“Biz büyük bir milletiz”
Sivas´ta Bölge toplantısında konuşsan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son günlerin gündem konularına değinerek “Bizim için konu vatandır konu millettir konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesap yapamayız. Biz ekmeğimizi birlikte yapıp paylaşarak yiyeceğiz. Yükümüzü de hep birlikte Omuz Omuza kaldıracağız Biz büyük bir milletiz.”dedi
Tarih: 6.6.2018 18:35:17/ 440okunma / 0yorum

Hakan Bakar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Apoletleri sökecek müptezel daha anasının karnından doğmadı.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimlerine yönelik başlatılan seçim kampanyasına Sivas´ta gerçekleştirdiği bölge istişare toplantısıyla başladı.

Sivas Taha Akgül Spor salonunda gerçekleşen Bölge toplantısına Sivas, Yozgat, Tokat, Adıyaman, Amasya İl Teşkilatları ve Milletvekili adayları ile birlikte vatandaşlarında yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “MHP istiklalimizi istikbalimizi Teminat altına almak amacıyla inanmışlık sağlam ve Şaşmaz bir iradeyle Ben arkadaşlarımla ulaştıracak Aziz milletimize güveniyoruz Yozgat´a güveniyoruz, Tokat´a güveniyoruz, Adıyaman ve Amasya´ya yürekten inanıyoruz.

“TÜRK MİLLETİ PES ETMEZ”

Bahçeli 99 yıl evvel  Sivas´ta milli mücadelenin yol haritası Sivas´ta çizilmiştir diyerek şöyle devam etti. “Kurucu kahramanlar işgalcilere taviz vermemişlerdir.Tam bağımsızlık dışında  İkinci bir seçenek tanımamışlardır. Milli mukavemet canlanmış Muazzez bir Diriliş ile şahlanmıştır. İmkansızlık kol geziyordu zorluklar fazla düşman ise faaldi. Yedi düvel üzerimize üşüşmüş vatanımız istilaya uğramıştı. Milletimiz yorgun, yoksul, bitkin, bezgin ve umutsuzdu. Hükümet çaresiz atıl dağınık güdümlü iradesiz ve kararsızdır. Uzun savaş yılları Anadolu´yu kasıp kavuşmuştu. Emperyalizm varlığımızı yok etmek için seferber olmuştu. Küresel vahşet Türk milletini tarihten silmek için karanlık oyunlarını sahneye çıkarmıştı. Buna rağmen Türk milleti pes etmedi teslim olmadı. Bunlara rağmen İman varsa imkan vardı. İmkan varsa inanç varsa İstiklal olacak diyen kahramanlık ruhu devreye girdi mücadelesinde devleşti. Sivas bu ruhun yükseldiği muazzam bir vatan köşe sedir. Milli sınırlar içinde vatanın bir bütün olduğu birbirinden ayrılamayacağı Sivas´ta kararlaştırıldı. Her türlü işgal ve müdahaleye karşı milletin birlik olarak kendisini müdafaa ve mukavemet edeceği Sivas´ta belirlendi. Manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin ilanı Sivas´ta yapıldı. Kuvayi milliyeyi  amil iradeyi milliye yi hakim kılan irade Sivas´ta parladı. Sivas´ta çağladı. Özellikle bilmenizi isterim ki 24 Haziran´da Sivas Kongresi´nin irade itibar ve iffeti oylanacaktır. Çünkü mandacılar tekrar iş başındadır. Himaye arayanlar yeniden ileri atılmışlardır. 24 Haziran´da ya Milli irade hakim olacak ve Türkiye´nin önü açılacak ya da zillet ittifakı milli hedef ve hayalleri hakir bırakacak sonuçta Türkiye kaybedecektir. Bunun başka çıkar yolu başkaca alternatifi kalmamıştır.” şeklinde ifade etti.

 “TÜRK MİLLETİ ASLI ZİLLET OLAN İTTİFAKA GEÇİT VERMEYECEKTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Ülkenin bölünmesi sözde Kürt sorununu tanıyarak milli üniter devlet yapısını çökmesi kendilerine millet ittifakı ismini veren partilerin ortak amacı haline gelmiştir. CHP´nin seçim beyannamesi Federasyonu yeşil ışık Kürdistan´a yaldızlı davetiyedir.  Diğerlerinin de seçim beyannameleri emin olunuz ki CHP´nin beyanlarından farklı değil. Hepsi birden aynı kirli havuzda toplanmışlardır. Bunlar Sivas Kongresi´nin karşısında mevzilenen Mandacı çürüklerdir. Bunlar milli mücadelenin rövanşını almak için kuyruğa giren müstevli uzantıları işgal bakiye . Bu nedenle bu nedenle Türk milleti adı millet Aslı Zillet olan ittifaka asla geçit vermeyecektir. Şayet verirse Türkiye düşmanları rahat nefes alacaklar. Dikkat ediniz CHP, İP, HDP, SP, DP  hep bir ağızdan kaosa gel gel yapıyor krizde kardeşim sinyali yapıyorlar. Türkiye´yi geri götürmek gerileterek düşürmek için el birliği içinde çalışıyorlar. Fitne ve dedikodu yapıyorlar. Milli beka ile ilgili hiçbir kaygı taşımıyorlar. Bildiğin ölçülerle ilgili hiçbir samimiyet ve safiyet ifade etmiyorlar. Varsa yoksa kriz siyasetini canlı tutmak için çabalıyorlar. Sundukları bir şey yok. Söyledikleri bir şey yok. Yaptıkları yapacakları bir şey de yok. Ancak yalanları dolanları uydu ve uyduruk lafları pek çok. Zillet ittifakının Cumhurbaşkanı adaylarına bakınız tam bir garabet  tam bir felaket. Birisi çıkıyor parlamenter sisteme geri döneceğiz diyor.”şeklinde konuştu.

“ALLAH BUNLARA FIRSAT VERMESİN”

Bahçeli Sivas´taki konuşmasına şöyle devam etti. “Çıkıyor ortaya biri 2. Ordu komutanlığına terörle mücadelede Üstün başarılara imza atmış saygın bir generalin apoletlerini sökeceğim iddiasında bulunuyor. Allah bunlara fırsat vermesin. Milletimiz eyvallah etmesin. Düşünebiliyor musunuz 2. Ordu komutanı Cumhurbaşkanımızın iftar programına katıldığından dolayı ince ince bozgun siyaseti yapan şahsın Nevşehir´de hedef tahtasına oturuyor. Neymiş Cumhurbaşkanını alkışlamış. Ne yapacaktı yuh mu çekecekti. Ültümaton mu verecekti. Muhtıramı hazırlayacaktı ne yapacaktı Cumhurbaşkanını protestomu edecekti. Düşman mı sevindirecekti. İnceldikçe esneyen esnedikçe kopma noktasına gelen siyasi mevta ve bezirgana şerefli bir Türk komutanının apoletlerini sökme fikrini kim yada kimler verdi. Bu dil kandil dilidir. FETÖ ağzıdır. PYD, YPG üslubudur. Köhne fikirler paslanmış çivilere benzer söküp atmak zordur. CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı sökmeye çok meraklı ise gitsin köhnemiş fikirleri söksün.  2. Ordu komutanının hedef yapılması boşuna değildir. Çünkü CHP´de Afrin başarısının karın ağrısı vardır. Zeytin dalı hareketi ne acısı egemendir CHP genel başkanlığının girilmesinin çağrısını ayaklar altına alan ve teröristleri saklandıkları delik ve tünellerde imha eden inanmış ve kahraman evlatlarımızın komutasını yapan kişiye 2. Ordunun başındaki değerli Generalimizdir. Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır. Apolet sökmenin hevesine kapılan edep ve terbiye yoksununa

Sivas Yozgat, Tokat, Adıyaman, Amasya kısaca büyük milletimiz doğudan batıya kuzeyden güneye haddini bildirecek kanaldadır kökünü kurutacaktır.” diye söyledi.

 “ÜLKEMİZİ OMUZ OMUZA KALDIRACAĞIZ”

Değerli dava arkadaşlarım bize göre 24 Haziran yeni bir doğuştur. 24 Haziran gelecek asırların kilidini emniyetle açacaktır.  Sistemsel arızalar yeni hükümet sistemi ile son bulacaktır. Siyasi kutuplaşmalar 24 Hazirandan sonra en aza inecektir. Artık Sivaslının sorunlarına kafa yoran Çiftçi yi, işçiyi, memuru, esnafı, emekliyi, mağduru, Mazlum´u işsizi garibanı dert eden tamamen bunlara odaklanan bir Hükümet Sistemi tesis ve bina edilecektir. Türkiye yeni bir döneme Cumhuriyetin 3. evresinde geçmektedir. Pekala sorunları güçlü bir irade ile gösterecektik. Birliğimize ve dinimize saldıran çevrelere Cumhurun ittifakıyla karşılık verecektir. Şu hususu bir daha belirtmek isterim ki 24 Hazirandan sonraki 5 yıl boyunca yani Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi kurum ve kurallarıyla yerleşesiye kadar Cumhur ittifakı devam etmelidir. Bizim acımızdan da devam edecektir.İttifak sağlam esaslara bağlanmıştır. Konu vatandır konu millettir konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesap yapamayız. Siyasi çetele tutamayız. Önce ülke ve milletim sonra partim ve ben anlayışıyla uygun hareketi görev sayarız . Cumhur ittifakı Cumhuriyetin birinci yıldönümüdür. Gerekli tarihi adımlar atacaktır. Biz ekmeğimizi birlikte yapıp paylaşarak yiyeceğiz. Yükümüzü de hep birlikte Omuz Omuza kaldıracağız Biz büyük bir milletiz.” dedi.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: büyük milletiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Demir Çelik Fabrikası faaliyetlerinin durdurulması ve bundan dolayı mağdur olan işçilerin durumu hakkında bilgi edinmek için TBMM´ye kanun önerisi sunarak son durumu sordu.
Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
AK Parti Divriği Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Hallaç; "Divriği Hepimizin Birlikte Çalışacağız, Birlikte Başaracağız" diyerek aday adaylığını açıkladı.
Sahte Para ele Geçirildi
Sahte Para ele Geçirildi
Sahte Para ele Geçirildi
Aksu, Kurum´un ziyaretini değerlendirdi
Aksu, Kurum´un ziyaretini değerlendirdi
Aksu, Kurum´un ziyaretini değerlendirdi
"Sivas´ta üretmeye ve imal etmeye devam edeceğiz"
"Sivas´ta üretmeye ve imal etmeye devam edeceğiz"
TBMM´de görüşülen 5 sıra sayılı Kalkınma Bankası Kanun Teklifi´nin 2´nci maddesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek görüşünü TBMM kürsüsünden dile getirdi. Özyürek; "Sivas´ın geçmiş yıllarda faydalandığı teşviklerden, desteklerden ve devletten aldığı hiçbir şey kalmamış maalesef. Bugünlere geldiğimizde ise biz diyoruz ki Sivas olarak: Buna rağmen Sivas´ta üretmeye ve imal etmeye devam edeceğiz." dedi.
Önemli hizmetleri birlikte yaptık
Önemli hizmetleri birlikte yaptık
Deliilyas Belediye Başkanı Hayati Akbulut, Deliilyas Belediye Başkan aday adaylığı için CHP´ye başvurusunu yaptı.
Zeynal Yayla, Divriği Belediye Başkanı aday adayı
Zeynal Yayla, Divriği Belediye Başkanı aday adayı
Cumhuriyet Halk Partisinden Divriği Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Zeynal Yayla, “Divriği ilçesinin sevdalısıyım, gidenlerden değil kalıp mücadele edenlerdenim.” dedi.
Erbakan vakfı çalışmalara başladı
Erbakan vakfı çalışmalara başladı
Erbakan vakfı çalışmalara başladı
Saadet partisinde yeni yönetim
Saadet partisinde yeni yönetim
Saadet Partisine yeni atanan İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz basın açıklaması yaptı.
Teşvikleri ve Yerli Üretimi Artırmalıyız
Teşvikleri ve Yerli Üretimi Artırmalıyız
Ak Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek, Birlik Başkanı Beşir Köksal ile görüştü.
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
CHP´li Milletvekilleri Mursal Köyüne Gidecekler
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
Milletvekili Ekinci´den Yüksel´e ziyaret
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
MHP Suşehri İlçe Başkanlığında görev değişimi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
Suşehri´nde bin 100 paket kaçak sigara ele geçirildi
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
"Türkiye´ye çağ atlatmıştır"
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu: - "Demokrasi şehitlerimiz merhum Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyoruz"
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Coşkun Ödülünü Erdoğan´dan Aldı
Siyaset Akademisi Birincisi Avukat Mustafa Coşkun Ödülünü Başkan Erdoğan´dan Aldı.
Hedefimiz Milli projeler
Hedefimiz Milli projeler
Yusuf Yağmur gazetemizi ziyaret ederek hizmet için her zaman acele etmek gerekir. Vatandaşın derdiyle dertlenme zamanı. Şehrin önünü açacak, şehrin daha dinamik hale gelmesi için adımları hep birlikte atacağız. Hedefimiz Milli projeler olacak.” dedi.
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
"Divriğilileri tedirgin ediyor"
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM´de düzenlediği basın toplantısında, Sivas´ın Divriği ilçesinin, binlerce yıllık tarihiyle bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını söyledi.
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
"Önemli olan vatandaşın sesine kulak vermek"
AK Parti Sözcüsü Çelik, yerel seçimlere ilişkin, "Cumhur İttifakı, geçen dönemde son derece önemli Türk siyasetine kazanımlar getirmiştir. Bundan sonrasında da aynı kazanımları devam ettireceğinden bir kuşkumuz yoktur." dedi.
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Karasu, STSO´yu Ziyaret Etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Ulaş Karasu Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti, ekonomide yaşanan sorunlar hakkında parti olarak sahaya indiklerini ve hazırlayacakları raporu Genel Başkan Kılıçdaroğlu´na sunacaklarını söyledi.
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
"Tehditler ortadan kalkmadan elbetteki bizim ittifakımız bitmez"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: (Yerel seçimlerde ittifak söylentileri) "Yasal olarak şuanda yerel seçimlerle ilgili bu mümkün değil. Ama bir gönül ittifakı olabilir mi? Elbette olabilir. Çünkü bizim Cumhur İttifakı´mız sadece 24 Haziran seçimlerine yönelik, sadece o seçimleri kazanmaya yönelik bir ittifak değildi"
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol?

Hacı Bektaşı Veli
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Din´e uyacağız, din´i kendimize uydurmayacağız...
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
MAVİ SU AK KÖPÜKLÜ SU
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
DEDİKODU
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Cinayette fotoğrafın tamamını kaçırmayın
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Medine´de son Cuma (2)
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
Müslümanların 24 ölümcül hatâsı
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
DEVLET A.Ş. YAHUT ÜST KURULLAR
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kitap kurtları
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Siyaset ile insaniyet arasında
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Yakışıklı ceset
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
İnsan olmak / İnsan kalmak
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Kaşıkçı suikasti: Böyle bir şey olamaz!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Millet bahçeleri ve Gülhane Parkı
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Suçlu ürünler listesi
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
HOMO DÜT DÜTÜS*
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Kaleci ve Savunma Hataları
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
ÇOCUĞU NE OKUTUR?
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ