YAZARLAR

Basınımız Esnafımızın Sesi Olmuştur

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, gazetecilerin ve basın camiasının bayramını kutladı.

Zübeyde DARENDELİ

24 Temmuz Basın Bayramı ve basında sansürün kaldırılışının 112.yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Sesob Başkanı Köksal, farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde yazılı, görsel ve işitsel basınımızın önemli görevler üstlendiğini ifade etti.

 

Basın ahlak kuralları çerçevesinde görevlerini yerine getiren basının sorunları gündeme getirmesinde ve kamuoyu oluşturulmasında önemli görevler üstlendiğini vurgulayan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal,  “Farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde, ortak yaşama kültürünün gelişmesinde, esnaflarımızın sorunlarının gündeme getirilmesinde, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada etik değerlere ve hukuka uygun tarafsız bir şekilde haberler yapan, gündeme taşıyan basın kuruluşlarımız ve çalışanları önemli görevler üstlenmektedir.

 

Basınımız ülke olarak, il olarak gelişmemizin, kalkınmamızın, sorunlarımızı gündeme getirilmesinde ve hedeflerimize ulaşmamızı sağlamada en önemli kurumlardan biridir.

İlimizde, ülkemizde ve dünyada yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan, her ortamda, her koşulda, sorumluluk duygusu içinde, toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren medya çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir. İlimizi her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında, bu başarının ülke ekonomisine olumlu yönde yansımasında basın mensuplarının gösterdikleri duyarlılığın yaptıkları başarı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca basın kuruluşlarımız, ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye demokrasiye kast edenlere karşı da önemli görevler üstlenmektedir İnanıyorum ki; basınımız bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da üzerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getirmeye devam edecektir. ”dedi.

 

Sesob Başkanı Köksal, esnaf teşkilatı olarak ulusal ve yerel anlamda faaliyet gösteren gazete, televizyon haber ajansları, radyo, internet gazeteleri, dergi temsilcileri olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutlayarak çalışanları bir kez daha tebrik etti