Anahtar Kelimeler: CANİLİK!

YAZARLAR

CANİLİK!

BU NASIL VAHŞET

Hayvansever Gül Dursun, Pazar günü ortadan kaybolan kedisi Tostos’u patileri ve kuyruğu kesik halde ölü buldu. Bu vahşeti kimin yaptığı ise henüz bilinmiyor

Ayşe Mine EĞÜZ/

Olay Çayyurt Mahallesi 17’nci sokakta meydana geldi. Evinin bodrumunda yaklaşık 50 tane kediye bakan Gül Dursun, veterinere götürmek için 5 aylık kedisi Tostos’u almak istedi. Kediyi diğerlerinin arasında bulamayan Dursun, kedisini ararken evinin yakınlarında bir yerde patileri ve kuyruğu kesik biçimde yavruyu ölü buldu. Dursun’un ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri inceleme başlattı.

Büyük üzüntü yaşayan ve gözyaşlarına hakim olamayan Gül Dursun, “Gönüllü olarak sokak kedilerine bakıyordum. Markete gittim. Gelirken baktım ki kedim burada yatıyor. Kuyruğunu ve patilerini kesip öldürmüşler. Bu bir canilik. Bu bana karşı bir tehdit mi bilemiyorum. 50 tane kedim var, onlar için çok korkuyorum. Hepsi de insanlara çok yakın. Eğer onlara da böyle bir şey olursa ben ne yaparım. Patilerini, kuyruğunu ve sırtını kesmişler. Çok kötü bir manzaraydı. Çok kötü bir duygu. İlk defa başıma geliyor. Eceliyle öleni gömüyordum ancak bu durum çok farklı bir şey. Lütfen hayvanları sevsinler. Allah rızası için onlara dokunmasınlar. Onlar Allah'ın sessiz kullarıdır” dedi.