Anahtar Kelimeler: BAŞKANDAN MÜJDE

YAZARLAR

BAŞKANDAN MÜJDE

İstiklal Caddesinde alt geçit çalışmasına başlayan belediye, çalışmaların eylül ayının ilk haftasında tamamlanacağını söyledi

Haber Merkezi/

‘Sivas’ı birlikte yöneteceğiz’ sloganıyla yola çıkan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin sorunları yerinde tespit etmek, halkı yönetime dâhil edebilmek ve hesap verilebilir belediyecilik anlayışıyla Mahalle Meclisi Toplantılarına devam ediyor.

Gerçekleştirilen mahalle meclisi toplantılarının son adresi Şeyh Şamil Mahallesi oldu. Şeyh Şamil Mahallesi semt pazarı alanında gerçekleştirilen açık hava meclis toplantısına Belediye Başkanı Hilmi Bilgin müjde üzerine müjde verdi.

Sivas’ın 4 bir yanında çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Bilgin, “2021 yılı salgının normalleşmesiyle birlikte hemşerilerimize söz verdiğimiz projeleri birer birer hayata geçirmenin zamanı geldi. Bizlerde ‘Bismillah’ diyerek ihalelerimize birer birer çıktık. İnşallah 2023 yılı haziran ayına kadar da büyük bir kısmını tamamlamayı hedefliyoruz. Bu şehirde yaşayan herkese sorsak sorunları nelerdir desek trafik ve ulaşım diyecekler. Özellikle Şeyh Şamil, Huzur ve Kılavuz bölgesinde ulaşım sorunu çözmek istedik. Bunun için İstiklal Caddesinde bir alt geçit çalışmasına başladık. İnşallah Eylül ayının ilk haftasında çalışmalarımızı tamamlayıp vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

MUHTEŞEM TESİS GELİYOR  

Bölgeye yapılan çalışmaları tek tek sıralayan Hilmi Bilgin şunları kaydetti; “Şehrimizin dört ayrı bölgesine kazandıracağımız Gençlik ve Spor Projelerimizin ilki olan Şeyh Şamil Gençlik ve Spor Kompleksi projesinin ihalesini tamamladık. Hem bu mahalleye hem Ahmet Turan Gazi hem de Sivas’ın doğu kesimine hitap edecek muhteşem bir tesisi Sivas’ımıza kazandırmış oluyoruz, yaklaşık 22 bin metre² arazi içerisinde bay bayan yüzme havuzlarının olduğu spor salonlarının olduğu içerisinde halı sahanın olduğu kaykay pistinin olduğu farklı etkinliklerde kullanılabilecek kapalı alanların yer aldığı muhteşem bir tesisi inşallah bölgemize kazandırmış oluyoruz.

800 AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞTU

Yine bu bölgede Necmettin Erbakan Bulvarımız mevcut. Şehrimizi Organize Sanayi Bölgesine bağlayan bir yol güzergâhına sahip. Biz göreve başlarken ekibimizle birlikte yaptığımız toplantılar sonucunda yemyeşil bir Sivas’ı hedefledik daha yeşil daha huzurlu daha yaşanabilir bir Sivas’ı hedefledik. Bunun için çalışıyoruz. Caddeleri ile sokaklarıyla her alanda yeşil bir Sivas oluşturmak adına ‘Bismillah’ diyerek yola çıktık ve ilk projemizi Paşabahçe yolunda uygulamaya başladık. İkinci olarak da Necmettin Erbakan Bulvarının başlangıcından Osman Seçilmiş parkına kadar nitelikli 800 ağacı toprakla buluşturduk. Aydınlatması kaldırımları ile birlikte muhteşem bir alanı Şeyh Şamil ve Ahmet Turan Gazi Mahallesinin hizmetine sunduk. Mahallemize hayırlı uğurlu olsun.

Söz verdiğimiz gibi amatör spor evinin yapımı işi vardı inşallah onu da ihalesini tamamladık Eylül ayı gibi amatör sporcularımıza hizmet edecek amatör spor evini de hizmete açmış olacağız.”