YAZARLAR

“Birlik,beraberlik samimiyet ve huzuru çok önemsiyoruz”

Savaşçı, "Biz birlik ve beraberliği, samimiyeti, huzuru çok önemsiyoruz. Sizlerin huzurlu bir ortamda görev yapmanız eğitimdeki başarı açısından büyük önem taşıyor.”dedi.

Zübeyde DARENDELİ

Burası Öğretmenler Odası Öğretmen Buluşmaları Programı devam ediyor.

Öğretmenler Odası Öğretmen Buluşmaları Programının Konuğu Ulaş'ta Görev Yapan Öğretmenler Oldu. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'da Programa Telefonla Bağlanarak Öğretmenleri Selamladı.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen Burası Öğretmenler Odası Öğretmen Buluşmaları Programı kapsamında Ulaş'ta, görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Sivas Öğretmenevinde düzenlenen programa Ulaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Gül ve Şube Müdürü Muhammed Alpaslan Ünal da katıldı. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'da programa telefonla bağlanarak öğretmenleri selamladı.

 

“GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Sivas'ta, samimi ve huzurlu bir çalışma ortamı bulunduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, "Biz birlik ve beraberliği, samimiyeti, huzuru çok önemsiyoruz. Sizlerin huzurlu bir ortamda görev yapmanız eğitimdeki başarı açısından büyük önem taşıyor. Burası Öğretmenler Odası buluşmalarını gerçekleştirmemizdeki amaç sizlerle bir araya gelerek hasbihal etmek, dertleşmek, var ise sorunlarınıza çözüm üretmek, proje ve önerilerinizi dinlemek, bir aile olarak neler yapabileceğimizi samimi bir ortamda konuşmaktır. Çünkü eğitim de arzu ettiğimiz başarıyı hep birlikte el ele vererek yakalayabiliriz. Sizlerin görüş ve önerileri bizim için çok önemli.”ifadelerini kullandı.

Sivas'ta eğitim altyapısının çok iyi bir noktada olduğunun altını çizen Savaşçı, şehirde eğitime verilen desteğin en üst seviyede olduğunun belirterek önemli mesajlar verdi.

“DONANIMLI BİREYLER OLARAK YETİŞTİRMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ”

Savaşçı; "Gerek öğretmen kadromuz gerekse fiziki imkânlarımız üst seviyede. Şehir de bizlere büyük bir destek var. Sayın Valimiz Salih Ayhan başta olmak üzere, belediye başkanımız, tüm bürokratlarımız, siyasilerimiz bize büyük bir destek veriyor, her derdimiz de her çalışmamızda yanımızda yer alıyor. Böyle bir ortamda görev yaptığım için çok mutluyum. Bizim de öğretmenler olarak bu imkân ve olanakları en iyi şekilde değerlendirerek eğitim de Sivas'ı en iyi seviyeye taşımamız gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek için birçok proje ve çalışmayı hayata geçiriyoruz. Arzu ettiğimiz bu başarıyı yakalamak için de çok hassas ve dikkatli davranıyor, çocuklarımızı sadece akademik yönden değil; sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel yönden de donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için gayret ediyoruz. Sanat Sivas ve Spor Sivas projeleri ile bu çalışmaları yürütürken Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) projesi ile de akademik başarıyı tesis edecek çalışmalar yapıyoruz. Tüm bu çalışmaların neticesinde başarı seviyemiz de önemli bir artış yakaladık. Sizlerin özverisi ve gayretleri ile inşallah arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacak, emeklerimizin karşılığını geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın başarısı ile alacağız. Ben hepinize gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum." Dedi.

Savaşçı, MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ile Ulaş'ta görev yapan öğretmenlerle Burası Öğretmenler Odası öğretmen buluşmaları programı kapsamında bir arda olduğu bilgisini de paylaştı. Bunun üzerine Savaşçı'yı telefonla arayan Aydoğdu, öğretmenleri selamladı.

 

 

 

“BİZİM GURUR KAYNAĞIMIZ SİZLERSİNİZ”

Aydoğdu; "Türk bayrağının dalgalandığı her yerde vatanı, milleti için, bu ülkenin çocukları için çalışan bir aile var ise o da Milli Eğitim Bakanlığı ailesidir. İlk öğretmenlik yaptığımızda; 'bizim dertlerimizden, sıkıntılarımızdan genel müdürlerimizin, bakanlığımızın haberi var mı?' diye düşünürdük. Bizim il müdürlerimizle bir iletişim grubumuz var. Bizim taşra ve merkez teşkilatlarımızdaki diyalog, samimiyet iletişim en üst seviyede buna inanabilirsiniz. 980 bin öğretmeni, yaygın ve örgün eğitim ile birlikte 18 milyon öğrencisi ile bu kadar büyük bir organizasyon içerisinde sistem çok güzel işliyor. Ama bizim gurur kaynağımız sizlersiniz. Gerçekten el ele, gönül gönüle verdiğimiz zaman Allah'ın izni ile aşamayacağımız hiçbir problem yok. Ben bunu görüyorum. Mutlu etmek, başkasının mutluluğu ile mutlu olmak öğretmenliğin ruhunda, tabiatında olan bir duygu. Allah bu duyguyu da herkese nasip etmiyor. Çünkü siz de biz de şuna inanıyoruz; iyilik yapmak da başkasının mutluluğuyla mutlu olmak da nasip işi. Allah sizden razı olsun. Türkiye'nin her yerinde fedakârlıkla, tüm sıkıntılara rağmen gece-gündüz çocuklarımız için, geleceğimiz için ter döken bütün arkadaşlarımı, saygıyla, hürmetle selamlıyorum." şeklinde ifade etti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen programda öğretmenlerle uzun süre sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, görüş, öneri ve talepleri de dinledi.