“Benim derdim SİVAS´ı yeniden ayağa kaldırmaktır”
Ben önce Cenab-ı Allah´a güveniyorum, sonrada Sivas´ın yiğit insanlarına güveniyorum. Hemşehrilerimiz bizi Mecliste takip etsinler. Benim derdim, sevdalısı olduğum Sivas´ı, Sivas´ın yiğit insanları ile birlikte ayağa kaldırmak olacaktır.”dedi. Özyürek, “Biz MHP Milletvekilleri olarak, Sivaslı iş insanları için yukarıdan devlet yatırımlarını Sivas´a çekmeye çalışacağız. Bu bizim ilk önceliğimiz içinde yapacağımız birinci öncelik olarak geçiyor. İkinci öncelik ise teşviklerde ve desteklerde Sivas´ı ön plana çıkarıp yine Sivas´ı cazibe merkezi konumuna getireceğiz. Eğer bu söylediklerimiz yapılmaz ise Sivas sıkıntılarından kurtulamaz.”şeklin de konuştu
Tarih: 22.10.2018 00:00:59/ 500okunma / 0yorum

Hakan Bakar (ÖZEL HABER)

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas´ın şahlanması ve ekonomik olarak ne gibi adımların atılması yönünde gazetemize özel açıklama yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek geçtiğimiz hafta TBMM´de MHP Grubu adına söz alarak, Sivas için yapılması gerekenleri meclis kürsüsünden tek tek sıraladı.

Sivas´ta her daim konuşulan birçok meseleyi meclis kürsüsüne taşıyan Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas Selçuklu Alaaddin Hotel´de Bizim Sivas gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

“SİVAS´IN KAYBETTİĞİ DEĞERLERİNİ YENİDEN KAZANDIRACAĞIZ”

Özyürek TBMM´de yaptığım konuşma şehrim için yapılması gereken öncelikler arasında olan bir konuşma idi diyerek şöyle devam etti.

 “Geçen hafta mecliste bir konuşma yaptık. Sivas´ın gerçekten kanayan birçok yarası var. Bunun başında işsizlik ve istihdam açığı. Bu açık çok ciddi bir anlamda fark ediliyor. Biz bunu daha ciddi anlamda hissettiğimiz için, bizlere daha çok bu yönde talep geliyor. Sivas´ın eski değerlerini kaybettiğini görüyoruz. Bunlar neler derseniz. Başta Demirçelik, Dikimevi, TÜDEMSAŞ´ın bile devam ederken geçmişte, beş bin kişiden bin kişiye düşmesi çok büyük bir kayıptır. TÜDAMSAŞ´ın gerçek kapasitesi çok yüksek. Hala bu fabrikanın çok büyük işler alacağını hepimiz görüyoruz. Fakat bazı kişiler ve kuruluşlar buradaki gelen işlerin bir kısmını hemen hemen yüzde altmış veya yüzde seksen kapasitesini dışarıya yani Eskişehir´e veriyorlar. Yan kuruluşlar yani taşeronlara veriyorlar. Bu bizim çok büyük bir kayıp. Elindeki beş bin kişiyi bine düşüyorsun, kapasiteyi azaltıyorsun, büyük bir hacmi birileri buradan Eskişehir´e gönderiyor ve tekrar buraya gelen bir kısmını da sen tutup taşeronlara taşore ediyorsun. Bu yapılan yanlış bir şey. Benim hemşehrilerim burada iş bulamıyorken beş bin kişinin bin kişiye düşmesi çok üzücü bir kayıp. Üretimde ise yüzde seksenlerden yüzde yirmiye düşüyor. Kapasite aynı. Bu durumda ne olmuş oluyor, hem üretim düşüyor hem de işçiyi düşürüyor. İşte bununla ilgili çalışmalar yapıp önlemler alacağız.” şeklinde ifade etti.

“DEVLET ve ÖZEL YATIRIMLARI SİVAS´A ÇEKEÇEĞİZ”

Özyürek, Sivas´ı mutlak ve mutlak yatırımcıyı şehre çeken bir konuma getirmek için kalkınmada öncelikli iller arasına girmesi gerekiyor. Destek alacak konuma getirirsek, şehre yatırımcı koşarak gelir diyerek şunları dile getirdi. “Bizlerin iş insanlarıyla yaptığımız görüşmelerde söylenen hep şu sözler oluyor. Dördüncü bölgede olan bir bölgeye biz gelip yatırım yapmayız. Alsınlar şehri altıncı bölgeye gelelim yatırım yapalım diyorlar. Birde organizede yatırım yapmış çalışan iş insanları hemşehrilerimiz hep de şunu söylüyor. Eğer Sivas dört ten altıya geçerse biz burada söz veriyoruz sayımızı ikiye katlayacağız. Bu Sivas için çok önemli bir rakam. Biz Milletvekilleri olarak Sivaslı iş insanları için yukarıdan devlet yatırımlarını Sivas´a çekmeye çalışacağız. Bu bizim ilk önceliğimiz içinde yapacağımız birinci öncelik olarak geçiyor. İkinci öncelik ise teşviklerde ve desteklerde Sivas´ı ön plana çıkarıp yine Sivas´ı cazibe merkezi konumuna getireceğiz. Eğer bu söylediklerimiz yapılmaz ise Sivas sıkıntılarından kurtulamaz. Her yıl Sivas´tan on bin veya yirmi bin kişinin göç etme ihtimali her geçen gün yükselir.”şeklinde söyledi.

“BİZE OY VEREN VEYA VERMEYEN HERKESİN HİZMETİNDEYİZ”

Sivas´ta açmış olduğu iletişim ofisi ile ilgili bilgi veren Özyürek, gelen taleplerin hangi yönde olduğu hakkında ise şu ifadeleri kullandı. “Genelde iş ve istihdam üzerine ihtiyaçlarını bizlere söylüyorlar. Ya da şehir dışında hastane, okul veya gittikleri yerler ile ilgili talepleri oluyor. Allaha şükürler olsun ki bu güne kadar bizleri arayan hiçbir vatandaşımızı geri çevirmedik. Hepsine elimizden geldiğince yardımcı olduk. Tabi ilk bunu biz yaptık. Vatandaş ile daha yakın bir vekil olmak adına böyle bir girişimde bulunduk. Netice itibariyle orası bir Milliyetçi Hareket Partisinin yeri konumundadır. Bazen hemşehrilerimiz İl parti binasına da gidiyor. Her iki tarafta bizim olduğu için ileri ki zamanda biz iletişim ofisimizi MHP Sivas il teşkilat binasında tek çatı altında yapacağız. Böylece vatandaşımız tek bir yere gelmiş olacak. Daha iyi olacak. Vatandaş ikiye bölünmüş olmayacak. Biz bu yaptıklarımız için seçimlerde söz vermiştik. Bunu da yaparak sözümüzü gerçekleştirdik. Yine seçimlerde 50 tane öğrencimize burs vereceğiz demiştik, onu da yüze çıkardık. Yani kimliğinde Sivas yazan herkese biz yardım edeceğiz. Bize oy veren veya vermeyen herkesin hizmetinde olacağız. Spor konusunda da taraftara kombine sözü vermiştim. Onlarda Sivasspor seyircine dağıtıldı. Biz sözlerimizi birer birer yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

“SİVAS´IN İSTİHDAM AÇIĞINI KAPATACAĞIZ”

Sivas´taki istihdam açığına da vurgu yapan, Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, asıl önemli olan bunların dışında istihdam açığını kapatacağız diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü. Hemşehrilerimiz bizi Mecliste sıkı takip etsinler. Benim tek amacım vardır. Önce milli değerlerimizi korumak. Ülkeme, Milletime faydalı olabilmek.  Sonrada sevdalısı olduğum Sivas´a ve Sivas´ın yiğit insanları ile birlikte Sivas´ı ayağa kaldırmak.”olduğunu ifade etti.

“İNŞALLAH BELEDİYELERİ DE KAZANACAĞIZ”

Özyürek, yaklaşan Belediye seçimleri ile ilgili ise şunları ifade etti. “Samimi bir şekilde söylüyorum. Ben ilk aday olduğumda önce cenabı Allaha güveniyorum sonrada Sivas´ın yiğit insanlarına güveniyorum demiştim. Biz gerçekten yüreğinde ve gönlünde ne istiyorsa sonrada bunları söyleyen insanlarız. Geçmişte de söylemiştim şimdide söylüyorum. Biz Sivas başta olmak üzere, 16 ilçenin tamamına talibiz. İnşallah Belediyeleri de kazanacağız.”dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
A. Adaylar için temayül vakti
A. Adaylar için temayül vakti
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu yaklaşan Yerel Seçimler için Pazar günü temayül yoklaması yapılacağını duyurdu.
“Benlik değil bizlik peşinde olacağım”
“Benlik değil bizlik peşinde olacağım”
Açıl, “İmranlı ve Sivas benim vazgeçilmez değerlerimdir. Doğduğum kent bana göre en büyük metropolden daha değerlidir. Benlik değil bizlik peşinde olacağım. Bana doğduğum topraklara hizmet görevi verildi. Bu benim için onurdur. Amacım Türkiye bütünlük halısına kopmaz renkli ilmekler atmaktır. Size ve hemşerilerime söz veriyorum. 2019 yılından itibaren Ülkemde ve Dünyada "İmranlı" yani "Kızılırmağın Doğduğu Kent" konuşulacak ve asla gündemden düşmeyecektir. ” dedi.
“Maaşlar yıllık enflasyona yenik düştü”
“Maaşlar yıllık enflasyona yenik düştü”
Çelikus, “Enflasyon farkı ödemesi yapılmasına rağmen maaşlardaki erime ve alım gücündeki kayıp devam ediyor. Ortalama bir memurun alım gücü, bir yıl içinde aylık 413,00 TL azalmıştır. Bu gerçekler ışığında; kamu görevlilerinin mağduriyetini gidermek, enflasyona yenik düşen, temel ve vazgeçilmez harcamalar karşısında maaşlar erimiştir.” dedi.
"Gönlümüz herkese açık, Şeffaf bir Belediye Başkanı olmak"
"Gönlümüz herkese açık, Şeffaf bir Belediye Başkanı olmak"
Kılıç, “Şeffaf bir belediye anlayışını üstleneceğiz. Bizler nefislerimizi aşmış insanlar olarak şehre hizmeti tamamen fedakarlık olarak görmekteyiz. Özellikle genç arkadaşlardan faydalanarak onların görüşleri dikkate alacağız. Herkesimi kucaklayarak gönlümüz herkese açık bir Belediyeyi birlikte oluşturmak olacaktır.” dedi.
Aday adayları ortaya çıkmaya başladı
Aday adayları ortaya çıkmaya başladı
Sivas Belediye Başkanlığı için aday adayları ortaya çıkmaya başladı.
Serdar İnce Aday Adayı
Serdar İnce Aday Adayı
Sivas Belediye Başkanlığı Aday adaylığı için müracaatını yapan, Yüksek Mimar Serdar İnce, “Gönlümüz Sivas´ın çehresini en iyi şekilde yenilemektir. Biz hizmetlerimizi halk ile iç içe bir bütün olarak yapacağız.” dedi
"Geriye değil önümüze bakmamız gerekiyor"
"Geriye değil önümüze bakmamız gerekiyor"
MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, MHP İlçe Başkanı Metin Topçu ve parti yönetim kurulu üyeleri Sivas Sanayi ve Ticaret Odasını (STSO) ziyaret etti.
Coşkun resmen a. adayı
Coşkun resmen a. adayı
31 Mart Mahalli seçimler için Belediye Başkanlığına talip olan Av. Mustafa Coşkun Cumartesi günü Ak Parti İl binasında yaptığı basın toplantısı ardından aday adaylığı başvurusunu yaptı.
Hallaç Aday Adaylık Dosyasını Teslim Etti
Hallaç Aday Adaylık Dosyasını Teslim Etti
AK Parti´nin Divriği İlçe Belediye Başkan Adayı olma niyetiyle yola çıkan İş adamı, Gazeteci – Yazar Bekir Hallaç, dosyasını AK Parti Divriği İlçe Başkanlığı´na teslim etti.
İstanbul için Kesici´yi önerdiler
İstanbul için Kesici´yi önerdiler
İstanbul´da faaliyet sürdüren Sivaslı Konfederasyonlar ve Dernekler CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na Hemşehrimiz İstanbul CHP Milletvekili İlhan Kesici´yi önerdiler
İşçilerin Sorunlarını TBMM´ye Taşıyacak
İşçilerin Sorunlarını TBMM´ye Taşıyacak
Kangal´da bir takım incelmelerde bulunan Sivas MHP Milletvekili Ahmet Özyürek, Karayollarında taşeron olarak işçilerin grev yaptığı bölgeye gitti.
Burhanettin Kuru Ak Parti´den aday adayı
Burhanettin Kuru Ak Parti´den aday adayı
Burhanettin Kuru Ak Parti´den aday adayı
Ak Parti´den Suşehri´ne İki Aday Adayı
Ak Parti´den Suşehri´ne İki Aday Adayı
Sivas´ın Suşehri ilçesinde 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Ak Parti´den Belediye Başkanı adayı olmak isteyen 2 kişi aday adaylık başvurusunu yaptı.
“Göçü Tersine Çevireceğim”
“Göçü Tersine Çevireceğim”
AK Parti Sivas İl Binasında bir basın açıklaması yapan Yusuf Yağmur, “Halkın içinden biri olarak. Vefalı ve çalışkan bir Sivaslı olarak, Türkiye ve Sivas´ın milli projesi olacak, “Göçü Tersine Çevirme”, “Sivas göç Veren İl Değil Sivas Göç Alan İl Olacak´tır, düşüncesiyle Sivas Belediye Başkalığına talip olduğumu söylemek istiyorum.” dedi.
Eren Derviş Akpınar aday adaylığını açıkladı
Eren Derviş Akpınar aday adaylığını açıkladı
Eren Derviş Akpınar MHP´den Kangal Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı. Akpınar, doğduğu yere olan vefa borcunu ödemek için destek beklediğini söyledi
“Gemerek için hizmet etmeye devam”
“Gemerek için hizmet etmeye devam”
Demir, “Gemerek´te 35 yıldır çözülemeyen alt yapı çalışmalarını çözdük. Aynı zamanda ilçede doğalgaz çalışmalarında sona gelindi. 1000 kişinin üzerinde de bir abonelik sayısına ulaştık.” dedi
Akdağmadeni´nin de Yeni Bir Ay Doğacak
Akdağmadeni´nin de Yeni Bir Ay Doğacak
Ömer Aydoğmuş AK Parti´den yaşadığı ilçesi için hizmet etmeye hazırım diyerek, “Akdağmadeni Belediye Başkanlığı için Aday Adayıyım.” dedi
"Sanmayın ki FETÖ bitti, bitmedi!"
"Sanmayın ki FETÖ bitti, bitmedi!"
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı Ekim Ayı Danışma Meclisi Toplantısı´na Belediye Başkanı Sami Aydın´ın açıklamaları damga vurdu. Başkan Aydın, "Biz nefsimizi aşmış insanlar olmalıyız. AK Parti bunu bize vermiş olmalı ama plan başka… Plan; sanmayın ki Fetö bitti, bitmedi. Farklı şekilde devam ediyor." dedi
Yerel seçimler 31 Mart´ta
Yerel seçimler 31 Mart´ta
Türkiye yerel seçimler için gün saymaya başladı. Şehirlerde Belediye Başkan aday adayları boy gösterirken, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ise yerel seçimlere ilişkin kararı Resmi Gazete´de yayımlandı.
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
Karasu, Demir Çelik Fabrikasını Sordu
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Demir Çelik Fabrikası faaliyetlerinin durdurulması ve bundan dolayı mağdur olan işçilerin durumu hakkında bilgi edinmek için TBMM´ye kanun önerisi sunarak son durumu sordu.
Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
Hallaç Aday Adaylığını Açıkladı
AK Parti Divriği Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Hallaç; "Divriği Hepimizin Birlikte Çalışacağız, Birlikte Başaracağız" diyerek aday adaylığını açıkladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür?

Hz. Muhammed
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Hava, kurşun gibi ağır! Basîret şimdi lazım bize!
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
BUNLAR HEP BASİT MANTIK KURALLARIDIR
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Sorun sadece döviz ve faiz olsa keşke
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Ehl-i Sünnet tek tip midir?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Para görününce vicdan sıvışır
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
İslam´ın ölçütleri
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Son günlerin dünyası
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Âlet işler el övünür
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Nasılsın dediklerinde
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Beşiktaş´a Futbol Dersi
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Yatay talimatlar, dikey uygulamalar!
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Sessiz karşı devrim
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
TÜYAP Kitap Fuarı´na ve Selim İleri´ye dair
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Avucunuzdaki Kelebek
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Dikkat, PKK dönüşüyor
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ey ana toprağı, ey Anadolu
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
“YAZIN ÜÇ AY YATAN ÖĞRETMEN” HA!
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ