“Biz büyük bir milletiz”
Sivas´ta Bölge toplantısında konuşsan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son günlerin gündem konularına değinerek “Bizim için konu vatandır konu millettir konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesap yapamayız. Biz ekmeğimizi birlikte yapıp paylaşarak yiyeceğiz. Yükümüzü de hep birlikte Omuz Omuza kaldıracağız Biz büyük bir milletiz.”dedi
Tarih: 6.6.2018 18:35:17/ 265okunma / 0yorum

Hakan Bakar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Apoletleri sökecek müptezel daha anasının karnından doğmadı.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimlerine yönelik başlatılan seçim kampanyasına Sivas´ta gerçekleştirdiği bölge istişare toplantısıyla başladı.

Sivas Taha Akgül Spor salonunda gerçekleşen Bölge toplantısına Sivas, Yozgat, Tokat, Adıyaman, Amasya İl Teşkilatları ve Milletvekili adayları ile birlikte vatandaşlarında yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “MHP istiklalimizi istikbalimizi Teminat altına almak amacıyla inanmışlık sağlam ve Şaşmaz bir iradeyle Ben arkadaşlarımla ulaştıracak Aziz milletimize güveniyoruz Yozgat´a güveniyoruz, Tokat´a güveniyoruz, Adıyaman ve Amasya´ya yürekten inanıyoruz.

“TÜRK MİLLETİ PES ETMEZ”

Bahçeli 99 yıl evvel  Sivas´ta milli mücadelenin yol haritası Sivas´ta çizilmiştir diyerek şöyle devam etti. “Kurucu kahramanlar işgalcilere taviz vermemişlerdir.Tam bağımsızlık dışında  İkinci bir seçenek tanımamışlardır. Milli mukavemet canlanmış Muazzez bir Diriliş ile şahlanmıştır. İmkansızlık kol geziyordu zorluklar fazla düşman ise faaldi. Yedi düvel üzerimize üşüşmüş vatanımız istilaya uğramıştı. Milletimiz yorgun, yoksul, bitkin, bezgin ve umutsuzdu. Hükümet çaresiz atıl dağınık güdümlü iradesiz ve kararsızdır. Uzun savaş yılları Anadolu´yu kasıp kavuşmuştu. Emperyalizm varlığımızı yok etmek için seferber olmuştu. Küresel vahşet Türk milletini tarihten silmek için karanlık oyunlarını sahneye çıkarmıştı. Buna rağmen Türk milleti pes etmedi teslim olmadı. Bunlara rağmen İman varsa imkan vardı. İmkan varsa inanç varsa İstiklal olacak diyen kahramanlık ruhu devreye girdi mücadelesinde devleşti. Sivas bu ruhun yükseldiği muazzam bir vatan köşe sedir. Milli sınırlar içinde vatanın bir bütün olduğu birbirinden ayrılamayacağı Sivas´ta kararlaştırıldı. Her türlü işgal ve müdahaleye karşı milletin birlik olarak kendisini müdafaa ve mukavemet edeceği Sivas´ta belirlendi. Manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin ilanı Sivas´ta yapıldı. Kuvayi milliyeyi  amil iradeyi milliye yi hakim kılan irade Sivas´ta parladı. Sivas´ta çağladı. Özellikle bilmenizi isterim ki 24 Haziran´da Sivas Kongresi´nin irade itibar ve iffeti oylanacaktır. Çünkü mandacılar tekrar iş başındadır. Himaye arayanlar yeniden ileri atılmışlardır. 24 Haziran´da ya Milli irade hakim olacak ve Türkiye´nin önü açılacak ya da zillet ittifakı milli hedef ve hayalleri hakir bırakacak sonuçta Türkiye kaybedecektir. Bunun başka çıkar yolu başkaca alternatifi kalmamıştır.” şeklinde ifade etti.

 “TÜRK MİLLETİ ASLI ZİLLET OLAN İTTİFAKA GEÇİT VERMEYECEKTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Ülkenin bölünmesi sözde Kürt sorununu tanıyarak milli üniter devlet yapısını çökmesi kendilerine millet ittifakı ismini veren partilerin ortak amacı haline gelmiştir. CHP´nin seçim beyannamesi Federasyonu yeşil ışık Kürdistan´a yaldızlı davetiyedir.  Diğerlerinin de seçim beyannameleri emin olunuz ki CHP´nin beyanlarından farklı değil. Hepsi birden aynı kirli havuzda toplanmışlardır. Bunlar Sivas Kongresi´nin karşısında mevzilenen Mandacı çürüklerdir. Bunlar milli mücadelenin rövanşını almak için kuyruğa giren müstevli uzantıları işgal bakiye . Bu nedenle bu nedenle Türk milleti adı millet Aslı Zillet olan ittifaka asla geçit vermeyecektir. Şayet verirse Türkiye düşmanları rahat nefes alacaklar. Dikkat ediniz CHP, İP, HDP, SP, DP  hep bir ağızdan kaosa gel gel yapıyor krizde kardeşim sinyali yapıyorlar. Türkiye´yi geri götürmek gerileterek düşürmek için el birliği içinde çalışıyorlar. Fitne ve dedikodu yapıyorlar. Milli beka ile ilgili hiçbir kaygı taşımıyorlar. Bildiğin ölçülerle ilgili hiçbir samimiyet ve safiyet ifade etmiyorlar. Varsa yoksa kriz siyasetini canlı tutmak için çabalıyorlar. Sundukları bir şey yok. Söyledikleri bir şey yok. Yaptıkları yapacakları bir şey de yok. Ancak yalanları dolanları uydu ve uyduruk lafları pek çok. Zillet ittifakının Cumhurbaşkanı adaylarına bakınız tam bir garabet  tam bir felaket. Birisi çıkıyor parlamenter sisteme geri döneceğiz diyor.”şeklinde konuştu.

“ALLAH BUNLARA FIRSAT VERMESİN”

Bahçeli Sivas´taki konuşmasına şöyle devam etti. “Çıkıyor ortaya biri 2. Ordu komutanlığına terörle mücadelede Üstün başarılara imza atmış saygın bir generalin apoletlerini sökeceğim iddiasında bulunuyor. Allah bunlara fırsat vermesin. Milletimiz eyvallah etmesin. Düşünebiliyor musunuz 2. Ordu komutanı Cumhurbaşkanımızın iftar programına katıldığından dolayı ince ince bozgun siyaseti yapan şahsın Nevşehir´de hedef tahtasına oturuyor. Neymiş Cumhurbaşkanını alkışlamış. Ne yapacaktı yuh mu çekecekti. Ültümaton mu verecekti. Muhtıramı hazırlayacaktı ne yapacaktı Cumhurbaşkanını protestomu edecekti. Düşman mı sevindirecekti. İnceldikçe esneyen esnedikçe kopma noktasına gelen siyasi mevta ve bezirgana şerefli bir Türk komutanının apoletlerini sökme fikrini kim yada kimler verdi. Bu dil kandil dilidir. FETÖ ağzıdır. PYD, YPG üslubudur. Köhne fikirler paslanmış çivilere benzer söküp atmak zordur. CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı sökmeye çok meraklı ise gitsin köhnemiş fikirleri söksün.  2. Ordu komutanının hedef yapılması boşuna değildir. Çünkü CHP´de Afrin başarısının karın ağrısı vardır. Zeytin dalı hareketi ne acısı egemendir CHP genel başkanlığının girilmesinin çağrısını ayaklar altına alan ve teröristleri saklandıkları delik ve tünellerde imha eden inanmış ve kahraman evlatlarımızın komutasını yapan kişiye 2. Ordunun başındaki değerli Generalimizdir. Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır. Apolet sökmenin hevesine kapılan edep ve terbiye yoksununa

Sivas Yozgat, Tokat, Adıyaman, Amasya kısaca büyük milletimiz doğudan batıya kuzeyden güneye haddini bildirecek kanaldadır kökünü kurutacaktır.” diye söyledi.

 “ÜLKEMİZİ OMUZ OMUZA KALDIRACAĞIZ”

Değerli dava arkadaşlarım bize göre 24 Haziran yeni bir doğuştur. 24 Haziran gelecek asırların kilidini emniyetle açacaktır.  Sistemsel arızalar yeni hükümet sistemi ile son bulacaktır. Siyasi kutuplaşmalar 24 Hazirandan sonra en aza inecektir. Artık Sivaslının sorunlarına kafa yoran Çiftçi yi, işçiyi, memuru, esnafı, emekliyi, mağduru, Mazlum´u işsizi garibanı dert eden tamamen bunlara odaklanan bir Hükümet Sistemi tesis ve bina edilecektir. Türkiye yeni bir döneme Cumhuriyetin 3. evresinde geçmektedir. Pekala sorunları güçlü bir irade ile gösterecektik. Birliğimize ve dinimize saldıran çevrelere Cumhurun ittifakıyla karşılık verecektir. Şu hususu bir daha belirtmek isterim ki 24 Hazirandan sonraki 5 yıl boyunca yani Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi kurum ve kurallarıyla yerleşesiye kadar Cumhur ittifakı devam etmelidir. Bizim acımızdan da devam edecektir.İttifak sağlam esaslara bağlanmıştır. Konu vatandır konu millettir konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesap yapamayız. Siyasi çetele tutamayız. Önce ülke ve milletim sonra partim ve ben anlayışıyla uygun hareketi görev sayarız . Cumhur ittifakı Cumhuriyetin birinci yıldönümüdür. Gerekli tarihi adımlar atacaktır. Biz ekmeğimizi birlikte yapıp paylaşarak yiyeceğiz. Yükümüzü de hep birlikte Omuz Omuza kaldıracağız Biz büyük bir milletiz.” dedi.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: büyük milletiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
“3600 Ek göstergesi herkesin hakkı”
Türk Ulaşım Sendikası Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak; 3600 Ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarına uyarlanması en büyük temennimizdir” dedi.
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Ülkü ocaklarından huzurevine ziyaret
Sivas ülkü ocakları zaman zaman gerçekleştirdiği huzurevi ziyaretini geçtiğimiz günlerde tazeledi. Yaşlılarla bir araya gelen ocak üyeleri hepsiyle tek tek yakından ilgilendi
Heyecan dorukta
Heyecan dorukta
Seçim için heyecan dorukta.Vatandaş 24 Haziranda oy kullanmak için sandığa gidecek. Milletvekili adayları seçim çalışmalarında harcadıkları emeklerinin karşılığı sandıkta nasıl çıkacak. Gözlemlerimiz haberimizde
“Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas inşa edeceğiz”
“Her yönüyle yaşanabilir bir Sivas inşa edeceğiz”
Sivas Saadet Partisi milletvekili adayı Dursun Coşar; AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk,un seçim çalışmaları kapsamında katılmış olduğu bir televizyon programında Kayseri Sivas´ın ilçesi iken, Sivas Kayseri´nin mahallesi haline geldi ifadesi ile herkesin kafasını karıştırdığını söyleyerek “Bizler Sivas´ı Kayseri´nin mahallesi gibi görünmesinden kurtaracağız. Her yönüyle “yaşanabilir bir Sivas” ve büyükşehir inşa etmek için var gücümüzle çalışacağız.”dedi.
"Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız"
"Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Geleneksel irfan merkezleri ve cemevlerine hukuki statü tanıyacağız. Çoğulcu, eşitlikçi ve katılımcı demokrasinin çıtasını daha da yükselteceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Devlet, toplumdaki farklı inançlara karşı adil ve eşit bir tutum takınmalıdır, bundan sonra da takınacaktır. Bizler laikliği ülkemizde inanç hayatının ve manevi ortamının barış ve esenlik içerisinde sürmesinin teminatı sayıyoruz. İnançlara eşit mesafede duran bir laiklik anlayışını savunuyoruz"
Ahmet Özyürek´ten bayram mesajı
Ahmet Özyürek´ten bayram mesajı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, bir mesaj yayınlayarak Ramazan Bayramını kutladı
"Kimse Cumhur İttifakı´na nifak sokmaya çalışmasın"
"Kimse Cumhur İttifakı´na nifak sokmaya çalışmasın"
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Şehri karış karış gezen Özyürek, Cumhur İttifakına nifak sokmaya çalışanlara pirim vermeyeceklerin ifade etti
Başbakan Sivas´a geliyor
Başbakan Sivas´a geliyor
Başbakan Binali Yıldırım Ramazan Baymamanın ikinci günü Sivas´ta halka seslenecek
“Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız”
“Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız”
Sivas Cumhuriyet Meydanında halka seslenen Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener Sivas´ın en büyük sorunlarından olan göç ve işsizliğe değinerek “Sivas´ı tarımın başkenti yapacağız. Sivas´a hem madencilik, hem fabrika yatırımlarını yaparak bu yatırımları Sivas´a kazandırarak şehirdeki işsizlik ve göçü bitireceğiz. Çözüm üretmeyle olur. Toprakla olur.” dedi
TSO´dan yatırım atağı
TSO´dan yatırım atağı
Sivas önemli bir yatırıma daha ev sahipliği yapacak. Türkiye´nin ve dünyanın birçok noktasında zincir ve büyük mağazalar için üretim yapan Yasin Tekstil Sivas´a fabrika kuracak.
Bakan´dan gazetemize ziyaret
Bakan´dan gazetemize ziyaret
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Valisi Davut Gül gazetemizi ziyaret etti.
"80 yılda yapılanın kat kat fazlasını yaptık"
"80 yılda yapılanın kat kat fazlasını yaptık"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) ile Esnaf Kefalet ve Kredi Kooperatifini ziyaret etti
"Birlikteliğimiz için sonuna kadar çalışacağız "
"Birlikteliğimiz için sonuna kadar çalışacağız "
Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, "İttifakımızı bozmaya çalışanlara inat birlikteliğimiz için sonuna kadar çalışacağız." dedi.
 Özyürek, MHP güçlü olarak meclise girecek
Özyürek, MHP güçlü olarak meclise girecek
MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Akıncılar, Gölova ve Suşehri ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi
"Cumhur İttifakı´na sahip çıkalım"
"Cumhur İttifakı´na sahip çıkalım"
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas 1. sıra milletvekili adayı Ahmet Özyürek, basın mensupları ile iftar programında bir araya geldi
ÖZYÜREK: “Sivas´a tesis kuracağız”
ÖZYÜREK: “Sivas´a tesis kuracağız”
MHP Sivas 1. Sıra milletvekili adayı Ahmet Özyürek, seçimlerin ardından Sivas´a tesis kuracağı sözünü verdi
“Her kesimin sesi olacağız”
“Her kesimin sesi olacağız”
Saadet Partisi 27. Dönem Sivas Milletvekili Adayı Mihriban Geldi gazetemizi ziyaret etti
Özyürek: Sivas´a ilk tesisi ben kuracağım
Özyürek: Sivas´a ilk tesisi ben kuracağım
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek, Sivas´ta seçim çalışmalarını sürdürüyor
Çalışmalar hız kesmiyor
Çalışmalar hız kesmiyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas 1´inci sıra Milletvekili Adayı Ahmet Özyürek seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor
Halkımızdan Ümitliyiz
Halkımızdan Ümitliyiz
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz:"Bu aziz millet bu ana kadar yaptığı gibi bundan sonra da AK Parti´yi, hem milletvekillerini hem de cumhurbaşkanını seçip parlementoya gönderecektir ve önümüzdeki dönem güçlü bir meclis, güçlü bir hükümetle güçlü bir Türkiye´yi inşallah oluşturacağız"
TSO, Saadet Partisi milletvekili adaylarıyla toplandı
TSO, Saadet Partisi milletvekili adaylarıyla toplandı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis Üyeleri ve sivil toplum kuruluşu başkanları, 24 Haziran´da yapılacak genel seçimler öncesinde milletvekili adayları ile toplantılar düzenlemeye başladı. Kurulun ilk konuğu Saadet Partisi Milletvekili adayları oldu.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez?

Mevlana