Çalışmaları yerinde incelediler
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz ve bölge illerin Muhtarlar Dernek Başkanları Sivas Belediyesinin çalışmalarını yerinde inceledi
Tarih: 12.11.2017 15:58:25/ 393okunma / 0yorum

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz ve bölge illerin Muhtarlar Dernek Başkanları Sivas Belediyesinin çalışmalarını yerinde inceledi.

 

SICAK ÇERMİK AQUA PARK

Önceki gün Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret eden misafirler bugün de belediyenin yapmış olduğu çalışmaları gezdiler. İlk olarak Sıcak Çermik Aqua Park inşaat alanını gezen misafirler proje hakkında Başkan Aydın´dan bilgi aldılar.

 

ARAÇ KİRALAMA SİTESİ (RENT A CAR)

Sıcak Çermik Aqua Park gezisi ardından yapımı tamamlanmak üzere olan araç kiralama sitesini gezdiler. Toplamda üç kat olarak inşa edilen Rent A Car sitesinin kaba inşaatı tamamlandı. Şehrin batısına yapılan proje için havaalanı kavşağının karşısında bulunan arazi seçildi. 7 bin 100 metrekare inşaat alanına sahip olan Rent A Car firmalarının toplanma merkezinde 18 adet ofis bulunuyor. 184 araçlık kapalı, 160 araçlık açık otoparka sahip olacak merkezde bir de güvenlik binası yer alıyor. Firma sahiplerinin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan proje yakın zamanda tamamlanarak hizmete girecek.

 

DSİ KAVŞAĞI VİYADÜK VE KARŞIYAKA KÖPRÜSÜ

Gezinin bir sonraki durağı ise Karşıyaka Mahallesini şehre bağlayacak olan köprü ve viyadük projesi oldu. Şeyhşamil Cami önünden başlayarak Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve mevcut demiryolunu üstten geçecek şekilde yapılacak olan viyadük, yeni yapılan Karşıyaka Köprüsü´nün şehir merkezi ile bağlantısını sağlayacak. Şantiyelerin kurularak çalışmaların başladığı projeyle aynı zamanda yeni stadyuma da bağlantı kurulmuş olacak.

 

MEVLANA TÜNELİ

Mevlana ve Aydoğan Mahallelerini birbirine bağlayacak olan Mevlana Tünelini de gezen misafirler tünel hakkında Başkan Aydın´dan bilgi aldılar. Tünelin neden gerekli olduğunu anlatan Başkan Aydın; merkezdeki trafik yükünün bu projeyle daha da hafifleyeceğine değindi. Aydın; tünelin bahar aylarında açılacağını söyledi.

 

STADYUM ÜST GEÇİT

Heyetin dördüncü durağı ise Kümbet bölgesi ile stadyumu birbirine bağlayacak olan üstgeçit oldu. Kümbet bölgesinde oturan vatandaşların yeni stadyum, alışveriş merkezi ve okullar bölgesine ulaşımını kolaylaştırmak adına yapılan yaya üst geçidi, kış şartları da düşünülerek kapalı şekilde inşa ediliyor. Engelli vatandaşların da rahatlıkla kullanabilmesi adına projede üç tane asansör bulunuyor. Mevcut tren yolunun ikiye böldüğü Kümbet ve okullar bölgesi bağlantısı; DSİ kavşağındaki viyadük ve yaya üstgeçidi ile hem yayalar hem de araçlar için bir bağlantı oluşturacak.

 

GAZİ LİSESİ KAVŞAĞI

Şehirde dördüncüsü inşa edilen Gazi Lisesi alt geçit çalışması yerinde görülen bir diğer projeydi. Burada yapılan proje ile Esentepe mevkiinden gelen araçlar, kavşak trafiğine takılmadan alttan Kümbet mevkiine direkt geçecek. Zübeyde Hanım Caddesi ile Buhara Caddesi altgeçitle birbirine bağlanmış olacak. Kavşağın üstünde ise yine dört yoldan trafik akışı devam ederken sıkışıklığın önüne geçilmiş olacak.

 

ÇOK AMAÇLI KAPALI CUMA PAZARI

Heyetin bir sonraki durağı ise şehir estetiği ve pazarcı esnafı açısından büyük önem taşıyan Kapalı Cuma Pazarı oldu. Dayanıklı, PVC, membran yapı malzemesiyle tamamen üstü kapatılan pazar yeri, yaz-kış vatandaşlara hizmet verecek. Özellikle yağışlı havalarda büyük sıkıntı yaşayan pazarcı esnafı da rahat bir nefes aldı. Esnafın daha hijyenik ve fonksiyonel bir ortamda hizmet verdiği pazar yerinde, vatandaşlar da güvenli ve düzenli bir ortamda alışveriş yapıyor.

 

Açılışını geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Cuma Pazarında misafirlere hitap eden Belediye Başkanı Sami Aydın; “Burası sadece bir Pazar yeri değil. Biz burayı planlarken mahalle halkının çeşitli ihtiyaçlarını organizasyonlarını burada yapabilmeleri için planladık. Burası Cuma günleri pazar olarak kullanılırken diğer günler de mahalle sakinleri için otoparktır. Düğünlerde nişanlarda hatta ramazan aylarında iftar sofralarının kurulduğu bir alan olacaktır” dedi.

 

KARŞIYAKA MESİRE ALANI

Şehirde birçok projeyi hayata geçiren Sivas Belediyesi mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına göre projeler üretirken üretilen projelerle de o bölgenin gelişimi hedefleniyor. Karşıyaka´nın gelişmesine katkı sağlayacak köprü ve yol projesinin yanı sıra burada yapılan Mesire alanı ve çok amaçlı sosyal tesis de gezi duraklarından biri oldu.

 

110 dönümlük çamlık bir alan üzerine tasarlanan ve içerisinde; kamelyaları, çocuk oyun olanları, yürüyüş yolları, şelalesi ve süs havuzlarıyla insanların ihtiyaç duyduğu tüm unsurları barındıran mesire alanı adeta Karşıyaka´ya can verdi. İnşaatı tamamlanmak üzere olan bin kişilik çok amaçlı sosyal tesis, geniş çaplı toplantı ve programlara ev sahipliği yaparak bu anlamda Sivas´taki büyük bir eksiği dolduracak. Sosyal tesis, aynı zamanda düğün salonu, restoran ve kafeterya hizmeti de verecek.

 

AKSU

2005 yılında hayata geçirilen Mısmılırmak Deresi Islah Projesi (Aksu) ise gezide unutulmadı. Misafirlere çay ikram edilen Aksu´da başkan Aydın tarafından gösterilen eski hali ise misafirleri şaşırttı. Aksu´ya hayran kaldıklarını belirten gezi heyeti Başkan Aydın´ı projeden dolayı tebrik ettiler.

 

YUKARI TEKKE ALT GEÇİT

Şehir içi trafik sıkıntılarını gidermek için mevcut caddelerde düzenleme yaparak genişletmenin yanı sıra yeni yollar da açan Sivas Belediyesi altgeçitler de inşa ediyor. İlkini Halfelik Kavşağında yapan belediye Gazi Lisesi Kavşağından sonra yukarı tekke kavşağını da tamamlamak üzere. Heyet bu projeyi de yerinde gördü.

 

AY YILDIZLI CAMİ

Altgeçit projesinin ardından Yukarı Tekke´de inşa edilen Ay Yıldızlı Cami inşaatını da gezen heyete Başkan Aydın proje hakkında bilgi verdi.

 

Türkiye´deki ay yıldız temalı ilk cami olarak yükselecek olan Yukarı Tekke Ayyıldız Cami, şehirdeki cenaze törenlerinin büyük çoğunluğuna da ev sahipliği yapacak. Cami toplam 7 bin m2 kapalı alana sahip olacak. Camideki açık ve kapalı alanlarda toplamda 8 bin 400 kişi aynı anda namazlarını eda edebilecek.

 

HAYVAN OTELİ

İnşaatı hızla yükselen hayvan oteli de gezi programında yer aldı. Hayvan Oteli sadece başıboş sokak hayvanları değil, sahipleri şehir dışına çıkacak olan evcil hayvanları da misafir edecek.

 

Çocukların gezebileceği ve hayvanlarla iç içe olabileceği bir ortamda oluşturulan projede; hayvan hastanesi, hayvan oteli, otoparklar ve yeşil alanlar da yer alacak. Proje Seyfebeli´nde 22 dönüm arazi üzerine yapılıyor.

 

VEFA KONUTLARI

Misafirlerin bir sonraki durağı ise Vefa Konutları oldu. Burada örnek daireyi gezen heyet özellikle bu proje için Başkan Aydın´a teşekkür ettiler. 2018 yılında hak sahiplerine teslim edilecek konutların bu kadar kısa zamanda tamamlanacak olması da gezi heyeti tarafından takdirle karşılandı.

 

Kılavuz bölgesindeki kapalı cezaevinin hemen üst kısmına inşa edilen 2+1, 400 konutluk proje, dar gelirli vatandaşlar için kira öder gibi ev sahibi olmanın yolunu açtı. Temeli Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın katılımıyla atılan konutlar, 10 yıllık bir ödeme planı ile hak sahiplerine sunuldu. 10-15 bin lira arasında ödenen peşinatların ardından kalan tutar taksitlerle ödeniyor.

 

PAŞABAHÇE

Gezi heyetinin bir sonraki durağı ise Paşabahçe oldu. Her mevsim bir başka güzel olan Paşabahçe´de gezen heyet günün yorgunluğunu da burada attı. Özellikle Yamaç Evlerini çok beğenen misafirler Paşabahçe´ye hayran kaldı.

 

KENT MEYDANI

Heyetin son durağı ise adeta şehrin aynası konumundaki Kent Meydanı oldu. Kent meydanındaki tarihi eserleri tek tek gezme fırsatı bulan misafirler şehir ve belediye projeleri hakkında görüşlerini Başkan Aydın´a iletti. Belediye çalışmalarının tamamını gezdiklerini ifade eden misafirler özellikle mezarlık düzenlemelerinin ilgilerini çektiğini ifade ettiler. Şehre kazandırılmış olan bütün projelerden dolayı Başkan Aydın´a teşekkür ettiler. Birçok projenin örnek alınması gerektiğini söyleyen misafirler Başkan Aydın´ın örnek gösterilecek bir belediye başkanı olduğunu ifade ettiler.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çalışmaları yerinde incelediler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Belediyeden Amerikan Ürünlerine Boykot
Amerika Birleşik Devletleri tarafından Türkiye´ye uygulanan ekonomik saldırılar karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın boykot çağrısına Sivas Belediyesi de duyarsız kalmadı.
Gültepe Hastanesi Cenaze Nakil Aracı Hediye Etti
Gültepe Hastanesi Cenaze Nakil Aracı Hediye Etti
Sivas´ta faaliyet gösteren Özel Gültepe Hastanesi, Belediye Mezarlıklar Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere cenaze nakil aracı hediye etti.
“Mücadelemize devam edeceğiz”
“Mücadelemize devam edeceğiz”
Aksu “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK kadrolar daha önce zorluklarla nasıl mücadele ettiyse bundan sonraki süreçte de yine Milletimizin desteği ile bu kumpaslardan ve dış güçlerin oyunlarından kurtulacaktır.
KALE PROJESİ´NİN İLK ETABINA BAŞLANIYOR...
KALE PROJESİ´NİN İLK ETABINA BAŞLANIYOR...
Tarihi Sivas Kalesi´ni tekrar canlandırmak için Sivas Belediyesi´nin başlattığı çalışmalar neticesinde projenin ihalesi gerçekleştirildi. Master plan çalışması için konunun taraflarıyla geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirildi.
Artık onların da sıcak bir yuvası var
Artık onların da sıcak bir yuvası var
Sivas Belediyesi tarafından Seyfebeli mevkiinde inşa edilen ´Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Oteli´nin açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi
Çiftçi,”Yeni Vidanjörümüz İlçemize Hayırlı Olsun
Çiftçi,”Yeni Vidanjörümüz İlçemize Hayırlı Olsun
Gürün Belediyesi kanalizasyon ve kanal tıkanmalarında kullanmak üzere yeni bir vidanjör alarak belediye araç parkına dahil etti.
Hayvan barınağı açılıyor
Hayvan barınağı açılıyor
Türkiye´nin en büyük barınaklarından biri olarak planlanan yeni Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilite Merkezi ve Hayvan Oteli projesi açılıyor. 10 Ağustos Cuma Günü saat 15.00´te düzenlenecek olan açılış törenine tüm Sivaslılar davet edildi.
Bu evler oksijen deposu
Bu evler oksijen deposu
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın yamaç evlerinin tanıtımında basın mensuplarına yaptığı açıklamada: “Bölgeye yakışan bir proje oldu. Türkiye´nin birçok yerinden bizim yaptığımız yamaç evlerinin projeni talep ediyorlar.” dedi
Şehrimize çok yakışacak
Şehrimize çok yakışacak
Kale mahallesi projesinin son toplantısı Sivas Belediyesinde gerçekleşti.
Vekil Başkan dayanışması
Vekil Başkan dayanışması
Belediye Başkanı Sami Aydın sabah kahvaltısını Gültepe Mahallesi´nde vatandaşlarla birlikte yaptı. Başkan Aydın ardından çeşitli mahalleleri ziyaret ederek muhtarlar ve mahalle sakinleriyle bir araya geldi
Aydın´dan Yıldız´a Çeşme Sözü…
Aydın´dan Yıldız´a Çeşme Sözü…
Aydın´dan Yıldız´a Çeşme Sözü…
Hobit Evleri Kiraya Veriliyor
Hobit Evleri Kiraya Veriliyor
Kamuoyunda "Hobit Evleri" diye adlandırılan Sivas Belediyesi tarafından yapılan "Yamaç evleri" ihale ile 5 yıllığına kiraya veriliyor
Kızılırmak Kolektör Hatları Yapılacak
Kızılırmak Kolektör Hatları Yapılacak
Sivas Belediyesinin prestij projesi olan "Kızılırmak Projesi" de en önemli aşamalarından biri olan ‘kolektör hatları´ için Belediyenin başvurusunu yerinde incelemek üzere Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Avrupa Yatırım Bankası uzmanları ve temsilcileri Sivas´a geldi.
Ücretsiz bisiklet ilgi gördü
Ücretsiz bisiklet ilgi gördü
Hafta sonu havanın güzel olmasını fırsat bilen Sivaslılar soluğu Paşabahçe´de aldı. Sadece pazar günü 5 bin kişinin üzerinde misafiri ağırlayan mesire alanı, değim yerindeyse doldu taştı
“Kangal sahipsiz değildir”
“Kangal sahipsiz değildir”
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, son günlerde bazı basın yayın kuruluşlarında ilçenin hedef alındığını belirterek, “Kangal sahipsiz değildir” dedi.
Asfaltlama çalışmaları başladı
Asfaltlama çalışmaları başladı
Şehir merkeziyle üniversitenin bağlantısını güçlendirecek olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda asfaltlama çalışmaları başladı.
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN PEDALLA
SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN PEDALLA
Sağlıklı yaşam ve spora teşvik etmek amacıyla Sivas Belediyesi Paşabahçe mesire alanına ücretsiz bisiklet başlattı.
 “Türkiye´de Belediye Meclis kararıyla ilk gerçekleşen proje”
“Türkiye´de Belediye Meclis kararıyla ilk gerçekleşen proje”
Sivas´ın Kangal ilçesinde belediye tarafından yapımı tamamlanan Türkiye´de Belediye Meclis kararıyla ilk gerçekleşen bir proje olarak hayata geçen mesire alanına ´Millet Bahçesi´ adı verildi.
Fatih Mahallesi´nin Sokakları Yenileniyor
Fatih Mahallesi´nin Sokakları Yenileniyor
Her yıl 15 mahallenin altyapı ve üst yapısıyla tamamen yenilenmesi için çalışma başlatan Sivas Belediyesi, şimdiye kadar şehirdeki 65 mahalleden 53´ünde ihtiyaç duyulan tüm cadde ve sokaklarda kaldırım ve asfaltlama çalışmalarını tamamladı.
‘Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´ çalışmaları devam ediyor
‘Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´ çalışmaları devam ediyor
Cumhuriyet Üniversitesi ile şehir merkezini yakınlaştıracak olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda çalışmalar devam ediyor
15 Temmuz şehidi  ailesinden Aydın´a ziyaret
15 Temmuz şehidi ailesinden Aydın´a ziyaret
15 Temmuz hain darbe girişiminde şahadet şerbetini içen Sivaslı Muharrem Kerem Yıldız´ın ailesi Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret etti
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Bircok insan mutluluğu burnunun üstünde unuttuğu gözlük gibi etrafta arar.

Konfüçyus
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Olmadı Sivasspor Olmadı
Aydın Ünal
Aydın Ünal
AK Parti kongresi, seçim, ekonomi
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Küçük hesapla büyük projeleri kaçırmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
İnsan nereye koşuyor?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Hacı Bektaş
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ