“Biz büyük bir milletiz”
Sivas´ta Bölge toplantısında konuşsan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli son günlerin gündem konularına değinerek “Bizim için konu vatandır konu millettir konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesap yapamayız. Biz ekmeğimizi birlikte yapıp paylaşarak yiyeceğiz. Yükümüzü de hep birlikte Omuz Omuza kaldıracağız Biz büyük bir milletiz.”dedi
Tarih: 6.6.2018 18:35:17/ 529okunma / 0yorum

Hakan Bakar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Apoletleri sökecek müptezel daha anasının karnından doğmadı.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 24 Haziran seçimlerine yönelik başlatılan seçim kampanyasına Sivas´ta gerçekleştirdiği bölge istişare toplantısıyla başladı.

Sivas Taha Akgül Spor salonunda gerçekleşen Bölge toplantısına Sivas, Yozgat, Tokat, Adıyaman, Amasya İl Teşkilatları ve Milletvekili adayları ile birlikte vatandaşlarında yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “MHP istiklalimizi istikbalimizi Teminat altına almak amacıyla inanmışlık sağlam ve Şaşmaz bir iradeyle Ben arkadaşlarımla ulaştıracak Aziz milletimize güveniyoruz Yozgat´a güveniyoruz, Tokat´a güveniyoruz, Adıyaman ve Amasya´ya yürekten inanıyoruz.

“TÜRK MİLLETİ PES ETMEZ”

Bahçeli 99 yıl evvel  Sivas´ta milli mücadelenin yol haritası Sivas´ta çizilmiştir diyerek şöyle devam etti. “Kurucu kahramanlar işgalcilere taviz vermemişlerdir.Tam bağımsızlık dışında  İkinci bir seçenek tanımamışlardır. Milli mukavemet canlanmış Muazzez bir Diriliş ile şahlanmıştır. İmkansızlık kol geziyordu zorluklar fazla düşman ise faaldi. Yedi düvel üzerimize üşüşmüş vatanımız istilaya uğramıştı. Milletimiz yorgun, yoksul, bitkin, bezgin ve umutsuzdu. Hükümet çaresiz atıl dağınık güdümlü iradesiz ve kararsızdır. Uzun savaş yılları Anadolu´yu kasıp kavuşmuştu. Emperyalizm varlığımızı yok etmek için seferber olmuştu. Küresel vahşet Türk milletini tarihten silmek için karanlık oyunlarını sahneye çıkarmıştı. Buna rağmen Türk milleti pes etmedi teslim olmadı. Bunlara rağmen İman varsa imkan vardı. İmkan varsa inanç varsa İstiklal olacak diyen kahramanlık ruhu devreye girdi mücadelesinde devleşti. Sivas bu ruhun yükseldiği muazzam bir vatan köşe sedir. Milli sınırlar içinde vatanın bir bütün olduğu birbirinden ayrılamayacağı Sivas´ta kararlaştırıldı. Her türlü işgal ve müdahaleye karşı milletin birlik olarak kendisini müdafaa ve mukavemet edeceği Sivas´ta belirlendi. Manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin ilanı Sivas´ta yapıldı. Kuvayi milliyeyi  amil iradeyi milliye yi hakim kılan irade Sivas´ta parladı. Sivas´ta çağladı. Özellikle bilmenizi isterim ki 24 Haziran´da Sivas Kongresi´nin irade itibar ve iffeti oylanacaktır. Çünkü mandacılar tekrar iş başındadır. Himaye arayanlar yeniden ileri atılmışlardır. 24 Haziran´da ya Milli irade hakim olacak ve Türkiye´nin önü açılacak ya da zillet ittifakı milli hedef ve hayalleri hakir bırakacak sonuçta Türkiye kaybedecektir. Bunun başka çıkar yolu başkaca alternatifi kalmamıştır.” şeklinde ifade etti.

 “TÜRK MİLLETİ ASLI ZİLLET OLAN İTTİFAKA GEÇİT VERMEYECEKTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli “Ülkenin bölünmesi sözde Kürt sorununu tanıyarak milli üniter devlet yapısını çökmesi kendilerine millet ittifakı ismini veren partilerin ortak amacı haline gelmiştir. CHP´nin seçim beyannamesi Federasyonu yeşil ışık Kürdistan´a yaldızlı davetiyedir.  Diğerlerinin de seçim beyannameleri emin olunuz ki CHP´nin beyanlarından farklı değil. Hepsi birden aynı kirli havuzda toplanmışlardır. Bunlar Sivas Kongresi´nin karşısında mevzilenen Mandacı çürüklerdir. Bunlar milli mücadelenin rövanşını almak için kuyruğa giren müstevli uzantıları işgal bakiye . Bu nedenle bu nedenle Türk milleti adı millet Aslı Zillet olan ittifaka asla geçit vermeyecektir. Şayet verirse Türkiye düşmanları rahat nefes alacaklar. Dikkat ediniz CHP, İP, HDP, SP, DP  hep bir ağızdan kaosa gel gel yapıyor krizde kardeşim sinyali yapıyorlar. Türkiye´yi geri götürmek gerileterek düşürmek için el birliği içinde çalışıyorlar. Fitne ve dedikodu yapıyorlar. Milli beka ile ilgili hiçbir kaygı taşımıyorlar. Bildiğin ölçülerle ilgili hiçbir samimiyet ve safiyet ifade etmiyorlar. Varsa yoksa kriz siyasetini canlı tutmak için çabalıyorlar. Sundukları bir şey yok. Söyledikleri bir şey yok. Yaptıkları yapacakları bir şey de yok. Ancak yalanları dolanları uydu ve uyduruk lafları pek çok. Zillet ittifakının Cumhurbaşkanı adaylarına bakınız tam bir garabet  tam bir felaket. Birisi çıkıyor parlamenter sisteme geri döneceğiz diyor.”şeklinde konuştu.

“ALLAH BUNLARA FIRSAT VERMESİN”

Bahçeli Sivas´taki konuşmasına şöyle devam etti. “Çıkıyor ortaya biri 2. Ordu komutanlığına terörle mücadelede Üstün başarılara imza atmış saygın bir generalin apoletlerini sökeceğim iddiasında bulunuyor. Allah bunlara fırsat vermesin. Milletimiz eyvallah etmesin. Düşünebiliyor musunuz 2. Ordu komutanı Cumhurbaşkanımızın iftar programına katıldığından dolayı ince ince bozgun siyaseti yapan şahsın Nevşehir´de hedef tahtasına oturuyor. Neymiş Cumhurbaşkanını alkışlamış. Ne yapacaktı yuh mu çekecekti. Ültümaton mu verecekti. Muhtıramı hazırlayacaktı ne yapacaktı Cumhurbaşkanını protestomu edecekti. Düşman mı sevindirecekti. İnceldikçe esneyen esnedikçe kopma noktasına gelen siyasi mevta ve bezirgana şerefli bir Türk komutanının apoletlerini sökme fikrini kim yada kimler verdi. Bu dil kandil dilidir. FETÖ ağzıdır. PYD, YPG üslubudur. Köhne fikirler paslanmış çivilere benzer söküp atmak zordur. CHP´nin Cumhurbaşkanı adayı sökmeye çok meraklı ise gitsin köhnemiş fikirleri söksün.  2. Ordu komutanının hedef yapılması boşuna değildir. Çünkü CHP´de Afrin başarısının karın ağrısı vardır. Zeytin dalı hareketi ne acısı egemendir CHP genel başkanlığının girilmesinin çağrısını ayaklar altına alan ve teröristleri saklandıkları delik ve tünellerde imha eden inanmış ve kahraman evlatlarımızın komutasını yapan kişiye 2. Ordunun başındaki değerli Generalimizdir. Bu komutanımızın apoletlerini sökecek müptezel henüz anasından doğmamıştır. Apolet sökmenin hevesine kapılan edep ve terbiye yoksununa

Sivas Yozgat, Tokat, Adıyaman, Amasya kısaca büyük milletimiz doğudan batıya kuzeyden güneye haddini bildirecek kanaldadır kökünü kurutacaktır.” diye söyledi.

 “ÜLKEMİZİ OMUZ OMUZA KALDIRACAĞIZ”

Değerli dava arkadaşlarım bize göre 24 Haziran yeni bir doğuştur. 24 Haziran gelecek asırların kilidini emniyetle açacaktır.  Sistemsel arızalar yeni hükümet sistemi ile son bulacaktır. Siyasi kutuplaşmalar 24 Hazirandan sonra en aza inecektir. Artık Sivaslının sorunlarına kafa yoran Çiftçi yi, işçiyi, memuru, esnafı, emekliyi, mağduru, Mazlum´u işsizi garibanı dert eden tamamen bunlara odaklanan bir Hükümet Sistemi tesis ve bina edilecektir. Türkiye yeni bir döneme Cumhuriyetin 3. evresinde geçmektedir. Pekala sorunları güçlü bir irade ile gösterecektik. Birliğimize ve dinimize saldıran çevrelere Cumhurun ittifakıyla karşılık verecektir. Şu hususu bir daha belirtmek isterim ki 24 Hazirandan sonraki 5 yıl boyunca yani Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi kurum ve kurallarıyla yerleşesiye kadar Cumhur ittifakı devam etmelidir. Bizim acımızdan da devam edecektir.İttifak sağlam esaslara bağlanmıştır. Konu vatandır konu millettir konu Türkiye´dir. Siyasi çıkar hesap yapamayız. Siyasi çetele tutamayız. Önce ülke ve milletim sonra partim ve ben anlayışıyla uygun hareketi görev sayarız . Cumhur ittifakı Cumhuriyetin birinci yıldönümüdür. Gerekli tarihi adımlar atacaktır. Biz ekmeğimizi birlikte yapıp paylaşarak yiyeceğiz. Yükümüzü de hep birlikte Omuz Omuza kaldıracağız Biz büyük bir milletiz.” dedi.

 

 

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: büyük milletiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya´dan ayrıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya´dan ayrıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı´nda baş başa ve heyetlerarası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Rusya Devlet Başkanı Putin, basın toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı uğurladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib´te terör örgütlerine karşı mücadelemiz ortak devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İdlib´te terör örgütlerine karşı mücadelemiz ortak devam edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İdlib´te terör örgütlerine karşı mücadelemiz aynı şekilde ortak devam edecektir." dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin görüşmesi başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin görüşmesi başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi
Ürgüp: ´Şehre dair hayallerim var´
Ürgüp: ´Şehre dair hayallerim var´
31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin iddialı ismi BBP Adayı Doğan Ürgüp, şehre dair hayalleri olduğunu ifade ederek, seçmenden destek istedi.
MHP´nin seçim sloganı belli oldu!
MHP´nin seçim sloganı belli oldu!
MHP´nin seçim sloganı "Beka İçin Milli Karar, Cumhur İçin İstikrar" olarak belirlendi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu´nu ziyaret edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu´nu ziyaret edecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 23 Ocak Çarşamba günü Rusya Federasyonu´na günübirlik çalışma ziyareti gerçekleştirecek.
Milletvekillerinin Karnesi
Milletvekillerinin Karnesi
2018-2019 Eğitim öğretim yılına 15 günlük ara verildiği şu günlerde TBMM´de aynı anda 15 günlük bir tatile girdi. Meclisinde tatile girdiği şu günlerde Sivas´ımızı temsil etmek için 24 Haziran´da Ankara´ya Sivas´ı temsil etmek adına giden milletvekillerimiz şehrin sorunlarını acaba mecliste veya komisyonlarda kaç kez dile getirdiler. Sizler için Milletvekillerimizin ara dönem karnelerini derledik.
SEÇİLMİŞ: “BU SEÇİM BİR MİLATTIR”
SEÇİLMİŞ: “BU SEÇİM BİR MİLATTIR”
Seçilmiş, “Sadece aday olarak görünmek için bu yola çıkmadık. İttifak senaryolarından da uzağız. Hangi düşüncede olursa olsun, şehrimiz insanlarının mutluluğuna katkıda bulunma düşüncesi içerisindeyiz. 1989 yılından bu güne 30 yıl geçti ve biz bu seçimi yenilenmenin ve gelişimin miladı olarak görüyoruz. Yapılmış olanlar 2. kuşak olarak yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.
Seçilmiş Başkan adayı
Seçilmiş Başkan adayı
1996 ile 2004 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş Saadet Partisinden Sivas belediye başkan adayı olarak açıklandı.
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
HÜDA PAR´ın 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlere katılmama kararını açıklamasıyla seçime katılacak parti sayısı 12´ye düştü.
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
Er, “Bir belediye başkan adayı olarak işsizliği de çözüm bulacağımız projeler üzerinde çalışıyoruz. Biz işsizliği çözersek, bununla beraber göçüde çözmüş ve önlemiş olacağız.”
“Birlikte çalışacağız”
“Birlikte çalışacağız”
Halkın gönlündeki projeleri çok iyi biliyoruz. Eğer sizlerden biri Belediye Başkanı olsa bende bunu yapacaktım şeklinde önemli içten samimi projeleri yapacağız. Halkımızın duasına ve desteğine ihtiyacımız var. Tüm engelleri birlikte aşacağız.
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
Akyıldız, “Bizim önceliğimiz kul hakkı gözetmektir. Belediye Başkanlığı demek bütün projelerin haktan yana projeler olması demektir. Rantın değil, halkın belediye başkanı olacağım. Biz Sivaslı kardeşlerimize güveniyoruz.”dedi.
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı toplantının ilk konuğu AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin oldu.
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
AK Parti´den 3´üncü dönemde de aday gösterilen Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür etti.
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "16 yılın sonunda diyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber, Türkiye´de millet iradesinin tam anlamıyla egemen olmasıyla beraber, biz daha yeni başlıyoruz. İlk günkü aşkla, heyecanla yeni başlıyoruz çünkü daha yapacak çok işimiz var." dedi.
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
Belediye Başkanlığı Seçim sürecinde adaylar projelerini yavaştan duyurmaya çalışırken, Halk ise orijinal projeleri hangi adayın söyleyeceğinin peşinde.
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
BBP Genel Başkanı Destici, "Büyük Birlik Partisi hazırlıklarını bütün büyükşehir, il, ilçe ve beldelerde aday çıkarma üzerine yapmaktadır. Bunun istisnaları olabilir ama biz istisnalarla değil genelle uğraşıyoruz." dedi.
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin, "aday açıklamasını bu hafta sonunda yapacağız." dedi.
İstanbul´a iki Sivaslı aday
İstanbul´a iki Sivaslı aday
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Sivaslıların ağırlıklı bir nüfusa sahip olduğu İstanbul´da, adaylar arasında iki Sivaslı hemşehrimiz bulunuyor
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkalığı´na Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından Emre Kayalı atandı.
 “Biz herkes için varız”
“Biz herkes için varız”
Er, “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediye çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediyeye seçildiğimizde müsriflikleri ortadan kaldıracağız. İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız.”dedi.
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
Süer,“Gençlerin içinde şuurlu, bilinçli bir genç olarak halkımızın sorunlarına daha iyi, net bir çözüm oluşturabilmek için bu yola çıktım. En genç il genel meclis üyesi aday adayıyım.” dedi.
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Acziyetimiz, bir tek O´na !
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Reklam ile hakikat arasında
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Cemaatta rahmet ayrılıkta azap
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Kötü Başlangıç
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
‘Kutsal´ sömürü
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
‘Umarsızca Cennet´i aramak´
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
(KAMİ)GAZZE, UZAK ÜLKE DEĞİL; SEYİR GÜNLÜĞÜNE EKLEYEMEYİZ
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
İhlâssız din hizmeti olmaz
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Bir zamanlar duyarlıydık...
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Uygarlar ve Uygurlar!
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Türkiye´nin önündeki takoz: FETÖ zihniyeti!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
‘Ben bir Türk´üm, dinim, cinsim uludur´
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
booked.net
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir?

Hacı Bektaşı Veli
Ayak basparmaginizda iki kemik olmasina karsilik diger dort parmaginizda ucer kemik bulunur.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59