Anahtar Kelimeler: “Bütün kaldı”

YAZARLAR

“Bütün iş bize kaldı”

Çalımbay, "Manevi yönden desteğimiz mükemmel. Bütün iş bize kaldı. Yapacağımız tek şey elimizden gelen her şeyi yapıp, ilk yarıda gösterdiğimiz performansın üstüne çıkmamız gerekiyor ki şehrimize güzel şeyler verelim." dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Demir Grup SivassporTeknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'de ilk yarının son maçında sahasında Göztepe'yi 1-0 mağlup ettikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada iyi mücadele ettiklerini söyledi.

2019 yılını galibiyet ile kapatmak için sahaya çıktıklarını ve Göztepe karşısında takımının oyun disiplinini bozmadan oynadığını belirten Çalımbay, "Göztepe iyi bir takım. Zor olacağını biliyorduk ve öyle de geçti. Çok dikkatli oynadık çünkü oyunun kaderini değiştirebilecek oyunculara sahiplerdi. Maçın başından sonuna kadar ne söylediysek takımınız onu yapmaya çalıştı. İyi mücadele ettik ve değişikliklerimiz de etkili oldu. İyi bir galibiyet aldık. Bu bizim için çok önemliydi ligin ikinci yarısı için. Devre arası çalışarak hem de takıma takviye yaparak daha güçlü bir duruma geleceğiz." diye konuştu.

“GÜZEL GOL ATTIK”

Maçın ikinci yarısında daha güzel işler yaptığımızı belirten tecrübeli teknik adam, "Daha da tempoyu arttırdık, daha çabuk oynamaya başladık. Oyunun yönünü değiştirmeye çalıştık. Çok da güzel gol attık. İkinci yarı bizim açımızdan daha iyi oldu." dedi.

“ÇOK FAZLA TRANSFER YAPMAYACAĞIZ”

Transferle ilgili soruları da cevaplayan Rıza Çalımbay, çok fazla transfer yapmayacaklarını ve alınacak oyuncuların eksiklikleri gidererek, takıma uyum sağlaması gerektiğini ifade etti.

“İKİNCİ YARIDA TELAFİSİ OLMAYACAK MAÇLAR OYNAYACAĞIZ”

Ligin asıl olarak ikinci yarıda başlayacağını kaydeden kırmızı-beyazlı ekibin teknik patronu, "Bütün takımlar takviye yapacak, bütün takımlar daha fazla hazır olacak maçlara. İkinci yarıda telafisi olmayacak maçlar oynayacağız. Bunun için transfer yapmamız lazım." şeklinde konuştu.

“MANEVİ YÖNDEN DESTEĞİMİZ MÜKEMMEL”

Çalımbay, taraftardan ve yönetimden çok memnun olduğunu vurgulayan, "Manevi yönden desteğimiz mükemmel. Bütün iş bize kaldı. Yapacağımız tek şey elimizden gelen her şeyi yapıp, ilk yarıda gösterdiğimiz performansın üstüne çıkmamız gerekiyor ki şehrimize güzel şeyler verelim." ifadelerini kullandı.