Anahtar Kelimeler: “BİLEREK YAPIYORLAR?”

YAZARLAR

“BİLEREK Mİ YAPIYORLAR?”

Rıza Çalımbay, "Diğer takımların programı da sıkıştırılmış ama bizim fikstürü tam sıkıştırmışlar. Bilerek mi yapıyorlar? anlamıyoruz. Bir takıma iki günde bir maç verilmez." dedi.

 

Rıza Çalımbay, “Dinlenmeden En Çok Maç Yapan Biziz” dedi ve ekledi:

“BİLEREK Mİ YAPIYORLAR?”

Rıza Çalımbay, "Diğer takımların programı da sıkıştırılmış ama bizim fikstürü tam sıkıştırmışlar. Bilerek mi yapıyorlar? anlamıyoruz. Bir takıma iki günde bir maç verilmez." dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kulübün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

İlk olarak deplasmanda Kasımpaşa ile 0-0 berabere kaldıkları maçı değerlendiren Çalımbay, aşırı sıcak ve eksiklere rağmen güzel bir maç olduğunu ve iyi mücadele ettiklerini söyledi.

Rakip 10 kişi kaldıktan sonra büyük avantaj yakaladıklarını kaydeden Rıza Çalımbay, "Maalesef bunu değerlendiremedik. Son paslarda sıkıntı yaşadık. Genel olarak takımımdan memnundum. Kalan 4 maçı var. Her şey bizim elimizde. Ligi bir yerde bitirmek istiyorsak kalan maçları kazanmamız gerekiyor." diye konuştu.

“BİR TAKIMA İKİ GÜNDE BİR MAÇ VERİLMEZ”

Çalımbay, Süper Lig'de bir haftada ikisi İstanbul deplasmanı olmak üzere üç maçın peş peşe oynatılmasına tepki göstererek şunları söyledi:

"Diğer takımların programı da sıkıştırılmış ama bizim fikstürü tam sıkıştırmışlar. Bilerek mi yapıyorlar? anlamıyoruz. Bir takıma iki günde bir maç verilmez. Bu hatadan döneceklerine inanıyorum. Fenerbahçe maçını pazar ya da pazartesi gününe alırlarsa arkadaşlarımız biraz daha dinlenir. İstanbul'dan yeni geldik. 2 gün sonra maç yapacağız. Bu maçtan 2 gün sonra da İstanbul'da yine maç yapacağız. Bir baksınlar; dinlenmeden en çok maç yapan biziz.”

“MALATYASPOR MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ”

Maç takvimi konusunda biraz anlayışlı davranılması gerektiğini dile getiren Rıza Çalımbay, “Bu süreçte arkadaşlarımız çok fazla sakatlık yaşadı. Biraz dikkat etmek gerekiyor. Biz kendimize güveniyoruz. Sakat arkadaşlarımız da geldiği zaman kalan maçlarımızı çok iyi şekilde bitireceğiz. Hes Kablo Kayserispor maçı bizim için büyük ders oldu. Bunu telafi etmek için de önümüzde ki BtcTurk Yeni Malatyaspor maçını kazanmak istiyoruz. Aynı zorlukta olacak. Bunun farkındayız. Hiç oyundan kopmadan kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız." ifadelerini kullandı.