"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi
Tarih: 28.12.2018 00:00:01/ 189okunma / 0yorum

ANKARA

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu´nda gerçekleştirilen 49´uncu Muhtarlar Toplantısı´nda, Aksaray, Ankara, Antalya, Artvin, Batman, Burdur, Çorum, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Malatya, Mardin, Muğla, Osmaniye, Samsun, Uşak´tan gelen muhtarlara hitap etti.

 

Erdoğan, bugün itibarıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi´nde misafir ettikleri muhtar sayısının 32 bini aştığını belirterek, "Böylece seçimden önce muhtarlarımızın tamamına yakınıyla bir araya gelme hedefimize bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz. İstiyorum ki 31 Mart´a kadar bütün muhtarlarımızı bu salonda ağırlamış olalım. Bu salon sizin, milletimizin. Dolayısıyla muhtarlarımızla kurduğumuz bu güçlü bağ ile geçmişte hiçbir cumhurbaşkanına, başbakana, siyasetçiye nasip olmamış bir şerefe nail olduğuma inanıyorum." diye konuştu. 

Türkiye´nin yönetim sisteminin en küçük birimi olan mahallelerin huzuru, gelişmesi, insanlar arasındaki dayanışmanın, iş birliğinin güçlenmesi konusunda muhtarların yaptıkları çalışmanın önemini bildiğini vurgulayan Erdoğan, devletin mahalledeki gözü kulağı, eli kolu, sessiz nefesi, mahalle ve köy ahalisinin devlet nezdindeki temsilcisi olan muhtarlarla beraber yapacakları daha çok iş olduğunu kaydetti. 

"Muhtarlarımızı üzen beni de üzer, muhtarlarımızı memnun eden beni de memnun eder." ifadelerini kullanan Erdoğan, bu toplantılara başladıkları günden beri gerek muhtarların gerekse muhtarlar aracılığıyla pek çok vatandaşın sıkıntısına çözüm bulduklarını aktardı. 

"Muhtarlarımıza hizmetlerimizi artırarak sürdüreceğiz"

İçişleri Bakanlığı bünyesinde Muhtarlık Bilgi Sistemi, Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde faaliyete geçen Muhtarlar Daire Başkanlığının muhtarların ve muhtarlıkların meselesini en üst düzeyde takip ettiğini aktaran Erdoğan, muhtarların taleplerini karşılamak üzere, illerde vali yardımcısı, büyükşehir belediyelerinde genel sekreter yardımcısı, diğer belediyelerde de başkan yardımcısı düzeyinde muhataplar belirlendiğini hatırlattı.

 

Muhtarların en büyük sıkıntılarından biri olan SGK primlerinin devlet tarafından ödenmesine imkan sağladıklarını bildiren Erdoğan, muhtar maaşlarını da geçmişle kıyaslanamayacak seviyeye çıkardıklarını ifade etti. 

Muhtarların önemli bir sıkıntısı olan silah ruhsat harçlarına da muafiyet getirdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunları biz yaptık. Kimse kalkıp da muhtarlarımız üzerinden spekülasyon yapmasın. Ne söz verdiysek, başbakanlığım dönemi de dahil, hepsini yerine getirdik. Biz biliyorduk ki, bizim elimiz gözümüz, ayağımız sizsiniz. Son olarak, ihtiyaç duyulan yerlerde muhtarlık binaları yapılmasıyla ilgili projeyi hayata geçiriyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde de muhtarlarımıza ve mahallelerimize olan hizmetlerimizi artırarak sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı. 

"Sen yüzde 52,6´ya ihanet edemezsin"

Bu salondaki manzaranın, Türkiye´deki demokrasinin tavanından tabanına nasıl ahenk içinde işlediğinin en bariz örneği ve aynı zamanda ispatı olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tabii demokrasiyi herkes böyle anlamıyor. Mesela ana muhalefetin başındaki zat, önceki gün çıkmış şahsımı, ´bu göreve meşru bir şekilde gelmemekle´ itham ediyor ve ´Benim cumhurbaşkanım değilsin´ diyor. Yav Bay Kemal, ben, senin cumhurbaşkanın olmaya meraklı değilim. Ben milletimin cumhurbaşkanı olarak seçildim. Yüzde 52,6 oy kim verdi? Benim milletim verdi. Sen, yüzde 52,6´nın içinde olmayabilirsin. O benim için önemli değil ama sen yüzde 52,6´ya ihanet edemezsin. Bugüne kadar ettiğin için de bir yere pabuç olmadın, bir yaraya merhem olmadın. 

31 Mart´ta da olamayacaksın. Göreceğiz. Niye? Teröristlerle el ele, kol kola gezene benim milletim ´yürü´ demez. Bize, milletimizin cumhurbaşkanı olmak, muhtarlarımızın cumhurbaşkanı olmak yakışır. Aslında bu zat, ağzından çıkan sözün ne anlama geldiğini bilse, bunu söylemek yerine kaldırır kendini o kürsüden aşağı atar ama ağız işte torba değil ki büzesin." 

Bu meşruiyet meselesini açıklığa kavuşturmakta fayda gördüğüne değinen Erdoğan, "Meşruiyet kavramı, siyaset ve yönetim biliminin temelini oluşturuyor. Konu meşruiyetten açılınca ister istemez, iktidar kavramını da onunla birlikte düşünmek gerekir. İktidar dediğimiz hadise, belirli görüşlere ve programlara sahip kadroların ülkelerini, toplumlarını, sorumlu oldukları alanı yönetme kabiliyetidir. Güç kullanma ayrıcalığına sahip tek kurum olan devleti yönetme görevi de toplumlar tarafından siyasi iktidarlara verilir." diye konuştu.

 

"Ülkemizi üçe dörde katladık"

Siyasi iktidarın gücünün asıl sınırlarını, kendisine devleti yönetme görevini veren halka karşı duyduğu sorumluluk belirlediğine işaret eden Erdoğan, anayasa, yasa ve diğer mevzuat ile toplumun inanç, ahlak, örf anlayışı ise bu sınırların gözüken ve gözükmeyen yönlerini somutlaştırıp uygulanabilir hale getirdiğini vurguladı. 

Meşruiyetle ilgili pek çok teori, görüş, yorum bulunduğuna işaret eden Erdoğan, "Siyasi iktidarın meşruiyeti yönettiği veya yönetmeye talip olduğu toplumdan aldığı desteği ifade eder." dedi. 

Demokrasilerde bu desteğin ölçüm ve uygulama yolunun serbest seçimler olduğunu anlatan Erdoğan, "Bir siyasi parti seçimlerde toplumun desteğini almışsa, meşru bir iktidar olarak anayasa ve yasalar çerçevesinde ülkeyi yönetme hakkına da sahiptir. Geçmişte siyasi partiler, çok düşük oy oranlarıyla, yani çok düşük toplum desteğiyle ülkemizi yönetmeye kalktıkları için sürekli krizlere, kaoslara, istikrarsızlıklara maruz kalıyordu. Koalisyon hükümetleriyle bu ülke yönetilmeye çalışıldı. Başarılı oldu mu olmadı. Ama biz şu 16 yılda halkımızın büyük bir teveccühüyle iktidar olduk ve ülkemizi üçe dörde katladık." değerlendirmesini yaptı.

´Halkının gönlüne giremeyen, halkının huzuruna da çıkamaz´

Erdoğan, yüzde 19, 22 ve 27 ile hükümet kuran başbakanların, ister istemez siyasi iktidarlarını gerçek anlamda tesis etmekte ve kullanmakta zorlandıklarını söyledi.

Yine bu düzeyde oy oranına sahip partiler tarafından seçilen cumhurbaşkanlarının da tartışma konusu olabildiklerini belirten Erdoğan, AK Parti iktidarları döneminde tesis edilen istikrar ve güven ortamının ülkeye faydalarını da görerek, yeni yönetim sistemini en az yüzde 50 artı 1 destek üzerine kurduklarını dile getirdi.

Erdoğan, böylece Türkiye´nin demokrasi eşiğini de yükselttiklerine işaret ederek, "Dolayısıyla yeni yönetim sistemimizde seçimi kazanan cumhurbaşkanının meşruiyetiyle ilgili en küçük bir tartışma, tereddüt ve şüphe olması mümkün değildir. Bay Kemal, niye sen cumhurbaşkanı adayı olmadın? Parti genel başkanıydın, sen cumhurbaşkanı adayı olsaydın, bizim karşımıza çıksaydın. Ondan sonra meşruiyet çok daha güzel olarak ortaya gelirdi. Ama sen çıkmadın, genel başkan olduğun halde çıkmadın. Bu mesele siyaseti anlama meselesidir, halkıyla diyalog kurma meselesidir, halkının gönlüne girme meselesidir. Halkının gönlüne giremeyen, halkının huzuruna da çıkamaz." değerlendirmesinde bulundu.

Bütün bunları CHP´nin ve Kılıçdaroğlu´nun demokrasi anlayışlarının ne kadar sığ, içi boş ve aldatmacadan ibaret olduğunu göstermek için anlattığını ifade eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim gözümüzde bu zat her ne kadar bir kaset kumpasıyla önü açılmış olsa da CHP Kurultayı´nda seçilip geldiği için kendine göre meşru bir siyasetçidir. Çünkü bizim CHP seçmeninin ve delegelerinin de iradesine saygımız vardır. Tabii yaptıkları yanlışı onlara hatırlatma hakkımızı da hep baki tutuyoruz ama tercihlerine saygı duyuyoruz. Son seçimlerde 26 milyon 330 bin vatandaşımızın ortaya koyduğu iradeyi, yüzde 52,6´lık bir desteği meşru görmediğine göre demek ki bu zatın kafasında başka bir demokrasi tarifi bulunuyor. Onun için işte adamları ne yapıyor, ´dökülün sokaklara´ diyor. Ama 15 Temmuz gecesinde de tankların arasından gelip geçip Bakırköy Belediyesine sığınıyor ve o darbe girişimini tüm gece Bakırköy Belediyesinde kahvesini yudumlayarak geçiriyor. Biz darbelere karşı böyle durmayız, biz darbelere karşı milletimizle beraber tankların önünde dururuz, uçakların karşısında dururuz ve bu darbeleri de böylece 16 saatte bitiririz."

 

"Bunlara göre CHP´ye hizmet eden demokrasi meşrudur"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunların geçmişine bakıldığında da o demokrasi tarifinin ipuçlarını görebildiğini belirterek, "Hadi tek parti dönemini bir kenara bırakıyorum, bu dönemin hesabı ayrıca sorulmayı ve sorgulamayı gerektiriyor. İşe çok partili hayattan başlayalım." dedi

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 1946 seçimlerinde "açık oy, gizli tasnif"i yapıldığına dikkati çeken Erdoğan, "Bu yöntem, bunların kafasındaki demokrasinin tarifidir. Oyu açıktan kullanacaksın, kime verdiklerini görecekler, bilecekler, sayıma gelince sayımı gizli yapacaklar. Bu kimin yaptığı uygulamaydı? Cumhuriyet Halk Partisinin. Bu ülke bunları gördü mü? Gördü." diye konuştu.

Erdoğan, "Aynı şekilde 1960 darbesine destek verip, seçilmiş başbakanı darağacına gönderip, sallandırmak da bunların demokrasi anlayışının bir tezahürüdür." ifadesini kullandı. 

Yakın tarihte, teröristlere "arkadaşlar" demenin, terör örgütüne destek vermenin, FETÖ gibi bir ihanet çetesinin taşeronluğuna soyunmanın da CHP´nin demokrasi anlayışının işareti olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Hepsine de hararetle destek verdikleri, 28 Şubat´tan 27 Nisan bildirisine kadar bunların demokrasi anlayışlarının daha pek çok örneğini görebiliriz. Bunlara göre CHP´ye hizmet eden demokrasi meşrudur, CHP´nin işine gelmeyen demokrasi ise behemehal def edilmesi gereken bir yüktür. Seçilmiş cumhurbaşkanını meşru görmeyen kafa, sanıyor musunuz ki siz muhtarları meşru sayar. Bunlar muhtarlarımıza da saldırdılar. Kılıçdaroğlu kafasına göre, hiçbiriniz meşru değilsiniz, hiçbiriniz muhtarlık koltuğunda oturmaya layık değilsiniz. Aynı mantıkla gittiğimizde kendisinin de içinde yer aldığı milletvekilleri, içinde belediye başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri için de aynı şeyleri söylemek mümkündür. Maalesef ülkemizde işte böyle çarpık bir zihniyet, ana muhalefeti temsil ediyor. Halbuki biz cumhurbaşkanı ile muhtarların buradaki şu görüntüsünü ülkemizde milli iradenin gücünün sembolü olarak değerlendiriyoruz."

"(Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.) diyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada demokrasinin böylesine yaygın ve bütün halinde uygulandığı pek az ülkenin bulunduğuna, Türkiye´nin de bunlardan birisi olduğuna işaret etti. "Bakın şu tablo dünyanın hiçbir ülkesinde yoktur bunu böyle biliniz." diyen Erdoğan, "Zaten dünyanın en gelişmiş ülkelerinin birçoğunda bile ´muhtarlık´ kurumu yoktur. Bu bizim demokrasiyi anlayışımızın en güzel ifadesidir. Bu ülke kimsenin milletimize inayeti değildir. Biz bu ülkeyi ayak bastığımız günden beri milletimizin canıyla, kanıyla istiklaline ve istikbaline sahip çıkma azmiyle kurduk ve yaşatıyoruz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, bu vesileyle ebedi hayata irtihalinin 82´inci yıl dönümünde "Hakkıdır Hakk´a tapan milletimin istiklal." diyerek, bu milletin istiklal, bayrak ve vatan aşkını ölümsüzleştiren büyük dava ve fikir adamı milli şair Mehmet Akif Ersoy´u rahmet ve şükranla andı.

Merhum Akif´in hayatı ve eserlerinin geri kalmışlıkla, yoksullukla, hurafelerle, miskinlikle, tembellikle ve mücadeleyle dolu olduğunu hatırlatan Erdoğan, Büyük Harp ve İstiklal Harbi´nde Akif´in mücahit olarak görev almakla kalmadığını, bu millete "Safahat"ın yanında İstiklal Marşı gibi bir şaheseri armağan ettiğinin altını çizdi.

Erdoğan, CHP zihniyetinin her iyi şeyde olduğu gibi Akif´in "İstiklal Marşı" konusunda da boş durmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"En son 1937´de İstiklal Marşı´nın değiştirilmesi için Ulus gazetesi başyazarı Falih Rıfkı Atay´ın başını çektiği, İnönü´nün de desteklediği bir kampanya başlatılmıştır. Bunları bilmemiz lazım. Bunun için bir de yarışma açılmıştır. Yarışmaya katılan eserlerin hiçbirisi bu milletin istiklalini anlatacak değerde olmadığı için CHP´nin bu projesi de akim kalmıştır. Düşünebiliyor musunuz, şu andaki bu güzel İstiklal Marşımızı bile bu CHP değiştirme yoluna gitmiştir. Biz ise Akif merhum gibi ´Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.´ diyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi.(AA)Video Tarihi: 27.12.2018 20:45:59
Kaynak: AA

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Seçilmiş Başkan adayı
Seçilmiş Başkan adayı
1996 ile 2004 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş Saadet Partisinden Sivas belediye başkan adayı olarak açıklandı.
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
HÜDA PAR´ın 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlere katılmama kararını açıklamasıyla seçime katılacak parti sayısı 12´ye düştü.
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
Er, “Bir belediye başkan adayı olarak işsizliği de çözüm bulacağımız projeler üzerinde çalışıyoruz. Biz işsizliği çözersek, bununla beraber göçüde çözmüş ve önlemiş olacağız.”
“Birlikte çalışacağız”
“Birlikte çalışacağız”
Halkın gönlündeki projeleri çok iyi biliyoruz. Eğer sizlerden biri Belediye Başkanı olsa bende bunu yapacaktım şeklinde önemli içten samimi projeleri yapacağız. Halkımızın duasına ve desteğine ihtiyacımız var. Tüm engelleri birlikte aşacağız.
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
Akyıldız, “Bizim önceliğimiz kul hakkı gözetmektir. Belediye Başkanlığı demek bütün projelerin haktan yana projeler olması demektir. Rantın değil, halkın belediye başkanı olacağım. Biz Sivaslı kardeşlerimize güveniyoruz.”dedi.
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı toplantının ilk konuğu AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin oldu.
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
AK Parti´den 3´üncü dönemde de aday gösterilen Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür etti.
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "16 yılın sonunda diyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber, Türkiye´de millet iradesinin tam anlamıyla egemen olmasıyla beraber, biz daha yeni başlıyoruz. İlk günkü aşkla, heyecanla yeni başlıyoruz çünkü daha yapacak çok işimiz var." dedi.
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
Belediye Başkanlığı Seçim sürecinde adaylar projelerini yavaştan duyurmaya çalışırken, Halk ise orijinal projeleri hangi adayın söyleyeceğinin peşinde.
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
BBP Genel Başkanı Destici, "Büyük Birlik Partisi hazırlıklarını bütün büyükşehir, il, ilçe ve beldelerde aday çıkarma üzerine yapmaktadır. Bunun istisnaları olabilir ama biz istisnalarla değil genelle uğraşıyoruz." dedi.
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin, "aday açıklamasını bu hafta sonunda yapacağız." dedi.
İstanbul´a iki Sivaslı aday
İstanbul´a iki Sivaslı aday
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Sivaslıların ağırlıklı bir nüfusa sahip olduğu İstanbul´da, adaylar arasında iki Sivaslı hemşehrimiz bulunuyor
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkalığı´na Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından Emre Kayalı atandı.
 “Biz herkes için varız”
“Biz herkes için varız”
Er, “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediye çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediyeye seçildiğimizde müsriflikleri ortadan kaldıracağız. İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız.”dedi.
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
Süer,“Gençlerin içinde şuurlu, bilinçli bir genç olarak halkımızın sorunlarına daha iyi, net bir çözüm oluşturabilmek için bu yola çıktım. En genç il genel meclis üyesi aday adayıyım.” dedi.
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yıl başından itibaren, elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yüzde 10 indirim yapılacağını söyledi.
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Zara ilçesinde incelemelerde bulundu.
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Sivas giderek sahipsiz bir hâle getirilmiştir. Şehrin acil ihtiyacı olan yatırımlar sadece seçim vaatlerinde kalmıştır. Her seçim döneminde söz verilen ve son olarak ağustos ayında teklifleri toplanan Sivas Lojistik Köy Projesi, neden hala onayda bekletilmektedir. Kayseri´deki proje iptal edilmiş, yoksa aynı durum Sivas için demi geçerlidir” dedi.
"Türk´ü öfkelendirmeyin"
"Türk´ü öfkelendirmeyin"
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 2019 Yılı Bütçe Görüşmeleri devam ediyor. Geçtiğimiz gün 2017 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grubu adına İstanbul MHP Milletvekili hemşerimiz Dr. Hayati Arkaz konuştu. Arkaz; "Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşıyoruz. Bedeli en ağır şekilde ödenmiş Gazi Meclisin çatısı altındayız. Bin yıldır bu topraklarda bedel ödüyoruz, bedel ödemeye devam ediyoruz." dedi.
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülen 2019 Bütçesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek 2019 Bütçesi üzerine dünkü oturumda bir konuşma yaptı. Özyürek; " Sivas´ta iş yok, aş yok, lütfen, bari bırakın da maden ocaklarımıza, oraya yatırım için gelen iş adamlarımızın önünü açalım. Bir an önce bürokrasinin önünü açılarak ruhsat ve diğer çalışma izinlerinin de çıkarılmasını istiyoruz." dedi.
CHP Sivas belediye başkan adayı Akyıldız
CHP Sivas belediye başkan adayı Akyıldız
Cumhuriyet Halk Partisi´nde (CHP) yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısı sonrası belediye başkan adayları belli oldu. CHP´nin merakla beklenen Sivas Belediye Başkan Adayı geçtiğimiz dönem CHP Sivas Milletvekili olan Ali Akyıldız olduğu duyuruldu.
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
´Koca ülkeyi samana bile muhtaç hale getirdiniz´
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde 2019 Bütçe görüşmeleri sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu TBMM Genel Kurulunda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savuma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının bütçe görüşmeleri için CHP adına konuştu. Karasu; "İnsani Gelişme Vakfının Türkiye´de ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı araştırmada Türkiye´nin en yüksek insani gelişme düzeyine sahip ilk 10 belediyesi Cumhuriyet Halk Parti´li belediyelerdir." dedi
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Atatürkçü düşünmek!
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Finansal coşkunun anlamı
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
Dinin içinin boşaltılması
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Kalp-hürmet-hizmet-merhamet
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
İyi işler, güzel eserler
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
EKONOMİDE MEGALOMAN DAVRANIŞLAR
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Mozart ve Beethoven dinlemek
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Ne olabilir ve ne yapmalı?
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Bana takipçi sayını söyle
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Aile Sosyal Politikalar Spor Kulübünün Sporcu Potansiyeli
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
DALÂLETTEN ŞEHÂDETE MALCOLM X
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
booked.net
Resüller, Nebiler miras bırakmaz, onların bıraktıkları, sadakadır

Hz. Muhammed
Büyük beyaz köpek balıkları, 100 litre suda tek bir kan damlasının kokusunu alabilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59