Başkan Demirgil okul yıllarına döndü
Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil onlarda buradaydı isimli proje kapsamında 1990 yılında mezun olduğu Sivas Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi
Tarih: 8.3.2018 17:37:33/ 536okunma / 0yorum

 

Hakan BAKAR

Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil onlarda buradaydı isimli proje kapsamında 1990 yılında mezun olduğu Sivas Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Onlarda buradaydı projesinde okul öğrencileri ile bir araya gelen başkan Demirgil öğrencilere deneyimlerinden bahsederek mesleki konularda nasıl ilerleme kaydedilir ve başarıya giden yolda neler yapılması gerektiğine dair vurgu yaparak deneyimlerini öğrencilere aktardı.

“İŞ ADAMLARIMIZ ÇOCUKLARIMIZA ROL MODEL OLUYOR”

Sivas Endüstri Meslek Lisesi okul müdürü Vedat Aydın kendisinin de bu okulun motor bölümünden mezun olduğunu dile getirerek şunları söyledi. “Bu programı yapma amacımız okulumuzdan mezun olmuş başarılı iş adamlarını burada ağırlayarak çocuklarımıza rol model olarak bu şahsiyetleri sunmaya çalışıyoruz. Daha öncede birçok iş adamını burada ağırladık. Onlarda buradaydı projesinde kariyer yapmış Sivas Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil´i burada ağırlamaktan büyük bir gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz ile bir araya gelmesi hem bizleri hem de öğrencilerimizi çok mutlu etti” dedi.

“25 YIL ESKİYE GİTTİM”

Başkan Demirgil Onlarda buradaydı projesinde öğrencilere okul yıllarından bahsederek 1990 yılında okuldan mezun olduğunu ve bugünlere gelebilmek için çok çalıştığını diyerek mesleki deneyimlerini öğrencilere şu şekilde aktardı. “Şu an sizlerin karşısında tam 25 yıl eskiye gittim.  Öncelikle çok heyecanlıyım silerin oturduğu sıralarda bende oturdum ve inanın okul yıları çok çabuk geçiyor. Benim sizlere en önemli tavsiyem bu günlerin kıymetini bilin. Belki öğretmenleriniz anlattıkları dersleriniz şimdi sıkıcı gelebilir ama bunun meyvelerini ilerleyen yaşlarda toplayacaksınız” dedi.

“MESLEK LİSELİ OLMAK BİR AYRICALIKTIR”

Meslek liseli olmak bence bir ayrıcalıktır diyen Demirgil şöyle devam etti. “Bizler toplumun en önemli unsurlarıyız. Burada almış olduğunuz eğitimle mezun olduktan sonra çok kısa bir süre içerisinde mesleğinizle ilgili hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen herkesin arabası var hatta bazı evlerde iki üç tane araba bile mevcut. Sizlerin burada eğitimi en iyi şekilde almanız gerekir. Derslerinize sıkı sıkı sarılın. Hangi bölümü okursanız okuyun ama iyi bir şekilde öğrenerek okulu bitirin. Benim lise yıllarında almış olduğum eğitim zayıf olsaydı ne üniversiteyi nede şuan bulunduğum mevki´i yakalayabilirdim.

Okul anılarından da bahseden Başkan Demirgil okul yıllarında verilen mekanik ödevleri sanayide yaparak öğretmenimize elimde yaptım derdim. Onları yanıltmaya çalışırdım ama öğretmenlerimiz malzemeye bakarak bunu sen sanayide yaptırmışsın git birde elinle yap getir derlerdi. Öğrencilik yıllarında bir çok anısını olduğunu ama bunun en çok aklında kalan anı olduğunu dile getirdi.

Başkan Demirgil onlarda buradaydı projesi kapsamında söyleşide kendini dinleyen başarılı öğrencilere de çeşitli hediyeler vererek bu güzel proje ile yeniden okul anılarının canlandığını söyleyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Okul Müdürü Vedat Aydın bu projede kendilerin kırmayıp okula gelen Başkan Hakan Demirgil´e teşekkür ederek çiçek takdim etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başkan Demirgil okul yıllarına döndü
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sivas´ta 7 çeşit yerli patates üretildi
Sivas´ta 7 çeşit yerli patates üretildi
Doğa Tohumculuk Ar-Ge Müdürü Mete Kaan Bülbül: "Geliştirdiğimiz yerli ve milli çeşitlerimizin üst kademe tohumluklarını Ulaş TİGEM´de üretiyoruz. Bu topraklar hem hastalık açısından ari hem de 1300 rakımın üzerinde oldukça verimli. 2020´ye kadar tohumluk çoğaltımını yapıp, 2020´de satışa sunacağız”
"Sivas eğitimde iyi bir noktada"
"Sivas eğitimde iyi bir noktada"
Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu ve yeni eğitim-öğretim yılı düzenlenen törenle açıldı.
"Okulların ödenek ihtiyacı karşılanmalıdır"
"Okulların ödenek ihtiyacı karşılanmalıdır"
Eğitim-Bir-Sen Sivas Şube Başkanı İlhan Karakoç 2018-2019 eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Karakoç; " Mülakatla öğretmen atama yönteminden vazgeçilmeli, toplum vicdanında karşılığı olan kadrolu istihdam modeli tercih edilmelidir." dedi.
"Gayretimiz yarınların mimarı çocuklarımız için"
"Gayretimiz yarınların mimarı çocuklarımız için"
Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın 2018- 2019 Eğitim - Öğretim Dönemi Ders Yılı açılış dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Savaşçı mesajında " Yavrularımızın yalnız öğretimi ile değil eğitimi ile de ilgileniniz. En büyük yatırımın bu dünyada hayırlı evlatlar bırakmak olduğunu unutmayınız." dedi.
Okullardaki Akran Zorbalığı Siber Zorbalığa Dönüşüyor
Okullardaki Akran Zorbalığı Siber Zorbalığa Dönüşüyor
Öğrencilerin sosyal medyada en çok etkileşime girdiği kişilerin okul arkadaşları olması, okullarda yaşanan akran zorbalığının internet ortamına da taşınmasına yol açıyor.
Ek Yerleştirmeye Ek Burs
Ek Yerleştirmeye Ek Burs
Üniversiteli olma şansı 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak ek yerleştirme ile devam ediyor. Ek yerleştirmeden merkezi yerleştirmede tercih hakkını kullanmamış ya da tercih yapsa da herhangi bir programa yerleşememiş öğrenciler faydalanabilecek.
Haydi okula
Haydi okula
2018 - 2019 Eğitim öğretim yılı için ders zili çaldı.
"Tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz"
"Tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı´nın başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin vasıflarının başında kaliteli, insanı merkeze alan bir eğitim-öğretim sistemine sahip olmaları gelir."
"Türkiye´nin beş temel sorununun ilk sırasında eğitim yer alıyor"
"Türkiye´nin beş temel sorununun ilk sırasında eğitim yer alıyor"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Türkiye, vakit geçirmeksizin eğitim politikalarını demokratik, laik, bilimsel ve eşitlik ilkesine dayalı bir anlayışla yeniden yapılandırmalıdır." ifadelerini kullandı.
Çocuklarımızı Usanmadan Dinleyelim
Çocuklarımızı Usanmadan Dinleyelim
Milli Eğitim Bakanı (MEB) Prof. Dr. Ziya Selçuk, yeni eğitim yılı ile ilgili bir mesaj yayımladı. Bakan Selçuk, öğrenci, öğretmen ve veliler ile tüm eğitim camiasına başarılar diledi. Bakan Selçuk, mesajında öğretmenlere ‘Meslektaşlarım´, öğrencilere ise ‘Yavrularım´ diye hitap ederek, "Sevgi, umut ve gayret kılavuzumuz olsun" dedi.
Birinci sınıf öğrencilerine görme taraması yapılacak
Birinci sınıf öğrencilerine görme taraması yapılacak
Sağlık Bakanı Koca, "Bu yıl çocuklarımız için okullarımızda yeni bir tarama programı başlatıyoruz. İlkokul birinci sınıf öğrencilerimizde görme taraması yapacağız." dedi.
´Sayısal dersler artık çocuk oyuncağı´
´Sayısal dersler artık çocuk oyuncağı´
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Teknokenti´nde, ilköğretim ve lise müfredatındaki matematik, fizik ve geometri derslerinin daha pratik ve eğlenceli bir yolla öğretilmesini hedefleyen "bilimsel oyuncaklar" geliştirildi.
YKS ek yerleştirme tercihleri bugün başlıyor
YKS ek yerleştirme tercihleri bugün başlıyor
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihleri bugünden itibaren 20 Eylül´e kadar alınacak.
İkinci üniversite fırsatını kaçırmayın
İkinci üniversite fırsatını kaçırmayın
ANADOLU Üniversitesi´nin (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları 11 Eylül´de başladı.
 “El Ele Verip Çocuklarımıza Sahip Çıkacağız”
“El Ele Verip Çocuklarımıza Sahip Çıkacağız”
Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi, okul güvenliği, bağımlılıkla mücadele ve değerlendirme toplantısı Sivas Valisi Davut Gül´ün başkanlığında gerçekleştirildi.
Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
3 yeni yüksek lisans bölümü daha
3 yeni yüksek lisans bölümü daha
Beykoz Üniversitesi´nde bilgi çağının gereksinimleri doğrultusunda 3 yüksek lisans bölümü daha açıldı.
"Tuzlugöl Mahallemize Modern Bir Okul Kazandırıldı”
"Tuzlugöl Mahallemize Modern Bir Okul Kazandırıldı”
Sivas Valisi Davut Gül, şehrimizin birçok farklı mahallesinde yapımı süren ve tamamlanan okulları gezmeye devam ediyor.
"Çocuklarımız geleceğimiz"
"Çocuklarımız geleceğimiz"
Yeni 2018-2019 eğitim-öğretim yılının herkes için hayırlı ve başarılı bir yıl olması dileğinde bulunan TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Yeni dönemin hem öğrenciler ve aileleri hem de kırtasiye sektörü ile eğitim camiası için hayırlı bir yıl olmasını diliyorum.” dedi
Miniklerin okul heyecanı
Miniklerin okul heyecanı
2018 2019 Eğitim öğretim yılına okul hayatına ilk adımı atan Ana Sınıfı öğrencileri okula alışma süresi içerisinde diğer öğrencilerden bir hafta önce ders başı yaptı.
Kitap Günleri Sona Erdi
Kitap Günleri Sona Erdi
4 Eylül Sivas Kongresi´nin 99. yıl dönümü Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında, Sivas Valiliği öncülüğünde, Sivas İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi koordinesinde bu yıl yedincisi düzenlenen Sivas Kitap Günleri sona erdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol?

Hacı Bektaşı Veli