“Biz büyük bir milletiz”
Sivas´ta Bölge toplantısında konuşsan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son günlerin gündem konularına değinerek “Bizim için konu vatandır konu millettir konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesap yapamayız. Biz ekmeğimizi birlikte yapıp paylaşarak yiyeceğiz. Yükümüzü de hep birlikte Omuz Omuza kaldıracağız Biz büyük bir milletiz.”dedi
Tarih: 6.6.2018 18:35:17/ 364okunma / 0yorum

Hakan Bakar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Apoletleri sökecek müptezel daha anasının karnından doğmadı.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimlerine yönelik başlatılan seçim kampanyasına Sivas´ta gerçekleştirdiği bölge istişare toplantısıyla başladı.

Sivas Taha Akgül Spor salonunda gerçekleşen Bölge toplantısına Sivas, Yozgat, Tokat, Adıyaman, Amasya İl Teşkilatları ve Milletvekili adayları ile birlikte vatandaşlarında yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “MHP istiklalimizi istikbalimizi Teminat altına almak amacıyla inanmışlık sağlam ve Şaşmaz bir iradeyle Ben arkadaşlarımla ulaştıracak Aziz milletimize güveniyoruz Yozgat´a güveniyoruz, Tokat´a güveniyoruz, Adıyaman ve Amasya´ya yürekten inanıyoruz.

“TÜRK MİLLETİ PES ETMEZ”

Bahçeli 99 yıl evvel  Sivas´ta milli mücadelenin yol haritası Sivas´ta çizilmiştir diyerek şöyle devam etti. “Kurucu kahramanlar işgalcilere taviz vermemişlerdir.Tam bağımsızlık dışında  İkinci bir seçenek tanımamışlardır. Milli mukavemet canlanmış Muazzez bir Diriliş ile şahlanmıştır. İmkansızlık kol geziyordu zorluklar fazla düşman ise faaldi. Yedi düvel üzerimize üşüşmüş vatanımız istilaya uğramıştı. Milletimiz yorgun, yoksul, bitkin, bezgin ve umutsuzdu. Hükümet çaresiz atıl dağınık güdümlü iradesiz ve kararsızdır. Uzun savaş yılları Anadolu´yu kasıp kavuşmuştu. Emperyalizm varlığımızı yok etmek için seferber olmuştu. Küresel vahşet Türk milletini tarihten silmek için karanlık oyunlarını sahneye çıkarmıştı. Buna rağmen Türk milleti pes etmedi teslim olmadı. Bunlara rağmen İman varsa imkan vardı. İmkan varsa inanç varsa İstiklal olacak diyen kahramanlık ruhu devreye girdi mücadelesinde devleşti. Sivas bu ruhun yükseldiği muazzam bir vatan köşe sedir. Milli sınırlar içinde vatanın bir bütün olduğu birbirinden ayrılamayacağı Sivas´ta kararlaştırıldı. Her türlü işgal ve müdahaleye karşı milletin birlik olarak kendisini müdafaa ve mukavemet edeceği Sivas´ta belirlendi. Manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin ilanı Sivas´ta yapıldı. Kuvayi milliyeyi  amil iradeyi milliye yi hakim kılan irade Sivas´ta parladı. Sivas´ta çağladı. Özellikle bilmenizi isterim ki 24 Haziran´da Sivas Kongresi´nin irade itibar ve iffeti oylanacaktır. Çünkü mandacılar tekrar iş başındadır. Himaye arayanlar yeniden ileri atılmışlardır. 24 Haziran´da ya Milli irade hakim olacak ve Türkiye´nin önü açılacak ya da zillet ittifakı milli hedef ve hayalleri hakir bırakacak sonuçta Türkiye kaybedecektir. Bunun başka çıkar yolu başkaca alternatifi kalmamıştır.” şeklinde ifade etti.

 “TÜRK MİLLETİ ASLI ZİLLET OLAN İTTİFAKA GEÇİT VERMEYECEKTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Ülkenin bölünmesi sözde Kürt sorununu tanıyarak milli üniter devlet yapısını çökmesi kendilerine millet ittifakı ismini veren partilerin ortak amacı haline gelmiştir. CHP´nin seçim beyannamesi Federasyonu yeşil ışık Kürdistan´a yaldızlı davetiyedir.  Diğerlerinin de seçim beyannameleri emin olunuz ki CHP´nin beyanlarından farklı değil. Hepsi birden aynı kirli havuzda toplanmışlardır. Bunlar Sivas Kongresi´nin karşısında mevzilenen Mandacı çürüklerdir. Bunlar milli mücadelenin rövanşını almak için kuyruğa giren müstevli uzantıları işgal bakiye . Bu nedenle bu nedenle Türk milleti adı millet Aslı Zillet olan ittifaka asla geçit vermeyecektir. Şayet verirse Türkiye düşmanları rahat nefes alacaklar. Dikkat ediniz CHP, İP, HDP, SP, DP  hep bir ağızdan kaosa gel gel yapıyor krizde kardeşim sinyali yapıyorlar. Türkiye´yi geri götürmek gerileterek düşürmek için el birliği içinde çalışıyorlar. Fitne ve dedikodu yapıyorlar. Milli beka ile ilgili hiçbir kaygı taşımıyorlar. Bildiğin ölçülerle ilgili hiçbir samimiyet ve safiyet ifade etmiyorlar. Varsa yoksa kriz siyasetini canlı tutmak için çabalıyorlar. Sundukları bir şey yok. Söyledikleri bir şey yok. Yaptıkları yapacakları bir şey de yok. Ancak yalanları dolanları uydu ve uyduruk lafları pek çok. Zillet ittifakının Cumhurbaşkanı adaylarına bakınız tam bir garabet  tam bir felaket. Birisi çıkıyor parlamenter sisteme geri döneceğiz diyor.”şeklinde konuştu.

“ALLAH BUNLARA FIRSAT VERMESİN”

Bahçeli Sivas´taki konuşmasına şöyle devam etti. “Çıkıyor ortaya biri 2. Ordu komutanlığına terörle mücadelede Üstün başarılara imza atmış saygın bir generalin apoletlerini sökeceğim iddiasında bulunuyor. Allah bunlara fırsat vermesin. Milletimiz eyvallah etmesin. Düşünebiliyor musunuz 2. Ordu komutanı Cumhurbaşkanımızın iftar programına katıldığından dolayı ince ince bozgun siyaseti yapan şahsın Nevşehir´de hedef tahtasına oturuyor. Neymiş Cumhurbaşkanını alkışlamış. Ne yapacaktı yuh mu çekecekti. Ültümaton mu verecekti. Muhtıramı hazırlayacaktı ne yapacaktı Cumhurbaşkanını protestomu edecekti. Düşman mı sevindirecekti. İnceldikçe esneyen esnedikçe kopma noktasına gelen siyasi mevta ve bezirgana şerefli bir Türk komutanının apoletlerini sökme fikrini kim yada kimler verdi. Bu dil kandil dilidir. FETÖ ağzıdır. PYD, YPG üslubudur. Köhne fikirler paslanmış çivilere benzer söküp atmak zordur. CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı sökmeye çok meraklı ise gitsin köhnemiş fikirleri söksün.  2. Ordu komutanının hedef yapılması boşuna değildir. Çünkü CHP´de Afrin başarısının karın ağrısı vardır. Zeytin dalı hareketi ne acısı egemendir CHP genel başkanlığının girilmesinin çağrısını ayaklar altına alan ve teröristleri saklandıkları delik ve tünellerde imha eden inanmış ve kahraman evlatlarımızın komutasını yapan kişiye 2. Ordunun başındaki değerli Generalimizdir. Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır. Apolet sökmenin hevesine kapılan edep ve terbiye yoksununa

Sivas Yozgat, Tokat, Adıyaman, Amasya kısaca büyük milletimiz doğudan batıya kuzeyden güneye haddini bildirecek kanaldadır kökünü kurutacaktır.” diye söyledi.

 “ÜLKEMİZİ OMUZ OMUZA KALDIRACAĞIZ”

Değerli dava arkadaşlarım bize göre 24 Haziran yeni bir doğuştur. 24 Haziran gelecek asırların kilidini emniyetle açacaktır.  Sistemsel arızalar yeni hükümet sistemi ile son bulacaktır. Siyasi kutuplaşmalar 24 Hazirandan sonra en aza inecektir. Artık Sivaslının sorunlarına kafa yoran Çiftçi yi, işçiyi, memuru, esnafı, emekliyi, mağduru, Mazlum´u işsizi garibanı dert eden tamamen bunlara odaklanan bir Hükümet Sistemi tesis ve bina edilecektir. Türkiye yeni bir döneme Cumhuriyetin 3. evresinde geçmektedir. Pekala sorunları güçlü bir irade ile gösterecektik. Birliğimize ve dinimize saldıran çevrelere Cumhurun ittifakıyla karşılık verecektir. Şu hususu bir daha belirtmek isterim ki 24 Hazirandan sonraki 5 yıl boyunca yani Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi kurum ve kurallarıyla yerleşesiye kadar Cumhur ittifakı devam etmelidir. Bizim acımızdan da devam edecektir.İttifak sağlam esaslara bağlanmıştır. Konu vatandır konu millettir konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesap yapamayız. Siyasi çetele tutamayız. Önce ülke ve milletim sonra partim ve ben anlayışıyla uygun hareketi görev sayarız . Cumhur ittifakı Cumhuriyetin birinci yıldönümüdür. Gerekli tarihi adımlar atacaktır. Biz ekmeğimizi birlikte yapıp paylaşarak yiyeceğiz. Yükümüzü de hep birlikte Omuz Omuza kaldıracağız Biz büyük bir milletiz.” dedi.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: büyük milletiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
“Akraba kadrolaşmasına son verilmeli”
CHP Sivas milletvekili Ulaş Karasu “Dolardaki her 10 kuruşluk artış vatandaşımızın cebinden 45 milyar TL´nin uçup gitmesine neden oluyorken, Türkiye bu sorunlar ile uğraşırken ne yazık ki Sivas Cumhuriyet üniversitesi, eş dost akraba kadrolaşmalarıyla Türkiye´nin gündemine gelmektedir” dedi.
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
"Büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz”
Aksu “6. Olağan Büyük Kongre ile partimiz, içinde bulunduğumuz bu yeni sürece uyum aşamasını tamamlayacaktır. AK Parti, Türkiye´ye hizmet etmeye ahdetmiş; bir parti olmanın getirdiği sorumluluk bilinciyle, bir demokrasi şöleni içerisinde kongresini yapacaktır. Hepimiz büyük bir azimle yolumuza devam edeceğiz.”dedi.
“Devletimizin yanındayız”
“Devletimizin yanındayız”
İyi Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu “Bizi tehdit etmeye kalkan katil Amerika´ya karşı her zaman devletimizin ve milletimizin çıkarlarını savunacak ve Devletimizin yanında olacağız.” dedi.
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
Hayırlı olsun ziyaretleri başladı
AK Parti Sivas İl Başkanlığına atanan Hakan Aksu´ya hayırlı olsun ziyaretleri başladı.
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
AK Parti ismi ile bütünleşen Aksu göreve başladı
Aksu, “Bizim önümüzde bir sınavımız var. Oda yerel seçimler. Yerel seçimlerde hedefimiz çok yüksek. Sabah saat 10:00´dan gecenin ilerleyen saatlerine kadar parti binasında olacağım. İnşallah yapılan işlerin çıtasını daha da yükselteceğiz." dedi
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ta Aksu Başkan oldu
Sivas´ın AK Parti İl Başkanlığına Hakan Aksu atandı.
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
“Amerika´nın tehditlerine hayır diyoruz”
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından yayımlanan ortak açıklamada, "ABD´nin tehditlerine halkımızın ortak dayanışması ve kararlılığı ile ´hayır´ diyoruz" dendi.
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
“Muhtarlık maaşı almayacağım”
Alibaba Mahallesi muhtar adayı Hacı Yılmaz “mahalleme hizmet etmek benim için bir onudur. Muhtarlık maaşını mahallemizde ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilerin eğitimi için bağışlayacağım. Evrak işleri için gelen mahalle sakinlerinden hiç bir ücret talep etmecim. İnşallah mahalle sakinlerimizin desteğiyle bu güne kadar, Alibaba mahallesine yapılmayan birçok hizmeti getirmeye kararlıyım.”dedi
Son günler
Son günler
Sivas SGK İl müdüründen geç kalmayın çağrısı.Yapılandırmadan faydalanmak isteyenler için son günler
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Doğduğu toprakları unutmayan siyasetçi
Sivas´ın Gürün İlçesi doğumlu olan AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, doğduğu toprakları unutmuyor yardımlarını sürdürmeye devam ediyor
Sivas Temayüle Kaldı
Sivas Temayüle Kaldı
Adalet ve Kalkınma Partisi Sivas İl Başkanlığı seçimlerden bu zamana boş kalan koltuğuna hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması ile başkan oturacak.
“İhtiyacımız birlik içinde karanlık süreçten çıkmaktır”
“İhtiyacımız birlik içinde karanlık süreçten çıkmaktır”
Güvener “İhtiyacımız olan kurultay değil, birlik içinde bu karanlık süreçten çıkabilmektir.” dedi
Eski Milletvekillerine yeni görev
Eski Milletvekillerine yeni görev
24 Haziran seçimlerinin ardından 9 Temmuz´da kurulan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk Bakanlar Kurulunu Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıklamış ve gözler bu defa Bakan yardımcılığına çevrilmişti. Sivas Eski Milletvekillerinden üçü bakan yardımcısı olarak açıklandı
OHAL sona erdi
OHAL sona erdi
FETÖ´nün 15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişiminin ardından, 21 Temmuz 2016 tarihinde ilan edilen ve 3 ay aralıklarla 7 kez uzatılan Olağanüstü Hal, dün gece saat 01.00 itibariyle sona erdi
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
Kesici, Başkan Erdoğan´ı Ziyaret Etti
24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan´ı sosyal medya hesabından kutlamasıyla ilgili olarak parti içinde tartışma ve eleştiri konusu olan hemşerimiz CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici , Cumartesi günü 16.00´da Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a “Sürpriz” bir ziyaret gerçekleştirdi.
Taha Çaykuş istifa etti
Taha Çaykuş istifa etti
İyi parti il başkanı Taha Çaykuş, 24 Haziran seçimlerinde Sivas´tan milletvekili çıkarmamaları durumunda istifa edeceğini bildirmişti. Çaykuş, verdiği sözü tuttu
Sivas Milletvekilleri yemin etti
Sivas Milletvekilleri yemin etti
TBMM Genel Kurulu´nda, 27. Dönem milletvekillerinin yemin töreni sona erdi
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Yeni kabinede hemşehrimizin ismi geçiyor
Türkiye de 24 Haziran´da gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı sistemi ve 27. dönem milletvekili seçimlerinden sonra gözler bugün açıklanacak yeni kabinede görev alacak isimlere çevrildi.
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
Milletvekilleri bugün yemin edecekler
27. Dönem Parlamentosu, milletvekillerinin ant içme töreni için yarın saat 14.00´te toplanacak
“Çalışmalarımıza kaldığımız  yerden devam edeceğiz”
“Çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Hastaoğlu “Yeni dönemde Sivas´a hizmet konusunda uyumlu bir şekilde çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
“İdam çıkmazsa TBMM´ne urgan yollayacağız”
BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut yaptığı açıklamalarda “Genel Başkanımız Mustafa Destici milletvekili seçildi. Meclis önümüzdeki günlerde açıldığı zaman ilk işinin idamın çıkarılması için önerge sunmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız da millete bu konuda borçludur. Biz buradan altı ay sonra mecliste eğer idam yasası çıkmaz ise TBMM´ne postane aracılığıyla urgan yollayacağız.” dedi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Musibetin sevabına talip olmaklığın, musibeti çekmekte iken de varsa, zahidsin.

Hz. Muhammed
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Olmadı Sivasspor Olmadı
Aydın Ünal
Aydın Ünal
AK Parti kongresi, seçim, ekonomi
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Küçük hesapla büyük projeleri kaçırmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
İnsan nereye koşuyor?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Hacı Bektaş
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ