Anahtar Kelimeler: kazanmamız gerekiyordu”

YAZARLAR

“Bu maçı kazanmamız gerekiyordu”

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ““Oynadığımız oyun beni tam memnun etmedi ama bizim bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Bizim için çok çok önemli bir maçtı.” dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Yeni 4 Eylül Stadyumunda Yukatel Denizlispor’u Yatabare’nin attığı tek gole mağlup eden Demir Grup Sivasspor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Takımların tam anlamıyla hazır olmadığını kaydeden Çalımbay, “Hakikaten zor bir süreçten geçiyoruz ve bu ortamda futbolu başlattık. Bütün arkadaşlarımız hem psikolojik olarak hem de fizik olarak kesinlikle hazır değil. Takımlar tam hazır değil, bizde tam hazırlanamadık. O yüzden de istediğimiz futbol maalesef olmuyor. Bir tek bizde değil, bütün takımlarda da böyle istediğimiz şekilde olmuyor, buda gayet normal. Ama 2-3 hafta sonra çok daha güzel olacak futbol maçları. Çünkü önümüzde daha final niteliğinde maçlar olacak.” şeklinde konuştu.

“KALAN 7 MAÇ BİZİM İÇİN FİNAL NİTELİĞİNDE OLACAK”

Kalan maçlarının final niteliğinde geçeceğini ifade eden Yiğidoların Teknik Patronu Çalımbay şöyle devam etti:

“Oynadığımız oyun beni tam memnun etmedi ama bizim bu maçı kazanmamız gerekiyordu. Bizim için çok çok önemli bir maçtı. Arkadaşlarımız gerçekten çok iyi şeylerde yaptılar özellikle ikinci yarı. Tamamen oyunun hakimi olduk sadece girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Ama iyi bir takıma ve iyi oyunculara sahip bir takıma karşı oynadık. Bizim için oyunda önemliydi ama galibiyet daha da önemliydi. Burayı geçtiğimiz için mutluyuz. Bundan sonra performansımız mutlaka artarak devam edecek, devam etmesi gerekiyor ki iyi bir yerde ligi bitirelim. Onun için kalan 7 maç bizim için final niteliğinde olacak. Hepsinin farkındayız ve oynayacağımız maçlar yukarıda ki maçlardan daha zor.”