"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi
Tarih: 28.12.2018 00:00:01/ 245okunma / 0yorum

ANKARA

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu´nda gerçekleştirilen 49´uncu Muhtarlar Toplantısı´nda, Aksaray, Ankara, Antalya, Artvin, Batman, Burdur, Çorum, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Malatya, Mardin, Muğla, Osmaniye, Samsun, Uşak´tan gelen muhtarlara hitap etti.

 

Erdoğan, bugün itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde misafir ettikleri muhtar sayısının 32 bini aştığını belirterek, "Böylece seçimden önce muhtarlarımızın tamamına yakınıyla bir araya gelme hedefimize bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz. İstiyorum ki 31 Mart´a kadar bütün muhtarlarımızı bu salonda ağırlamış olalım. Bu salon sizin, milletimizin. Dolayısıyla muhtarlarımızla kurduğumuz bu güçlü bağ ile geçmişte hiçbir cumhurbaşkanına, başbakana, siyasetçiye nasip olmamış bir şerefe nail olduğuma inanıyorum." diye konuştu. 

Türkiye´nin yönetim sisteminin en küçük birimi olan mahallelerin huzuru, gelişmesi, insanlar arasındaki dayanışmanın, iş birliğinin güçlenmesi konusunda muhtarların yaptıkları çalışmanın önemini bildiğini vurgulayan Erdoğan, devletin mahalledeki gözü kulağı, eli kolu, sessiz nefesi, mahalle ve köy ahalisinin devlet nezdindeki temsilcisi olan muhtarlarla beraber yapacakları daha çok iş olduğunu kaydetti. 

"Muhtarlarımızı üzen beni de üzer, muhtarlarımızı memnun eden beni de memnun eder." ifadelerini kullanan Erdoğan, bu toplantılara başladıkları günden beri gerek muhtarların gerekse muhtarlar aracılığıyla pek çok vatandaşın sıkıntısına çözüm bulduklarını aktardı. 

"Muhtarlarımıza hizmetlerimizi artırarak sürdüreceğiz"

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Muhtarlık Bilgi Sistemi, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde faaliyete geçen Muhtarlar Daire Başkanlığının muhtarların ve muhtarlıkların meselesini en üst düzeyde takip ettiğini aktaran Erdoğan, muhtarların taleplerini karşılamak üzere, illerde vali yardımcısı, büyükşehir belediyelerinde genel sekreter yardımcısı, diğer belediyelerde de başkan yardımcısı düzeyinde muhataplar belirlendiğini hatırlattı.

 

Muhtarların en büyük sıkıntılarından biri olan SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesine imkan sağladıklarını bildiren Erdoğan, muhtar maaşlarını da geçmişle kıyaslanamayacak seviyeye çıkardıklarını ifade etti. 

Muhtarların önemli bir sıkıntısı olan silah ruhsat harçlarına da muafiyet getirdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunları biz yaptık. Kimse kalkıp da muhtarlarımız üzerinden spekülasyon yapmasın. Ne söz verdiysek, başbakanlığım dönemi de dahil, hepsini yerine getirdik. Biz biliyorduk ki, bizim elimiz gözümüz, ayağımız sizsiniz. Son olarak, ihtiyaç duyulan yerlerde muhtarlık binaları yapılmasıyla ilgili projeyi hayata geçiriyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde de muhtarlarımıza ve mahallelerimize olan hizmetlerimizi artırarak sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. 

"Sen yüzde 52,6´ya ihanet edemezsin"

Bu salondaki manzaranın, Türkiye´deki demokrasinin tavanından tabanına nasıl ahenk içinde işlediğinin en bariz örneği ve aynı zamanda ispatı olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tabii demokrasiyi herkes böyle anlamıyor. Mesela ana muhalefetin başındaki zat, önceki gün çıkmış şahsımı, ´bu göreve meşru bir şekilde gelmemekle´ itham ediyor ve ´Benim cumhurbaşkanım değilsin´ diyor. Yav Bay Kemal, ben, senin cumhurbaşkanın olmaya meraklı değilim. Ben milletimin cumhurbaşkanı olarak seçildim. Yüzde 52,6 oy kim verdi? Benim milletim verdi. Sen, yüzde 52,6´nın içinde olmayabilirsin. O benim için önemli değil ama sen yüzde 52,6´ya ihanet edemezsin. Bugüne kadar ettiğin için de bir yere pabuç olmadın, bir yaraya merhem olmadın. 

31 Mart´ta da olamayacaksın. Göreceğiz. Niye? Teröristlerle el ele, kol kola gezene benim milletim ´yürü´ demez. Bize, milletimizin cumhurbaşkanı olmak, muhtarlarımızın cumhurbaşkanı olmak yakışır. Aslında bu zat, ağzından çıkan sözün ne anlama geldiğini bilse, bunu söylemek yerine kaldırır kendini o kürsüden aşağı atar ama ağız işte torba değil ki büzesin." 

Bu meşruiyet meselesini açıklığa kavuşturmakta fayda gördüğüne değinen Erdoğan, "Meşruiyet kavramı, siyaset ve yönetim biliminin temelini oluşturuyor. Konu meşruiyetten açılınca ister istemez, iktidar kavramını da onunla birlikte düşünmek gerekir. İktidar dediğimiz hadise, belirli görüşlere ve programlara sahip kadroların ülkelerini, toplumlarını, sorumlu oldukları alanı yönetme kabiliyetidir. Güç kullanma ayrıcalığına sahip tek kurum olan devleti yönetme görevi de toplumlar tarafından siyasi iktidarlara verilir." diye konuştu.

 

"Ülkemizi üçe dörde katladık"

Siyasi iktidarın gücünün asıl sınırlarını, kendisine devleti yönetme görevini veren halka karşı duyduğu sorumluluk belirlediğine işaret eden Erdoğan, anayasa, yasa ve diğer mevzuat ile toplumun inanç, ahlak, örf anlayışı ise bu sınırların gözüken ve gözükmeyen yönlerini somutlaştırıp uygulanabilir hale getirdiğini vurguladı. 

Meşruiyetle ilgili pek çok teori, görüş, yorum bulunduğuna işaret eden Erdoğan, "Siyasi iktidarın meşruiyeti yönettiği veya yönetmeye talip olduğu toplumdan aldığı desteği ifade eder." dedi. 

Demokrasilerde bu desteğin ölçüm ve uygulama yolunun serbest seçimler olduğunu anlatan Erdoğan, "Bir siyasi parti seçimlerde toplumun desteğini almışsa, meşru bir iktidar olarak anayasa ve yasalar çerçevesinde ülkeyi yönetme hakkına da sahiptir. Geçmişte siyasi partiler, çok düşük oy oranlarıyla, yani çok düşük toplum desteğiyle ülkemizi yönetmeye kalktıkları için sürekli krizlere, kaoslara, istikrarsızlıklara maruz kalıyordu. Koalisyon hükümetleriyle bu ülke yönetilmeye çalışıldı. Başarılı oldu mu olmadı. Ama biz şu 16 yılda halkımızın büyük bir teveccühüyle iktidar olduk ve ülkemizi üçe dörde katladık." değerlendirmesini yaptı.

´Halkının gönlüne giremeyen, halkının huzuruna da çıkamaz´

Erdoğan, yüzde 19, 22 ve 27 ile hükümet kuran başbakanların, ister istemez siyasi iktidarlarını gerçek anlamda tesis etmekte ve kullanmakta zorlandıklarını söyledi.

Yine bu düzeyde oy oranına sahip partiler tarafından seçilen cumhurbaşkanlarının da tartışma konusu olabildiklerini belirten Erdoğan, AK Parti iktidarları döneminde tesis edilen istikrar ve güven ortamının ülkeye faydalarını da görerek, yeni yönetim sistemini en az yüzde 50 artı 1 destek üzerine kurduklarını dile getirdi.

Erdoğan, böylece Türkiye´nin demokrasi eşiğini de yükselttiklerine işaret ederek, "Dolayısıyla yeni yönetim sistemimizde seçimi kazanan cumhurbaşkanının meşruiyetiyle ilgili en küçük bir tartışma, tereddüt ve şüphe olması mümkün değildir. Bay Kemal, niye sen cumhurbaşkanı adayı olmadın? Parti genel başkanıydın, sen cumhurbaşkanı adayı olsaydın, bizim karşımıza çıksaydın. Ondan sonra meşruiyet çok daha güzel olarak ortaya gelirdi. Ama sen çıkmadın, genel başkan olduğun halde çıkmadın. Bu mesele siyaseti anlama meselesidir, halkıyla diyalog kurma meselesidir, halkının gönlüne girme meselesidir. Halkının gönlüne giremeyen, halkının huzuruna da çıkamaz." değerlendirmesinde bulundu.

Bütün bunları CHP´nin ve Kılıçdaroğlu´nun demokrasi anlayışlarının ne kadar sığ, içi boş ve aldatmacadan ibaret olduğunu göstermek için anlattığını ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim gözümüzde bu zat her ne kadar bir kaset kumpasıyla önü açılmış olsa da CHP Kurultayı´nda seçilip geldiği için kendine göre meşru bir siyasetçidir. Çünkü bizim CHP seçmeninin ve delegelerinin de iradesine saygımız vardır. Tabii yaptıkları yanlışı onlara hatırlatma hakkımızı da hep baki tutuyoruz ama tercihlerine saygı duyuyoruz. Son seçimlerde 26 milyon 330 bin vatandaşımızın ortaya koyduğu iradeyi, yüzde 52,6´lık bir desteği meşru görmediğine göre demek ki bu zatın kafasında başka bir demokrasi tarifi bulunuyor. Onun için işte adamları ne yapıyor, ´dökülün sokaklara´ diyor. Ama 15 Temmuz gecesinde de tankların arasından gelip geçip Bakırköy Belediyesine sığınıyor ve o darbe girişimini tüm gece Bakırköy Belediyesinde kahvesini yudumlayarak geçiriyor. Biz darbelere karşı böyle durmayız, biz darbelere karşı milletimizle beraber tankların önünde dururuz, uçakların karşısında dururuz ve bu darbeleri de böylece 16 saatte bitiririz."

 

"Bunlara göre CHP´ye hizmet eden demokrasi meşrudur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların geçmişine bakıldığında da o demokrasi tarifinin ipuçlarını görebildiğini belirterek, "Hadi tek parti dönemini bir kenara bırakıyorum, bu dönemin hesabı ayrıca sorulmayı ve sorgulamayı gerektiriyor. İşe çok partili hayattan başlayalım." dedi

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 1946 seçimlerinde "açık oy, gizli tasnif"i yapıldığına dikkati çeken Erdoğan, "Bu yöntem, bunların kafasındaki demokrasinin tarifidir. Oyu açıktan kullanacaksın, kime verdiklerini görecekler, bilecekler, sayıma gelince sayımı gizli yapacaklar. Bu kimin yaptığı uygulamaydı? Cumhuriyet Halk Partisinin. Bu ülke bunları gördü mü? Gördü." diye konuştu.

Erdoğan, "Aynı şekilde 1960 darbesine destek verip, seçilmiş başbakanı darağacına gönderip, sallandırmak da bunların demokrasi anlayışının bir tezahürüdür." ifadesini kullandı. 

Yakın tarihte, teröristlere "arkadaşlar" demenin, terör örgütüne destek vermenin, FETÖ gibi bir ihanet çetesinin taşeronluğuna soyunmanın da CHP´nin demokrasi anlayışının işareti olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Hepsine de hararetle destek verdikleri, 28 Şubat´tan 27 Nisan bildirisine kadar bunların demokrasi anlayışlarının daha pek çok örneğini görebiliriz. Bunlara göre CHP´ye hizmet eden demokrasi meşrudur, CHP´nin işine gelmeyen demokrasi ise behemehal def edilmesi gereken bir yüktür. Seçilmiş cumhurbaşkanını meşru görmeyen kafa, sanıyor musunuz ki siz muhtarları meşru sayar. Bunlar muhtarlarımıza da saldırdılar. Kılıçdaroğlu kafasına göre, hiçbiriniz meşru değilsiniz, hiçbiriniz muhtarlık koltuğunda oturmaya layık değilsiniz. Aynı mantıkla gittiğimizde kendisinin de içinde yer aldığı milletvekilleri, içinde belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri için de aynı şeyleri söylemek mümkündür. Maalesef ülkemizde işte böyle çarpık bir zihniyet, ana muhalefeti temsil ediyor. Halbuki biz cumhurbaşkanı ile muhtarların buradaki şu görüntüsünü ülkemizde milli iradenin gücünün sembolü olarak değerlendiriyoruz."

"(Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.) diyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada demokrasinin böylesine yaygın ve bütün halinde uygulandığı pek az ülkenin bulunduğuna, Türkiye´nin de bunlardan birisi olduğuna işaret etti. "Bakın şu tablo dünyanın hiçbir ülkesinde yoktur bunu böyle biliniz." diyen Erdoğan, "Zaten dünyanın en gelişmiş ülkelerinin birçoğunda bile ´muhtarlık´ kurumu yoktur. Bu bizim demokrasiyi anlayışımızın en güzel ifadesidir. Bu ülke kimsenin milletimize inayeti değildir. Biz bu ülkeyi ayak bastığımız günden beri milletimizin canıyla, kanıyla istiklaline ve istikbaline sahip çıkma azmiyle kurduk ve yaşatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bu vesileyle ebedi hayata irtihalinin 82´inci yıl dönümünde "Hakkıdır Hakk´a tapan milletimin istiklal." diyerek, bu milletin istiklal, bayrak ve vatan aşkını ölümsüzleştiren büyük dava ve fikir adamı milli şair Mehmet Akif Ersoy´u rahmet ve şükranla andı.

Merhum Akif´in hayatı ve eserlerinin geri kalmışlıkla, yoksullukla, hurafelerle, miskinlikle, tembellikle ve mücadeleyle dolu olduğunu hatırlatan Erdoğan, Büyük Harp ve İstiklal Harbi´nde Akif´in mücahit olarak görev almakla kalmadığını, bu millete "Safahat"ın yanında İstiklal Marşı gibi bir şaheseri armağan ettiğinin altını çizdi.

Erdoğan, CHP zihniyetinin her iyi şeyde olduğu gibi Akif´in "İstiklal Marşı" konusunda da boş durmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"En son 1937´de İstiklal Marşı´nın değiştirilmesi için Ulus gazetesi başyazarı Falih Rıfkı Atay´ın başını çektiği, İnönü´nün de desteklediği bir kampanya başlatılmıştır. Bunları bilmemiz lazım. Bunun için bir de yarışma açılmıştır. Yarışmaya katılan eserlerin hiçbirisi bu milletin istiklalini anlatacak değerde olmadığı için CHP´nin bu projesi de akim kalmıştır. Düşünebiliyor musunuz, şu andaki bu güzel İstiklal Marşımızı bile bu CHP değiştirme yoluna gitmiştir. Biz ise Akif merhum gibi ´Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.´ diyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi.(AA)Video Tarihi: 27.12.2018 20:45:59
Kaynak: AA

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için ilk açık hava mitingini Sivas´ta düzenledi. Sivas´ın sorunlarına değinen Karamollaoğlu, ‘´Sivas Türkiye´nin 2´nci büyük vilayeti ama gelir seviyesi yönünden çok gerilerde. Göç almamız için hükümetin mutlaka üretime dönük yatırımlara destek vermek lazım.”
‘Seçimin kazananı olacağız´
‘Seçimin kazananı olacağız´
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Özkan Turan Navruz, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Navruz, Sivas´ta üç partinin başa baş ilerlediğini söyleyerek, ‘´Vatandaşımızın akılcı bir oy kullanacağını ve Milliyetçi Hareket Partisini seçimin kazanan tarafı olarak çıkartacağını düşünüyorum´´ dedi.
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
Kaya, “Mahallemizin yaşam kalitesini yükselteceğim. Her ay bir kültür turu gezileri düzenleyerek mahalle sakinlerini görmedikleri yerlere götürerek yeni yerler görme imkanları oluşturacağım.”dedi.
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Saadet Partisi il başkanı Mehmet Zahit Tokgöz 16 Mart 2019 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı´nda düzenleyecekleri miting hakkında gazetemize bilgi verdi
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim mitinglerinde ‘´Sivas´a 28 milyar TL yatırım yaptık´´ ifadelerini TBMM gündemine taşıdı.
Kimseyle ittifakımız yok
Kimseyle ittifakımız yok
Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, Türkiye genelinde 1398 bölgede aday gösteren tek parti olduklarını söyleyerek, ´´Bizim kimseyle ittifakımız yok. Bu iftiralara vatandaşımız kanmasın. Adayımız, Rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş halkımız tarafından büyük teveccüh görüyor´´ dedi.
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
Seçim çalışmaları kapsamında Sivas´a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen mitingde Sivaslılarla bir araya geldi. Soylu, ülke genelinde ve Sivas´ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, ‘´ "Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik" dedi.
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Sivas Tarihi Kent meydanında bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. 
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, düzenlediği program ile projelerini açıkladı, ‘Derman Belediyeciliği´ sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Akyıldız, ‘´En önemli projelerimizden biri ‘Derman Kooperatifi´. İddia ediyorum bu proje ile göç veren değil göç alın bir Sivas olacak´´ dedi.
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı.
AK Parti anket yapıyor
AK Parti anket yapıyor
Kapı kapı dolaşarak vatandaşlara “hangi partiye oy vereceksiniz?" sorusunu yönelten AK Parti´li üyeler halkın nabzını yokluyor
Sivas hepimizin
Sivas hepimizin
Seçimlerde hangi aday kazanırsa kazansın sonuç itibariyle vatandaşı her yönüyle kucaklayarak şehre değer katacak işleri yapacağı bir gerçek. Unutmayalım ki “Sivas hepimizin” her daim hoşgörülü olmaya devam edelim.
Meydanlar Isınıyor
Meydanlar Isınıyor
Yerel seçimler için artık son viraja girdik diyebiliriz. Vatandaşlar yavaş yavaş oylarını kime vereceğini netleştirmek üzere. Parti Başkan adayları neredeyse yedi yirmi dört sahada aktif bir şekilde vatandaşlar ile yakın temas içerisinde.
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Sivas Kangallılar Derneği düzenlediği yemek organizasyonu ile gergin siyaset ortamına örnek bir davranışta bulundu.
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) Sivas Belediye Başkan adayı olan Ali Akyıldız, esnaf teşkilatıyla bir araya geldi.
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız´ın eşi Zeynep Akyıldız, tüm mahallelerde evleri kapı kapı dolaşarak seçim çalışması yürütüyor. Broşürler dağıtan Zeynep Akyıldız, gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Bilgin. “Biz sadece belediye hizmetleri yapan değil herkesin istediği bir belediyeciliği ortaya koymak için buradayız. ´Ben´ değil ´biz´ mantığıyla katılımcı ve hesap verebilirlik şeklinde bir belediyecilik anlayışında olacağım. İnsanların kendini mutlu güvende hissettiği bir belediyemiz olacak. Az konuşup çok çalışacağız. Gönül belediyeciliği yapacağız. Ehliyetten ve liyakatten uzaklaşmayacağız.” dedi.
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
Seçilmiş, “Şu anda yurtlara on bin kişiden dört bin beş yüzü yerleştirildi. Diğerleri de yerleştirilince sorunlarda sıkıntılarda daha da büyüyecek ve artacak. Alt yapısı gereği merkeze taşımada zorluk yaşamayacak Cumhuriyet Üniversitesindeki bazı bölümler şehir merkezine kaydırılırsa şehir için ekonomik anlamda yeniden bir kazanç elde edilir. Biz çalışmalarımızla rutin belediyeciliğin dışına çıkacağız.”dedi.
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
Demirgil, “Biz sanayi esnafları olarak belediye başkanlarından çok çektik. İnşallah bu dönem her şey düzelir. Ustalarımız tam büyüyecek, cihaza, dükkanın içine yatırım yapacak haydi sanayiyi taşıyoruz diyen birileri çıkıyor. Siyasilerin sanayi sitelerinden ellerini çekmelerini istiyoruz. Bize dokunmasınlar yeter. Eğer yapacakları var ise eksik olan ihtiyaçlarımızı tamamlasınlar bizim için yeterlidir.” dedi.
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
Develi, “Şehrin ekonomik yapısının da ne durumda olduğunu o şehrin çarşısındaki küçük esnaf bilir. O yüzden şehir halkının ve küçük esnafın fikirlerinin önemsenmesi gerekir.” dedi.
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul´da yaşayan Sivaslı vatandaşlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sivaslı bir siyasetçiyle çocuklara ilişkin yaşadığı bir diyaloğu anlatan İmamoğlu, “Çocukların o derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım.” dedi. 
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Ürgüp, “Biz şehrin her anlamda cazibe merkezi olmasından yanayız. Projeler konusunda eski dönem, mevcut devam eden projeler ile yeni projelerimizin hepsini şehrin belediye başkanı seçildiğim taktirde kesintisiz bir şekilde şehre kazandıracağız. Halkımız teveccüh gösterip bizlere oy verirde mührü alırsak şehri adeta baştan aşağıya projeler ile her alanda şahlandırarak Sivas´ı cazibe merkezi yapacağız.” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
booked.net
Kıyamet günü herkes birbirinden davacı olur. Hatta tokuşan koyunlar bile..

Hz. Muhammed
Bir ton gazete kağıdı geri kazanıldığında 8 çam ağacının kesilmesi önlenir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59