Anahtar Kelimeler: BAYRAM EVDEYİZ

YAZARLAR

BU BAYRAM EVDEYİZ

Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun

Dünya genelinde etkili olan Koronavirüs (Kovid 19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında bu bayram evdeyiz.

Hakan BAKAR

Ramazan Bayramı kararlarının açıklanması ile birlikte arefe ve bayram süresince tüm yurtta sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle arefeyi ve bayramın 3 gününü kapsayan sokağa çıkma yasağı ile birlikte 23-24-25-26 Mayıs’ta tüm Türkiye’de sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Corona virüsü salgını mücadele kapsamında alınan tedbirlere yönelik bizlerde sevdiklerimizle bu bayram bir araya gelemesek de bir dahaki bayramlarda daha sağlıklı bir şekilde bir araya gelmek adına bu bayram evdeyiz.

Bu Ramazan Bayramında aile, komşu, akraba ziyaretleri olmayacak. Sevdiklerimizi yakından görememek hepimiz için üzücü olsa da bu bayram teknoloji ile sanal ortamda görüşmelerimizi yaparak bir dahaki bayramlara daha sağlıklı kavuşmak için uzaktan bayramlaşacağız. Tabii ki sanal ortamdaki bayramlaşma diğer bayramlardaki mutluluğu vermese de yan yana olamasak da online olarak yüz yüze görüşerek sevdiklerimize güzel temenniler de bulunarak bayramlarını kutlayalım.

Biraz buruk bir bayram geçirecek olsak da ancak sağlığımız için ve daha güzel bayramlarda bir arada olabilmek adına her şeyin başı sağlık diyerek; Ramazan Bayramının tüm insanlığa iyilikler ve güzellikler getirmesini temenni ederek, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten biran önce kurtularak yeniden güzel günlere ve bayramlara ulaşmak temennisiyle bu bayram evde kalıyoruz.