Anahtar Kelimeler: “BİZİM GÜNLER BAŞLAYACAK”

YAZARLAR

“BİZİM İÇİN ZOR GÜNLER BAŞLAYACAK”

Rıza Çalımbay, “Bizim için zor günler başlayacak. Hafta sonu ve arası maçlar oynayacağız. Onun için de arkadaşları çok iyi hazırlamamız gerekiyor. dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Süper Lig’in 3. haftasında sahasında Ankaragücü’nü konuk eden Demir Grup Sivasspor mücadeleden 0-0 beraberlikle ayrıldı. Teknik Direktör Rıza Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, arayı iyi değerlendirip eksiklikleri gidereceklerini söyledi.

İlk yarıda istedikleri gibi oynayamadıklarını belirten Çalımbay, “İstediğimiz şeyleri tam yapamadık. Pozisyon da verdik. Bu da gayet normal. Yeni gelenler var, belli bir uyum süreci var. Bunları yaşıyoruz şu anda. Baktığımızda transfer ettiğimiz oyuncular kariyeri çok iyi oyuncular. Şu anda istediğimiz şekilde hazır olamadılar. 18 günlük bir boşluğumuz var. Onu çok iyi değerlendirip, arkadaşların kapasitelerini yerine getirmemiz gerekiyor. Onu da yapacağız.” diye konuştu.

“BUNUN ÇOK ÇOK ÜSTÜNE ÇIKMAMIZ GEREKİYOR”

Maçın ikinci yarısına değinen tecrübeli teknik adam, “Yaptığımız değişikler olsun, taktikler olsun tamamen oyunu kontrol altına aldık. Ataklarımız oldu. Toplar içerden çıktı. Güzel şeyler yaptık. İkinci yarı daha derli toplu, daha iyi atak oynayan bir takım olduk ama bu bize yetmez. Bunun çok çok üstüne çıkmamız gerekiyor. Bunun farkındayız.” Şeklinde konuştu.

“İNŞALLAH LİGE ÇOK DAHA İYİ BİR ŞEKİLDE BAŞLAYACAĞIZ”

Aradan sonra Kayserispor ve ardından Avrupa maçı oynayacaklarını dile getiren Rıza Çalımbay şöyle devam etti:

“Bizim için zor günler başlayacak. Hafta sonu ve arası maçlar oynayacağız. Onun için de arkadaşları çok iyi hazırlamamız gerekiyor. Arkadaşlara uzun bir süreden sonra ilk defa izin verdik. Cuma günü tekrar çalışmalarına başlayacağız. Hazırlık maçı yapacağız, milli maç arasında. Diğer arkadaşlarımız eksiklerini giderecek ve inşallah lige çok daha iyi bir şekilde başlayacağız. Oynadığımız maçtan sonra bir şey ilginç oldu. Geçen sezon da 3 maçta 4 puan almıştık, yine aynı şekilde oldu. İnşallah aynı şekilde de, nasıl geçen sene devam ettiysek aynı şekilde de devam etmemiz gerekiyor. Ama muhakkak şu oynadığımız oyunun üzerine diğer oyuncularımızın da bireysel olarak çok üst düzeye çıkmaları gerekiyor.”