Anahtar Kelimeler: CEPLER YANACAK

CEPLER YANACAK

Belediye tarafından şehir içi halk otobüsleri toplanma merkezinin üniversiteye taşınmasıyla ortaya çıkan maliyet artışına çözüm bulundu. Ancak bulunan çözüm otobüsçüleri rahatlatacak, halkın cebini yakacak.

Zübeyde DARENDELİ

Pandemi döneminde peş peşe gelen zam haberlerine bir yenisi daha eklenecek. Şehir için ulaşımı sağlayan Halk Otobüs seferlerinde yeni bir düzenlemeye gidiliyor. İddiaya göre kısa bir süre önce Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile görüşen otobüs sahipleri, artan maliyetleri öne sürerek fiyatların arttırılmasını talep etti. Yapılan görüşmenin ardından çıkan ortak karar ise bilete zam yapılmayacak ancak üniversiteye gitmek isteyen vatandaştan ek ücret talep edilecek.

İDDİALARA YANIT VERDİ
Üniversiteye gitmek isteyen vatandaştan ek ücret alınıp alınmayacağıyla ilgili gazetemize özel açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, “Çift bilet uygulaması şuan yok ama ileride olmayacağı anlamına gelmez” dedi.

Üniversiteye tek ulaşım uygulamasının önümüzdeki süreçte değişebileceğini de vurgulayan Işık, her mahalleden üniversiteye seferlerin günün sadece belirli saatlerinde olacağını, geriye kalan zaman diliminde ise aktarmalı sistemin devreye gireceğini söyledi.

ESNAF ZARAR EDİYOR

Belediyenin Özel Halk Otobüsü esnafına destek olduğunu da sözlerine ekleyen Kayhan Işık, otobüsçü esnafının şuan zarar ettiğini belirterek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Pandemi döneminde yolcu sayısının düşmesi nedeniyle otobüsçü esnafı şuan zarar ediyor. Biz her ne kadar da destek olsak yaşanan sorun ancak yolcu sayısının normale dönüşmesiyle çözülecek. Ek bilet uygulaması durumunda ise vatandaştan cüzi bir miktar talep edilecek.”