Anahtar Kelimeler: HEMŞİRELER TOPRAKLA BULUŞTU

YAZARLAR

BU KEZ HEMŞİRELER İÇİN TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhuriyet Üniversitesi tarafından hemşireler için ‘Covid-19 Hemşireler Hatıra Ormanı’ oluşturuldu. Kampüs yerleşkesi içerisinde sık sık fidan dikimi gerçekleştirilen üniversitede fidanlar bu kez hemşireler için toprakla buluştu

Ayşe Mine EĞÜZ/

Cumhuriyet Üniversitesi 12-18 Mayıs Hemşireler Haftasında anlamlı bir çalışmaya imza attı. Salgın döneminde fedakarca mücadele eden sağlık çalışanları adına fidan dikim etkinliği düzenlendi. Cumhuriyet Üniversitesi Lojmanlar mevkiinde düzenlenen fiden dikimi programına Vali Salih Ayhan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Orman İşletme İl Müdürü Sefa Duman, sağlık çalışanları ve hemşireler katıldı.

Hemşirelerin salgın döneminde ne kadar önemli olduğunun görüldüğünü ifade eden Vali Salih Ayhan, “Diğer sağlık çalışanları doktorlar kamu görevlileri hep birlikte omuz vererek salgını belirli bir noktaya getirdik. Her meslek guruplarının bu özel günleri de anlamlı oluyor. Sosyal sorumluluk içerisinde bu tür faaliyetleri önemsiyoruz. Dünya zor bir imtihandan geçiyor. İnşallah bundan başarılı bir şekilde çıkacağız. Üniversitemiz, Belediyemiz valiliğimiz koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bu vesile ile çevre duyarlılığı doğa sevgisini geniş bir tabana yararak böylesi özel günlerde vesile oluyor. Tüm hemşirelerimizin hemşireler haftasını kutluyorum” dedi.

Güzel ve anlamlı bir günde hemşirelerle birlikte olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Öncelikle tüm hemşirelerimizin hemşireler gününü kutluyorum. Son 14-15 aydır sağlık çalışanlarımız genel olarak hemşirelerimiz ciddi bir sınavdan geçiyorlar. Daha önce hiç tecrübe etmediğimiz bir salgın ile mücadele ediyoruz. Özellikle sağlık çalışanlarımız ailelerini ve kendilerini risk ederek yaşatmak adına büyük çaba gösteriyorlar. Ben öncelikle hemşirelerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu vesile ile hemşireler haftasını kutluyorum” diye konuştu.

‘4-5 SENEDİR FİDAN DİKİMLERİMİZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR’

Üniversite yerleşkesi içerisinde yaklaşık 5 senedir fidan dikimlerinin aralıksız sürdüğünün altını çizen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız ise şu ifadelere yer verdi; “Öncelikle tüm hemşire arkadaşlarımızın ve çalışanların hemşireler haftasını kutluyorum. 4-5 yıldır üniversitemizde aralıksız her sene fidan dikimi yapıyoruz. 3 bini geçti diye biliyorum.  Sivas Orman İşletme Müdürü Sefa Duman beye teşekkür ediyorum. Ne zaman fidan istesek ellerinden gelen desteği verdiler. Yeni dikilecek fidanlarımızın da hatırlı olmasını diliyor bu vesile ile tekrar hemşirelerimizin hemşireler haftasını kutluyorum.”