Anahtar Kelimeler: BEKLİYORUZ”

YAZARLAR

“CAN SUYU BEKLİYORUZ”

Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği Başkanı Kerim Çayır, destek paketi içerisine emlakçıların da dahil edilmesi gerektiğini belirterek, “Ayakta duramıyor, can suyu bekliyoruz” dedi

Ayşe Mine EĞÜZ

Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği Başkanı Kerim Çayır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıkladığı destek paketi içerisinde emlakçıların olmamasını eleştirdi.
Salgın nedeniyle emlakçıların da ayakta durmakta güçlük çektiğini vurgulayan Çayır, emlakçıların devletten beklentilerini sıraladı.

“ÇIKMAZDAYIZ”

Açıklamasında can suyu beklediklerinin altını çizen Çayır, “Kirasını ödemekte zorlanan; elektrik, su, doğal gaz gibi faturalarını dahi ödemekte sıkıntı çeken kardeşlerimiz var. Emlakçı esnafımız beklenti içinde. Ayakta durmaya çalışan emlakçı esnafımıza can suyu bekliyoruz. Tamamen bir çıkmaz içerisine girdik. Koronavirüs salgını nedeniyle mağdur olan esnaflar arasında emlakçıların da yer alıyor. Koronavirüs vakalarındaki artış ile kapsamı genişletilen kısıtlamaların ardından mağdur olan esnaf için Cumhurbaşkanımız tarafından yeni destek paketi açıklanmıştı. Paket kapsamında esnafa kira desteği ve hibe verilecek. 3 ay süreyle büyükşehirlerde aylık 750, diğer illerde ise 500 lira kira desteği gerçekleşecek. Taksicilerden dolmuşlara, lokantacılardan kuaförlere, terzilerden oto tamircilerine kadar pek çok farklı meslek grubu yardımlardan faydalanacak. 1 milyon 200 binin üzerinde kişiyi içine alan bu paket içerisinde ne yazık ki emlakçı esnafımız yer almadı. Yardımın kapsamının tekrar gözden geçirilmesi ve emlakçı esnafının da bu pakete alınmasını talep ediyoruz. Bizler de bu ülkenin esnafıyız, yıllardan beri devletimize vergi veriyoruz. İlimizde 200 civarında emlakçı esnafımız var. Maalesef Koronavirüs nedeniyle sektör temsilcilerimiz zor günler geçiriyor. Kirasını ödemekte zorlanan; elektrik, su, doğal gaz gibi faturalarını dahi ödemekte sıkıntı çeken kardeşlerimiz var. Emlakçı esnafımız beklenti içinde” dedi.