Anahtar Kelimeler: BAŞKANDAN MÜJDE

YAZARLAR

BAŞKANDAN MÜJDE

TSO Başkanı Mustafa Eken'in ısrarlı talepleri sonrası Vakıflar Genel Müdürlüğü, yeni yılda da vakıf kiracılarına zam yapmayacağını açıkladı. Müjdeyi ise başkan Eken verdi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Vakıf kiracılarının talepleri doğrultusunda  Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile görüşen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, vakıf kiracılarına müjde verdi.

Pandemi nedeniyle esnafın zor bir süreçten geçtiğini vurgulayan Eken, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün 2021 yılında vakıf kiracılarına yönelik yapılan zamları iptal ettiğini söyledi.

Zamların iptal edilmesini memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Eken, “1 ay önce dile getirdiğimiz, her platformda söylediğimiz Vakıflar kiracıları için 2021 yılında yapılan zamların kaldırılması talebimiz olmuştu. Bununla ilgili gerek Cumhurbaşkanlığımıza gerek Vakıflar Genel Müdürlüğümüze gerek Bakanlığımıza gerek Vakıflar Bölge Müdürümüze talepte bulunmuştuk. Bu taleplerimizin sonucunda da Türkiye Odalar Birliğimize ve Vakıflar Genel Müdürlüğümüze yapmış olduğumuz taleplerimiz doğrultusunda 2021 yılı için Vakıflar kiracılarına yapılan zammın iptal edildiği, 2021 yılında zam yapılmadan 2020 yılı kira bedelleri ile devam edeceklerini açıklanması bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Alınan karardan ötürü Cumhurbaşkanımıza, bakanlığımıza, Vakıflar Genel Müdürlüğümüze, TOBB Başkanımıza, Vakıflar Bölge Müdürümüze teşekkür ediyorum. Taleplerimizi onlara bildirdikten sonra yapılan çalışmalarla birlikte en azından Vakıflar kiracılarından zam alınmaması talebimiz yerine gelmiştir. Bu anlamda emeği geçen tüm paydaşlara, tüm kurumlara çok teşekkür ediyorum. Vakıflar kiracılarımıza 2021 yılında artış yapmadan kiralarını ödeyecekler. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.