Anahtar Kelimeler: hatalarla

YAZARLAR

“Bu maç hatalarla dolu oldu”

Rıza Çalımbay, “Yeni oyuncu arkadaşlarımız var, ilk defa oynayanlar var. Onun için de bu maç hatalarla dolu bir maç oldu. Bunu telafi edeceğiz.” dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Süper Lig 2020-2021 sezonunun ilk hafta maçında Yeni 4 Eylül Stadyumu’nda Alanyaspor’u konuk eden Demir Grup Sivasspor, rakibine 2-0 mağlup oldu. Teknik Direktör Rıza Çalımbay, mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, mağlubiyetten dolayı üzgün olduklarını söyledi.

“BİZİM TAKIMIMIZ BU DEĞİL”

İlk hafta maçların her zaman zor olacağını dile getiren Çalımbay, “Tanımadığınız bir rakip. Onlar bizi tanımıyor, biz de onları tanımıyoruz. Oynamalarına izin verdik. Yapmamamız gereken hatalar yaptık. Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. Maalesef ilk yarıyı mağlup bitirdik. İkinci yarıya başladığımızda hem oyuncu hem taktik değişiklik olsun biraz daha baskı kurduk. Burada da pozisyonlarımız vardı. Onları da maalesef değerlendiremedik. Bizim takımımız bu değil.” diye konuştu.

“HATALARDAN DERS ALACAĞIZ”

Takıma yeni katılan oyuncular olduğunu hatırlatan deneyimli teknik adam şunları söyledi:

“Yeni oyuncu arkadaşlarımız var, ilk defa oynayanlar var. Onun için de bu maç hatalarla dolu bir maç oldu. Bunu telafi edeceğiz. Ligin ilk maçı olduğu için bunlardan iyi bir ders çıkarmamız lazım. Bazı arkadaşların bireysel olarak da ders çıkarmaları gerekiyor. Hepsini düzelteceğiz. Geçen sezon nasıl iyi bir istikrar yakaladıysak, aynı şekilde takımımız oturduğu zaman yolumuza devam edeceğiz. Tek buradan bize kazanç olan yaptığımız hatalardan ders alıp ilerideki maçlarımızı inşallah iyi bir şekilde bitireceğiz.”

“BENİM OYUNCULARIM BUNLAR DEĞİL”

‘Benim oyuncularım bunlar değil.’ değil diyen Rıza Çalımbay, “Biz bundan önce bir Fenerbahçe ve Beşiktaş maçları oynadık. Bu maçları çok iyi oynadık. Gayet iyiydi, iyi de geçti. Kamptaydık. Normal, bu takım 25 günden beri kamptaydı. Yabancı arkadaşlarımız olsun, yeni gelen arkadaşlarımız olsun kafaları biraz dolu. Transfere ihtiyacımız olduğu zaman, mutlaka yönetime söyleriz ve almaya çalışırız. Appindangoye ameliyat oldu. Onun yerine transfer yönetimle konuşulabilir. Stoper desteği de olabilir. Ama bunu öncelikle yönetimle paylaşmak gerekir.” ifadelerini kullandı.