OSMAN ÖZDEMİR
1.10.2019 10:05:59
Ben gurbette yaşayan bir Sivaslı olarak Karamollaoğluna gösterilen tepkiyi ve daha fazlasını sonuna kadar destekliyorum. Çünkü benim Yiğido kardeşlerim Teröriste destek verenlere gerekli tepkiyi verir. Karamolla geçmişle öğünmesin. Rahmetli Erbakan Hoca sağ olsaydı sopayla kovalardı mollayı.

OSMAN ÖZDEMİR
1.10.2019 10:06:00
Ben gurbette yaşayan bir Sivaslı olarak Karamollaoğluna gösterilen tepkiyi ve daha fazlasını sonuna kadar destekliyorum. Çünkü benim Yiğido kardeşlerim Teröriste destek verenlere gerekli tepkiyi verir. Karamolla geçmişle öğünmesin. Rahmetli Erbakan Hoca sağ olsaydı sopayla kovalardı mollayı.

Anahtar Kelimeler: tavır Sivaslılara değildir

YAZARLAR

?Bu tavır, Sivaslılara ait değildir?

Saadet Partisi Sivas İl Başkanlığı, ?Sivas´ın yetiştirmiş olduğu bir liderin etkinlikte konuşturulmaması ve provoke edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Bu tavır, Sivaslılara ait olmadığı gibi o güruh da Sivaslıları temsil etmemektedir.?dedi.

Hakan Bakar

İstanbul Yenikapı´da Sivas Tanıtım günleri etkinliğine katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu´na yönelik yapılan çirkin tavır ve linç girişimine ilişkin olarak kamuoyunun aydınlatılması maksadıyla Saadet partisi tarafından basın açıklaması yapıldı.

?GENEL BAŞKANIMIZ YOĞUN İLGİ İLE KARŞILANMIŞTIR?

Saadet Partisi Sivas İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı. 29/09/2019 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Temel KARAMOLLAOĞLU, her yıl özlemle beklenen bu etkinliğe katılmış ve bu kapsamda bir çok standı ziyaret etmiş, bu ziyaretleri sırasında Sivas´ın da yetiştirdiği önemli siyasi liderlerinden olan Sayın Genel Başkanımıza tarifi imkansız bir sevgi ve ilgi ile teveccüh gösterilmiştir. Bu ziyaretlere ait görüntüler de basınımızla paylaşılmıştır. Ancak, selamlamak ve hemşerileri ile hasbihal etmek maksadıyla kürsüye çıktığında kendini bilmez ve tek elden provoke edildiği açıkça anlaşılan bir grup Genel Başkanımıza karşı hakaret ve tehdit içerikli sözler söylemiş, orada bulunan topluluğu kışkırtmıştır. Kışkırtmalara ve galeyana getirilmeye ilişkin görüntüler de mevcuttur.?

/resimler/2019-9/30/1637563479794.jpg

?O GÜRUH, SİVASLILARI TEMSİL ETMEMEKTEDİR?

Sivaslıların birbiriyle hasret giderdiği bir etkinlikte, Sivas´ın yetiştirmiş olduğu bir liderin bu etkinliğe katılması ve orada bulunan topluluğu selamlamak isterken linç girişimine varan çirkin ve hiçbir gerekçe ile izah edilemeyen bir tavırla karşılaşması kabul edilemez bir durumdur. Bu tavır, Sivaslılara ait olmadığı gibi o güruh da Sivaslıları temsil etmemektedir. Ancak, kendisi gibi düşünmeyenleri ötekileştirmeye, itibarsızlaştırmaya ve daha önemlisi linç etmeye alışmış ve daha önceki benzer eylemleri cezasız kalmış mahfiller, burada da kendisini göstermiştir.

 

/resimler/2019-9/30/1638462543293.jpg

?SAADET PARTİSİ SARSILMAZ VE ŞAŞMAZ BİR ÇİZGİDE İLERLEYEN KADİM BİR GEÇMİŞE SAHİPTİR?

Vatan ve Bayrak sevgisi, kimsenin tekelinde olmadığı gibi, bu topraklarda yaşayan seçkinci bir zümrenin de himayesinde değildir. Saadet Partisi, sarsılmaz ve şaşmaz bir çizgide ilerleyen kadim bir geçmişe sahiptir. Geçmişinde çok kez hukuksuzluğa uğramış olmasına rağmen, kendisi gibi düşünmeyenlere hatta kendisine nefes almayı dahi çok görenlere karşı hukuksuz, ahlaksız ve yok edici bir tavır içerisine asla girmemiştir. Kimsenin böyle bir tavır içerisinde olmasına da müsaade etmeyecektir. 

/resimler/2019-9/30/1639028324882.jpg

 

?BU DAVRANIŞLAR CEZASIZ KALMAMALIDIR?

Tahammülsüzlüğün, saygısızlığın normalleştiği bu siyasi ortamda bu görüntülerin de normalleşmesini kabul etmek mümkün değildir. Bu nedenle ilgili tüm mercilerin konu ile ilgili soruşturmaları bir an evvel başlatması ve sorumluların cezalandırılması yoluna gitmeleri hukuken zorunludur. Bizlerde de bu hukuksuzluğun son bulması, başkaca benzer olayların yaşanmaması, daha ağır sonuçların meydana gelmemesi için sürecin takipçisi olacağız.?şeklinde açıklama yapıldı.

 

 /resimler/2019-9/30/1640372701647.jpg