YAZARLAR

“Belediyemizle gayet uyumlu çalışıyoruz”

Demirgil, “Belediye Başkanımıza, Esnaflarımıza yaptığı çalışmalar ve desteklerden dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz. Biz oda olarak belediyemizle gayet uyumlu çalışıyoruz.” dedi.

Zübeyde DARENDELİ

Demirgil ve yönetimi Başkan Bilgin’e teşekkür ziyaretinde bulundular.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil ve yönetimi Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyarette Başkan Demirgil esnaf ve yönetimi adına pandemi sürecinde maddi ve manevi esnafın yanında olan Başkan Bilgin’e 1058 adet mermer üzerine işlenmiş Hayat Ağacı tablosunu hediye etti.

 

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf odası Başkanı Hakan Demirgil ve yönetimini makamında ağırladı.

Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkârların durumu ve yapılacak çalışmaların görüşüldüğü ziyarette Başkan Hakan Demirgil “Pandemi sürecini en az hasarla atlattıysak çok şükür ki devlet ve millet kaynaşması ve dayanışmasını en güzel şekilde gösteren Sivas Belediyemizin üstün gayretleri sayesindedir. Gerek vatandaşlarımız gerekse esnaflarımızın bu olağanüstü dönemde ne sıkıntısı olsa belediyemiz hemen yanı başında oldu. Yeri geldi iş yerleri kapanan esnafımıza can suyu olarak 1000’er lira yardım yapıldı yeri geldi maske yeri geldi gıda yeri geldi temizlik yeri geldi belediye ödemelerinde kolaylıklar sağlandı. Hepsi için esnaflarımız adına teşekkürü bir borç biliyoruz. Biz oda olarak belediyemizle gayet uyumlu çalışıyoruz. Yaptığımız projelerde, faaliyetlerde belediyemiz her türlü desteği sağlıyor. Esnafın yüzü güldükçe sizlerin de mutlu olması bizleri de ziyadesiyle memnun ediyor. Bundan sonra da aynı anlayışla belediye esnaf birlikteliğiyle büyük ve gelişen Sivas’ımızı hep birlikte kuracağız inşallah. Bundan sonra da belediye-esnaf uyumunun en güzel örnekleri Sivas’ta yaşanmaya devam edecektir. Odamız adına katkı ve destekleriniz için minnet duyguları içinde saygılarımızı sunuyoruz.” dedi.

 

YÜK OLAN DEĞİL YÜK ALAN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞLA HİZMET EDİYORUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Bilgin “Bizim görevimiz halkımızın hayatını kolaylaştıracak hemşerilerimize destek olacak bir yönetim anlayışı ortaya koymaktı. Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen bir virüs süreci yaşadık. Burada aslen devlet millet kaynaşmasının en güzel örneğini ortaya koyarak sizin de söylediğiniz gibi en az hasarla süreci atlatmak istedik. Sürecin ilk ortaya çıktığı andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, bakanlarımızın koordinesinde ülkemizde, bizlerde ilimizde birlik ve beraberlik ruhu içerisinde tüm kurum ve kuruluşların sivil toplum kuruluşlarımızın tüm hemşerilerimizin desteğini alarak süreci yönetmeye süreci sevk ve idare etmeye çalıştık. Bunda da Allah’a şükürler olsun ortaya çıkan veriler hemşerilerimizin de desteğiyle ve duyarlılığıyla başarılı bir nokta da devam ettirdik. Son 10-15 gündür ilimizde bir vaka yok ancak bundan sonraki süreçte de kurallara uymamız gerekiyor. Mesafemize dikkat edeceğiz, maskemizi bırakmayacağız ve hijyenimize dikkat edeceğiz.” dedi.

 

Bilgin, “Biz ilk andan itibaren Sivas Belediyesi olarak neler yapabilirsek hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırabilir onlara yardımcı olabiliriz anlayışla olaylara baktık. Tabi ki de parkta yapacağız, bahçede yapacağız, alt yapı üst yapıda yapacağız, ihtiyaç olan ne varsa o eksiklerimizi yerine getireceğiz. Ancak farklı bir durumla karşılaştık. Biz gerekirse bu ihtiyaçları 3-5 ay öteleyelim bu süreçte devletin milletinin yanında olduğunu belediyesinin hemşerisinin yanında olduğunu gösterecek tedbirler önlemler alalım dedik. Bu noktada mevzuatın bize verdiği yetkiyi de kullanarak genelge kapsamında dükkânını kapatan tüm esnafımıza 1000 TL ödemede bulunduk helali hoş olsun rabbim bizi bir daha böyle bir durumla karşılaştırmasın. Tüm dünya maske sıkıntısı yaşarken ülkemizde Sivas’ımız da bu sıkıntıyı yaşamadık gerekli yerlerden hızla maske temin ederek esnafımıza vatandaşımıza dağıttık. Esnafımızın dükkanlarını dezenfekte ettik bu süreci biz reklam aracı öne çıkma dönemi olarak da görmedik biz yük olan değil yük alan bir anlayışla hemşerilerimizin yanında olduğumuzu göstermek istedik.” ifadesini kullandı.