“Benim derdim Sivas´ı yeniden ayağa kaldırmaktır”
Ben önce Cenab-ı Allah´a güveniyorum, sonrada Sivas´ın yiğit insanlarına güveniyorum. Hemşehrilerimiz bizi Mecliste takip etsinler. Benim derdim, sevdalısı olduğum Sivas´ı, Sivas´ın yiğit insanları ile birlikte ayağa kaldırmak olacaktır.”dedi. Özyürek, “Biz MHP Milletvekilleri olarak, Sivaslı iş insanları için yukarıdan devlet yatırımlarını Sivas´a çekmeye çalışacağız. Bu bizim ilk önceliğimiz içinde yapacağımız birinci öncelik olarak geçiyor. İkinci öncelik ise teşviklerde ve desteklerde Sivas´ı ön plana çıkarıp yine Sivas´ı cazibe merkezi konumuna getireceğiz. Eğer bu söylediklerimiz yapılmaz ise Sivas sıkıntılarından kurtulamaz.”şeklin de konuştu
Tarih: 22.10.2018 00:00:59/ 5350okunma / 0yorum

Hakan Bakar (ÖZEL HABER)

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas´ın şahlanması ve ekonomik olarak ne gibi adımların atılması yönünde gazetemize özel açıklama yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek geçtiğimiz hafta TBMM´de MHP Grubu adına söz alarak, Sivas için yapılması gerekenleri meclis kürsüsünden tek tek sıraladı.

Sivas´ta her daim konuşulan birçok meseleyi meclis kürsüsüne taşıyan Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas Selçuklu Alaaddin Hotel´de Bizim Sivas gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

“SİVAS´IN KAYBETTİĞİ DEĞERLERİNİ YENİDEN KAZANDIRACAĞIZ”

Özyürek TBMM´de yaptığım konuşma şehrim için yapılması gereken öncelikler arasında olan bir konuşma idi diyerek şöyle devam etti.

 “Geçen hafta mecliste bir konuşma yaptık. Sivas´ın gerçekten kanayan birçok yarası var. Bunun başında işsizlik ve istihdam açığı. Bu açık çok ciddi bir anlamda fark ediliyor. Biz bunu daha ciddi anlamda hissettiğimiz için, bizlere daha çok bu yönde talep geliyor. Sivas´ın eski değerlerini kaybettiğini görüyoruz. Bunlar neler derseniz. Başta Demirçelik, Dikimevi, TÜDEMSAŞ´ın bile devam ederken geçmişte, beş bin kişiden bin kişiye düşmesi çok büyük bir kayıptır. TÜDAMSAŞ´ın gerçek kapasitesi çok yüksek. Hala bu fabrikanın çok büyük işler alacağını hepimiz görüyoruz. Fakat bazı kişiler ve kuruluşlar buradaki gelen işlerin bir kısmını hemen hemen yüzde altmış veya yüzde seksen kapasitesini dışarıya yani Eskişehir´e veriyorlar. Yan kuruluşlar yani taşeronlara veriyorlar. Bu bizim çok büyük bir kayıp. Elindeki beş bin kişiyi bine düşüyorsun, kapasiteyi azaltıyorsun, büyük bir hacmi birileri buradan Eskişehir´e gönderiyor ve tekrar buraya gelen bir kısmını da sen tutup taşeronlara taşore ediyorsun. Bu yapılan yanlış bir şey. Benim hemşehrilerim burada iş bulamıyorken beş bin kişinin bin kişiye düşmesi çok üzücü bir kayıp. Üretimde ise yüzde seksenlerden yüzde yirmiye düşüyor. Kapasite aynı. Bu durumda ne olmuş oluyor, hem üretim düşüyor hem de işçiyi düşürüyor. İşte bununla ilgili çalışmalar yapıp önlemler alacağız.” şeklinde ifade etti.

“DEVLET ve ÖZEL YATIRIMLARI SİVAS´A ÇEKEÇEĞİZ”

Özyürek, Sivas´ı mutlak ve mutlak yatırımcıyı şehre çeken bir konuma getirmek için kalkınmada öncelikli iller arasına girmesi gerekiyor. Destek alacak konuma getirirsek, şehre yatırımcı koşarak gelir diyerek şunları dile getirdi. “Bizlerin iş insanlarıyla yaptığımız görüşmelerde söylenen hep şu sözler oluyor. Dördüncü bölgede olan bir bölgeye biz gelip yatırım yapmayız. Alsınlar şehri altıncı bölgeye gelelim yatırım yapalım diyorlar. Birde organizede yatırım yapmış çalışan iş insanları hemşehrilerimiz hep de şunu söylüyor. Eğer Sivas dört ten altıya geçerse biz burada söz veriyoruz sayımızı ikiye katlayacağız. Bu Sivas için çok önemli bir rakam. Biz Milletvekilleri olarak Sivaslı iş insanları için yukarıdan devlet yatırımlarını Sivas´a çekmeye çalışacağız. Bu bizim ilk önceliğimiz içinde yapacağımız birinci öncelik olarak geçiyor. İkinci öncelik ise teşviklerde ve desteklerde Sivas´ı ön plana çıkarıp yine Sivas´ı cazibe merkezi konumuna getireceğiz. Eğer bu söylediklerimiz yapılmaz ise Sivas sıkıntılarından kurtulamaz. Her yıl Sivas´tan on bin veya yirmi bin kişinin göç etme ihtimali her geçen gün yükselir.”şeklinde söyledi.

“BİZE OY VEREN VEYA VERMEYEN HERKESİN HİZMETİNDEYİZ”

Sivas´ta açmış olduğu iletişim ofisi ile ilgili bilgi veren Özyürek, gelen taleplerin hangi yönde olduğu hakkında ise şu ifadeleri kullandı. “Genelde iş ve istihdam üzerine ihtiyaçlarını bizlere söylüyorlar. Ya da şehir dışında hastane, okul veya gittikleri yerler ile ilgili talepleri oluyor. Allaha şükürler olsun ki bu güne kadar bizleri arayan hiçbir vatandaşımızı geri çevirmedik. Hepsine elimizden geldiğince yardımcı olduk. Tabi ilk bunu biz yaptık. Vatandaş ile daha yakın bir vekil olmak adına böyle bir girişimde bulunduk. Netice itibariyle orası bir Milliyetçi Hareket Partisinin yeri konumundadır. Bazen hemşehrilerimiz İl parti binasına da gidiyor. Her iki tarafta bizim olduğu için ileri ki zamanda biz iletişim ofisimizi MHP Sivas il teşkilat binasında tek çatı altında yapacağız. Böylece vatandaşımız tek bir yere gelmiş olacak. Daha iyi olacak. Vatandaş ikiye bölünmüş olmayacak. Biz bu yaptıklarımız için seçimlerde söz vermiştik. Bunu da yaparak sözümüzü gerçekleştirdik. Yine seçimlerde 50 tane öğrencimize burs vereceğiz demiştik, onu da yüze çıkardık. Yani kimliğinde Sivas yazan herkese biz yardım edeceğiz. Bize oy veren veya vermeyen herkesin hizmetinde olacağız. Spor konusunda da taraftara kombine sözü vermiştim. Onlarda Sivasspor seyircine dağıtıldı. Biz sözlerimizi birer birer yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

“SİVAS´IN İSTİHDAM AÇIĞINI KAPATACAĞIZ”

Sivas´taki istihdam açığına da vurgu yapan, Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, asıl önemli olan bunların dışında istihdam açığını kapatacağız diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü. Hemşehrilerimiz bizi Mecliste sıkı takip etsinler. Benim tek amacım vardır. Önce milli değerlerimizi korumak. Ülkeme, Milletime faydalı olabilmek.  Sonrada sevdalısı olduğum Sivas´a ve Sivas´ın yiğit insanları ile birlikte Sivas´ı ayağa kaldırmak.”olduğunu ifade etti.

“İNŞALLAH BELEDİYELERİ DE KAZANACAĞIZ”

Özyürek, yaklaşan Belediye seçimleri ile ilgili ise şunları ifade etti. “Samimi bir şekilde söylüyorum. Ben ilk aday olduğumda önce cenabı Allaha güveniyorum sonrada Sivas´ın yiğit insanlarına güveniyorum demiştim. Biz gerçekten yüreğinde ve gönlünde ne istiyorsa sonrada bunları söyleyen insanlarız. Geçmişte de söylemiştim şimdide söylüyorum. Biz Sivas başta olmak üzere, 16 ilçenin tamamına talibiz. İnşallah Belediyeleri de kazanacağız.”dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
"ÜRETİM OLMADAN KALKINMA OLMAZ"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri için ilk açık hava mitingini Sivas´ta düzenledi. Sivas´ın sorunlarına değinen Karamollaoğlu, ‘´Sivas Türkiye´nin 2´nci büyük vilayeti ama gelir seviyesi yönünden çok gerilerde. Göç almamız için hükümetin mutlaka üretime dönük yatırımlara destek vermek lazım.”
‘Seçimin kazananı olacağız´
‘Seçimin kazananı olacağız´
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Özkan Turan Navruz, seçim çalışmalarını değerlendirdi. Navruz, Sivas´ta üç partinin başa baş ilerlediğini söyleyerek, ‘´Vatandaşımızın akılcı bir oy kullanacağını ve Milliyetçi Hareket Partisini seçimin kazanan tarafı olarak çıkartacağını düşünüyorum´´ dedi.
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
“Tavra deresinin üstünü açtıracağım”
Kaya, “Mahallemizin yaşam kalitesini yükselteceğim. Her ay bir kültür turu gezileri düzenleyerek mahalle sakinlerini görmedikleri yerlere götürerek yeni yerler görme imkanları oluşturacağım.”dedi.
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Hemşerilerimizi bekliyoruz
Saadet Partisi il başkanı Mehmet Zahit Tokgöz 16 Mart 2019 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı´nda düzenleyecekleri miting hakkında gazetemize bilgi verdi
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Karasu, 28 Milyarlık yatırımı sordu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim mitinglerinde ‘´Sivas´a 28 milyar TL yatırım yaptık´´ ifadelerini TBMM gündemine taşıdı.
Kimseyle ittifakımız yok
Kimseyle ittifakımız yok
Saadet Partisi Sivas İl Başkanı Mehmet Zahit Tokgöz, Türkiye genelinde 1398 bölgede aday gösteren tek parti olduklarını söyleyerek, ´´Bizim kimseyle ittifakımız yok. Bu iftiralara vatandaşımız kanmasın. Adayımız, Rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş halkımız tarafından büyük teveccüh görüyor´´ dedi.
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
"Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik"
Seçim çalışmaları kapsamında Sivas´a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kongre Müzesi bahçesinde düzenlenen mitingde Sivaslılarla bir araya geldi. Soylu, ülke genelinde ve Sivas´ta yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, ‘´ "Sivas´a derdimizi anlatmaya geldik" dedi.
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Ürgüp, seçim irtibat bürosu açılışı yaptı 
Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Sivas Tarihi Kent meydanında bulunan seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. 
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
‘Sivas´a DERMAN olacağız´
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız, düzenlediği program ile projelerini açıkladı, ‘Derman Belediyeciliği´ sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Akyıldız, ‘´En önemli projelerimizden biri ‘Derman Kooperatifi´. İddia ediyorum bu proje ile göç veren değil göç alın bir Sivas olacak´´ dedi.
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
“Hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Belediye Başkan adayı Doğan Ürgüp, Esnaf teşkilatı ile bir araya gelerek projelerini açıkladı.
AK Parti anket yapıyor
AK Parti anket yapıyor
Kapı kapı dolaşarak vatandaşlara “hangi partiye oy vereceksiniz?" sorusunu yönelten AK Parti´li üyeler halkın nabzını yokluyor
Sivas hepimizin
Sivas hepimizin
Seçimlerde hangi aday kazanırsa kazansın sonuç itibariyle vatandaşı her yönüyle kucaklayarak şehre değer katacak işleri yapacağı bir gerçek. Unutmayalım ki “Sivas hepimizin” her daim hoşgörülü olmaya devam edelim.
Meydanlar Isınıyor
Meydanlar Isınıyor
Yerel seçimler için artık son viraja girdik diyebiliriz. Vatandaşlar yavaş yavaş oylarını kime vereceğini netleştirmek üzere. Parti Başkan adayları neredeyse yedi yirmi dört sahada aktif bir şekilde vatandaşlar ile yakın temas içerisinde.
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
AK Parti Sivas İl Başkanlığı değerlendirme toplantısı yaptı
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Kangal´da ´Örnek Yemek´
Sivas Kangallılar Derneği düzenlediği yemek organizasyonu ile gergin siyaset ortamına örnek bir davranışta bulundu.
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
"Şeffaf bir belediye başkanı olacağım"
Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) Sivas Belediye Başkan adayı olan Ali Akyıldız, esnaf teşkilatıyla bir araya geldi.
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
Akyıldız´ın eşi, kapı kapı dolaşıyor
CHP Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız´ın eşi Zeynep Akyıldız, tüm mahallelerde evleri kapı kapı dolaşarak seçim çalışması yürütüyor. Broşürler dağıtan Zeynep Akyıldız, gördüğü ilgiden memnun olduğunu ifade etti.
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
“AZ KONUŞUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Bilgin. “Biz sadece belediye hizmetleri yapan değil herkesin istediği bir belediyeciliği ortaya koymak için buradayız. ´Ben´ değil ´biz´ mantığıyla katılımcı ve hesap verebilirlik şeklinde bir belediyecilik anlayışında olacağım. İnsanların kendini mutlu güvende hissettiği bir belediyemiz olacak. Az konuşup çok çalışacağız. Gönül belediyeciliği yapacağız. Ehliyetten ve liyakatten uzaklaşmayacağız.” dedi.
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
“RUTİN BELEDİYECİLİĞİN DIŞINA ÇIKACAĞIZ”
Seçilmiş, “Şu anda yurtlara on bin kişiden dört bin beş yüzü yerleştirildi. Diğerleri de yerleştirilince sorunlarda sıkıntılarda daha da büyüyecek ve artacak. Alt yapısı gereği merkeze taşımada zorluk yaşamayacak Cumhuriyet Üniversitesindeki bazı bölümler şehir merkezine kaydırılırsa şehir için ekonomik anlamda yeniden bir kazanç elde edilir. Biz çalışmalarımızla rutin belediyeciliğin dışına çıkacağız.”dedi.
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
“SANAYİ SİTELERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”
Demirgil, “Biz sanayi esnafları olarak belediye başkanlarından çok çektik. İnşallah bu dönem her şey düzelir. Ustalarımız tam büyüyecek, cihaza, dükkanın içine yatırım yapacak haydi sanayiyi taşıyoruz diyen birileri çıkıyor. Siyasilerin sanayi sitelerinden ellerini çekmelerini istiyoruz. Bize dokunmasınlar yeter. Eğer yapacakları var ise eksik olan ihtiyaçlarımızı tamamlasınlar bizim için yeterlidir.” dedi.
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
Seçilmiş, Esnaf Teşkilatıyla Buluştu
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
“Şehrin çarşısının durumunu küçük esnaf bilir”
Develi, “Şehrin ekonomik yapısının da ne durumda olduğunu o şehrin çarşısındaki küçük esnaf bilir. O yüzden şehir halkının ve küçük esnafın fikirlerinin önemsenmesi gerekir.” dedi.
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
“Çocukların derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul´da yaşayan Sivaslı vatandaşlarla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Sivaslı bir siyasetçiyle çocuklara ilişkin yaşadığı bir diyaloğu anlatan İmamoğlu, “Çocukların o derin sevgisi bittiği gün ben siyaseti bırakacağım.” dedi. 
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
“SİVAS´I HER ALANDA CAZİBE MERKEZİ YAPACAĞIZ”
Ürgüp, “Biz şehrin her anlamda cazibe merkezi olmasından yanayız. Projeler konusunda eski dönem, mevcut devam eden projeler ile yeni projelerimizin hepsini şehrin belediye başkanı seçildiğim taktirde kesintisiz bir şekilde şehre kazandıracağız. Halkımız teveccüh gösterip bizlere oy verirde mührü alırsak şehri adeta baştan aşağıya projeler ile her alanda şahlandırarak Sivas´ı cazibe merkezi yapacağız.” dedi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
booked.net
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
Böceklerin küçük olduğuna bakmayın: Yeryüzündeki hayvanların %80´i böcektir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59