Anahtar Kelimeler: BÜYÜK BAŞARI

BÜYÜK BAŞARI

Tasarım ve Beceri Merkezi, Rusya, Çin ve Japonya gibi birçok gelişmiş ülkelerin takımlar halinde katıldığı Online Algoritma ve Kodlama yarışmasında büyük bir başarıya imza attı. Bin 849 takımın katıldığı oyunlarda birinci Sivas

Zübeyde DARENDELİ/  

Tarım ve Beceri Merkezi, dünya genelinde katılımın sağlandığı Algoritma ve Kodlama yarışmasında birincilik elde etti.

Uluslararası Kodlama ve Programlama üzerinde faaliyetler gösteren ülkemizde İstanbul ve Ankara’da şubeleri bulunan Uluslararası Kodlama ve Matematik Okulu Algorithmics tarafından düzenlenen dünya geneli Rusya, Hindistan, Çin, Japonya gibi birçok gelişmiş ülkenin takımlar halinde katıldığı Online Kodlama ve Matematik Kış Oyunları düzenlendi.

8-11 yaş grubu kategorisinde düzenlenen yarışmaya, 35 ülkeden toplam 6’şar kişilik gruplar olmak üzere bin 849 takım katıldı.

159 takım algoritma bölümünü geçerek finalde yaratıcılık yarışmasında karşı karşıya geldi. Yaratıcılık yarışmasında en yaratıcı kodlama projesinde, Sivas Tasarım ve Beceri Merkezi öğrencileri Rusya, Hindistan, Kanada, İspanya gibi ülkeleri geride bırakılarak yarışmada birinci oldu.

VALİLİKTEN TEBRİK

Valilik, Tasarım ve Beceri Merkezi’nin elde ettiği başarının ardından yarışmaya katılan öğrenciler Mert Şanlı, İsmet Efe Altınok, Nakşidil Gülsüm Koç, Beray Sefil, Kaan Gedik, Zehranur Özdemir ve organizasyon ve destekte bulunan Robotik Kodlama Atölye liderlerini tebrik etti.