YAZARLAR

Bir hafta içinde iki büyük acıyı birden yaşadı

- Sivas`ta seyyar satıcılık yapan Eset Yıldırım, felçli eşini kaybettikten bir hafta sonra oğlunun da ölümüyle adeta "yıkıldı" - Yıldırım: "Yüreğim yanıyor, bir haftadır ağlaya ağlaya gözlerimde yaş kalmadı"

 Sivas`ta seyyar satıcılık yapan Eset Yıldırım, bir hafta arayla önce eş, sonra evlat acısı yaşadı. 

Paşabey Mahallesi`nde oturan 52 yaşındaki Yıldırım, 15 gün önce felçli olan hayat arkadaşı Rahime Yıldırım`ın vefat etmesiyle büyük acı yaşadı. Eset Yıldırım, eşinin yasını tutarken, 22 yaşındaki oğlu Emre Can`ın cezaevinde intihar ettiği haberiyle de adeta "yıkıldı."

Oğlunun Yukarı Tekke Mezarlığı`ndaki kabrini ziyareti sırasında gözyaşlarını tutamayan Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, polis memurlarının 22 Nisan`da arayarak, oğlu Emre Can`ı, daha önce işlediği bir suç nedeniyle 2 ay 10 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu için cezaevine götürdüklerini söylediklerini iletti.

Daha sonra oğluyla telefonla görüştüğünü anlatan Eset Yıldırım, "Oğlum, `baba sen kendini üzme, 10 gün yatacağım ve denetimli serbestlikten faydalanacağım` dedi. Benden cezaevine giysi getirmemi istedi. 23 Nisan`ın tatil olması nedeniyle, 24 Nisan`da elbiselerini getireceğimi söyleyip telefonu kapattım" diye konuştu. 

Emre Can`ın cezaevine girdikten bir gün sonra intihar ettiği haberini aldığını ifade eden Yıldırım, oğlunun ölümünü şüpheli gördüğünü ve olayın araştırılmasını istediğini dile getirdi.

Eşini 15 gün önce kaybeden Eset Yıldırım, bir hafta arayla yaşadığı acılar için "Yüreğim yanıyor, bir haftadır ağlaya ağlaya gözlerimde yaş kalmadı" dedi.