Çalışmaları yerinde incelediler
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz ve bölge illerin Muhtarlar Dernek Başkanları Sivas Belediyesinin çalışmalarını yerinde inceledi
Tarih: 12.11.2017 15:58:25/ 489okunma / 0yorum

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Sivas´a gelen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Türkiye Muhtarlar Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz ve bölge illerin Muhtarlar Dernek Başkanları Sivas Belediyesinin çalışmalarını yerinde inceledi.

 

SICAK ÇERMİK AQUA PARK

Önceki gün Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret eden misafirler bugün de belediyenin yapmış olduğu çalışmaları gezdiler. İlk olarak Sıcak Çermik Aqua Park inşaat alanını gezen misafirler proje hakkında Başkan Aydın´dan bilgi aldılar.

 

ARAÇ KİRALAMA SİTESİ (RENT A CAR)

Sıcak Çermik Aqua Park gezisi ardından yapımı tamamlanmak üzere olan araç kiralama sitesini gezdiler. Toplamda üç kat olarak inşa edilen Rent A Car sitesinin kaba inşaatı tamamlandı. Şehrin batısına yapılan proje için havaalanı kavşağının karşısında bulunan arazi seçildi. 7 bin 100 metrekare inşaat alanına sahip olan Rent A Car firmalarının toplanma merkezinde 18 adet ofis bulunuyor. 184 araçlık kapalı, 160 araçlık açık otoparka sahip olacak merkezde bir de güvenlik binası yer alıyor. Firma sahiplerinin tüm ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan proje yakın zamanda tamamlanarak hizmete girecek.

 

DSİ KAVŞAĞI VİYADÜK VE KARŞIYAKA KÖPRÜSÜ

Gezinin bir sonraki durağı ise Karşıyaka Mahallesini şehre bağlayacak olan köprü ve viyadük projesi oldu. Şeyhşamil Cami önünden başlayarak Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve mevcut demiryolunu üstten geçecek şekilde yapılacak olan viyadük, yeni yapılan Karşıyaka Köprüsü´nün şehir merkezi ile bağlantısını sağlayacak. Şantiyelerin kurularak çalışmaların başladığı projeyle aynı zamanda yeni stadyuma da bağlantı kurulmuş olacak.

 

MEVLANA TÜNELİ

Mevlana ve Aydoğan Mahallelerini birbirine bağlayacak olan Mevlana Tünelini de gezen misafirler tünel hakkında Başkan Aydın´dan bilgi aldılar. Tünelin neden gerekli olduğunu anlatan Başkan Aydın; merkezdeki trafik yükünün bu projeyle daha da hafifleyeceğine değindi. Aydın; tünelin bahar aylarında açılacağını söyledi.

 

STADYUM ÜST GEÇİT

Heyetin dördüncü durağı ise Kümbet bölgesi ile stadyumu birbirine bağlayacak olan üstgeçit oldu. Kümbet bölgesinde oturan vatandaşların yeni stadyum, alışveriş merkezi ve okullar bölgesine ulaşımını kolaylaştırmak adına yapılan yaya üst geçidi, kış şartları da düşünülerek kapalı şekilde inşa ediliyor. Engelli vatandaşların da rahatlıkla kullanabilmesi adına projede üç tane asansör bulunuyor. Mevcut tren yolunun ikiye böldüğü Kümbet ve okullar bölgesi bağlantısı; DSİ kavşağındaki viyadük ve yaya üstgeçidi ile hem yayalar hem de araçlar için bir bağlantı oluşturacak.

 

GAZİ LİSESİ KAVŞAĞI

Şehirde dördüncüsü inşa edilen Gazi Lisesi alt geçit çalışması yerinde görülen bir diğer projeydi. Burada yapılan proje ile Esentepe mevkiinden gelen araçlar, kavşak trafiğine takılmadan alttan Kümbet mevkiine direkt geçecek. Zübeyde Hanım Caddesi ile Buhara Caddesi altgeçitle birbirine bağlanmış olacak. Kavşağın üstünde ise yine dört yoldan trafik akışı devam ederken sıkışıklığın önüne geçilmiş olacak.

 

ÇOK AMAÇLI KAPALI CUMA PAZARI

Heyetin bir sonraki durağı ise şehir estetiği ve pazarcı esnafı açısından büyük önem taşıyan Kapalı Cuma Pazarı oldu. Dayanıklı, PVC, membran yapı malzemesiyle tamamen üstü kapatılan pazar yeri, yaz-kış vatandaşlara hizmet verecek. Özellikle yağışlı havalarda büyük sıkıntı yaşayan pazarcı esnafı da rahat bir nefes aldı. Esnafın daha hijyenik ve fonksiyonel bir ortamda hizmet verdiği pazar yerinde, vatandaşlar da güvenli ve düzenli bir ortamda alışveriş yapıyor.

 

Açılışını geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Cuma Pazarında misafirlere hitap eden Belediye Başkanı Sami Aydın; “Burası sadece bir Pazar yeri değil. Biz burayı planlarken mahalle halkının çeşitli ihtiyaçlarını organizasyonlarını burada yapabilmeleri için planladık. Burası Cuma günleri pazar olarak kullanılırken diğer günler de mahalle sakinleri için otoparktır. Düğünlerde nişanlarda hatta ramazan aylarında iftar sofralarının kurulduğu bir alan olacaktır” dedi.

 

KARŞIYAKA MESİRE ALANI

Şehirde birçok projeyi hayata geçiren Sivas Belediyesi mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına göre projeler üretirken üretilen projelerle de o bölgenin gelişimi hedefleniyor. Karşıyaka´nın gelişmesine katkı sağlayacak köprü ve yol projesinin yanı sıra burada yapılan Mesire alanı ve çok amaçlı sosyal tesis de gezi duraklarından biri oldu.

 

110 dönümlük çamlık bir alan üzerine tasarlanan ve içerisinde; kamelyaları, çocuk oyun olanları, yürüyüş yolları, şelalesi ve süs havuzlarıyla insanların ihtiyaç duyduğu tüm unsurları barındıran mesire alanı adeta Karşıyaka´ya can verdi. İnşaatı tamamlanmak üzere olan bin kişilik çok amaçlı sosyal tesis, geniş çaplı toplantı ve programlara ev sahipliği yaparak bu anlamda Sivas´taki büyük bir eksiği dolduracak. Sosyal tesis, aynı zamanda düğün salonu, restoran ve kafeterya hizmeti de verecek.

 

AKSU

2005 yılında hayata geçirilen Mısmılırmak Deresi Islah Projesi (Aksu) ise gezide unutulmadı. Misafirlere çay ikram edilen Aksu´da başkan Aydın tarafından gösterilen eski hali ise misafirleri şaşırttı. Aksu´ya hayran kaldıklarını belirten gezi heyeti Başkan Aydın´ı projeden dolayı tebrik ettiler.

 

YUKARI TEKKE ALT GEÇİT

Şehir içi trafik sıkıntılarını gidermek için mevcut caddelerde düzenleme yaparak genişletmenin yanı sıra yeni yollar da açan Sivas Belediyesi altgeçitler de inşa ediyor. İlkini Halfelik Kavşağında yapan belediye Gazi Lisesi Kavşağından sonra yukarı tekke kavşağını da tamamlamak üzere. Heyet bu projeyi de yerinde gördü.

 

AY YILDIZLI CAMİ

Altgeçit projesinin ardından Yukarı Tekke´de inşa edilen Ay Yıldızlı Cami inşaatını da gezen heyete Başkan Aydın proje hakkında bilgi verdi.

 

Türkiye´deki ay yıldız temalı ilk cami olarak yükselecek olan Yukarı Tekke Ayyıldız Cami, şehirdeki cenaze törenlerinin büyük çoğunluğuna da ev sahipliği yapacak. Cami toplam 7 bin m2 kapalı alana sahip olacak. Camideki açık ve kapalı alanlarda toplamda 8 bin 400 kişi aynı anda namazlarını eda edebilecek.

 

HAYVAN OTELİ

İnşaatı hızla yükselen hayvan oteli de gezi programında yer aldı. Hayvan Oteli sadece başıboş sokak hayvanları değil, sahipleri şehir dışına çıkacak olan evcil hayvanları da misafir edecek.

 

Çocukların gezebileceği ve hayvanlarla iç içe olabileceği bir ortamda oluşturulan projede; hayvan hastanesi, hayvan oteli, otoparklar ve yeşil alanlar da yer alacak. Proje Seyfebeli´nde 22 dönüm arazi üzerine yapılıyor.

 

VEFA KONUTLARI

Misafirlerin bir sonraki durağı ise Vefa Konutları oldu. Burada örnek daireyi gezen heyet özellikle bu proje için Başkan Aydın´a teşekkür ettiler. 2018 yılında hak sahiplerine teslim edilecek konutların bu kadar kısa zamanda tamamlanacak olması da gezi heyeti tarafından takdirle karşılandı.

 

Kılavuz bölgesindeki kapalı cezaevinin hemen üst kısmına inşa edilen 2+1, 400 konutluk proje, dar gelirli vatandaşlar için kira öder gibi ev sahibi olmanın yolunu açtı. Temeli Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın katılımıyla atılan konutlar, 10 yıllık bir ödeme planı ile hak sahiplerine sunuldu. 10-15 bin lira arasında ödenen peşinatların ardından kalan tutar taksitlerle ödeniyor.

 

PAŞABAHÇE

Gezi heyetinin bir sonraki durağı ise Paşabahçe oldu. Her mevsim bir başka güzel olan Paşabahçe´de gezen heyet günün yorgunluğunu da burada attı. Özellikle Yamaç Evlerini çok beğenen misafirler Paşabahçe´ye hayran kaldı.

 

KENT MEYDANI

Heyetin son durağı ise adeta şehrin aynası konumundaki Kent Meydanı oldu. Kent meydanındaki tarihi eserleri tek tek gezme fırsatı bulan misafirler şehir ve belediye projeleri hakkında görüşlerini Başkan Aydın´a iletti. Belediye çalışmalarının tamamını gezdiklerini ifade eden misafirler özellikle mezarlık düzenlemelerinin ilgilerini çektiğini ifade ettiler. Şehre kazandırılmış olan bütün projelerden dolayı Başkan Aydın´a teşekkür ettiler. Birçok projenin örnek alınması gerektiğini söyleyen misafirler Başkan Aydın´ın örnek gösterilecek bir belediye başkanı olduğunu ifade ettiler.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Çalışmaları yerinde incelediler
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Hem pazar yeri, hem otopark!
Hem pazar yeri, hem otopark!
Hem pazar yeri, hem otopark!
" Sami Başkanın kıymetini bilmesi lazım"
" Sami Başkanın kıymetini bilmesi lazım"
Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu´nun 42. İstişare Toplantısı Sivas´ta gerçekleştirildi. Türkiye´nin dört bir yanından Sivas´a gelen muhtarlar, şehirdeki tarihi yerleri ve belediye tarafından gerçekleştirilen projeleri de yerinde inceledi.
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
Muhtarlar Gıda Bankasını gezdi
"Adını dağlara taşlara yazarlardı"
"Adını dağlara taşlara yazarlardı"
AK Parti Kasım ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı´na TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Milletvekili İsmet Yılmaz´ın Sivas Belediye Başkan Sami Aydın´ın için sarf ettiği övgü dolu sözleri damgasını vurdu. Yılmaz; “Sami Başkanın yaptığı hizmetlerden sadece bir tanesini eğer başkası yapsaydı, adını dağlara taşlara yazarlardı.” dedi.
“Sivas´ın Erdoğan´ı Sizsiniz”
“Sivas´ın Erdoğan´ı Sizsiniz”
Sivas Belediye Başkanı Mimar Sami Aydın, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclis Toplantısı´nın konuğu olarak görev süresince Sivas´ta yapılan hizmetler ve projeler hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
"Hedefimiz imrenilen bir Sivas"
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜLER...
Aday Adayları Pusuda
Aday Adayları Pusuda
2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için pusudaki yerel koltuk adayları sabırlı bir şekilde bekleyişlerini sürdürüyor.
Erdoğan Bulvarı´nda sona doğru
Erdoğan Bulvarı´nda sona doğru
Şehrin en geniş bulvarı olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda asfaltlama çalışmaları devam ediyor.
Kaldırım parklarından vazgeçemiyoruz
Kaldırım parklarından vazgeçemiyoruz
Kaldırım parklarından vazgeçemiyoruz
Yakmayın! Geri Dönüşsün!
Yakmayın! Geri Dönüşsün!
İnönü Bulvarında bulunan geri dönüşüm çöp kovaları kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından gündüz vakti yakıldı. Zaman zaman bir çok yerde de aynı sorun karşımıza çıkıyor.
Başkan Aydın öğrencinin duyarlı isteğine kayıtsız kalmadı
Başkan Aydın öğrencinin duyarlı isteğine kayıtsız kalmadı
Belediye Başkanı Sami Aydın Cumhuriyet üniversitesi öğrencisi Ömer Ellibeş´in sokakta gördüğü yaralı hayvan için sosyal medya üzerinden istediği yardımı geri çevirmedi
Bu kaldırımdan geçenler geriliyor
Bu kaldırımdan geçenler geriliyor
Sivas Eğri Köprü Mahallesi, Şehit Erhan Üstündağ Caddesinde yer alan kaldırımdan geçen vatandaşlar geriliyor.
Öğrenciler otobüslerin yetersizliğinden şikayetçi
Öğrenciler otobüslerin yetersizliğinden şikayetçi
Öğrenciler otobüslerin yetersizliğinden şikayetçi
"Her gün makam penceremden izliyorum"
"Her gün makam penceremden izliyorum"
Belediye Başkanı Sami Aydın 15 Temmuz Meydanı´nda bulunan bir nevi "Millet Kıraathanesi" hizmeti veren Belediye Emekliler Kültür Evi´nde emekli vatandaşlarla bir araya geldi.
"Projeleri ortaya koyup, sonra çalışmamız lazım"
"Projeleri ortaya koyup, sonra çalışmamız lazım"
Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti İl Gençlik Kolları Teşkilatı tarafından Sıcak Çermik´te düzenlenen kampta ilçe gençlik kolları başkanlarıyla bir araya geldi. Programa, AK Parti Milletvekili Semiha Ekinci de katıldı.
Karşıyaka´nın 40 yıllık köprü hayali gerçek oldu
Karşıyaka´nın 40 yıllık köprü hayali gerçek oldu
Sivas Belediyesi tarafından şehir trafiğini rahatlatmak adına yapılan projeler zincirinin önemli bir halkası daha tamamlanarak hizmete açıldı. Beraberindeki bağlantı yolları ve üst geçit ile entegre edilen 3 gidiş 3 geliş toplam 6 şeritli yeni Karşıyaka köprüsü için görkemli bir açılış töreni düzenlendi.
Esnaf çalışma bekliyor
Esnaf çalışma bekliyor
Esnaf çalışma bekliyor
Vefa Konutlarının Ulaşım Sorunu Aşıldı
Vefa Konutlarının Ulaşım Sorunu Aşıldı
Geçtiğimiz hafta Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum´un katılımı ile anahtar teslimi yapılan Vefa Konutlarına halk otobüsü seferleri de başladı.
30 yıl sonra tapularına kavuştular
30 yıl sonra tapularına kavuştular
Tuzlugöl Mahallesi´nin tapu sorunu 30 yıl sonra son buldu. Tuzlugöl Mahallesi´nde 30 yıldan bu yana yaşanan tapu sorunu Sivas Belediyesi tarafından yapılan uygulama ile son bulurken hak sahipleri tapularını düzenlenen törenle aldı.
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Mecnun Başkanın İsmi Caddeye Verildi
Sivasspor´un Başkanı Mecnun Otyakmaz´ın başarısı, Sivas Belediye Meclisi tarafından ödüllendirildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."

Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Beşiktaş´a Futbol Dersi
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Dikkat! Türkiye´nin sosyolojisi metamorfoz geçiriyor!
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Yatay talimatlar, dikey uygulamalar!
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Sessiz karşı devrim
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
O para zaten bizim değildi
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Barbar Modern Medenî
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
TÜYAP Kitap Fuarı´na ve Selim İleri´ye dair
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
İslam´ın ölçütleri
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Avucunuzdaki Kelebek
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Dikkat, PKK dönüşüyor
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
TÜKETİM DEVLETİ VE SÖYLEMİN İKİYÜZÜ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Mâtürîdî toplantılarının hatırlattıkları
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kendini Fark Etmek
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Hududullah-II
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Allah´ı, Peygamber´i rüyada görmek
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ey ana toprağı, ey Anadolu
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
“YAZIN ÜÇ AY YATAN ÖĞRETMEN” HA!
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ