biz bunu yaşamamak için çiftçimize sahip çıkmalıyız. Bu vesileyle başta çiftçilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın yeni yılını tebrik ediyorum.”