Anahtar Kelimeler: POLAT (VİDEO)

YAZARLAR

BBP’YE POLAT ADAY (VİDEO)

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut’un Genel Başkan Yardımcılığı görevine atanmasının ardından boş kalan İl Başkanlığı koltuğuna Ahmet Polat, aday gösterildi

Ayşe Mine EĞÜZ/

14 Kasım’da İl Başkanlığı seçimlerine gidecek olan parti İl Başkanlığına Ahmet Polat’ın aday olduğunu açıkladı. Parti binasında yapılan basın açıklamasına BBP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Bulut, BBP MKYK üyesi Cafer Çongar, Danışma Kurulu üyesi Aytekin Kulmaç, Alperen Ocakları İl Başkanı Serhat Şimşek, Sogev Vakfı Başkanı Orhan Demirok, Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı, ilçe başkanları ve parti üyeleri katıldı.

14 Kasım’da gerçekleştirilecek il kongresine bir kez daha tüm halkı davet eden Genel Başkan Yardımcısı Uğur Bulut, “Gerek Sivas’ımız da partililerle gerek Merkez Karar ve Danışma Kurulu üyelerimizle gerek de başkanlık divanı ile yapılan istişareler sonucu Genel Başkanımız Mustafa Destici tarafından Sivas’ımızda partimizin 11. Olağan İl Kongresi sonrası il başkan adayımızı belirlemiş durumdayız. Geçmişte kendisi 3 dönem Kangal Belediye Başkanlığı yapan ve Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte görev yapmış Ahmet Polat Bey başkanlığa aday olmuştur” dedi.

‘ŞEHİTLERİMİZE BORCUMUZ VAR’

Açık ve şeffaf olma vurgusu yapan Başkan Adayı Ahmet Polat, dava adamı olduğunu belirterek, “Şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun birlikte yol yürüdüğümüz her saniyesinden şeref ve onur duyduğumuz ‘Sivas benim kara sevdam’ dediği bu kadim şehre hizmet etmek bizim için onurdur. Çalışacağız, gayret edeceğiz, birbirimizi yıpratmayacağız ve örgütleneceğiz. Davamızı toparlayacağız ve toplanacağız. Üzerimizde vebal var. Bu şehri kenetlenip, teşkilatlanıp, el ele verip yeniden yönetmek zorundayız. Şehitlerimize borcumuz var. Büyük Birlik Partisi Türkiye’de kurulan hiçbir siyasi partinin kuruluşuna benzemiyor. Biz şehit liderimizle 6 ay bütün Anadolu’yu gezdik. Büyük Birlik Partili olmak şeref ve onurdur. Açık, şeffaf olacağız. Kapalı kapılar ardında durmayacağız. Çalışacağız, gayret edeceğiz, hesap vereceğiz, birbirimizi yıpratmayacağız. Hep bir arada 7’den 70’e birlikte hedefe yürüyeceğiz. Örgütleneceğiz” diye konuştu.