YAZARLAR

BÖLÜK: ANKARA’DAN SİVAS’I GÖREN YOK (VİDEO)

İlimizin kalkınması için önemli bir yere sahip olan 6. Bölge Teşvikini ele alan Doğru Yol Partisi (DYP) İl Başkanı Mehmet Bölük, Ankara’dan Sivas’ı gören kimsenin olmadığını vurguladı

Ayşe Mine EĞÜZ/

DYP il teşkilatı hafta sonu basınla kahvaltı programında bir araya geldi. Kahvaltı öncesinde basın açıklaması yapan İl Başkanı Mehmet Bölük, mevcut iktidara adete ateş püskürdü. Amaçlarının herkese eşit bir yaşam sunmak olduğunu dile getiren Bölük, Ak Parti Milletvekillerini de eleştirdi.

İldeki teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamak üzere olduklarını anımsatan Mehmet Bölük, “Bilindiği üzere ülkemizde ekonomik anlamda birtakım sıkıntıları hep birlikte yaşamaktayız. Ülkemiz ve özelikle şehrimiz ticari ve yaşam anlamında geriye gitmektedir. DYP olarak ekonomi anlamında çiftçimizden tutunda öğrencimize varana kadar her alanda eşit, ilkeli ve demokratik bir şekilde herkesin daha iyi şartlarda yaşayabileceği bir ülke olması için çalışacağız” dedi.

‘EKMEĞİN PARTİSİ OLMAZ’

Mevcut iktidarı ele alan Bölük, “Görüyoruz ki her ilde siyasi baskıların gün geçtikçe artığını ve özellikle iktidar partisine üye olmayanların yaşam hakkı yokmuş gibi bir durum ile karşı karşıyayız. Bir işçi alımında bile sanki iktidar partisine üye olmayan işe alınmayacak şeklinde bir siyasi hava esmekte. Ekmeğin partisi olmaz. Bizim derdimiz herkese eşit olup eşit bir yaşam hakkı sunmaktır. Siyaseti iktidar partisinin yaptığı gibi her yere sokma gayemiz asla yoktur. Bugün görüyoruz ki camilerde kürsü koyarak siyaset yapmaya çalışıyorlar. Bizde DYP olarak bu yaşananlar karşısında dinin siyasete alet edilmeyeceğini her fırsatta dile getireceğiz. Elhamdülillah hepimiz Müslümanız ve Müslüman bir ülkeyiz. Camilerin ibadet yeri olduğunu ne yazık ki unutuyorlar” diye konuştu.

‘ARTIK SİVAS HALKI MİLLTVEKİLLERİNE ÖVGÜ YAĞDRIMIYOR’

Ak Parti Başkan Vekili Binali Yıldırım’ın Sivas’a gelişini hatırlatan Başkan Bölük, “Sivas için söyleyeceklerim ise üzülerek söylüyorum bizi Ankara’dan duyan ya da gören maalesef yok. Eğer duysalardı Sivas’ta sanayicinin gelmesi için 6. Bölgeyi şimdiye kadar vermiş olurlardı. Biz şehir olarak artık hayallerle yaşamak istemiyoruz. Bakıyorum iktidar can havliyle şehirlere üst kadroları ile çıkartma yapıyor. Geçen hafta sayın Binali Yıldırım’ın sahnedeki konuşmasını duyunca çok şaşırdım. Neden mi? Demek ki artık Sivas halkı milletvekillerine övgüler yağdırmıyor. Sayın Yıldırım’da Sivas teşkilatını motive etmek için kendi aralarında kendilerine süslü, cicili bicili cümleler kurarak övgüler yağdırıyor. Bırakın kendinizi övmeyi. Halk Sivas’ta ucuz yağ için kuyruğa giriyor. Üzülüyoruz ve üzüntü içerisinde yaşananları izliyoruz. Bırakın kendinizi övmeyi. Sivas halkına daha iyi şartlarda yaşam sunmaya çalışın” ifadelerine yer verdi.  

MERKEZ İLÇEYE GÖREV TAKDİMİ

Basın açıklamasının ardından DYP Sivas İl Başkanı Mehmet Bölük, Sivas Merkez İlçe Başkanı olarak atanan Tolga Yentur’a başkanlık belgesini takdim etti.