YAZARLAR

Belediye yeni benzinliği hizmete açıldı

Sivas Belediyesi´ne ait SİDAŞ şirketinin yeni akaryakıt istasyonu hizmete girdi. Necmettin Erbakan Bulvarı üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunda Türkiye´de ve dünyada akaryakıt konusunda söz sahibi olan OPET Firması hizmet verecek.

Son hazırlıkları yapılarak hizmete giren akaryakıt istasyonunda vatandaşlar benzin, motorinin ve LPG gibi yakıtların yanı sıra araçlarını da bu istasyonda yıkama imkânı bulacak. Peyzaj tamamlandıktan sonra resmi olarak açılışı yapılacak olan akaryakıt istasyonunda Başkan Aydın da incelemelerde bulundu.

Yapılan son hazırlıkların ardından akaryakıt istasyonu, dualarla birlikte faaliyete girdi.

İstasyonla ilgili açıklama yapan Başkan Aydın, ?Belediyemizin şirketi olan SİDAŞ´ın akaryakıt istasyonunu tamamlamış durumdayız. Peyzaj çalışmalarını da tamamladıktan sonra resmi olarak açılış yapacağız. Bugün hizmete girdi ve ilk benzini de Belediye Başkan Yardımcımız Abdurrahim Ceyhan´ın aracına koyduk. 3 milyon liralık bir yatırım, hem şirketimize hem belediyemize hem de Sivas´ımıza hayırlı olsun. Bu tür yatırımlar şehrimize değer katıyor, istihdam sağlıyor. SİDAŞ; Sivas´ın 70´li yıllarda çok ortaklı kurduğu bir şirkettir. Belediyemize geçtikten sonra böyle önemli bir yatırımı şehrimize kazandırdı. Bu yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. OPET; kalitesini, standardını koymuş bir firma? Her şey pırıl pırıl, dört dörtlük Sivas´ımıza layık bir tesis.? ifadesini kullandı.