Anahtar Kelimeler: Canlı hayvan pazarı açıldı

YAZARLAR

Canlı hayvan pazarı açıldı

Koronavirüs salgını kısıtlamalarında dolayı yaklaşık üç buçuk aydır kapalı olan 'Şarkışla Hayvan Pazarı' gerekli tüm tedbirler alınarak yeniden açıldı.

Zübeyde DARENDELİ

Ülkemizin en büyük canlı hayvan pazarı olan 'Şarkışla Hayvan Pazarı' gerekli tüm dezenfeksiyon işlemlerinin tamamlanması ile bugün yeniden açıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 3 Mart'tan geçtiğimiz Cumartesi gününe kadar kapalı kalan 'Şarkışla Hayvan Pazarı' gerekli tüm dezenfeksiyon işlemlerinin tamamlanması ile 13 Haziran 2020 Cumartesi günü yeniden açıldı.

 Yeniden açılan pazar alanında, gerekli tüm dezenfeksiyon işlemleri yapılarak pazara gelenler tek tek kontrolden geçirildi.   Canlı hayvan Pazar yerinde görevliler ses yayın cihazlarıyla sürekli maske ve sosyal mesafe uyarısı yaparak, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile belediye ekipleri pazar girişinde vatandaşa maske dağıtımız yaptı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği pazarda, Kaymakamlık, Şarkışla Belediyesi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri, Covid-19 salgın riskine karşı gereken tüm tedbirleri Pazar alanında hassasiyetler uyguladılar.