Anahtar Kelimeler: KAHRAMANLAR UNUTULMAZ!

YAZARLAR

BAŞ KAHRAMANLAR UNUTULMAZ!

Tüm dünyada görünmeyen bir düşmana karşı verilen amansız mücadelede, en ön safta yer alan tüm emekçi sağlık çalışanların yeri hiçbir zaman doldurulamaz.

Hakan BAKAR

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde tüm sağlık emekçileri koronavirüs salgını sebebiyle en ön saflarda mücadelelerine devam ediyorlar.

İçinde bulunduğumuz ve yaşadığımız bu mücadelenin üzerinden yüzyıllar geçse de unutulmayacak emekçiler olan sağlık çalışanları her daim bu işin başkahramanlarını olarak hatırlanacaklar.

Sağlık çalışanları koronavirüs salgınında adeta destan yazmışlardır. Bu içinde bulunduğumuz süreçte göstermiş oldukları fedakarlıkların tarifi mümkün değildir. Bir milyonun üzerinde sağlık çalışanı, salgınla mücadele kapsamında daha fazla can kurtarmak ve insanlığa şifa dağıtmak için gecesiyle gündüzüyle çalışmalarını sürdürmektedirler. Koranavirüs ile mücadele kapsamında yaptıkları işleri kendi canları pahasına yapmaya devam ediyorlar.

Salgın sebebiyle sevdiklerinden, ailelerinden, yakınlarından, yuvalarından günlerce, haftalarca hatta aylarca uzak kalarak onlara uzaktan bakarak hasret gidermeye çalışıyorlar. İşte tüm bunlar yaşanırken birçok sağlık çalışanına virüs bulaştı ve ne yazık ki aralarından hayata veda edenlerde oldu.

Salgınla mücadele ederken hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarını saygıyla anıyor, hasta olanlara ise şifa diliyoruz. Bu vesileyle tüm emekçi sağlık çalışanlarının ve emek işçilerinin1 Mayıs Emek ve Dayanışma günlerini kutluyoruz.