“Benim derdim SİVAS´ı yeniden ayağa kaldırmaktır”
Ben önce Cenab-ı Allah´a güveniyorum, sonrada Sivas´ın yiğit insanlarına güveniyorum. Hemşehrilerimiz bizi Mecliste takip etsinler. Benim derdim, sevdalısı olduğum Sivas´ı, Sivas´ın yiğit insanları ile birlikte ayağa kaldırmak olacaktır.”dedi. Özyürek, “Biz MHP Milletvekilleri olarak, Sivaslı iş insanları için yukarıdan devlet yatırımlarını Sivas´a çekmeye çalışacağız. Bu bizim ilk önceliğimiz içinde yapacağımız birinci öncelik olarak geçiyor. İkinci öncelik ise teşviklerde ve desteklerde Sivas´ı ön plana çıkarıp yine Sivas´ı cazibe merkezi konumuna getireceğiz. Eğer bu söylediklerimiz yapılmaz ise Sivas sıkıntılarından kurtulamaz.”şeklin de konuştu
Tarih: 22.10.2018 00:00:59/ 581okunma / 0yorum

Hakan Bakar (ÖZEL HABER)

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas´ın şahlanması ve ekonomik olarak ne gibi adımların atılması yönünde gazetemize özel açıklama yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek geçtiğimiz hafta TBMM´de MHP Grubu adına söz alarak, Sivas için yapılması gerekenleri meclis kürsüsünden tek tek sıraladı.

Sivas´ta her daim konuşulan birçok meseleyi meclis kürsüsüne taşıyan Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Sivas Selçuklu Alaaddin Hotel´de Bizim Sivas gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

“SİVAS´IN KAYBETTİĞİ DEĞERLERİNİ YENİDEN KAZANDIRACAĞIZ”

Özyürek TBMM´de yaptığım konuşma şehrim için yapılması gereken öncelikler arasında olan bir konuşma idi diyerek şöyle devam etti.

 “Geçen hafta mecliste bir konuşma yaptık. Sivas´ın gerçekten kanayan birçok yarası var. Bunun başında işsizlik ve istihdam açığı. Bu açık çok ciddi bir anlamda fark ediliyor. Biz bunu daha ciddi anlamda hissettiğimiz için, bizlere daha çok bu yönde talep geliyor. Sivas´ın eski değerlerini kaybettiğini görüyoruz. Bunlar neler derseniz. Başta Demirçelik, Dikimevi, TÜDEMSAŞ´ın bile devam ederken geçmişte, beş bin kişiden bin kişiye düşmesi çok büyük bir kayıptır. TÜDAMSAŞ´ın gerçek kapasitesi çok yüksek. Hala bu fabrikanın çok büyük işler alacağını hepimiz görüyoruz. Fakat bazı kişiler ve kuruluşlar buradaki gelen işlerin bir kısmını hemen hemen yüzde altmış veya yüzde seksen kapasitesini dışarıya yani Eskişehir´e veriyorlar. Yan kuruluşlar yani taşeronlara veriyorlar. Bu bizim çok büyük bir kayıp. Elindeki beş bin kişiyi bine düşüyorsun, kapasiteyi azaltıyorsun, büyük bir hacmi birileri buradan Eskişehir´e gönderiyor ve tekrar buraya gelen bir kısmını da sen tutup taşeronlara taşore ediyorsun. Bu yapılan yanlış bir şey. Benim hemşehrilerim burada iş bulamıyorken beş bin kişinin bin kişiye düşmesi çok üzücü bir kayıp. Üretimde ise yüzde seksenlerden yüzde yirmiye düşüyor. Kapasite aynı. Bu durumda ne olmuş oluyor, hem üretim düşüyor hem de işçiyi düşürüyor. İşte bununla ilgili çalışmalar yapıp önlemler alacağız.” şeklinde ifade etti.

“DEVLET ve ÖZEL YATIRIMLARI SİVAS´A ÇEKEÇEĞİZ”

Özyürek, Sivas´ı mutlak ve mutlak yatırımcıyı şehre çeken bir konuma getirmek için kalkınmada öncelikli iller arasına girmesi gerekiyor. Destek alacak konuma getirirsek, şehre yatırımcı koşarak gelir diyerek şunları dile getirdi. “Bizlerin iş insanlarıyla yaptığımız görüşmelerde söylenen hep şu sözler oluyor. Dördüncü bölgede olan bir bölgeye biz gelip yatırım yapmayız. Alsınlar şehri altıncı bölgeye gelelim yatırım yapalım diyorlar. Birde organizede yatırım yapmış çalışan iş insanları hemşehrilerimiz hep de şunu söylüyor. Eğer Sivas dört ten altıya geçerse biz burada söz veriyoruz sayımızı ikiye katlayacağız. Bu Sivas için çok önemli bir rakam. Biz Milletvekilleri olarak Sivaslı iş insanları için yukarıdan devlet yatırımlarını Sivas´a çekmeye çalışacağız. Bu bizim ilk önceliğimiz içinde yapacağımız birinci öncelik olarak geçiyor. İkinci öncelik ise teşviklerde ve desteklerde Sivas´ı ön plana çıkarıp yine Sivas´ı cazibe merkezi konumuna getireceğiz. Eğer bu söylediklerimiz yapılmaz ise Sivas sıkıntılarından kurtulamaz. Her yıl Sivas´tan on bin veya yirmi bin kişinin göç etme ihtimali her geçen gün yükselir.”şeklinde söyledi.

“BİZE OY VEREN VEYA VERMEYEN HERKESİN HİZMETİNDEYİZ”

Sivas´ta açmış olduğu iletişim ofisi ile ilgili bilgi veren Özyürek, gelen taleplerin hangi yönde olduğu hakkında ise şu ifadeleri kullandı. “Genelde iş ve istihdam üzerine ihtiyaçlarını bizlere söylüyorlar. Ya da şehir dışında hastane, okul veya gittikleri yerler ile ilgili talepleri oluyor. Allaha şükürler olsun ki bu güne kadar bizleri arayan hiçbir vatandaşımızı geri çevirmedik. Hepsine elimizden geldiğince yardımcı olduk. Tabi ilk bunu biz yaptık. Vatandaş ile daha yakın bir vekil olmak adına böyle bir girişimde bulunduk. Netice itibariyle orası bir Milliyetçi Hareket Partisinin yeri konumundadır. Bazen hemşehrilerimiz İl parti binasına da gidiyor. Her iki tarafta bizim olduğu için ileri ki zamanda biz iletişim ofisimizi MHP Sivas il teşkilat binasında tek çatı altında yapacağız. Böylece vatandaşımız tek bir yere gelmiş olacak. Daha iyi olacak. Vatandaş ikiye bölünmüş olmayacak. Biz bu yaptıklarımız için seçimlerde söz vermiştik. Bunu da yaparak sözümüzü gerçekleştirdik. Yine seçimlerde 50 tane öğrencimize burs vereceğiz demiştik, onu da yüze çıkardık. Yani kimliğinde Sivas yazan herkese biz yardım edeceğiz. Bize oy veren veya vermeyen herkesin hizmetinde olacağız. Spor konusunda da taraftara kombine sözü vermiştim. Onlarda Sivasspor seyircine dağıtıldı. Biz sözlerimizi birer birer yerine getirdik, getirmeye de devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.

“SİVAS´IN İSTİHDAM AÇIĞINI KAPATACAĞIZ”

Sivas´taki istihdam açığına da vurgu yapan, Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, asıl önemli olan bunların dışında istihdam açığını kapatacağız diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü. Hemşehrilerimiz bizi Mecliste sıkı takip etsinler. Benim tek amacım vardır. Önce milli değerlerimizi korumak. Ülkeme, Milletime faydalı olabilmek.  Sonrada sevdalısı olduğum Sivas´a ve Sivas´ın yiğit insanları ile birlikte Sivas´ı ayağa kaldırmak.”olduğunu ifade etti.

“İNŞALLAH BELEDİYELERİ DE KAZANACAĞIZ”

Özyürek, yaklaşan Belediye seçimleri ile ilgili ise şunları ifade etti. “Samimi bir şekilde söylüyorum. Ben ilk aday olduğumda önce cenabı Allaha güveniyorum sonrada Sivas´ın yiğit insanlarına güveniyorum demiştim. Biz gerçekten yüreğinde ve gönlünde ne istiyorsa sonrada bunları söyleyen insanlarız. Geçmişte de söylemiştim şimdide söylüyorum. Biz Sivas başta olmak üzere, 16 ilçenin tamamına talibiz. İnşallah Belediyeleri de kazanacağız.”dedi.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SEÇİLMİŞ: “BU SEÇİM BİR MİLATTIR”
SEÇİLMİŞ: “BU SEÇİM BİR MİLATTIR”
Seçilmiş, “Sadece aday olarak görünmek için bu yola çıkmadık. İttifak senaryolarından da uzağız. Hangi düşüncede olursa olsun, şehrimiz insanlarının mutluluğuna katkıda bulunma düşüncesi içerisindeyiz. 1989 yılından bu güne 30 yıl geçti ve biz bu seçimi yenilenmenin ve gelişimin miladı olarak görüyoruz. Yapılmış olanlar 2. kuşak olarak yapacaklarımızın teminatıdır.” dedi.
Seçilmiş Başkan adayı
Seçilmiş Başkan adayı
1996 ile 2004 yılları arasında Sivas Belediye Başkanlığı yapan rahmetli Osman Seçilmiş´in oğlu Melih Seçilmiş Saadet Partisinden Sivas belediye başkan adayı olarak açıklandı.
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
Yerel seçimlere katılacak parti sayısı 12´ye düştü
HÜDA PAR´ın 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlere katılmama kararını açıklamasıyla seçime katılacak parti sayısı 12´ye düştü.
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
“İşsizlik çözülecek, göç önlenecek”
Er, “Bir belediye başkan adayı olarak işsizliği de çözüm bulacağımız projeler üzerinde çalışıyoruz. Biz işsizliği çözersek, bununla beraber göçüde çözmüş ve önlemiş olacağız.”
“Birlikte çalışacağız”
“Birlikte çalışacağız”
Halkın gönlündeki projeleri çok iyi biliyoruz. Eğer sizlerden biri Belediye Başkanı olsa bende bunu yapacaktım şeklinde önemli içten samimi projeleri yapacağız. Halkımızın duasına ve desteğine ihtiyacımız var. Tüm engelleri birlikte aşacağız.
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
“Biz Sivas´ı seviyoruz”
Akyıldız, “Bizim önceliğimiz kul hakkı gözetmektir. Belediye Başkanlığı demek bütün projelerin haktan yana projeler olması demektir. Rantın değil, halkın belediye başkanı olacağım. Biz Sivaslı kardeşlerimize güveniyoruz.”dedi.
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Usta eller Başkan adayına sorunlarını iletti
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası tarafından düzenlenen ‘Sanayi esnafı soruyor başkan adayları cevaplıyor´ adlı toplantının ilk konuğu AK Parti Sivas Belediye Başkan adayı Hilmi Bilgin oldu.
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
Öztürk, Cumhurbaşkanı´na Teşekkür Etti
AK Parti´den 3´üncü dönemde de aday gösterilen Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a teşekkür etti.
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
Ünal: "Millet Bize ´Yürü´ Dedikçe Yürürüz"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "16 yılın sonunda diyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber, Türkiye´de millet iradesinin tam anlamıyla egemen olmasıyla beraber, biz daha yeni başlıyoruz. İlk günkü aşkla, heyecanla yeni başlıyoruz çünkü daha yapacak çok işimiz var." dedi.
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
HALK ORİJİNAL PROJELER İSTİYOR
Belediye Başkanlığı Seçim sürecinde adaylar projelerini yavaştan duyurmaya çalışırken, Halk ise orijinal projeleri hangi adayın söyleyeceğinin peşinde.
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
"İstisnalarla değil genelle uğraşıyoruz"
BBP Genel Başkanı Destici, "Büyük Birlik Partisi hazırlıklarını bütün büyükşehir, il, ilçe ve beldelerde aday çıkarma üzerine yapmaktadır. Bunun istisnaları olabilir ama biz istisnalarla değil genelle uğraşıyoruz." dedi.
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
"Aday açıklamasını hafta sonunda yapacağız"
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, belediye başkan adaylarının açıklanmasına ilişkin, "aday açıklamasını bu hafta sonunda yapacağız." dedi.
İstanbul´a iki Sivaslı aday
İstanbul´a iki Sivaslı aday
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti´nin ilçe belediye başkan adayları açıklandı. Sivaslıların ağırlıklı bir nüfusa sahip olduğu İstanbul´da, adaylar arasında iki Sivaslı hemşehrimiz bulunuyor
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
YRP´nin İl Başkanı Emre Kayalı Oldu
Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkalığı´na Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan tarafından Emre Kayalı atandı.
 “Biz herkes için varız”
“Biz herkes için varız”
Er, “Seçim süresi içerisinde bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Biz seçilirsek belediyede çalışanları işten çıkaracakmışız. Yok öyle bir şey. Sivas Belediye çalışanları korkmasınlar. Biz herkes için varız. Yine söylüyorum belediyenin bana şahsıma sunduğu imkanları eğitime harcayacağım. Küçük tasarruflar ile büyük işler çıkaracağım. Daha dikkatli harcamalar yapacağız. İşin özü biz belediyeye seçildiğimizde müsriflikleri ortadan kaldıracağız. İmrenilen bir şehir olmak için çalışacağız.”dedi.
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
"Bu toprakları bölmeye yeltenenlere cevabı millet verecek"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin neresi olursa olsun, en doğu en batı en kuzey en güney, bu toprakları bölmeye yeltenenlere 31 Mart´ta en güzel cevabı sayenizde millet verecek." dedi
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
En Genç İl Genel Meclis Üyesi Aday Adayı
Süer,“Gençlerin içinde şuurlu, bilinçli bir genç olarak halkımızın sorunlarına daha iyi, net bir çözüm oluşturabilmek için bu yola çıktım. En genç il genel meclis üyesi aday adayıyım.” dedi.
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Erdoğan´dan elektrik ve doğal gazda indirim müjdesi
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, yıl başından itibaren, elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yüzde 10 indirim yapılacağını söyledi.
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
Habib Soluk Zara´da incelemelerde bulundu
AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Zara ilçesinde incelemelerde bulundu.
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
Saadet´te kan değişimi
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Lojistik Köy´e ne oldu?”
“Sivas giderek sahipsiz bir hâle getirilmiştir. Şehrin acil ihtiyacı olan yatırımlar sadece seçim vaatlerinde kalmıştır. Her seçim döneminde söz verilen ve son olarak ağustos ayında teklifleri toplanan Sivas Lojistik Köy Projesi, neden hala onayda bekletilmektedir. Kayseri´deki proje iptal edilmiş, yoksa aynı durum Sivas için demi geçerlidir” dedi.
"Türk´ü öfkelendirmeyin"
"Türk´ü öfkelendirmeyin"
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 2019 Yılı Bütçe Görüşmeleri devam ediyor. Geçtiğimiz gün 2017 yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grubu adına İstanbul MHP Milletvekili hemşerimiz Dr. Hayati Arkaz konuştu. Arkaz; "Dünyanın en pahalı coğrafyasında yaşıyoruz. Bedeli en ağır şekilde ödenmiş Gazi Meclisin çatısı altındayız. Bin yıldır bu topraklarda bedel ödüyoruz, bedel ödemeye devam ediyoruz." dedi.
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
TBMM´deki Sivaslı Milletvekilleri
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
"Sivas´ta iş yok, aş yok"
Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşülen 2019 Bütçesi üzerine Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek 2019 Bütçesi üzerine dünkü oturumda bir konuşma yaptı. Özyürek; " Sivas´ta iş yok, aş yok, lütfen, bari bırakın da maden ocaklarımıza, oraya yatırım için gelen iş adamlarımızın önünü açalım. Bir an önce bürokrasinin önünü açılarak ruhsat ve diğer çalışma izinlerinin de çıkarılmasını istiyoruz." dedi.
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Siyaset ile samimiyet arasında
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Türkiye´nin önündeki takoz: FETÖ zihniyeti!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
‘Ben bir Türk´üm, dinim, cinsim uludur´
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Atatürkçü düşünmek!
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Finansal coşkunun anlamı
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
Dinin içinin boşaltılması
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Kalp-hürmet-hizmet-merhamet
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
EKONOMİDE MEGALOMAN DAVRANIŞLAR
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Bana takipçi sayını söyle
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Aile Sosyal Politikalar Spor Kulübünün Sporcu Potansiyeli
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
DALÂLETTEN ŞEHÂDETE MALCOLM X
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Biraz daha teori çalışalım
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3429
EURO
6.0908
booked.net
Affetmek, zaferin zekâtıdır.

Hz. Muhammed
Bilimadamlarina gore IQ´nuz ne kadar yuksekse o kadar cok ruya gorursunuz.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59