YAZARLAR

"Burayı ayakta tutmak için çalışacağız"

Sivas Valisi Salih Ayhan, TÜDEMSAŞ´ı Ziyaret Etti

Osman Nuri KESİCİ

Sivas Valisi Salih Ayhan, ilimizin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan TÜDEMSAŞ´ı (Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi Anonim Şirketi)  ziyaret etti.

TÜDEMSAŞ Genel Müdür Vekili Mehmet Başoğlu´ndan gerçekleştirdikleri projeler, devam eden ve planlanan çalışmalar ile ilgili bilgi alan Ayhan, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ayhan, TÜDEMSAŞ´ın hak ettiği konumu alması gerektiğini belirterek, "Değişen bir dünya var. Emek yolundan, beyinlerin daha yoğun çalıştığı teknoloji yoluna geçen bir dünya var. Sivas´ın da buna hazırlıklı olması gerekiyor. TÜDEMSAŞ için ne yapmalıyız, yeni yol haritanız nasıl olmalı bunları konuşmalıyız. Kısır çekişmelerden uzak, el ve gönül birliğiyle TÜDEMSAŞ´ın geçmişte olduğu gibi bugün de Türkiye´nin sanayisinde önemli bir yeri olacağını düşünüyorum. Teknik liselerimizle, üniversitemizle yeni neler tasarlayabiliriz, yeni neler üretebiliriz bunun için kafa yoracağız. Çok çalışacağız, yol haritası çizeceğiz, sahipleneceğiz. Hep beraber burayı ayakta tutmak için canla, başla çalışacağız. Heyecanımızı daha da arttırmamız lazım." dedi.

Toplantının ardından fabrikayı gezen Ayhan, üretilen vagonları ve diğer çalışmaları yerinde inceledi.

TÜDEMSAŞ gezisinin ardından yerleşke içerisinde bulunan Demirspor Kulübü´nü ziyaret eden Ayhan, güreş ve tekvando eğitimi alan öğrencilerle sohbet etti. Ayhan, öğrencilere eğitim ve spor hayatlarında başarı diledi.