Çalışmaları yerinde incelediler
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz ve bölge illerin Muhtarlar Dernek Başkanları Sivas Belediyesinin çalışmalarını yerinde inceledi
Tarih: 12.11.2017 15:58:25/ 255okunma / 0yorum

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz ve bölge illerin Muhtarlar Dernek Başkanları Sivas Belediyesinin çalışmalarını yerinde inceledi.

 

SICAK ÇERMİK AQUA PARK

Önceki gün Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret eden misafirler bugün de belediyenin yapmış olduğu çalışmaları gezdiler. İlk olarak Sıcak Çermik Aqua Park inşaat alanını gezen misafirler proje hakkında Başkan Aydın´dan bilgi aldılar.

 

ARAÇ KİRALAMA SİTESİ (RENT A CAR)

Sıcak Çermik Aqua Park gezisi ardından yapımı tamamlanmak üzere olan araç kiralama sitesini gezdiler. Toplamda üç kat olarak inşa edilen Rent A Car sitesinin kaba inşaatı tamamlandı. Şehrin batısına yapılan proje için havaalanı kavşağının karşısında bulunan arazi seçildi. 7 bin 100 metrekare inşaat alanına sahip olan Rent A Car firmalarının toplanma merkezinde 18 adet ofis bulunuyor. 184 araçlık kapalı, 160 araçlık açık otoparka sahip olacak merkezde bir de güvenlik binası yer alıyor. Firma sahiplerinin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan proje yakın zamanda tamamlanarak hizmete girecek.

 

DSİ KAVŞAĞI VİYADÜK VE KARŞIYAKA KÖPRÜSÜ

Gezinin bir sonraki durağı ise Karşıyaka Mahallesini şehre bağlayacak olan köprü ve viyadük projesi oldu. Şeyhşamil Cami önünden başlayarak Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve mevcut demiryolunu üstten geçecek şekilde yapılacak olan viyadük, yeni yapılan Karşıyaka Köprüsü´nün şehir merkezi ile bağlantısını sağlayacak. Şantiyelerin kurularak çalışmaların başladığı projeyle aynı zamanda yeni stadyuma da bağlantı kurulmuş olacak.

 

MEVLANA TÜNELİ

Mevlana ve Aydoğan Mahallelerini birbirine bağlayacak olan Mevlana Tünelini de gezen misafirler tünel hakkında Başkan Aydın´dan bilgi aldılar. Tünelin neden gerekli olduğunu anlatan Başkan Aydın; merkezdeki trafik yükünün bu projeyle daha da hafifleyeceğine değindi. Aydın; tünelin bahar aylarında açılacağını söyledi.

 

STADYUM ÜST GEÇİT

Heyetin dördüncü durağı ise Kümbet bölgesi ile stadyumu birbirine bağlayacak olan üstgeçit oldu. Kümbet bölgesinde oturan vatandaşların yeni stadyum, alışveriş merkezi ve okullar bölgesine ulaşımını kolaylaştırmak adına yapılan yaya üst geçidi, kış şartları da düşünülerek kapalı şekilde inşa ediliyor. Engelli vatandaşların da rahatlıkla kullanabilmesi adına projede üç tane asansör bulunuyor. Mevcut tren yolunun ikiye böldüğü Kümbet ve okullar bölgesi bağlantısı; DSİ kavşağındaki viyadük ve yaya üstgeçidi ile hem yayalar hem de araçlar için bir bağlantı oluşturacak.

 

GAZİ LİSESİ KAVŞAĞI

Şehirde dördüncüsü inşa edilen Gazi Lisesi alt geçit çalışması yerinde görülen bir diğer projeydi. Burada yapılan proje ile Esentepe mevkiinden gelen araçlar, kavşak trafiğine takılmadan alttan Kümbet mevkiine direkt geçecek. Zübeyde Hanım Caddesi ile Buhara Caddesi altgeçitle birbirine bağlanmış olacak. Kavşağın üstünde ise yine dört yoldan trafik akışı devam ederken sıkışıklığın önüne geçilmiş olacak.

 

ÇOK AMAÇLI KAPALI CUMA PAZARI

Heyetin bir sonraki durağı ise şehir estetiği ve pazarcı esnafı açısından büyük önem taşıyan Kapalı Cuma Pazarı oldu. Dayanıklı, PVC, membran yapı malzemesiyle tamamen üstü kapatılan pazar yeri, yaz-kış vatandaşlara hizmet verecek. Özellikle yağışlı havalarda büyük sıkıntı yaşayan pazarcı esnafı da rahat bir nefes aldı. Esnafın daha hijyenik ve fonksiyonel bir ortamda hizmet verdiği pazar yerinde, vatandaşlar da güvenli ve düzenli bir ortamda alışveriş yapıyor.

 

Açılışını geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Cuma Pazarında misafirlere hitap eden Belediye Başkanı Sami Aydın; “Burası sadece bir Pazar yeri değil. Biz burayı planlarken mahalle halkının çeşitli ihtiyaçlarını organizasyonlarını burada yapabilmeleri için planladık. Burası Cuma günleri pazar olarak kullanılırken diğer günler de mahalle sakinleri için otoparktır. Düğünlerde nişanlarda hatta ramazan aylarında iftar sofralarının kurulduğu bir alan olacaktır” dedi.

 

KARŞIYAKA MESİRE ALANI

Şehirde birçok projeyi hayata geçiren Sivas Belediyesi mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına göre projeler üretirken üretilen projelerle de o bölgenin gelişimi hedefleniyor. Karşıyaka´nın gelişmesine katkı sağlayacak köprü ve yol projesinin yanı sıra burada yapılan Mesire alanı ve çok amaçlı sosyal tesis de gezi duraklarından biri oldu.

 

110 dönümlük çamlık bir alan üzerine tasarlanan ve içerisinde; kamelyaları, çocuk oyun olanları, yürüyüş yolları, şelalesi ve süs havuzlarıyla insanların ihtiyaç duyduğu tüm unsurları barındıran mesire alanı adeta Karşıyaka´ya can verdi. İnşaatı tamamlanmak üzere olan bin kişilik çok amaçlı sosyal tesis, geniş çaplı toplantı ve programlara ev sahipliği yaparak bu anlamda Sivas´taki büyük bir eksiği dolduracak. Sosyal tesis, aynı zamanda düğün salonu, restoran ve kafeterya hizmeti de verecek.

 

AKSU

2005 yılında hayata geçirilen Mısmılırmak Deresi Islah Projesi (Aksu) ise gezide unutulmadı. Misafirlere çay ikram edilen Aksu´da başkan Aydın tarafından gösterilen eski hali ise misafirleri şaşırttı. Aksu´ya hayran kaldıklarını belirten gezi heyeti Başkan Aydın´ı projeden dolayı tebrik ettiler.

 

YUKARI TEKKE ALT GEÇİT

Şehir içi trafik sıkıntılarını gidermek için mevcut caddelerde düzenleme yaparak genişletmenin yanı sıra yeni yollar da açan Sivas Belediyesi altgeçitler de inşa ediyor. İlkini Halfelik Kavşağında yapan belediye Gazi Lisesi Kavşağından sonra yukarı tekke kavşağını da tamamlamak üzere. Heyet bu projeyi de yerinde gördü.

 

AY YILDIZLI CAMİ

Altgeçit projesinin ardından Yukarı Tekke´de inşa edilen Ay Yıldızlı Cami inşaatını da gezen heyete Başkan Aydın proje hakkında bilgi verdi.

 

Türkiye´deki ay yıldız temalı ilk cami olarak yükselecek olan Yukarı Tekke Ayyıldız Cami, şehirdeki cenaze törenlerinin büyük çoğunluğuna da ev sahipliği yapacak. Cami toplam 7 bin m2 kapalı alana sahip olacak. Camideki açık ve kapalı alanlarda toplamda 8 bin 400 kişi aynı anda namazlarını eda edebilecek.

 

HAYVAN OTELİ

İnşaatı hızla yükselen hayvan oteli de gezi programında yer aldı. Hayvan Oteli sadece başıboş sokak hayvanları değil, sahipleri şehir dışına çıkacak olan evcil hayvanları da misafir edecek.

 

Çocukların gezebileceği ve hayvanlarla iç içe olabileceği bir ortamda oluşturulan projede; hayvan hastanesi, hayvan oteli, otoparklar ve yeşil alanlar da yer alacak. Proje Seyfebeli´nde 22 dönüm arazi üzerine yapılıyor.

 

VEFA KONUTLARI

Misafirlerin bir sonraki durağı ise Vefa Konutları oldu. Burada örnek daireyi gezen heyet özellikle bu proje için Başkan Aydın´a teşekkür ettiler. 2018 yılında hak sahiplerine teslim edilecek konutların bu kadar kısa zamanda tamamlanacak olması da gezi heyeti tarafından takdirle karşılandı.

 

Kılavuz bölgesindeki kapalı cezaevinin hemen üst kısmına inşa edilen 2+1, 400 konutluk proje, dar gelirli vatandaşlar için kira öder gibi ev sahibi olmanın yolunu açtı. Temeli Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın katılımıyla atılan konutlar, 10 yıllık bir ödeme planı ile hak sahiplerine sunuldu. 10-15 bin lira arasında ödenen peşinatların ardından kalan tutar taksitlerle ödeniyor.

 

PAŞABAHÇE

Gezi heyetinin bir sonraki durağı ise Paşabahçe oldu. Her mevsim bir başka güzel olan Paşabahçe´de gezen heyet günün yorgunluğunu da burada attı. Özellikle Yamaç Evlerini çok beğenen misafirler Paşabahçe´ye hayran kaldı.

 

KENT MEYDANI

Heyetin son durağı ise adeta şehrin aynası konumundaki Kent Meydanı oldu. Kent meydanındaki tarihi eserleri tek tek gezme fırsatı bulan misafirler şehir ve belediye projeleri hakkında görüşlerini Başkan Aydın´a iletti. Belediye çalışmalarının tamamını gezdiklerini ifade eden misafirler özellikle mezarlık düzenlemelerinin ilgilerini çektiğini ifade ettiler. Şehre kazandırılmış olan bütün projelerden dolayı Başkan Aydın´a teşekkür ettiler. Birçok projenin örnek alınması gerektiğini söyleyen misafirler Başkan Aydın´ın örnek gösterilecek bir belediye başkanı olduğunu ifade ettiler.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çalışmaları yerinde incelediler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkan Aydın´dan esnaf ziyaretleri
Başkan Aydın´dan esnaf ziyaretleri
Belediye Başkanı Sami Aydın esnaf gezilerine Alibaba ve İnönü Mahallesi´nde devam etti.
"Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz"
"Engellilerin hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz"
Sivas Belediyesi şehirde yaşayan dezavantajlı gurupların hayatını kolaylaştırmak için yaptığı çalışmalara her geçen gün bir yenisini ekliyor. İşitme engelli bireylerin sağlık hizmetinden kolaylıkla faydalanması için Sağlık-Sen ile birlikte hastane çalışanlarına işaret dili eğitimi düzenleyen Belediye, şimdi ise Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri için işaret dili kursu başlattı
Geleceğimize eser bırakıyoruz
Geleceğimize eser bırakıyoruz
Sivas Belediyesi kültürümüze sahip çıkıyoruz projesi ile 2014 yılından bugüne yayınlanan eserlerin tanıtımı gerçekleştirdi
100 yaşına ulaşan vatandaşların isimleri cadde veya sokaklara verilecek
100 yaşına ulaşan vatandaşların isimleri cadde veya sokaklara verilecek
İlimizde 100 yaşını geride bırakan vatandaşların isimleri cadde veya sokağa verilecek
İşitme engellilere özel  “Alo İşaret” hattı kuruldu
İşitme engellilere özel “Alo İşaret” hattı kuruldu
Sivas Belediyesi ve Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) iş birliğiyle işitme engelli vatandaşların problemlerine çözüm üretmek amacıyla görüntülü "Alo İşaret" hattı kuruldu
Aydın´dan Afrin Gazisi Aytekin´e moral ziyareti
Aydın´dan Afrin Gazisi Aytekin´e moral ziyareti
Belediye Başkanı Sami Aydın, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin´de yürütülen ´Zeytin Dalı Harekâtı´nda yaralanan Uzman Çavuş Hakkı Aytekin´i evinde ziyaret etti
Başkan Aydın esnaflarla bir araya geldi
Başkan Aydın esnaflarla bir araya geldi
Belediye Başkanı Sami Aydın, esnaflarla sohbet etti. Başkan Aydın sabah namazını Meydan Camii´nde kılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Namazın ardından cami cemaatiyle bir süre sohbet eden Aydın daha sonra Şems-i Sivasî´nin mezarını ziyaret ederek dua etti
Öğrencilerden pankartlı yardım
Öğrencilerden pankartlı yardım
İstiklal İlkokulu, Okul Meclisi üyeleri "Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi" projesi kapsamında başlattıkları "Çorbada Bizim de Tuzumuz Olsun" kampanyası ile topladıkları yardımları Hayat Ağacı Derneği´ne teslim etti.
Soğuk havada sıcak ikram
Soğuk havada sıcak ikram
İlimizde gece boyunca kar yağışı etkili oldu. Sivas Belediyesine bağlı temizlik işleri ekipleri de 24 saat aralıksız görev yaptı. Kar temizliğinde çalışan işçileri Belediye Başkanı Sami Aydın ziyaret ederek çeşitli ikramlarda bulundu.
İhtiyaç sahibi 60 öğrenci sevindirilecek
İhtiyaç sahibi 60 öğrenci sevindirilecek
Hayat Ağacı Derneği, mont ve botları Milli Eğitim Müdürlüğü´ne teslim etti
Öğrenci dostu belediye
Öğrenci dostu belediye
Bünyesindeki kültür merkezlerinde her yaştan vatandaşın sosyal hayata daha etkin katılımlarını sağlamayı amaçlayan Sivas Belediyesi, öğrencilerimizi de unutmuyor.
Başkan Aydın´dan STK ziyaretleri
Başkan Aydın´dan STK ziyaretleri
Belediye Başkanı Sami Aydın ilimizde hizmet veren bazı sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.
Başkan Aydın ziyaretlerde bulundu
Başkan Aydın ziyaretlerde bulundu
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, çeşitli ziyaretlerde bulundu. Bu kapsamda Başkan Aydın, ilimizin sevilen simalarından Âşık İsmeti mahlaslı halk ozanı Abdülkadir Namlı´yı Cumhuriyet Üniversitesi´nde kaldığı hastanede ziyaret etti
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
"İstanbul Anadolu´ya yayılmalı"
"İstanbul Anadolu´ya yayılmalı"
Vadi Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Çelik ve yönetiminden oluşan heyet Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti.
 “İletişimi kuvvetli şoförler olmalı”
“İletişimi kuvvetli şoförler olmalı”
Belediye Başkanı Sami Aydın, “Yenilenen otobüslerle birlikte iletişimi kuvvetli şoförler olmalı. Bu sağlanırsa esnafımızda toplu taşıma araçlarını kullanacaklardır” dedi
Başkan Aydın´a teşekkür ettiler
Başkan Aydın´a teşekkür ettiler
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı ve bölge illerin Muhtarlar Dernek Başkanları, Sivas Belediyesi´nin projelerini incelemek üzere ilimizde bir dizi incelemelerde bulundu.
DSİ kavşağında tabyalar yerleştiriliyor
DSİ kavşağında tabyalar yerleştiriliyor
DSİ Kavşağı´nda Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden Karşıyaka´yı merkeze bağlayacak üst geçit çalışması aralıksız devam ediyor.
“Zor ve sorunlu bir proje”
“Zor ve sorunlu bir proje”
Kale projesinde kamulaştırma işleminin yüzde 95 oranında tamamlandığını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, “Projemiz hazır. Kamulaştırma yapılan kısımlarda ihaleye çıkıp çalışmalara başlayacağız. Kale projesi zor ve sorunlu bir proje” dedi
Kent Konseyi´nden Belediye projelerine tam not
Kent Konseyi´nden Belediye projelerine tam not
Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden projelerin bir bölümünü Belediye Başkanı Sami Aydın, Belediye Meclis Üyeleri ve Kent Konseyi Yönetimi ile birlikte inceledi.
Aydın Aqua Park´ı inceledi
Aydın Aqua Park´ı inceledi
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, geçtiğimiz Temmuz ayında temeli atılan Sıcak Çermik Aqua Park´ta incelemelerde bulundu
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..

Hz. Muhammed
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Bir Robinho Vardı Keyif Veren
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
SİVAS İLİ VE İLÇELERİNDEKİ TÜRK DEVRİ HAMAMLARI
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
AZERBAYCAN TÜRKÜ, AZERBAYCAN TÜRKÇESİ 2
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru – Bir Çöküş!
Ergün Diler
Ergün Diler
Anlayacaklar!
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Şimdi Rusya ne yapacak?
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Sultan Abdülhamid biyografisi yazmak
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Kıymetli bir çabaya şahitlik etmek
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
´Yıldız´ parladı
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
YATAY SOYAĞACI
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Soyumuzu Bulduk mu?
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Nasıl bir çağda yaşıyoruz?
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
KAR YAĞMIYOR YAĞMIYOR
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
UNUTULMAZ ÇOCUKLUK VE GENÇLİK GÜNLERİ
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Sarışın
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MEB YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİ TASLAĞI 2018(2)
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Şîrâz…
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
ŞEHİRDE İMECE
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Kürtler, PKK ve Afrin
Salih Tuna
Salih Tuna
Mustafa Kemal´in şu yoldaşına bak sen
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
HAVA NASIL ORALARDA?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
YETENEK HARİTASI
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
Türkülerimizi Unutulmaktan Kurtaran Kahraman Muzaffer Sarısözen (1899- 1963)
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
İbrahim KAYA
İbrahim KAYA
Kutlu Yolun Yolcusu: Mehmed Âkif
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İlerleme putu ve zihnî felçleşme
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Bir zata mektup
Tarık Sezai Karatepe
Tarık Sezai Karatepe
Roboski: Acının Tarifi Yok!
AKİF EMRE
AKİF EMRE
İran toplumunun gelecek tahayyülatı
İlhan Yüksel
İlhan Yüksel
SİZ HANGİSİNİ İSTİYORSUNUZ.?
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Her gün KARA!..